نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: بنظرتون یه برنامه نویس مستقل، باید در ماه چقدر درآمد داشته باشه؟

بنظرتون یه برنامه نویس مستقل، باید در ماه چقدر درآمد داشته باشه؟

با توجه به وجود اسکریپتها، سایتها و سی ام اس های رایگان مثل جوملا و وردپرس یه برنامه نویس مستقل که همه کارهای یه وب سایت از قبیل طراحی قالب، طراحی گرافیک و برنامه نویسی رو به تنهایی انجام می ده، باید در ماه چه مقدار درآمد داشته باشه؟

کاربر دائمی آواتار mohammadian7
    محل زندگی
    طهران

نقل قول: بنظرتون یه برنامه نویس مستقل، باید در ماه چقدر درآمد داشته باشه؟

حداقل 500 تومن

کاربر دائمی آواتار king-net
    محل زندگی
    خونمون

حرفه اي كار كنيد
    + 5 ميليون

نقل قول نوشته شده توسط mohammadian7 مشاهده تاپیک
    حداقل 500 تومن
    500 تومن خیلی کمه. با این وضع بریم سراغ یه کار دیگه بهتره !

به هر حال آدم باید بدونه که توی رکود بازار چقدر درآمد داره تا بتونه یه فکری بکنه.

شما در ماه حداقل درآمدتون چقدره؟ اگر کار براتون باشه، بنظرتون در ماه چقدر درآمد دارید؟

نقل قول نوشته شده توسط king-net مشاهده تاپیک
    حرفه اي كار كنيد
    + 5 ميليون
    5 میلیون که درآمد خوبی هست.

اما یه برنامه نویس که همه کارهای طراحی وب سایت رو خودش انجام می ده، می تونه چنین درآمدی داشته باشه؟

حداقل درآمد ماهیانه برای برنامه نویس همون 4-5 میلیون باید باشه وگرنه چرا چششو کور کنه خیره شه تو مانیتور همه عمرش کد بنویسه و دیسک کمر و هزارتا مشکله دیگه بگیره و همش فکرشو درگیره انواع مسائل و الگوریتم ها کنه و همش پژوهشو تحقیق کنه و همه عمر قبلشم همینجور گذرونده تا کاری که الان میکنه بهش رسیده باشه؟!

ی مغازه میزد 3-4 تا رو در ماه داشت دیگه یا ی دلالی تو بازار یا برنامه میداد برا کسی بنویسن ی چیزم رو هر برنامه خودش برمیداشت بیشتر بهش می ماستید چون برنامه نویس مثلا ی برنامه 2 میلیونیو شاید 20 روز وقت بذاره اما اون صاف تو ی ساعت که کارو به برنامه نویس میده 100 تومن میگیره برا دلالیشو ساعتی 100 تومن دلالی کنه 14 میلیون در 20 روز کاسبه!!!
    یا هزارتا کاره دیگه که نه پشتوانه چند سال علمی و پژوهشو و زحمت میخاد نه سختی در هر لحظه کار که هر اشتباه باعث به سرانجام نرسیدن پروژه میشه و ماست مالی نداره تو برنامه نویسی.یا باید برنامه کار کنه یا پول خبری نیست! نه میشه بندازی گردن ی کارمند نه بگی جنس چینیه نه بگی به ما ربط نداره به اون سازمان مراجعه کنید نه هیچی دیگه!!!!

کاربر دائمی آواتار colors
    محل زندگی
    کــردســــــــــتــان

درود

زیاد تو بازار نبودم و خیلی درآمد نداشتم! ولی فکر نکنم تو این ایرانی که من دیدم یه برنامه نویس به تنهای زیاد موفق بشه، البته گروهی یا شرکت ها هم مشکلات خاص خودشونو دارن.

تو ایران تکنیکهای جذب مشتری و بازاریابی خیلی پیچیده میشه و ... ( خودتون میدونین)

مثلا چند مدت قبل واسه یه شرکت خواستم سایت طراحی کنیم، بنده خدا طرف آشنا هم بود بعد از دوماه تلفن زدنو، پیگیری کردنو، تحلیلو، رفتن به شرکتو، حرف زدنو، این ورو اونور کردنه هزینش و کلی توضیح دادن در مورد اینترنتو وب سایت ( مخصوصا وب سایت ایستا ) طرف برگشته میگه اگه میتونی واسه جوملا قالب واسم بسازی شروع کن در غیر این صورت شرمندم وب سایت نمیخوام!!! حالا طرف حتی نمیدونه کامپیوتر به چی میگن! اومده میگه قالب واسه جوملا؟؟

اینم بازار کار ما ایرانی ها.

سلام

تو ایران فقط سایت ها رو فیلتر کنند ، دیگه مردم از اینترنت و فناوری اطلاعات هر چی کمتر بدونند براشون بهتره ، اینجوری کار خودشون هم راحت تر میشه (آقایون رو می گم)
    مثل همین سایت facebook یا twitter که فیلتر هستش ، فیس بوک کلی امکانات به برنامه نویس ها میده ولی اینها از این امکانات برنامه نویسی می ترسند ، مثلا اگه ما تو سایهایی که می نویسیم امکان login از طریق facebook Account بذاریم این به نظر شما به ضرر سایت هستش ، مسلما به سود سایت هستش یا این همه API و امکانات دیگه ای که این سایت ها در اختیار ما قرار می دهد مثل همین سیستم comment که تو بسیاری از سایت های خارجی هست و با یک openID می تونی به تمام این امکانات دسترسی داشته باشی
    اما متاسفانه تو ایران با این نا آگاهی هایی که وجود داره و ضعف مردم در درک اهمیت وب و نبود آزادی در استفاده از اینترنت کار برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایرانی را تا حد ممکن مشکل ساخته ، به قدری که فکر نکنم کسی آینده ایده آلی برای خودش از راه فقط برنامه نویسی وب ببینه.

به امید فردایی بهتر ...

موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط alismith مشاهده تاپیک
    سلام

تو ایران فقط سایت ها رو فیلتر کنند ، دیگه مردم از اینترنت و فناوری اطلاعات هر چی کمتر بدونند براشون بهتره ، اینجوری کار خودشون هم راحت تر میشه (آقایون رو می گم)
    مثل همین سایت facebook یا twitter که فیلتر هستش ، فیس بوک کلی امکانات به برنامه نویس ها میده ولی اینها از این امکانات برنامه نویسی می ترسند ، مثلا اگه ما تو سایهایی که می نویسیم امکان login از طریق facebook Account بذاریم این به نظر شما به ضرر سایت هستش ، مسلما به سود سایت هستش یا این همه API و امکانات دیگه ای که این سایت ها در اختیار ما قرار می دهد مثل همین سیستم comment که تو بسیاری از سایت های خارجی هست و با یک openID می تونی به تمام این امکانات دسترسی داشته باشی
    اما متاسفانه تو ایران با این نا آگاهی هایی که وجود داره و ضعف مردم در درک اهمیت وب و نبود آزادی در استفاده از اینترنت کار برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایرانی را تا حد ممکن مشکل ساخته ، به قدری که فکر نکنم کسی آینده ایده آلی برای خودش از راه فقط برنامه نویسی وب ببینه.

به امید فردایی بهتر ...

موفق باشید
    بعضی ها با همین شرایطی که توضیح دادید کار می کنن و میلیونی هم درآمد دارن. یعنی حداقل 3 میلیون تومن درآمد دارن.

نظر شما چیه؟

سلام

دوست عزیز من در اینجا برخلاف topic دقیقا منظورم درآمد نبود ، بله میشه در همین وضعیت هم درآمد خوبی داشت ، مثلا ما شعار زیاد می دیم دولت الکترونیک ، اینترنت بانک ، و... در این زمینه با شما موافق هستم
    اما من منظورم کلا وضعیت نابسامان حفظ حقوق شهروندی در ارائه اینترنت پرسرعت ، خدمات اینترنتی ، و امنیت اینترنتی در حوزه آزادی بیان در جامعه مجازی هستش

در هر حال ممنون از ایجاد این مبحث

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

توی ایران - تهران با مدرک لیسانس برنامه نویسی و طراحی سایت در ماه 1 میلیون بیشتر نمی دن . اونم با داشتن کارت پایان خدمت بدون بیمه

ولی اگه خودتون دفتر باز کنیم و چریک باشید می تونید خیلی در بیارید

موفق باشید

با سلام
    من توی خونه کار میکنم ماهانه دوتا پروژه طراحی میگیرم(وبسایت) داینا بیشتر نمی گیرم اخه چشامو دوست دارم اولا زیاد میگرفتم کار ولی چشام و دستام داغون شدن که دوماه آف دادم
    یه شرکت دارم البته ثبتی نیستا یه اسمی زدیم همینجوری کی به کیه توی این شلوغی جنگل ایران یه دفتر کوچولو گرفتم چنتا بازار یاب خوب هم دارم
    +پروژه های برنامه نویسی برای ماژول های مدیریت محتواها
    کلا ماهی 1/500 میشه
    ولی بنا به اصلی که دوستان گفتن اکثر کسایی که وب سایت براشون میزنم هیچی از وب نمی دونند

چنتا بازار یاب خوب هم دارم
    بازاریابها رو از کجا پیدا کردید؟ می شه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟

سلام

تاپیک جالبیه اما طبیعتاً یک عدد جواب ما نیست اگر به قیمت باشه، همین الان که دارم این پست رو می نویسم تازه از بیرون برگشتم و با یک شرکتی قرار داد بستم که یک پروژه را تقریباً 2 ماه دیگه تحویل بدم و قیمت پروژه 16 میلیون تومان تمام شده اما یعنی درآمد من واقعاً 8 میلیون؟ باید بگم نه! چون ممکن 2 ماه دیگه این پروژه رو تموم کردم بازار پروژه (البته منظورم بازار خودم نه بازار خاص دیگر) به رکود بخوره و تا 2 3 ماه بعد آن هیچ پروژه ایی را نتوانم بگیرم یا اگر هم پیدا کردم و انجام دادم مبلغ آن نا چیز بوده مانند 500 هزار تا 1 میلیون تومان. پس می گم اینکه بگیم واقعاً در آمدم چقدره نمی دونم. اما خارجی ها معیار دیگری دارند که جالبتر است معیار درآمد در سال که می توانم بگم در آمده من فرضاً 35 میلیون در سال قبل بوده است. الحمدالله بد نبوده اما باید ببینم این در آمد در سال های بعد چطور است و با هم مقایسه و میانگین بگیریم.
    بگذریم! از چیزی که می خواستم بگم خیلی دور شدم قصد من گفتن عدد نبوده! می خواستم بگم ایران کشور در حال رشد اما با توجه به اینکه ایران با توجه به سیاست و اقتصاد، محدود به مکان است یعنی سفارش از کشورهای خارجی نمی توانند بگیرند بازار رقابت بسیار سختی در آن برای بدست آوردن پروژه ها بوجود آمده. و قیمت های طراحی در ایران به نسبت کشورهای دیگر (حتی صنعتی) خیلی بالاتر است. چرا؟ همانطور که گفتم کمبود پروژه باعث می شود یک قیمت ارائه بدهید که اگر تا 3ماه بعدش هم بیکار بودید حداقل این قیمت، کمبود شما را جبران کنند. کارفرماهای بزرگ هم که ماشاء الله کار به امثال ما نمی دهند بنابراین پروژه به دست شرکت های معتبر! می افتد. همانطور که دیدید جلوی متعبر علامت تعجب گذاشتم این بخاطر است که معیار شرکت معتبر در ایران متفاوت است. یعنی اگر شما با فرضاً فلان و فلان دوست باشید که مقامی در دولت هم داشته باشند پس شما معتبر هستید در غیر اینصورت نیستید! و آنها از پروژه های پیمانکاری دولت با خبر می شوند نه ما که دستمان به جایی بند نیست! و در کل خواستم به این نتیجه برسم که در این بازار، پروژه به شما پیشنهاد نمی شه شما باید برید به دیگران پیشنهاد کنید و با زبان خوش و تکنیک های بازاریابی (نه کلاهبرداری!) سعی کنید به هرکسی رسیدید یه پروژه پیشنهاد بدید. فرضاً شرکت فلانی می دونستی اگر محصول خودتون رو برای فروش فرضاً در یک سایت روی اینترنت بگذارید اینقدر روزانه می توانید بازدید داشته باشید می توانید اینقدر بفروشید می تواند اینقدر سالیانه سود داشته باشد و ...
    و یه چیزی هم الان یادم اومد جوملا، وردپرس اینها بد نیستند تازه کار شما ها را راحت تر کردند ! چرا؟ الان دقت کنید بجای ساخت یک برنامه کافی است فقط یک ماژول و قالب طراحی کنید بنابراین می توانید چندین کار کوچک در حد 200 300 هزار تومان در ماه انجام بدهید. هر قالب 200 هزار تومان تا اونجایی که من می دونم آب می خوره تو ایران که کار نهایتاً 2 روز است می توانید با 4 5 تا طراحی قالب درآمد خوبی باشید قالب هم ماشاء الله چیزیه که هر موقع صاحب سایت از آن خسته بشه به فکر عوض کردنش می افته بخاطر کم خرج بودنش

اما الان ممکنه خیلی ها شاکی بشن بگن اینجای حرفتون غلط ، اونجاش توهین شده و ... در اینصورت من حرف آنها را رد نخواهم کرد چون این برداشت من از بازار ایران بوده ممکنه هرکسی برداشت دیگر کنه و بالطبع برداشت من صحیح ترین برداشت نیست و خواننده با تامل به یک نتیجه بهتر می رسه.

فکر کنم خیلی حرف زدم ما هم با اجازتون رفع زحمت کنیم برم استراحت کنم که روز از نو و روزی از نو.
    با آرزوی موفقیت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •