نمایش نتایج 1 تا 22 از 22

نام تاپیک: قراردادان کپی رایت در سورس برنامه بدون قابلیت تغییر

قراردادان کپی رایت در سورس برنامه بدون قابلیت تغییر

با سلام حضور کاربران عزیز.
    من برای یه صندوق برنامه ای نوشتم که خدا را شکر داره خوب کار می کنه . فقط یه مشکل بزرگ دارم.
    اونها سورس رو هم برای واحد فناوریشون می خواهند.
    من هم طبق قراداد مجبورم بدم.
    یه مشکلی هست و اون اینه که احتمالا انها قسمت درباره برنامه را پاک می کنند. که مشخصات بنده حقیر به عنوان برنامه نویس هستش. و مشخصات خودشون را وارد می کنند و می فرستن بالا که امتیاز بگیرند.
    طبق معمول دیگران ار پله می کنند . اینجا سرزمین .............
    خالا می خواهم بدونم راهی هستش که اونا فرمی که مشخصات من در اون درج شده رو ،نتونند از سورس ویرایش کنند.
    نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه .
    همین که نتونند با این که سورس دستشون هست ، قسمت مثلا فرم 25 رو ویرایش کنند یا مثلا لیبلی رو حذف کنند.

ممنون می شم راهنماییم کنید.
    خداییش نیاز به راهنمایی دارم.
    امان از دست انسان های ظالم

نقل قول: قراردادان کپی رایت در سورس برنامه بدون قابلیت تغییر

خیر ... !

کاربر دائمی آواتار mohsen24000
    محل زندگی
    شهر مقدس قم

دیگه چرا ظالم!
    قرارداد با سورس بوده و سورس هم یعنی اختیار کامل روی برنامه...

می دونی چرا ظالم آخه قرار نبود کپی رایت حذف شه . ولی متوجه شدم که اون ها قصد این کار رو دارند.

"خیر"

چرا جوابها ابن قدر بی حوصله شده؟
    بله.
    کاملا راه داره.
    شما می تونی یک بخش از برنامه رو Dll یا کامپوننت کنی و در اون مشخصاتت رو هم وارد کنی.
    اما سورس برنامه رو فقط بدی نه DLL.
    همین.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

ممنون. اگه براتون زحمت نمی شه راهنماییم کنید چطوری dll کنم. یا کامپوننتو بعد استفاده کنم

مثلا یکی از توابعتون توی DLL باشه.
    اگر من بودم تنظیمات فرم هام رو اون تو انجام می دادم.
    برای ساخت DLL یکمی جستجو کنید پیدا می کنید.
    در همین سایت:
    https://barnamenevis.org/showthread.p...84%D9%81%DB%8C
    https://barnamenevis.org/showthread.p...-در-دلفی

نرم افزار پخش مویرگی

این رو هم اضافه کنم که در هر حال هر برنامه ای قابل کرک هست اما این یک مبحث دیگه است.
    با استفاده از DLL تا حد زیادی از برنامه نویس ها نمی تونن تغییری توش بدن.
    پیشنهاد سریع من اینه که با UPX اون DLL رو Pack کن.
    اگر خواستی خیلی امنش کنی دنبال Obfuscation و Packing باش.
    موفق باشی.

نرم افزار پخش مویرگی

دیگه چرا ظالم!
    قرارداد با سورس بوده و سورس هم یعنی اختیار کامل روی برنامه...
    دریافت سورس به این معنا نیست که شخص خریدار می تونه نرم افزار رو به نام خودش ثبت کنه و با اون امتیازی دریافت کنه ، این حق معنوی رو نداره ! ، مگر اینکه این حق رو هم در هنگام ثبت قرارداد خریداری کرده باشه
    فکر می کنم راهی که دوستمون پیشنهاد دادند راه خوبیه ، می تونید فرم About رو درون یک DLL قرار بدید
    در اینجا اطلاعات تقریبا کاملی در مورد کار با DLL ها قرار داره

اما به نظر بنده چون سورس خریداری شده ، خریدار این حق رو داره که نامی از شما درون برنامه وجود نداشته باشه
    من جای شما بودم یا نرم افزار رو به نام خودم ثبت می کردم ( در شورای عالی انفورماتیک - البته همچین جای معتبری هم نیست ! - ) و یا قیمت برنامه رو بالاتر می بردم و دیگه به این مسایل توجه نمی کردم !! ، شما می تونید حق معنوی ثبت نرم افزار رو هم بهشون بفروشید !

موفق باشید ...

"خیر"

چرا جوابها ابن قدر بی حوصله شده؟
    بله.
    کاملا راه داره.

فکر می کنم راهی که دوستمون پیشنهاد دادند راه خوبیه ، می تونید فرم About رو درون یک DLL قرار بدید
    وقتی سورس رو به طرف دادید فکر نمیکنم کاری داشته باشه که روی دکمه About کلیک کنه و فراخوانی DLL شما رو لغو کنه و یک فرم دیگه به جاش نمایش بده یا ... !

می دونم دکمه تشکر را کلیک کردم. ولی احساس کردم یه تشکر هم تایپی داشته باشم.

واقعا فکر نمی کردم تا صبح این همه پاسخ و راهنمایی داشته باشم.
    واقعا ممنون

کاربر دائمی آواتار Saeed.Masoumi
    محل زندگی
    نامعلوم

سلام
    ببینید حرفهای دوستان تا اینجا همه درست هستند اما به گفته ی جناب تاجیک کسی که بخواد کرک کنه ساده ترین راه یک جامپ رو دور زدنه.یک راه دیگه هم هست من بعضی وقتا از این روش استفاده میکنم ببین شما توی یک تابع مهم (مثلا بخش تراکنش) میای و یک تست قرار می دی حالا این تست قراره چیکار کنه؟ میاد و مشخصات شما رو از فرم About می خونه مثلا نام و نام خانوادگی و .... بعد سایزشون و یا یک متغییر دیگه رو در یک فرمول قرار می ده و اگر مقدار مورد نظررو داشت که هیچی در غیر این صورت متن لیبل هارو عوض کنه با متن دلخواه که اون رو هم با یک فرمول عجیب غریب کد کردی (یا مثلا توی یک عکس ذخیرش کردی) تازه می تونی تست کنی آیا با زدن باتن About فرم شما صدا زده می شود یا نه.
    این جوری تا یارو میاد بفهمه چرا هر کار می کنه بازهم کد شما اجرا میشه کلی طول می کشه اقلا اذیت میشه.

1- یک راه دیگه وجود داره که خودم پیداش کردم. در برنامه خود اونقدر از کامپوننت های شرکت های دیگه استفاده کنید(مخصوصاً کامپوننت های ناشناخته و کمیاب) که طرف برای سرهم کردن برنامه پوستش کنده بشه. و اون کامپوننت ها رو بهشون ندین
    2- البته یک راه حل دیگه هم وجود داره و اون اینه که نسخه کرررک شده بعضی از کامپوننت ها به سختی پیدا میشه! شما می تونید از نسخه کرررک شده در برنامه استفاده کنید ولی سورس برنامه رو با نسخه trial اون کامپوننت بهشون بدین که باز هم پوستشون کنده میشه.
    3- یک راه حل دیگه اونه که قسمتی از برنامه رو به صورت کامپوننت در بیارین و سورس اون کامپوننت هم بهشون بدین و در آن 40000 خط کد الکی بگذارید و در لابه لای این همه خط کد کارهایی که مد نظر دارید رو انجام دهید.

راه حل دیگه این هست که قسمتی از کدهاتون را به صورت یک پکیج بنویسید و پکیج را به صورت نسخه trial در اختیارشون بگزارید و سورس پکیج را هم به کسی ندهید در این صورت موقع کمپایل را اجرا شدن برنامه مثلاً splash مربوط به شما رو اجرا کنه و اونا نمی تونند از این پکیج استفاده نکنند البته باید خاطر نشان کنم که همه اینها مربوط به مفاد قرار داد شما می شه شاید با توجه به نحوه نوشتن قرار داد با شما بتونند با هر کدوم از این کارها شما را گناهکار معرفی کنند و علاوه بر اینکه نتوانید پولی دریافت کنید مجبور بشید خسارت هم بدهید به شما پیشنهاد می دهم با یک آدم کارکشته امور قراردادهای علوم انفرماتیک مشورت کنید البته ثبت نرم افزار اولین کاری است که شما باید انجام بدهید.امید وارم موفق باشید و اینکه قرارداد نرم افزار با سورس برنامه معمولاً از چند ده میلیون به بالا است امید وارم سرتون کلاه نگذاشته باشند.

به این راحتی اگر فراخوانی شده باشه بله. حق با جناب تاجیکه.
    اما گفتم اگر من بودم هنگام فراخوانی یک تابع مهم می رفتم و یکی از لیبل های برنامه رو عوض می کردم...
    نمی تونست تابع رو فراخوانی نکنه که.
    مثلا همیشه یک لیبل دارای اسم من زیر همه فرم هاش .. یا بعضی هاش توسط اون تابع که برنامه لازم داره ساخته میشه.
    گفتم که اصولا هر برنامه ای کرک شدنیه.
    اما مساله زمانه.
    یکمی روش کار کنید به راحتی می شه اونقدر پیچیدش کرد که طرف بی خیال شه.

نرم افزار پخش مویرگی

سلام
    ببینید حرفهای دوستان تا اینجا همه درست هستند اما به گفته ی جناب تاجیک کسی که بخواد کرک کنه ساده ترین راه یک جامپ رو دور زدنه.یک راه دیگه هم هست من بعضی وقتا از این روش استفاده میکنم ببین شما توی یک تابع مهم (مثلا بخش تراکنش) میای و یک تست قرار می دی حالا این تست قراره چیکار کنه؟ میاد و مشخصات شما رو از فرم About می خونه مثلا نام و نام خانوادگی و .... بعد سایزشون و یا یک متغییر دیگه رو در یک فرمول قرار می ده و اگر مقدار مورد نظررو داشت که هیچی در غیر این صورت متن لیبل هارو عوض کنه با متن دلخواه که اون رو هم با یک فرمول عجیب غریب کد کردی (یا مثلا توی یک عکس ذخیرش کردی) تازه می تونی تست کنی آیا با زدن باتن About فرم شما صدا زده می شود یا نه.
    این جوری تا یارو میاد بفهمه چرا هر کار می کنه بازهم کد شما اجرا میشه کلی طول می کشه اقلا اذیت میشه.
    وقتی سورس همراه برنامه باشه دیگه رفع این موارد مشکلی نداره ، منظور دور زدن Jmp نبود ، منظور حذف کدهای فراخوانی DLL از سورس بود ( سورس هم به کاربر داده میشه )
    ...
    اگر می خواید از DLL استفاده کنید ، باید قسمتهای مهم برنامه رو به DLL وابسته کنید ، اگر فقط یک فرم درون DLL باشه که فرقی نمی کنه !
    مثلا چند فرم دیگر رو هم در کنار فرم About قرار بدید ، مثلا دستوراتتون رو در Entry Point مربوط به DLL قرار بدید ، تا با Load یا Onload کردن DLL اجرا بشن و نیازی به فراخاونی از داخل برنامه نباشه ...
    باید سعی کنید برنامه تا جایی که ممکنه Modular باشه و قسمتهای مختلف برنامه رو با نمایش پیغام یا ... محدود کنید
    با DLL ها و پکیج ها کارهای زیادی میشه کرد
    موفق باشید ...

همونطور که محمود جان گفتن با DLL ها و پکیج ها میشه کارهایی کرد ولی وقتی تو قرارداد شما ذکر کردید که سورس رو تحویلشون بدید و اگر جزئیاتی از نحوه قرار گرفتن سورس در قرارداد ذکر نکردید در صورتی که سورس قسمتی ( مثلا DLL و ... ) رو تحویل ندید شما مجرم هستید و کارفرما میتونه ازتون شکایت کنه و اگر هم کل سورس رو در اختیار بزارید که هیچ کاری نمیتونید بکنید .

* براتون تجربه بشه که تو قرارداد ذکر کنید که حق ثبت برنامه و تغییر محتوای اون برای شما محفوظ هست تا بعدا بتونید خرشون رو بچسبید ، البته اگر ارگان دولتی هست این مورد هم زیاد بهتون کمک نمیکنه !

کاربر دائمی آواتار nsco_nsco
    محل زندگی
    ایران

سلام
    می تونی بری و نرم افزارت رو ثبت کنی اون موقع اگر هم هر مرکزی خواست استفاده کنه می تونی حسابش رو برسی چه دولتی و چه غیر دولتی و چه اشخاص به نظر من همونطور که اقای تاجیک گفت بعد در قرار داد ثبت کن که چی رو داری منتقل می کنی این خیلی مهمه در ضمن هر کاریش هم نکنی باز میان استفاده ازش می کنن پس چه بهتر قانونیش کنی تا بتونی بعدا اگر سوء استفاده شد حسابشون رو برسی

ممنون از این همه پاسخ دوستان بعد از راهنمایی دوستان عزیز امروز مدارک لازم رو از تو سایت انفورماتیک در آوردم.

دنبالشم نرم افزار رو ثبت کنم.

از dll ها تو قرارداد اسم برده نشده احتمالا بتونم این کار رو بکنم.

کاربر دائمی آواتار nsco_nsco
    محل زندگی
    ایران

سلام حول و هوش صد هزارتومان هزینه داره و اگر نام نبری از دی ال ال خوبه پس مشکلی نداری.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ترکیه - دنیزلی

نقل قول نوشته شده توسط شاهین عشایری مشاهده تاپیک
    1- یک راه دیگه وجود داره که خودم پیداش کردم. در برنامه خود اونقدر از کامپوننت های شرکت های دیگه استفاده کنید ...که طرف برای سرهم کردن برنامه پوستش کنده بشه. ...
    2- راه حل دیگه هم وجود داره ...از نسخه کرررک شده در برنامه استفاده کنید ولی سورس برنامه رو با نسخه trial اون کامپوننت بهشون بدین که باز هم پوستشون کنده میشه...
    3- یک راه حل دیگه اونه .... در آن 40000 خط کد الکی بگذارید و در لابه لای این همه خط کد کارهایی که مد نظر دارید رو انجام دهید....
    دوست عزیز شما تمام توان و تلاشتان را میکنید تا پدر خریدار را در بیاورید اینهمه کار خودش اندازه یک برنامه نویسی است
    خوب همان موقع که قرارداد نوشته میشود با دقت بنویسید تا الآن نخواهید نامردی کنید و اگر خریدار نامردی کرد و برنامه شما را از شرایط قرارداد خارج کرد شما شکایت کنید. این بهتر نیست؟
    این صحبتها مثل این میماند که یم برنامه نویس در یک شرکتی کار کند و حقوق بگیرد و در آخر بگوید هیچکس حق تغییر در برنامه یا ثبت برنامه من با نام خودش را ندارد در حالی که برای اینکار و این روش پول گرفته است. مقدارش مهم نیست توافق کرده برای اینکار به این روش پول بگیرد. پس مالکیت سورس نرم افزار مال خریدار است. این آقا هم قبول کرده است که سورس را تحویل بدهد تا کارفرما بتواند تغییرات مورد نظرش را در هر زمان که خواست در آن انجام بدهد. بهتر بود از روز اول برنامه نویس شرط میکرد در یک جای خاص برنامه نام و نشانش وجود دارد

منطقی است .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •