نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: نحوه نصب و راه اندازی mail server در یک سرور اختصاصی با ویندوز سرور 2008 - MDaemon

کاربر دائمی آواتار majid_darab
    محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

نحوه نصب و راه اندازی mail server در یک سرور اختصاصی با ویندوز سرور 2008 - MDaemon

با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز :
    من به سرور اختصاصی مورد استفاده ی خودم که در شهر دیگری واقع می باشد دسترسی ریموت دارم و این سرور به صورت یک web server عمل می کند.(ویندوز سرور 2008)
    می خوام سیستم ایمیل هم به این سرور اضافه کنم.
    با توجه به اینکه اطلاعات زیادی راجع به شبکه ندارم می خواستم از دوستان عزیز برای پیاده سازی قدم به قدم نصب mail server روی این سرور راهنمایی بگیرم.
    فکر می کنم نرم افزار MDaemon انتخاب خوبی برای این موضوع باشد.
    آیا manual ی وجود دارد که به صورت قدم به قدم موارد لازم برای پیاده سازی میل سرور را توضیح داده باشد؟

با تشکر
    مجید داراب

کاربر دائمی آواتار hraeissi
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: نحوه نصب و راه اندازی mail server در یک سرور اختصاصی با ویندوز سرور 2008 - MDaemon

manual که میتونید از سایتش بگیرید چون فارسی نداره ولی با توجه به کم بودن اطلاعات شما بهتره از Mail server خود 2008 استفاده نمائید

نقل قول: نحوه نصب و راه اندازی mail server در یک سرور اختصاصی با ویندوز سرور 2008 - MDaemon

شما DNS رو ستاپ کردید?? اگر که بله بگو دوباره یک session teamviewer می‌زنیم بعدش شما خودت توضیحاتش رو بذار... کلّ ستاپ رو هم رفته نیم ساعت هم نمی‌شه...

محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

با سلام و عرض خسته نباشید :
    خوب من سعی میکنم مراحلی رو که انجام می دم قدم به قدم اینجا بزارم تا بقیه ی دوستان عزیز هم از اونها استفاده کنن.

[Name Server های من به صورت NS1.darmanlive.com و NS2.darmanlive.com می باشند.]

برای شروع کار رفتم سراغ سایت زیر :
    http://www.opengroup.org/comm/the_me...mmv5n1/dns.htm
    وچند سایت مشابه دیگه که باسرچ در گوگل به راحتی پیدا می شن ...
    سپس بعد از افزودن رکوردهای مربوطه درDNS برنامه ی مزبور یعنی MDaemon را روی سرور نصب کردم.
    سوالات به قرار زیرند :
    1-
    در تنظیمات dns برای رکوردهای mx دوعدد FQDN برای ست کردن وجود دارد.فرق آنها در چیست و در هر کدام چی باید ست گردد؟
    mail.darmanlive.com یا darmanlive.com

2-
    در یکی از سایت ها دیدم که علاوه بر a رکورد و mx رکورد باید یک PTR رکورد هم اضافه شود.
    در قسمت host name این PTR رکورد چی باید ست شود؟
    mail.darmanlive.com یا darmanlive.com

3-
    چه طوری می شه ایمیل ها رو مرور و مدیریت کرد؟
    یعنی با تایپ کردن mail.mysite.com صفحه ی iis دیده می شود!
    برای یک وب سایت معمولی هم dns و هم iis ست می شد و تمام.
    اما اینجا شخص ثالثی به نام mdaemon وجود دارد - خوب dns که باید ست شود و ست شد.
    حالا در این مرحله آیا iis هم باید کانفیگ شود یا خیر؟

پس از پاسخ سوالات بالا اگه شد ویدیوی کانفیگ mdaemon که توسط دوستمون انجام می شه را در سایت خواهم گذاشت.

با تشکر از حسن توجه شما دوستان عزیز
    آخرین ویرایش به وسیله majid_darab : جمعه 11 شهریور 1390 در 11:56 صبح

محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

با سلام :
    جواب سوال سوم رو پیدا کردم که با سرچ setting up web mail and web client on iis 7 در گوگل حل شد.
    پس از راه اندازی web client و ورود به آن نتیجه ی تست ایمیل به این صورت شد که ایمیل ساخته شده به خودش می تواند ایمیل بزند ولی به ایمیل های غیر خودش نمی تواند و delivery می دهد و فکر می کنم این موضوع مربوط به سوالات 1و2 و درارتباط با کانفیگ dns می باشد.

با تشکر
    عید فطر بر همگی مبارک باد
    آخرین ویرایش به وسیله majid_darab : جمعه 11 شهریور 1390 در 11:55 صبح

محل زندگی
    در اعماق اقیانوس.

برای ورود به وب ادمین و وب کلاینت از طریق وب سایت هیچ مشکلی وجود ندارد.
    اما فکر می کنم به احتمال زیاد در تنظیمات dns من اشکال وجود دارد.چون وقتی از طریق وب کلاینت به خود ایمیل ساخته شده ایمیل می زنم ایمیل ارسال میشه ولی وقتی به ایمیل های غیر خودش ایمیل می زنم ایمیل Delivery می دهد.
    خوب دامین مورد نظر ما به صورت سایت جامع بیمه ی تكمیلی الماس افزار یا سایت جامع بیمه ی تكمیلی الماس افزار می باشد.
    آی پی هم 188.121.155.126...
    اگر اجازه بفرمایید من قدم به قدم کارهایی رو که در dns انجام دادم خدمتتون عرض می کنم و هر جا کمو کسری یا اشکالی دیدید لطفاً راهنمایی فرمایید :
    در قسمت root دی ان اس و به دنبال آن در قسمت forward lookup zones یه فولدر به اسم com داریم و در اون یه فولدر به اسم darmanlive و در اون هم دو a رکورد برای دو آدرس بالا.
    حالا در اینجا برای mail server یه a رکورد ساختم با مشخصات زیر :
    name : mail
    FQDN : mail.darmanlive.com
    ip address : 188.121.155.126

و همین طور یه a رکورد دیگه :
    name : fallback
    FQDN : fallback.darmanlive.com
    ip address : 188.121.155.126

حالا نوبت رکوردهای mx می باشد که فکر می کنم اونها رو اشتباه ست کردم :
    mx اول :
    host or child name : mail
    FQDN : mail.darmanlive.com -> آیا نباید darmanlive.com باشد ؟
    priority : 10
    و
    mx دوم :
    host or child name : fallback
    FQDN : fallback.darmanlive.com -> آیا نباید darmanlive.com باشد؟
    priority : 20

رکورد mx دوم موقع fall شدن mx اول مورد استفاده قرار می گیرد.
    ================================================== =======
    با توجه به اینکه با مفاهیم شبکه آشنایی زیادی ندارم و بر اساس اینترنت تنظیمات بالا رو انجام دادم در مقاله ای خودم که یک PTR یا Pointer رکورد هم باید اضافه کنیم :
    خوب این رکورد هم به صورت زیر اضافه کردم که فکر می کنم دارای اشکال باشد :
    host ip address : 188.121.155.126
    host name : mail.darmanlive.com -> در اینجا نمی بایست darmanlive.com قرار می گرفت و همین طور آیا در قسمت بالا می بایست آی پی قرار می گرفت

در قسمت reverse lookup zones هم هیچ رکوردی وجود ندارد ...

خوب کجای کار می لنگد ؟
    آیا باید در تنظیمات MDAEMON هم دست ببریم یا ایراد از dns است ؟

با تشکر از حسن توجه شما دوستان عزیز

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •