نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: افزایش سرعت پردازش تصویر

Question افزایش سرعت پردازش تصویر

با سلام
    من در برنامه‌ام وقتی می‌خواهم یک تصویر را به صورت پیکسل پیکسل بخوانم و در PictureBox دیگری با کمی پردازش و تغییرات رسم کنم با کاهش شدید سرعت مواجه هستم
    نرم‌افزار فتوشاپ با سرعت بسیار بالایی تصاویر رو پردازش می‌کند حالا درسته که ما نمی‌تونیم مثل فتوشاپ عمل کنیم ولی لااقل به یک صدم فتوشاپ لااقل بتونیم انجام بدیم

تصور من اینه که نرم‌افزار فتوشاپ به جای خواندن پیکسل‌ها از Object ، عملیات خواندن پیکسل رو از حافظه رم انجام می‌ده و یه جورهایی با حافظه کار می‌کنه

لطفا یه راه‌حلی بدید که
    1) بتونم با سرعت پیکسل‌ها رو از PictureBox اول بخونم
    2) با سرعت بالا بتونم بعد از پردازش دوباره پیکسل‌هارو در PictureBox دوم ترسیم کنم

کاربر دائمی آواتار ehsan_ansaripoor
    محل زندگی
    isfahan
    دوست عزیز هر نرم افزاری برای کار به خصوصی طراحی شده است و این که VB قدرت یک هزارم فتوشاپ را هم داشته باشه بنده شک دارم
    با اینکه بنده نمی دونم شما دارید چه برنامه ای و برای چی طراحی می کنید ولی به نظر من شما اگر از Image به جای PictureBox استفاده کنی به مراتب سرعت برنامه افزایش می یابد

دوست عزیز از این ویژوال هر چی بگین برمی‌آید و حتی اگه کدشو بدی می‌تونه هزار برابر قویتر از فتوشاپ هم کار کنه
    مرسی از پاسختون
    این Image اصلا ابزار پیکسل خوانی ندارد:لبخندساده

سلام دوست عزیز
    اگه از توابع API با نام‌های SetPixel‌ و GetPixel استفاده کنی سرعتت تقریبا 10 برابر می‌شه
    موفق باشی

سلام

تابعی به نام BitBlt رو هم فراموش نکن
    ;-)

سلام
    با این روش میتونین به اندازه فوتوشاپ سرعت داشته باشین
    این مثل و ببین هر جاش سوالی داشتین در خدمتم .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله Fagat_tanhaie : دوشنبه 25 مهر 1384 در 18:11 عصر

مرسی از بابت برنامه
    نگاه می‌کنم و اطلاع می‌دم

Exclamation

نقل قول نوشته شده توسط ehsan_ansaripoor
    دوست عزیز هر نرم افزاری برای کار به خصوصی طراحی شده است و این که VB قدرت یک هزارم فتوشاپ را هم داشته باشه بنده شک دارم
    با اینکه بنده نمی دونم شما دارید چه برنامه ای و برای چی طراحی می کنید ولی به نظر من شما اگر از Image به جای PictureBox استفاده کنی به مراتب سرعت برنامه افزایش می یابد
    اونوقت فتوشاپ چه جوری بوجود اومده ؟!!!
    ...مرا به خانه ام ببر، اگرچه خانه؛ خانه نیست

من هم در همین فکر بودم که فتوشاپ چطوری به وجود اومده

سلام

یه نکته کوچولو رو باید دقت کرد: نرم افزارهایی مثل فتوشاپ پردازش تصویر رو در یک کامپوننت انجام نمی دند بلکه تمام پردازش تصویر به شکل مستقیم روی حافظه انجام میشه و بعد نتیجه رو به کنسول می فرسته.
    من فکر می کنم اگر کسی الگوریتمهای پردازش تصویر بصورت حافطه ای رو بدونه می تونه خیلی سریعتر از این برنامه هایی که ما می نویسیم برنامه بنویسه ((ولی مسلما به سرعت فتوشاپ نخواهد رسید چون برنامه های وی بی مقداری نسبت به برنامه های دیگه کندتر هستند منظورم وی سی هست))
    ;-)

من هم نظرم همین بود در بالا هم ذکر کردم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •