نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: مشکل برنامه در برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی در سیستم هایی که ویبی6 نصب نیست

مشکل برنامه در برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی در سیستم هایی که ویبی6 نصب نیست

با سلام خدمت همه دوستان.
    این مشکلی هست که خیلی وقته دارم باهاش سروکله میزنم.
    هربرنامه ای که مینویسم تو سیستم هایی که ویبی توشون نصب نیست اطلاعات بانک رو نمیخونه و اصلا با بانک ارتباط برقرار نمیکنه.
    و با نصب ویبی 6 هم همه مشکلات حل میشه.

یکی از دوستان گفته بودن که از توی رفرنسز تیک گزینه ی Microsoft Active X Data Object رو برداریم.
    اما با این کارهم مشکل حل نشد.
    تمامی فایل های مورد نیاز برنامه رو هم کنارش میزارم و ستاپ رو هم با ستاپ فکتوری درست میکنم.

خواهشا کمک کنید.
    بدجوری گیر کردم.
    ممنون.

کاربر دائمی آواتار ali reza mansoori 2
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

نقل قول: مشکل برنامه در برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی در سیستم هایی که ویبی6 نصب نیست

کامپونت های که در برنامه استفاده می کنید رو از مسیر C:\WINDOWS\system32 انتخاب کنید
    اگر کامپونت های که شما در برنامه تون استفاه کردید در مسیر دیگری هستند آنها رو داخل مسیری که گفتم کپی کنید بعد از داخل وی بی از داخل اون مسیر انتخابشون کنید
    توسط ستاپ ساز خود وی بی (Package & Deployment Wizard) از برنامهتون ستاپ تهیه کنید و داخل مسیری که ستاپ ساختید بروید و فایل های با پسوند ocx و dll رو در مسیر دیگری کپی کنید
    حال شما کامپونت های مورد نیاز برنامه تون رو در اختیار دارید توسط برنامه ستاپ ساز می توانید انها را در سیستم یوزر ها ریجستر کنید

البته این مبتدی ترین کار ممکن هستش توسط اینستال شیلد این کار رو خیلی راحت تر می توانید انجام بدید

نقل قول: مشکل برنامه در برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی در سیستم هایی که ویبی6 نصب نیست

ممنون دوست عزیز.
    حق با شماست ولی فکر نمیکنم که کامپوننت ها رو از مسیر برنامه بخونیم یا سیستم 32 فرقی داشته باشه...

کاربر دائمی آواتار ali reza mansoori 2
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

اگر کامپونت ها در مسیر نصب برنامه باشه شما در سیستم یوزر ها باید برنامه رو دقیقا در همون مکانی که در سیستم خودتان هست نصب کنید و در غیر این صورت با مشکل مواجه می شود

ممنون.
    ولی آخه من تا حالا همیشه کامپوننت ها رو تو مسیر برنامه میزاشتم و برنامه رو هم هرجا تو هر سیستمی اجرا میکردم مشکلی پیش نمیومد...
    حالا از بحث اصلی دور نشیم.
    پس یعنی به نظر شما همون ابزار های اصلی رو تو سیستم 32 کپی کنیم دیگه این مشکل بانک های اطلاعاتی حل میشه؟
    کسی یه تیکه برنامه نداره که با نصب اون فایل های ضروری ویبی تو سیستم نصب بشه؟

کاربر دائمی آواتار Rezapcclick
    محل زندگی
    دنیای من و تو

من كه خودم همين كار رو تو برنامه هام مي كنم يعني فايل هاي DLL و OCX هايي كه استفاده كردم رو كناره فايل ستاپ مي زارم و .....

و يه روش ديگه اي كه به نظرم هست خودم ازش استفاده مي كنم ريجستر كردن كامپوننت ها هست يعني وقتي شما برنامه تون رو روي سيستم ديگه نصب كردين كامپوننت ها بايد ريجستر و ثبت بشن توي اون سيستم ..اونم با كد زير

"نام كنترل " Regsvr32

اين روش خوبه و تو برنامه هايي كه من تا الان نوشتم عمل كرده
    شما يه فايل notepad باز كنيد و تمامي كنترل ها رو در خط جديدي تعريف كنيد و بعد از تعريف فايل رو به فرمت bat. ذخيره و اجراش كنيد

و يه برنامه ديگه اي هست كه در سري هاي ران تايم هستش كه vb runtime نام برنامه است كه اگه اين برنامه هم نصب كنيد شايد به جوابتون برسيد
    سوالي بود در خدمتم
    موفق باشيد

نقل قول نوشته شده توسط farboodj1375 مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت همه دوستان.
    این مشکلی هست که خیلی وقته دارم باهاش سروکله میزنم.
    هربرنامه ای که مینویسم تو سیستم هایی که ویبی توشون نصب نیست اطلاعات بانک رو نمیخونه و اصلا با بانک ارتباط برقرار نمیکنه.
    و با نصب ویبی 6 هم همه مشکلات حل میشه.

یکی از دوستان گفته بودن که از توی رفرنسز تیک گزینه ی Microsoft Active X Data Object رو برداریم.
    اما با این کارهم مشکل حل نشد.
    تمامی فایل های مورد نیاز برنامه رو هم کنارش میزارم و ستاپ رو هم با ستاپ فکتوری درست میکنم.

خواهشا کمک کنید.
    بدجوری گیر کردم.
    ممنون.
    سلام

یه نمونه کد بزار تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم

ممنون.

مشکل من فقط عدم برقراری ارتباط بابانک اطلاعاتی هست...
    آیا با نصب اون VB6 RunTime مشکل حل میشه؟

کسی نمیدونه چه کامپوننت های برای ارتباط با بانک ضروزی هستند؟تا اونا رو به ستاپ ساز اضافه کنیم...

ممنون میشم کمک کنین.

کاربر دائمی آواتار Rezapcclick
    محل زندگی
    دنیای من و تو

اگه مقدور هست واستون اون كدي رو كه براي كانكت به بانك اطلاعاتي نوشتين رو بزاريد تا بهتر بشه كمك كرد ..

آخه چند روش براي ارتباط با بانك هست ..

اگه كدي كه نوشتين باشه بهتر مي شه گفت

کاربر دائمی آواتار _behnam_
    محل زندگی
    سونای ایران ( بوشهر )

سلام !
    1. اگه یه جستجو می کردی زودتر به نتیجه میرسیدی
    2. برای دیتابیس کامپوننت MSADODC.ocx
    3.بهتره به جای استفاده از OCX از DLL استفاده کنی (Microsoft ActiveX Data Objects 2.6 Library)
    4.اینجا بری به نتیجه میرسی اجرای نشدن برنامه تکمیل شده با ویژوال بیسیک 6 روی سیستم های دیگر
    5. موفق باشی/

کاربر دائمی آواتار akbarg64
    محل زندگی
    خراسان

سلام.دوست عزیز اول ببین خطا میده یا نه؟؟؟؟دوم اگه خطا نمیده یه ریکورد ثبت کن اگه خطا نداد دیتا بیست رو باز کن ببین ثبت شده یا نه؟؟؟؟؟خبرش رو بهم بده تا بگم چیکار کنی.منم برای اولین بار چند وقت پیش این مشکل برام پیش اومد.موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط akbarg64 مشاهده تاپیک
    سلام.دوست عزیز اول ببین خطا میده یا نه؟؟؟؟دوم اگه خطا نمیده یه ریکورد ثبت کن اگه خطا نداد دیتا بیست رو باز کن ببین ثبت شده یا نه؟؟؟؟؟خبرش رو بهم بده تا بگم چیکار کنی.منم برای اولین بار چند وقت پیش این مشکل برام پیش اومد.موفق باشید.
    ممنون دوست عزیز از توجهت.
    نه خطا نمیده.
    فقط وقتی برنامه رو باز میکنیم هیچی از اطلاعات بانک رو نشون نمیده.
    در مورد ثبت کردن تست نکردم.
    الان رو سیستم خودم ویژوال رو پاک میکنم تست میکنم نتیجش رو میگم...

یه سوال : اگه با نرم افزارای پرتابل ساز که تغییرات ایجاد شده بعد از نصب نرم افزار رو تو سیستم ثبت میکنن چندتا نرم افزار و همزمان پرتابل کنیم توی یه فایل مشکل حل نمیشه؟(مثلا ویبی و کریستال ریپورت و نرم افزار خودمون و ...)

سلام

دوست عزيز

اين مبحث بارها مطرح شده، شما بايد براي اجراي برنامتون روي سيستمهاي ديگه ستاپ بسازيد
    حالا اينكه يك فايل و رجيستر كنيد و يك فايل رو كپي كنيد و ... كه نميشه راه حل
    نرم افزارهاي ستاپ ساز معروف مثل Wise Installation Syste,, InstallShield, Setup Factory هم اكثرا قسمتي دارن كه پروژه ويژوال بيسيك رو مي‌گيرن و فايلهاي مورد نياز رو خودشون در بسته ستاپ ميزارن
    فايلهايي مثل ديتابيس و ... رو هم كه خودمون قرار مي ديم
    اصلا هم كار سختي نيست
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

محل زندگی
    خراسان

سلام.ببین دوست عزیز من قبلا از ستاپ ساز خود ویژال استفاده میکردم و بعد با اسمارت اینستال میکر ستاپ میساختم.تا یه هفته پیش که به مشکل خوردم.و فهمیدم مشکل مربوط به dll ها ocx های به کار رفته است که در محل خودشون کپی نمیشوند.وقتی ستاپی که با ویژال ساختم رو روی سیستمی که اجرا نمیشد اجرا کردم بدون هیچ گونه مشکل و کم و کاستی برنامه اجرا شد.الان رفتم سراغ setup factory. توصیه میکنم تو هم از یکی از نرم افزار هایی رو که دست عزیز جناب vbhamed معرفی کردن رو استفاده کن.مشکلت 100% حل میشه.و کد نویسی تو مشکلی نداره.موفق باشید.

دوستان ممنون.
    ولی آخه منم که همین کارو میکنم...
    اول با ستاپ ساز خود ویبی ستاپ رو میسازم بعدش هم فایلا رو وارد SetupFactory میکنم و ستاپ نهایی رو میسازم...
    ممنون.

محل زندگی
    خراسان

نیازی نیست که با وی بی ستاپ بسازی.با ستاپ فکتوری ادرس پروژه رو بده بهش خودش بلده چیکار کنه.منکه اون کار رو میکردم از اسمارت اینستال میکر استفاده میکردم و این قابلیت رو نداشت.

ممنون.
    شما امتحان کردین؟
    یعنی ستاپ فکتوری از خود ویبی بهتر فایلا رو پیدا میکنه؟
    من هنوز با این مشکل دست به گریبانم...

محل زندگی
    خراسان

اره.میتونی امتحان کنی.

نقل قول نوشته شده توسط farboodj1375 مشاهده تاپیک
    ممنون.
    شما امتحان کردین؟
    یعنی ستاپ فکتوری از خود ویبی بهتر فایلا رو پیدا میکنه؟
    من هنوز با این مشکل دست به گریبانم...
    سلام

درسته Setup Factory تمامی فایل های Dll و OCX رو اضافه میکنه ولی لازمه که بعضی از فایل ها رو خودتون اضافه کنین مثل بانک های اطلاعاتی تون یا مثلاً اگه از یه نرم افزار مانند ActiveSkin استفاده میکنین باید فایل های Skin تون که پسوند Skn دار رو خودتون اضافه کنید و فایل هایی مولتی مدیا مثل (mp3 , wav ,avi و .... )

اینکه برنامه خطا نده و اطلاعات بانک نرم افزارتون نمایش داده نشه میتونه ربط داشته باشه به اینکه شما روی سیستم خودتون یه مسیر ثابت دادین و در یه ویندوز دیگه وقتی نصب میکنین اون مسیر عوض میشه

یه نمونه تو این تایپیک هست که شاید کمکتون کنه https://barnamenevis.org/showthread.php?215067 ( عکس های زیر مربوطه به نمونه همین تایپک هست )

یادتون باشه که مهمترین قسمت نرم افزار برای نمایش اطلاعات بر روی یک سیستم دیگه اینکه این قسمت ( یعنی تو سیستم شما شاید مسیر داده باشین و به جای Data.mdb ادرس یک پوشه خاص توی سیستم خودتون رو داده باشین مثل E:\test\data.mdb - منظورم از مسیر ثابت همین بود )

و این قسمت

درست پر شده باشه

البته راه های دیگه ای هم هست که با کد نویسی میشه ( من خودم همیشه از این روش ها استفاده میکنم )

موفق باشین

سلام.
    ممنون.
    ولی من تو آدرس دهی مشکل ندارم و آدرس بانک بر اساس مسیر برنامه بصورت پویا داده میشه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •