سلام خدمت اساتید محترم
چند سوال حیاتی دارم!!
1.با راست کلیک کردن رو یک فیلد فرم با توجه به فرمت فیلد گزینه های بسیاری برای فیلتر کردن میده. فرض کنید فیلدی از جنس تاریخ داریم چگونه می تونم از اون گزینه ها( که با راست کلیک میاد) به روش دیگری مثلا با زدن یک کامند فرم فیلتر بشه و مثلا اطلاعت این ماه رو نشون بده.data filter< this month
2.تو برنامه ام چند تا فرم و گزارش دارم؛ صفحه ای دارم که به صورت کامند چندین اسم (مورد) دارم که با زدن هر کدوم از اون ها صفحه ای دیگر باز میشه که محل انتخاب فرم ها و گزارش هاست. حالا من می خوام با وارد شدن تو هریک از اون کامند ها با باز شدن صفحه انتخاب فرم ها و گزارش ها و انتخاب یکی از فرم های یا گزارش ها، اون فرم یا گزارش فیلتر بشه و فقط اطلاعات مربوط به اون مورد مد نظر رو نشون بده.
یه مثال می زنم که منظورم روشن تر بشه.
فرض کنید بانک من راجع به خودرو سازان باشه : سایپا، ایران خودرو، کرمان خودرو هر کدوم هم یه کد خاص دارند این اسامی در صفحه اول به صورت سه کامند نشون داده می شه. با انتخاب هر یک، صفحه انتخاب فرم ها و گزارش ها باز میشه(مثلا یک فرم داریم به نام مشخصات). حالا مثلا ساپا رو انتخاب کردم میخوام با زدن فرم مشخصات فقط اطلاعات سایپا رو ببینم( یعنی روی فرم یه فیتر بشه که فیلد کد برابر با کد ساپیا قرار بگیره)
ببخشید طولانی شد.