نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: یادگیری جاوا

مهمان

یادگیری جاوا

من بسیار j2ee رو می خوام یاد بگیرم
    از استادان جاوا دو سوال داشتم
    1)مقایسه ی آن با دات نت
    2)منابع
    با تشکر

سلام دوست عزیز
    البته ما که استاد نیستیم ولی منبع در مورد J2ee

java.sun.com/j2ee

به زودی هم یه مقاله در مرد مقایسه با دات نت به دستم میرسه که حتما برات می فرستم

خوب این هم یه مقاله از شرکت IBM برای مقایسه .Net با J2ee
    ftp://ftp.software.ibm.com/software/...2ee-dotnet.pdf

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران - تهران پارس
    ببین من یه مقاله در باره ی #C و جاوا دارم ولی طولانیه حوصله هم ندارم 5 صفحه تایپ کنم ولی یه چیزی که خیلی مهم بود این بود که #C در سرعت نوشتن اطلاعات روی هارد و به روز رسانیه اطلاعات خیلی بهتر از جاوا بود (البته از رو نمودار دارم اینو میگم) ولی کاملا واضح بود که جاوا تو مدیریت حافظه نسبت به #C بهتر عمل میکنه ولی حالا نظر شخصیه من اینه که کلا دستوبال #C باز تر از جاوا هستش :wink:

سلام
    البته در مورد جاوا باید گفت که وقتی سرعت بسیار برای شما مهم باشه اصلا نباید به فکر جاوا و یا حتی C#‎ باشید بلکه باید برید دنبال C++‎ و C و احیانا Delphi
    قدرت جاوا در دو چیزه
    1 - امکان انتقال روی سیستمهای مختلف(از نظر نرم افزار و سخت افزار)
    2 - ساختار کاملا مهندسی و دقیق از مرحله مدل سازی تا پیاده سازی که کار پروژه های بسیار بزرگ فقط از با استفاده از این قابلیت ها به سرانجام میرسه و مقرون به صرفه است (منظورم از پروژه های بزرگ پرو ژه های در سطح ملی و جهانی و سازمانها و شرکت های بزرگه مثل بانکها)
    وگرنه در مورد پروژه های کوچیک مثلا یه سایت برای یه سازمان شاید اصلا به صرف هزینش نیرزه
    در مورد اپلیکیشن هم اصولا فقط وقتی جاوا استفاده میشه که اپلیکیشن بسیار مهم و بزرگ باشه مثل Oracle که برای ساخت UI از جاوا استفاده کرده و یا شرکت سازنده بخواد یه سیستم برای تمام سیستمهای عامل بنویسه و یا اینکه پروژه از نظر امنیتی حساس باشه که بخوان از سورسها و امکان جاسوسی مطمین باشند و سیستم رو در انتها روی سخت افزار های خاص نظامی اجرا کنند.

دوستان موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    البته در مورد جاوا باید گفت که وقتی سرعت بسیار برای شما مهم باشه اصلا نباید به فکر جاوا و یا حتی C#‎ باشید بلکه باید برید دنبال C++‎ و C و احیانا Delphi
    فکر کنم اینجا بحث سرعت بین #C و Java بود نه ++C
    1 - امکان انتقال روی سیستمهای مختلف(از نظر نرم افزار و سخت افزار)
    2 - ساختار کاملا مهندسی و دقیق از مرحله مدل سازی تا پیاده سازی که کار پروژه های بسیار بزرگ فقط از با استفاده از این قابلیت ها به سرانجام میرسه و مقرون به صرفه است (منظورم از پروژه های بزرگ پرو ژه های در سطح ملی و جهانی و سازمانها و شرکت های بزرگه مثل بانکها)
    اینارو #C هم داره بهتر از مال جاوا
    در مورد اپلیکیشن هم اصولا فقط وقتی جاوا استفاده میشه که اپلیکیشن بسیار مهم و بزرگ باشه مثل Oracle که برای ساخت UI از جاوا استفاده کرده
    این که دلیل نمیشه :wink:
    اینکه پروژه از نظر امنیتی حساس باشه که بخوان از سورسها و امکان جاسوسی مطمین باشند
    آقا دی کامپایلر های جاوا که بیشتر از بقیه زبانهاست :lol:

سلام
    منظور من رو کاملا اشتباه فهمیدین
    من اصلا قصد را ه انداختن دعوای C#‎ و جاوا رو هم ندارم
    لطفا اگر فرصت کردید مطالب را دقیق تر و بی تعصب مطالعه کنید.
    با تشکر
    بدرود

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دبیا!!! مگه حرفهای من بوی دعوا میداد بابا کم لطفی نکنین خواهشن من کوچیک همه ی برنامه نویسام :wink:

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran
    سلام

جاوا و #C نداریم که با هر چی دلتون خواست برنامه بنویسید ولی بدونید جاوا برای کارهای شبکه خیلی راحته و اگه یه خورده کارهای حافظه ای داشته باشید می بینید که چقدر راحته اگر شما اصلا کاری به تخصیص و آزاد کردن حافظه نداشته باشید مثل جاوا :wink:
    آقا دی کامپایلر های جاوا که بیشتر از بقیه زبانهاست

با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جاوا و #C نداریم که با هر چی دلتون خواست برنامه بنویسید ولی بدونید جاوا برای کارهای شبکه خیلی راحته و اگه یه خورده کارهای حافظه ای داشته باشید می بینید که چقدر راحته اگر شما اصلا کاری به تخصیص و آزاد کردن حافظه نداشته باشید مثل جاوا
    حتما شما تا حالا با netframework. کار نکردین که همچین حرفی میزنین من گفتم جاوا تو مدیریت حافظه کمی سریعتر از #C هستش ولی نگفتم #C مدیریت حافظه با خود برنامه نویس هستش در #C مدیریت حافظه به عهده ی CLR هستش که کار مدیریت حافظه رو به صورت خودکار انجام میده :)

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran
    OK
    بازم می گم با هر کدوم راحتترید برنامه بنویسید
    از یادآورید متشکرم :wink:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •