نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: روز برنامه نویس

Lightbulb روز برنامه نویس

سلام
    پیشنهاد میکنم مدیر محترم سایت روز شروع به کار این سایت رو بعنوان روز برنامه نویس معرفی کنند. همچنین میشه هفته برنامه نویس رو هم نام گذاری کرد و در این ایام به برگزاری 1) نمایشگاه مجازی 2) استفاده از دانش پیشکسوتان یا هر یک از اعضا (مثلا آموزش یک قابلیت یا ابزار) 3) اختصاص هر روزی برای مباحث برنامه نویسی در زمینه های پرکاربد 4) معرفی و قدردانی از سرورانی که بیشترین کمک رو ارائه دادن 5) معرفی بهترین پست ها 6) انتشار ویژه نامه برنامه نویس و غیره.
    با تشکر

نقل قول: روز برنامه نویس

به نظر من بهتر بود عنوان تاپیکتون رو روز سایت برنامه نویس یا روز تولد سایت برنامه نویس میذاشتید

روز برنامه نویسان
    رئیس جمهور روسیه ، دیمیتری مدودف یک تعطیلی جدید را به تقویم روسیه افزود و آن هم روز برنامه نویسان هست .
    این روز ۱۳ سپتامبر هر سال خواهد بود و برای سال های کبیسه ۱۲ سپتامبر .
    البته در سر تاسر دنیا برنامه نویسان به صورت غیر رسمی در ۲۵۶ امین روز سال ” روز برنامه نویس ” را جشن
    می گیرند ، انتخاب عدد ۲۵۶ هم به این دلیل هست که تعداد اعداد صحیحی (integer) که می توان با هشت بیت نمایش داد ۲۵۶ عدد است.
    این برای اولین بار است که این روز به عنوان تعطیلی رسمی در یک کشور تعیین میشود و چه کشوری بهتر از روسیه کشور برنامه نویسان باهوش .

منبع
    منبع اصلی

به نظر من روز برنامه نویس در ایران باید روز تولد محمد بن موسی خوارزمی باشه

ریشه واژهٔ الگوریتم [ویرایش]

واژه الگوریتم از نام ریاضیدان و ستاره شناس و جغرافی دان نامی مسلمان، ابوجعفر محمد بن موسی خوارزمی(الخوارزمی)، گرفته شده است، که در خوارزم زاده شد و در دانشگاه «بیت الحکمه» بغداد به اوج شهرت رسید. خوارزم یکی از شهرهای «ایران بزرگ» بود، که امروزه در ازبکستان واقع شده است و خیوه نام دارد. رساله ای که خوارزمی در قرن ۹ میلادی به عربی نگاشته بود، در قرن 12 به لاتین با نام "Algoritmi de numero Indorum" ترجمه شد؛ یعنی "[کتابی بدست]«الگوریتمی» در مورد اعداد هندی"، که «الگوریتمی» نام الخوارزمی بود که مترجم آن را در تبدیل به لاتین چنین آورده بود. در قرن ۱۳ میلادی واژه الگوریسموس(algorismus) به معنای «سیستم شمارش عربی(دهدهی)» (یعنی اعداد ۱ تا ۹ به علاوه صفر، و نیز مفهوم اعشار) بود؛ که هنوز هم یکی از معانی واژه الگوریسم(algorism) است. معنای دیگر الگوریسم «حساب کردن با کمک اعداد عربی» است؛ یعنی فن انجام أعمال حسابی پایه، مانند جمع و ضرب، با قرار دادن اعداد در زیر هم و إعمال قواعدی خاص، که جایگزین به کارگیری اعداد رومی و استفاده از چرتکه شد. حتی روش انجام دستی تقسیم و جذر گرفتن(رادیکال) هم الگوریسم نامیده می شود. در قرن ۱۹ این کلمه در فرانسوی به algorithme تغییر شکل پیدا کرد، البته معنایش ثابت ماند. طولی نکشید که این کلمه به شکل algorithm وارد زبان انگلیسی شد؛ ولی فقط در اواخر قرن ۱۹ میلادی بود که معنای عام تر امروزی اش را یافت، و به «هر مجموعه قواعدی برای انجام یک رویه محاسباتی یا روال کامپیوتری به کار رود» الگوریتم گفته شد.

تبدیل نام الخوارزمی به الگوریسم و سپس الگوریتم احتمالا تحت تأثیر واژه یونانی arithmos (به معنای عدد) و arithmetic (به معنای محاسباتی) بوده است. برخی منابع هم کلمه لگاریتم را هم در تبدیل الگوریسم و الگوریتم بی تأثیر ندانسته اند. [۳]

نقش الگوریتم‌ها در علوم رایانه [ویرایش]

در علوم رایانه، یک الگوریتم را یک روال محاسباتی خوش‌تعریف می‌دانند، که مقدار یا مجموعه‌ای از مقادیر را به عنوان ورودی (Input) دریافت کرده و پس از طی چند گام محاسباتی، ورودی را به خروجی (Output) تبدیل می‌کند. بجز این، الگوریتم را ابزاری برای حل مسائل محاسباتی نیز تعریف کرده‌اند.[۴] ساخت و طراحی الگوریتم مناسب در مرکز فعالیت‌های برنامه‌سازی رایانه قرار دارد. یک برنامه رایانه‌ای، بیان یک یا چند الگوریتم با یک زبان برنامه‌نویسی است.
    به نقل از ویکی پدیا

از نظر شما دوستان عزیز متشکرم . روز تولد دانشمند بزرگ جناب خوارزمی روز مناسبی هست. از اینکه در کشورهای دیگری چنین روزی هست مطلع نبودم به هرحال نظر اساتید بزرگ سایت و همچنین مدیر محترم سایت شرط هست که از نظر خودشون ما رو مطلع کنند.

کاربر دائمی آواتار amirjalili
    محل زندگی
    هر جایی که کنجکاویم و نیاز به دانستنم رو تحریک کنه

به نظر من خوارزمی اگرچه الگوریتم داده اما برای نامیدن این روز اصلا مناسب نیست. برنامه نویس و تولید کننده نرم افزار یعنی کسی که برنامه نویسی نرم افزار میکنه و کارش تولید نرم افزار هست. ما در ایران حتما کسی رو داریم که پدر علم نرم افزار در ایران باشه یا بالاخره تو این مملکت یه اسطوره در مهندسی نرم افزار یا اولین برنامه نویس داریم دیگه.. روز برنامه نویس همونطوری که از اسمش پیداست و مربوط به یک حرفه عصر معاصر و جدید هست باید روزی باشه که برگرفته از روز تولد یا مرگ یا بزرگداشت یکی از بزرگان معاصر نرم افزار کشور باشه .

نقل قول نوشته شده توسط amirjalili مشاهده تاپیک
    به نظر من خوارزمی اگرچه الگوریتم داده اما برای نامیدن این روز اصلا مناسب نیست. برنامه نویس و تولید کننده نرم افزار یعنی کسی که برنامه نویسی نرم افزار میکنه و کارش تولید نرم افزار هست. ما در ایران حتما کسی رو داریم که پدر علم نرم افزار در ایران باشه یا بالاخره تو این مملکت یه اسطوره در مهندسی نرم افزار یا اولین برنامه نویس داریم دیگه.. روز برنامه نویس همونطوری که از اسمش پیداست و مربوط به یک حرفه عصر معاصر و جدید هست باید روزی باشه که برگرفته از روز تولد یا مرگ یا بزرگداشت یکی از بزرگان معاصر نرم افزار کشور باشه .
    اینم حرفیه منم مثل شما نظرمو گفتم ولی خوب میدونیم که قرار دادن یک روز ملی یا رسمی دست منو شما نیست که ما داریم بحث می کنیم به هر حال خوشحال میشم و باعث افتخار منه که تو ایران برنامه نویس معاصری داشته باشیم که واقعا حرفی واسه گفتن داشته باشه.

سلام دوستان - بر کسی پوشیده نیست که هر برنامه نویسی بخواد کارش رو شروع بکنه از دستاورد آقای خوارزمی استفاده میکنه. چه خوبه دوستان دیگر هم نظر بدن تا مدیران سایت هم بسته به فعالیت این تاپیک نظر خودشون رو اعلام کنند و این سایت پایه گذار روز برنامه نویس بشه و اعلان همگانی کنه.

کاربر دائمی آواتار hjran abdpor
    محل زندگی
    برنامه نويس + شبگرد + سیسکو به پارسی

با سلام. من فقط میخوام یک چیزی بگم وبس.
    اقای امیر (amirjalili) به نظر شما مهندسانی همچون اقای بهروز راد ، مهدی موسوی و اقای کرامتی و ........... که حضور ذهن ندارم تا اسم هموشن را ببرم، شایسته این مقام نیستند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    به نظر اگه قرار باشه این روز نامگذاری بشه حتما نام یکی از مدیران ارشد سایت برنامه نویس باید باشه .

با تشکر

کاربر دائمی آواتار amirjalili
    محل زندگی
    هر جایی که کنجکاویم و نیاز به دانستنم رو تحریک کنه

با سلام. من فقط میخوام یک چیزی بگم وبس.
    اقای امیر (amirjalili) به نظر شما مهندسانی همچون اقای بهروز راد ، مهدی موسوی و اقای کرامتی و ........... که حضور ذهن ندارم تا اسم هموشن را ببرم، شایسته این مقام نیستند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    آقا جون من فکر میکنم کلا شما پست من رو نخوندین. من در مورد ثبت شدن این روز به نام یکی از بزرگان معاصر ایران در زمینه تولید نرم افزار صحبت کردم و با نام گذاری این روز با خوارزمی مخالف بودم. خوب بهروز راد و مهدی موسوی و ... هم از اساتید معاصر هستند دیگه!! نکنه فکر کردی اینا 100 سال پیش زندگی میکردن رفیق؟
    نه خداییش اصلا خونده بودی پست من رو یا کلا اومدی که یه چیزی گفته باشی ؟

بر کسی پوشیده نیست که هر برنامه نویسی بخواد کارش رو شروع بکنه از دستاورد آقای خوارزمی استفاده میکنه. چه خوبه دوستان دیگر هم نظر بدن تا مدیران سایت هم بسته به فعالیت این تاپیک نظر خودشون رو اعلام کنند و این سایت پایه گذار روز برنامه نویس بشه و اعلان همگانی کنه.
    بر کسی پوشیده نیست که خوارزمی ریاضی دان و ستاره شناس هست و بواسطه معرفی الگوریتم نمیشه این روز رو به نام روز برنامه نویس گذاشت چرا که بر کسی هم پوشیده نیست که علم ریاضی بخش اعظمی از کار برنامه نویس رو تشکیل میده و با توجه به این که کلی ریاضی دان دیگه هستند که خیلی رو دنیای برنامه نویسی تاثیر گذاشتند که معاصر ایرانیش هم هست مثل پروفسور لطفی زاده که کاملا داره در دنیای هوش مصنوعی و پردازش تصویر و ... نمیشه اسم همه ریاضی دان ها و .. رو گذاشت برنامه نویس.
    ریاضی دان بهر حال با برنامه نویس متفاوته.
    این فقط نظره رفقای عزیز. بعضی ها 3 سوته به خون آدم تشنه میشن اونم واسه خاطر اینکه نظر دادیم.

روسیه بهتر است که روز هک داشته باشند تا روز برنامه نویس
    نکته بعدی اینکه اساتید سایت برنامه نویس واقعا استادند اما آیا جناب "کیوان نیری" (نویسنده چند کتاب انتشارات wrox) هم مدیر این سایت بوده؟
    یا بالفرض تولد جناب مداح، ملاک شد، پس موسوی چی؟ موسوی شد پس DelphiAssistant چی؟ کرامتی؟ وحید نصیری؟
    نمیشه انتخاب کرد سخته.
    حالا خوارزمی اسمش رو الگوریتمه درست اما الگوریتم بیشتر طرز تفکر فرد هست و نوشتنش روی کاغذ و انتقالش به دیگران کار خوارزمی بود.
    این همه حرف زدم نظر خودم رو هم عرض کنم:
    اگر میخواهیم روز برنامه نویس در حد این سایت داشته باشیم که مدیران باید راجع بهش صحبت کنند و روز تولد این سایت روز خوبی است.
    اگر میخواهیم روز برنامه نویس در حد ملی داشته باشیم، شورای انفورماتیک باید تصمیم بگیرد.
    اگر میخواهیم روز برنامه نویس جهانی شود، منتظر بقیه می مانیم
    اگر بخواهیم جهانی فکر کنیم روزی که خانم آدا لویس، ریاضیدان مشهور، اولین نرم افزار را تولید کرد یکی از بهترین روزهاست(به نظر من، حالا زیاد چک و چونه نزنید دیگه)
    آخرین ویرایش به وسیله سوداگر : پنج شنبه 15 اسفند 1392 در 20:07 عصر

نقل قول نوشته شده توسط Dezfoul مشاهده تاپیک
    حالا خوارزمی اسمش رو الگوریتمه درست اما الگوریتم بیشتر طرز تفکر فرد هست و نوشتنش روی کاغذ و انتقالش به دیگران کار خوارزمی بود.
    منم مثل شما نظرمو گفتم ... گفتم خوارزمی چون یه ایرانیه بزرگیه که به برنامه نویسی نزدیکتر از بقیه بزرگاس
    اگر میخواهیم روز برنامه نویس در حد این سایت داشته باشیم که مدیران باید راجع بهش صحبت کنند و روز تولد این سایت روز خوبی است.
    اگر میخواهیم روز برنامه نویس در حد ملی داشته باشیم، شورای انفورماتیک باید تصمیم بگیرد.
    اگر میخواهیم روز برنامه نویس جهانی شود، منتظر بقیه می مانیم
    کاملا موافقم
    اگر بخواهیم جهانی فکر کنیم روزی که خانم آدا لویس، ریاضیدان مشهور، اولین نرم افزار را تولید کرد یکی از بهترین روزهاست(به نظر من، حالا زیاد چک و چونه نزنید دیگه)
    نظری ندارم

کاربر دائمی آواتار mr-adler
    محل زندگی
    همدان

سلام
    یه سوال داشتم:(البته شرمنده...)
    آقا گفتید کانگرو ایرانی بوده گفتیم چشم.
    گفتید هولشتاین (گاو ...ی) ایرانی بوده گفتیم چشم.
    گفتید عدد پی تا 15 رقم رو یه ایرانی به نام غیاث الدین جمشید کاشانی بدست آورد گفتیم چشم.
    با سمند LX سرعت بالا میریم میگه "این است خودرو ملی" گفتیم چشم.
    گفتید هنر نزد ایرانیان است وبس گفتیم چشم.
    و خیلی چیزای دیگه گفتید که همه هم درست....
    اما برنامه نویسی یک روز جهانی میخواهد نه یک روز ایرانی تنها.
    اینا چه ارتباطی با موضوع بحث شده داره؟من که متوجه نشدم
    نظر شخصی:
    راستی این رو هم بگم که هر چقدر هم که تلاش نکنید و هی پست بدید اخرش هیچه یعنی چی؟یعنی اینکه نه این سایت(نه شورای انفورماتیک )(نه سازمان ملل متحد) روزی رو به این نام اختصاص میده و نه چیز دیده.
    و اما:
    أین المدیرون؟
    ظاهرا مدیران سایت، این تاپیک رو ندیدن. چون نه پست دادن.... نه از دکمه تشکر استفاده کردن....، نه پستی رو حذف کردن.... نه قفلش کردن... نه ....
    البته نظرات شخصی بود زیاد زیاد جدی نگیرید و به کارتون ادامه بدید

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •