نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: OCR فارسی

کاربر دائمی آواتار gbg
    محل زندگی
    تهران

OCR فارسی

سلام دوستان
    کسی سورس یا کامپوننت برای OCR فارسی یا عربی داره؟
    یا حتی مقاله به درد بخور که بشه باهاش OCR نوشت ، البته برای حروف چاپی نه دست خط
    ممنون

نقل قول: OCR فارسی

من هنوز چنین چیزی ندیده ام. ولی فکر می کنم که قابلیت اضافه شده تحت عنوان Gesture و یا پیاده سازی قابلیتی تا حدودی شبیه به آن بتواند چنین مشکلاتی را حل کند. البته من زیاد روی این موضوع کار نکرده ام و تجربیات زیادی هم برای این کار ندارم ولی شاید مقاله ای تحت عنوان Mouse Gestures که در مجله C++‎ Builder Developer's Journal وجود دارد بتواند یک جرقه ای را در ذهن شما به وجود آورد.

این مجله را می توانید از این آدرس دانلود کنید:
    http://bcbjournal.org/bcbj_vol9_num6.pdf

من فکر می کنم که با خواندن این مقاله و کار کردن بر روی آن بتوانید اشکال مربوط به حروف را تشخیص دهید.

موفق باشید.

سلام.
    برای این کار شما دنبال شبکه های پرسپترون و همینگ باش.
    کتاب شبکه های عصبی مصنوعی محمد باقر منهاج می تونه کمکتون کنه.
    برای فونتهای استاندارد به خوبی جواب میده.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

من هنوز چنین چیزی ندیده ام. ولی فکر می کنم که قابلیت اضافه شده تحت عنوان Gesture و یا پیاده سازی قابلیتی تا حدودی شبیه به آن بتواند چنین مشکلاتی را حل کند. البته من زیاد روی این موضوع کار نکرده ام و تجربیات زیادی هم برای این کار ندارم ولی شاید مقاله ای تحت عنوان Mouse Gestures که در مجله C++‎ Builder Developer's Journal وجود دارد بتواند یک جرقه ای را در ذهن شما به وجود آورد.
    ربطی به موضوع سوال نداره.

باید در تالار الگوریتم ها و هوش مصنوعی سوالتون رو ارسال کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار gbg
    محل زندگی
    تهران

Gesture که چیز دیگه ایه کلا
    خب آخه من کامپوننت دلفی و یا نمونه سورس دلفی می خواستم و مقاله در درجه پایین تری قرار داشت اینجا پرسیدم

Gesture که چیز دیگه ایه کلا
    می دونم. من اصلاً منظورم خود Gesture نیست، بلکه منظورم الگوریتم شناسایی ای است که در Gesture نهفته است. همانطور که می دانید ما توسط این قابلیت می توانیم اشکال از پیش تعریف شده ای را تعریف کنیم و موقعی که مکانیزم Gesture آن شکل های از پیش تعریف شده را تشخیص دهد می تواند کاری را انجام دهد. منظور من همین الگوریتم شناسایی بوده که آن را پیشنهاد دادم. به هر حال حتماً الگوریتم های بهتری هم برای این کار وجود دارد.

کاربر دائمی آواتار gbg
    محل زندگی
    تهران

خب این الگوریتمش ساده تره ، نقطه شروع حرکت و جهت های حرکت مشخص هستش

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

مثل اینکه هر چقدر جناب کشاورز سعی کردند نتوستن شما رو قانع کنند که در تالار هوش مصنوعی تاپیک ایجاد کنید.
    به هر حال همچین کامپوننت رایگانی برای زبان های عربیک وجود نداره و بعضی از کتابخانه های رایگان وجود داره که اگر شما بهشون مسلط باشید می تونید اونو به عربیک هم تبدیل کنید چون ocr های لاتین شامل چندین از اساسی که مهمترین شون feature extract هستش که شما با اونا می تونید این کارو انجام بدید و برای جداسازی کاراکترها هم به صورت فازی عمل می کنند که برای عربیک اون مرحله هم باید تغییراتی درش داده شده و در مرحله پایانی که dictionary می باشد با توجه توالی و رانکینگ حروف در کلمه از hmm استفاده میشه .
    نکته پایانی : برای اجرا و تغییر این کتابخانه های به سبک خودتون نیاز به image processing و pattern recognition دارید.
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار MohsenB
    محل زندگی
    ایرانم

سلام

این یه پروژه تغریبا کامل DCR هستش . یعنی تشخیص کاراکتر دیجیتال .

شما تو این پروژه میتونید از یه عکس یا نوشته ای که یا موس می نویسید متن استخراج ( Recognise ) کنید .

امکان ویرایش کتابخانه و یا ساخت کتابخانه جدید هم به شما می دهد . که شما می توانید خودتان به برنامه فارسی اضافه کنید .

امیدوارم بدردتون بخوره .

موفق باشید

فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار gbg
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_CAT مشاهده تاپیک
    مثل اینکه هر چقدر جناب کشاورز سعی کردند نتوستن شما رو قانع کنند که در تالار هوش مصنوعی تاپیک ایجاد کنید.
    به هر حال همچین کامپوننت رایگانی برای زبان های عربیک وجود نداره و بعضی از کتابخانه های رایگان وجود داره که اگر شما بهشون مسلط باشید می تونید اونو به عربیک هم تبدیل کنید چون ocr های لاتین شامل چندین از اساسی که مهمترین شون feature extract هستش که شما با اونا می تونید این کارو انجام بدید و برای جداسازی کاراکترها هم به صورت فازی عمل می کنند که برای عربیک اون مرحله هم باید تغییراتی درش داده شده و در مرحله پایانی که dictionary می باشد با توجه توالی و رانکینگ حروف در کلمه از hmm استفاده میشه .
    نکته پایانی : برای اجرا و تغییر این کتابخانه های به سبک خودتون نیاز به image processing و pattern recognition دارید.
    موفق باشید
    اونجا بیشتر بحث MATLAB هست و من هم از MATLAB خوشم نمیاد!
    بعدش دنبال مقالات بی سر و ته یا پربار نبودم ، دنبال کاری بودم که جواب داده باشه. البته نه کامل حتی اگه در حد ابتدایی ، یه پایه ای باشه که بشه روش کار کرد

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

اونجا بیشتر بحث MATLAB هست و من هم از MATLAB خوشم نمیاد
    matlab زبان R&D و شما خوشتون نمياد يه بحث جداست من در انجا نياز ببينم به هر زباني مي تونم قطعه كد بنويسم
    بعدش دنبال مقالات بی سر و ته یا پربار نبودم
    بي سر و ته نيست ممكن شما در اون زمينه اطلاعات نداشته باشيد همچين تصوري كنيد
    دنبال کاری بودم که جواب داده باشه. البته نه کامل حتی اگه در حد ابتدایی ، یه پایه ای باشه که بشه روش کار کرد
    وقتي متدي خوب جواب ميده كه OCR هاي بزرگ جهان در اون روش به اجماع رسيده باشند در sample ي كه دوست عزيزمون قرار دارند يكي از ابتدايي ترين روش هاست.
    feature extraction در اين sample جز ضعيف ترين موارده يعني فقط به محل قرار گيري پيكسل ها توجه شده كه با كمي نويز و اوجاج يا affine transform ديگه خاصيت خودشو از دست ميده .
    انتخاب classifier در حالت ACON و همچنين مشخص نبودن استراتژي train و adaptive نبودن استفاده از classifier ها از جمله اشكالاتشه.

امروزه جهت افزايش ميزان دقت classifier ها انها رو با روش هاي Boosting استفاده مي كند كه خطاي رايج موجود اكثر classifier ها رو ديگه نداره

نكته :در ضمن وقتي ميشه كه اين تاپيك در تالار هوش مصنوعي عنوان بشه به اين خاطر كه تو اين فيلد ملاك مباحث مربوط به image و pattern نه زبان برنامه نويسي به طور مثال همين sample رو كه در بالا قرار دادن با سي و جاوا و پايتون يا هر زبان ديگه هم ميشه پياده سازي كرد كه معمولا اولويت اول در زمينه پياده سازي engine با زبان C++‎ يا Ansi C
    موفق باشيد

نقل قول نوشته شده توسط gbg مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    کسی سورس یا کامپوننت برای OCR فارسی یا عربی داره؟
    ممنون
    من قبلا یه پروژه در این خصوص کار کرده بودم ==> https://github.com/alirezapouyafar/PersianOCR
    آخرین ویرایش به وسیله دلفــي : چهارشنبه 25 مرداد 1402 در 11:17 صبح

سلام،
    با این هم میشه چنین کاری انجام داد و برای متون فارسی هم خوب کار میکنه:
    https://www.winsoft.sk/ocr.htm

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •