نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: نصب و استفاده از نرم افزار (Windows Application) برای مشتری،بدون نیاز به نصب SQL SERVER درکامپیوترش!

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اصفهان(خوزستانی هستم-%100عجم-متولدامیدیه-اصالتاًبهبهان)

Exclamation نصب و استفاده از نرم افزار (Windows Application) برای مشتری،بدون نیاز به نصب SQL SERVER درکامپیوترش!

دوستان عزیز سلام.
    همیشه درگیر این مسئله هستم که چرا برای استفاده ی مشتری از نرم افزاری که ساخته ام،مشتری باید Sql Server را نیز روی سیستم خود داشته باشد.(البته خداروشکر که تاحالا نرم افزار هام رو فقط برای پروژه ساخته ام نه مشتری وگرنه ...)
    ولی باید راهی برای جلوگیری از این کار وجود داشته باشه(از اونجایی که با منطق جور در نمیاد و نرم افزار هایی که دیدم، اینطور نیستند).
    من میخوام کمکم کنید تا این راه رو یاد بگیرم.
    ضمنا،من تازه کارم و سریع گیج میشم.پس موضوع رو به زبان ساده بیان کنید.
    مرسی

کاربر دائمی آواتار Esmail Solhkhah
    محل زندگی
    بورکینافاسو

نقل قول: نصب و استفاده از نرم افزار (Windows Application) برای مشتری،بدون نیاز به نصب SQL SERVER درک

دوست عزیز اگه برنامه ای بر اساس SQL SERVER نوشته شده باشه حداقل دوتا حالت داره:

یا برنامه تحت شبکه هست که در اینصورت SQL SERVER رو فقط رو کامپیوتر سرور نصب میکنن و تو کلاینتها نصب نیاز نیست

یا برنامه لوکاله که در اینصورت حتما باید SQL SERVER رو اون کامپیوتر نصب بشه

نرم افزار هایی که دیدم، اینطور نیستند
    احتمالا اون نرم افزار ها از SQL SERVER استفاده نکردن ، حتما قرار نیست ما از SQL SERVER استفاده کنیم ، پایگاه داده های متفاوتی از شرکتهای مختلف وجود داره از اوراکل گرفته تا Postgre sql , ...

تو برنامه نویسی اگه برنامه لوکاله میتونید از اکسس - VistaDB - SQL Lite و ... که دیتابیس های لوکال هستند استفاده کنید

هر چند میشه از پایگاه داده های لوکال بصورت تحت شبکه هم استفاده کرذ ولی کار درستی نیست

موفق باشید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

نقل قول: نصب و استفاده از نرم افزار (Windows Application) برای مشتری،بدون نیاز به نصب SQL SERVER درک

دیتابیس من Sql Server تشریف دارند.ولی از نظر من اگه اینطور باشه که چون دیتابیس لوکاله باید حتما Sql Server نصب بشه ضعف بزرگیه.
    تصور کنید که طرف بخواد از دیتابیسش بک آپ بگیره و بعد ویندوزش رو عوض کنه؛ اونوقت مجبوره که Sql Server رو دوباره نصب کنه و احتمالا نیاز داره که دیتابیسش رو Attach کنه توی Sql Server.
    و اگر این دو کار رو بلد نباشه یا باید زنگ بزنه به برنامه نویسه و یا بیاد توی سایت barnamenevis.org دنبالش بگرده.
    اگه میتونید از دوستانتون هم سراغ بگیرید.
    بسیار بسیار ممنونم.
    آخرین ویرایش به وسیله hqsoroush : شنبه 05 شهریور 1390 در 20:51 عصر دلیل: غلط انشایی

محل زندگی
    بورکینافاسو

ولی از نظر من اگه اینطور باشه که چون دیتابیس لوکاله باید حتما Sql Server نصب بشه ضعف بزرگیه
    اصلا هم ضعف بزرگی نیست اگه شما میخاید از مزایای SQL SRVER تو یه برنامه لوکال استفاده کنید باید جورش رو هم بکشید والا برید سراغ یه دیتابیس لوکال مثل اکسس یا VistaDB

تصور کنید که طرف بخواد از دیتابیسش بک آپ بگیره و بعد ویندوزش رو عوض کنه؛ اونوقت مجبوره که Sql Server رو دوباره نصب کنه و احتمالا نیاز داره که دیتابیسش رو Attach کنه توی Sql Server.
    و اگر این دو کار رو بلد نباشه یا باید زنگ بزنه به برنامه نویسه و یا بیاد توی سایت barnamenevis.org دنبالش بگرده
    خب اگه ویندوز عوض بشه آیا نیاز نیست برنامه شما هم دوباره نصب بشه ؟ خب دراینصورت همزمان میتونید SQL SERVER رو هم نصب کنید. نیازی نیست کاربر به برنامه نویس زنگ بزنه

این برمیگرده به برنامه نویس که یه نصب کاملا اتوماتیک و بدون دخالت کاربر بسازه

ضمنا نیاز نیست بعدش بیاد دیتابیس رو Attach کنه ، میتونید خودتون تو برنامه چک کنید اگه دیتابیس اتچ نبود اتچتش کنید.

اینجاشو دیگه متوجه نشدم اگه میشه واضح تر توضیح بدید

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار mohsencom
    محل زندگی
    رشت

دوست عزیز این سوال دیگه خیلی تکراری شده

شما وقتی برنامه ای میسازی که با sql کار میکنه موقع فروش باید در مفاد قرارداد نامه بیاری که نرم افزارت از چه تکنولوژی هایی استفاده میکنه و مشتری ملزم هست به نصب اونها...فرمایشات جناب Esmail Solhkhah هم کاملا صحیحه

البته در یک فایل setup میشه کلیه مراحل نصب رو خودکار انجام داد.......این از مفاد قراردادنامه هست...مشتری هم ملزم به رعایتش هست

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

البته در یک فایل setup میشه کلیه مراحل نصب رو خودکار انجام داد
    یعنی با این Setup میشه هم برنامه نوشته شده توسط خودمونو نصب کنیم و هم SQL SERVER رو؟
    اگه جواب مثبته لطفا توضیح بدید که چطور باید این کار رو انجام بدم.
    مرسی

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

دوست عزیزم جناب Esmail Solhkhah
    منظورم از اینکه گفتم
    این بود که اگر میتونید به دوستانتون توی تالار بگید نظرشون رو در مورد این بحث ارائه کنن.امیدوارم که سوء تفاهم نشده باشه.اگه شده که من معذرت میخوام.

ضمنا نیاز نیست بعدش بیاد دیتابیس رو Attach کنه ، میتونید خودتون تو برنامه چک کنید اگه دیتابیس اتچ نبود اتچتش کنید.
    یعنی توی VB واسه اش اینطور تعریف کنم که اگه فایل دیتابیس توی Sql Server اتچ نشده بود، اتچش کنه؟
    اگه این امکان از طریق زبان برنامه نویسی وجود داشته باشه که خیلی عالی میشه.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

دوست عزیز این سوال دیگه خیلی تکراری شده
    خُب عزیزم وقتی بلد نیستم باید سوال کنم دیگه.
    البته قبلش یه گشت و گذاری به تالار داشتم ولی جوابمو درست و حسابی نگرفتم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قائمشهر

محل زندگی
    بورکینافاسو

یعنی با این Setup میشه هم برنامه نوشته شده توسط خودمونو نصب کنیم و هم SQL SERVER رو
    بله میشه اگه مستندات SQL SERVER رو مطالعه کنید روش نصب اتوماتیک رو توضیح داده.

اصول کارشم به این صورته که یه فایل تنظیمی داره که شما تمامی پارامترها رو تو اون فایل ست میکنید

بعد SQL SERVER از رو اون موقع نصب جواب سوالاشو میگیره و از کاربر سوال نمیکنه

میتونید این فایل رو ست کنید و با برنامه ستاپ سازتون SQL SERVER رو هم نصب کنید.

یعنی توی VB واسه اش اینطور تعریف کنم که اگه فایل دیتابیس توی Sql Server اتچ نشده بود، اتچش کنه
    روش اینکه شما تشخیص بدید دیتابیس اتچ هست یا نه

و اینکه اونو اتچ کنید برمیگرده به دستورات TSQL یا استفاده از SMO

با VB.NET میتونید از هردو روش استفاده کنید ولی تو VB6 فقط میتونید از TSQL استفاده کنید چون SMO اسملبی یا مجموعه اسمبلی های دات نت هست.

موفق باشید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی

دوستان عزیزم، خیلی ممنون.
    امیدوارم که مشکلاتم با کمک خدا و بعدش شما حل بشه.

کاربر دائمی آواتار ParsaNM
    محل زندگی
    جايي در تهران

دوستان فقط به عنوان گزينه تکميلي اضافه کنم در مراحل نصب توسط setup ميتوني اون فايل تنظيمات رو بسازي و اين فايل فرمتش مثل فايل ini هستش و بعدا مي توني خيلي راحت تغيررش بدي و يکسري مثال هم تو cd هستش البته فقط در نسخه 2000 به صورت .bat خواستي اين کار رو بکني بگو من خيلي رو اين زمينه کار کردم ميتونم خوب راهنماييت بکنم ...!

کاربر دائمی آواتار f_pakzad
    محل زندگی
    مازندران

اگر نیازی به تحت شبکه بودن نرم افزارتون ندارید از دیتابیس هایی مانند sqllite استفاده کنید که نیاز به هیچ نرم افزاری برای نصب ندارند.فقط یک dll کم حجم را به پروژه add کنید کافیه. کوئری نوشتن در آن هم مانند sql است. اگ embedded database را جستجو کنید به نتایج بهتری میرسید

سلام....اصلا نیازی به نصب ترم افزار توسط شما نیست..
    بعد از اتمام پروژه فقط کافیه برای اون ستاپ بسازی...اگه با خود ویچوال بسازی همه نرم افزارهای مورد نیازو داخل ستاپ برنامه میزاره..و شما فقط نصب میکنی..
    روی سیستم مشتری sqlexpress نصب میشه..که البته نیازی به تنظیمات نداره و خود ستاپی که ساختی نصبش میکنه...فقط شما کافیه کانکشن استرینگتو تنظیم کنی....به همین سادگی , به همین خوشمزگی!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

سلام
    من خودم به این مشکل برخوردم آخرش هم مجبور شدم برای ساخت دیتابیس و جدول وفیلد ها scriptنویسی کنم البته میدونم باinstallshield میشه اینکار رو انجام داد
    اما من نحوه کار را بلد نیستم خیلی خیلی خیلی هم برای یادگیریش تلاش کردم اما آخر هم موفق نبودم توی هیچ کلاسی هم این مبحث تدریس نمیشه
    هیچ کس هم ظاهرا یا بلد نیست یا نمیخوان کمک کنن!

اگه یه شیر پاک خورده بلده خواهشا به ما هم بگه من که سر این قضیه واقعا کم آوردم

کاربر دائمی آواتار ParsaNM
    محل زندگی
    جايي در تهران

دوست عزيز نمي دونم از چه روشي استفاده براي کارت استفاده کردي ولي اون چيزي که من مي دونم اينه که در installshield مراحل نصب رو اضافه ميکني و با tools هاي ديگه ميبايست database رو attach کني البته تا اونجايي که من مي دونم خيلي از برنامه ها اين کار رو ميکنن در هنگام اجرا برنامه اصلي هم ميشه اين کار رو کرد مثلا ado connection خودش مي تونه اگر database attach نشده بود خودش اون رو نصب کنه در ضمن اينکه sql express به صورت portable هم مي تونه نصب بشه و از نسخه sql 2005 به بعد هستش البته اين قسمت آخر رو من از يه مقاله خوندم خيلي اطلاعات زيادي در باره اش ندارم ...

محل زندگی
    بورکینافاسو

اگه یه شیر پاک خورده بلده خواهشا به ما هم بگه من که سر این قضیه واقعا کم آوردم
    زیاد خودتونو درگیر این دس مسائل نکنید این وقت رو بذارید برا خود پروژه

برا اتوماتیک سازی نصب SQL-SERVER
    1:فایل SQLEXPR.EXE (برا نسخه اکسپرس) رو اکسترکت کنید
    2:داخل مسیر فایل اکسترکت شده یه فایلی هست بنام template.ini که اگه بازش کنید و بخوندیش میتونید برا SQL-SEVER یه نصب اتوماتیک درست کنید (بی دردسر)
    ضمنا یه فایل راهمنا هم داره تو مسیر setup\help\1033

موفق باشید.

زیاد سخت نگیرید
    فیلم آموزشی هست اگه نیاز داشتید در خدمتم عزیزم

راستی اگه آموزش یا برنامه نیاز داشتید در هر زمینه ای به این آدرس بیا: s1390.mihanblog.com

پس پشتیبانی رو واسه چی گذاشتن، خدمات پس از فروش چیز بدی نیست که ، شما هم یک سودی میبرید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •