مشاهده دست آورد نظرسنجی: آیا یادگیری از طریق فیلم های آموزشی را موثرتر از نوشتن

رای دهنده
804. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • برای من فیلم آموزشی بهتر از نوشته یا مقاله های آموزشی است.

578 71.89%
  • برای من مقاله های آموزشی بهتر از فیلم های آموزشی است.

172 21.39%
  • من کتاب و منابع انگلیسی را مطالعه میکنم.

54 6.72%
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 116

نام تاپیک: آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان فارسی

کاربر دائمی آواتار hesamy2004
    محل زندگی
    اینترنت :)

Lightbulb آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان فارسی

دوستان من معمولاً مباحث برنامه نویسی برای اندروید رو بصورت مقاله در وبلاگم منتشر میکردم که خیلی کار وقتگیر و کم بازده ای بود. علت این بود که زمان زیادی رو بابت تنظیم مطالب از دست میدادم تازه تمام جوانب مطلب رو هم نمیشد پوشش داد. برای همین در حد کدنویسی ساده باقی میموند.
    به پیشنهاد چنتا از دوستان سعی میکنم از این به بعد فیلم های آموزشی درست کنم تا راحتتر و بهتر راجع به مقالات توضیح بدم. فیلم پایین اولین کارم در این زمینه هست. خودم که دیدم یکسری ایرادات لفظی مشاهده کردم که انشالله سعی میکنم در فیلم های دیگه تکرار نشه. خواهش میکنم اگه شما هم علاقه مند بودید و این فیلم رو تماشا کردید، تمام نقاط ضعف و قوت اون رو با من در میان بگذارید تا بیشتر متوجه ضعف هام بشم.

فیلم پایین آموزش مقدماتی اندروید است که راجع به کلیت اندروید توضیح میده. مطالبی مانند:
    - اندروید چیست؟

- از چه بخشهایی تشکیل شده است؟

- چه کسانی سازندگان اندروید هستند؟

- چگونه به منابع اندروید (سایت آن) دسترسی پیدا کنیم؟

- فریم ورک اندروید به چه صورت است؟
    .
    .
    .

تماشا در یوتیوب: http://youtu.be/r107ZvVezHQ

دانلود فیلم و PDF
    آخرین ویرایش به وسیله hesamy2004 : پنج شنبه 31 شهریور 1390 در 20:09 عصر دلیل: اضافه کردن تگ video به پست برای نمایش محتوای ویدئو در داخل پست

محل زندگی

نقل قول: آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان فارسی

خیلی ممنون از شرکت دوستان در نظر سنجی آقا تا این لحظه 50 نفر این پست رو دیدن و فقط خودم شرکت کردم انصافاً یه کلیک که زحمتی نداره. یه نظری بدید دیگه، ممنون

فصل دوم از سری برنامه های آموزش برنامه نویسی برای اندروید رو آماده کردم که انشالله براتون مفید واقع بشه. در این فیلم ابزارهای مورد نیاز برای شروع برنامه نویسی اندروید معرفی میشوند. طریقه دانلود JRE, JDK, Eclipse, SDK و طریقه تنظیم پلاگین اندروید در محیط اکلیپس آموزش داده میشود. در پایان نحوه ساخت پروژه به همراه توضیحات کامل در مورد تمامی فایل های ساخته شده توسط اندروید، شرح داده میشود. نکته مهم اینکه چنانچه نوشته های قبل “شروع کار برای برنامه نویسی اندروید” و “تنظیم ماشین مجازی اندروید (AVD)” را خوانده باشید، خیلی نیازی به دیدن این فیلم ندارید. فقط تنها قسمت اضافه شده، در پایان فیلم راجع به فایل ها و فولدرهای ساخته شده توسط اندروید است که سعی شده بطور کامل توضیح داده شود.

متاسفانه بدلیل حجم بالای فایل تصویری ( ۱۲۴۰ * ۱۲۸۰ با حجم ۵۷۰ مگابایت ) مجبور به تغییر سایز و کاهش حجم برنامه شدم تا راحتتر هم برای شما قابل دانلود باشد و هم من سریعتر بتوانم هم بر روی سایت و هم بر روی یوتیوب آپلود نمایم.

تماشا در یوتیوب: http://youtu.be/6e7nPa8SSvw

دانلود فیلم و PDF

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

ممنون از شما..
    من قبلا وب سایت شما رو دیده بودم... و خیلی استفاده کردم..
    به هر حال ممنون .... دلیل اینکه کسی نظر نمیده و یا جوابی بهتون نمیده بابته اینکه خیلی کم هستند کسایی که الان دارند برنامه نویسی Android رو انجام می دهند
    اما خیلی بیشتر خوشحال میشم که بتونم از تجربیات شما بیشتر استفاده کنم

من پس از مطالعه شروع به انجام پروژه هایی تو Android کردم که بیشتر باهاش آشنا بشم

خیلی ممنون از زحماتت انشالله بشه جبران کرد

کاربر دائمی آواتار hasanain
    محل زندگی
    بازار تهران

بسیار کار زیبا و قابل تحسینی است. البته تقاضا داریم که ادامه یابد و ابتر نماند.

محل زندگی

در فصل اول با مقدمات اندروید آشنا شدیم و در فصل دوم با چگونگی نصب اکلیپس و SDK آشنا شدیم و اولین پروژه خود را ساختیم. در فصل سوم با مدریت چرخه حیات اکتیویتی (Managing the Activity Lifecycle) در اندروید آشنا خواهیم شد. دانستن چرخه حیات اندروید از اساسی ترین آموزشهایی است که هر برنامه نویس اندروید باید با آن آشنا باشد تا بسته به تغییراتی که در دیوایس (مثلاً موبایل) رخ میدهد، برنامه از حالت پایدار خارج نشود.

همچنین در این آموزش متوجه یکی از بزرگترین فرقهای برنامه نویسی برای اندروید با سایر زبانها مانند جاوا و ++C/C میشویم. در حالیکه در آن زبانها برنامه همیشه با ()main آغاز میشود، در اندروید مجموعاً ۷ تابع مختلف برای شروع برنامه وجود دارد که یکی اطلاحاً دروازه اصلی خوانده میشود و سایر درها فرعی هستند و بسته به شرایط برنامه، برنامه ممکن است از آنها نیز اجرا شود.

بیشتر از این در مورد اهمیت چرخه حیات توضیح نمیدهم و نکات بیشتر را در فیلم میتوانید ملاحظه کنید.

دانلود فیلم و PDF

کاربر جدید
    محل زندگی
    mashhad

دوستان کسی سایتی جایی app open source واسه android میشناسه؟

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط ahmad1990 مشاهده تاپیک
    دوستان کسی سایتی جایی app open source واسه android میشناسه؟
    احمد جان سعی کن سئوالات مرتبط با موضوع تاپیک باشه وگرنه یه تاپیک جدید برای سئوالت باز کن تا بهتر نتیجه بگیری.

خوشحالم فرصتی دست داد و تونستم قسمت چهارم از سری برنامه های آموزش برنامه نویسی برای اندروید را آماده کنم. در این قسمت با چگونگی طراحی واسط کاربری (User Interface Design) آشنا خواهیم شد. Linear Layout, Relative Layout, Table Layout و Absolute Layout انواع Layoutهایی هستند که در این فیلم مورد بررسی قرار خواهند گرفت. امیدوارم این قسمت براتون مفید باشه و از دیدنش نکات خوبی دستگیرتون بشه.

http://www.youtube.com/user/hesamy20.../3/h2VmtmEKu_0

دریافت فیلم و فایل های PDF

کاربر دائمی آواتار mahdi1373
    محل زندگی
    Shahid Beheshti Developer Center

آقا عالی بود...
    ما منتظر پنجمیش هستیم...

کاربر جدید
    محل زندگی
    mashhad

dustan mamnun.
    kheyli karetun ali hast.
    lotfan edame bedin

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

ابتدا باید خسته نباشید بگم به شما دوست عزیز و بگم که کارتون خیلی خوب در اومده و امیدوارم تا آخرش انجام بدین تا حداقل یه رفرنس کامل به زبان فارسی براش به صورت تصویری داشته باشیم. یه مورد اگر ممکن هست خودتون رو بیشتر معرفی کنید توی تمام کشورها چنین افرادی به خوبی شناخته شده هستن و این متاسفانه توی کشور ما رسم شده که همه به صورت ناشناس کار می‌کنن البته درباره من سایت خودتون رو خوندم ولی خودتون رو به صورت کامل معرفی نکرده بودین به هر حال هر کسی بدون چشم داشت برای مردمش کاری انجام میده شایسته تقدیر و شناخته شدن هست.

متاسفانه بدلیل حجم بالای فایل تصویری ( ۱۲۴۰ * ۱۲۸۰ با حجم ۵۷۰ مگابایت ) مجبور به تغییر سایز و کاهش حجم برنامه شدم تا راحتتر هم برای شما قابل دانلود باشد و هم من سریعتر بتوانم هم بر روی سایت و هم بر روی یوتیوب آپلود نمایم.
    در مورد این مشکلتون یه لینک براتون قرار می‌دم که روشی رو توضیح میده که یه فایل 10 گیگی رو به یه فایل 300 مگی تبدیل کنید و امیدوارم که به کارتون بیاد.
    http://141.255.161.102/dl/old/compress_with_7zip.exe

شاد و پیروز باشید./

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اصفهان

سلام
    فقط می شه تشکر کرد از زحماتتون. خسته نباشید

کاربر تازه وارد آواتار reza_stb2002
    محل زندگی
    قم

همچنان منتظریم..........

با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز و تمامی دوستان گرامی

کارتون عالیه من کمتر کسی رو دیدم که توی اندروید که یک زبون برنامه نویسی جدیدی هست تسلط کاملی داشته باشه و متاسفانه تعداد افرادی که با این زبون آشنا هستن کمه . امیدوارم شما به عنوان اولین کسی که توی ایران چنین آموزشی رو داره ارائه میده بتونید یه رفرنس فارسی قوی رو ارائه بدید و خدمت بزرگی رو به جونای مملکت بکنید . کارتون قابل ستایشه

پیروز و سربلند باشید

کاربر جدید
    محل زندگی
    دقیقا پشتت ....!

واقعا عالیه !
    ممنون از زحمات همه دوستان !

سلام دادش . خوبی.
    خسته نباشی. دستت درد نکنه به فکر بچه ها هستی.
    می خواستم تشکر کنم بابت اموزش دادنت.
    واسه بیشتر بچه ها سخته که از اول شروع کنن تا بتونن یاد بگیرن چطور میتونن برنامه نویسی کنن یا احتیاجاتشو پیدا کنن.
    کلا ما پیگیر کارارت هستیم. ادامه بده و هوای ما را هم داشته باش.
    موفق باشی

کاربر دائمی آواتار hossein_ignore
    محل زندگی
    بابلسر

چی بگم که هرجا میریم یا اینوریا فیلترش کردن یا اونوریا ورودممنوع! میشه لینک SDKهارو (بدون فیلتر و فربیدن!) بذارین؟ ممنون

کاربر دائمی آواتار hossein_ignore
    محل زندگی
    بابلسر

مثل اینکه تو سایتتون هست! مرسی...

کاربر دائمی آواتار mahdi68
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط hossein_ignore مشاهده تاپیک
    چی بگم که هرجا میریم یا اینوریا فیلترش کردن یا اونوریا ورودممنوع! میشه لینک SDKهارو (بدون فیلتر و فربیدن!) بذارین؟ ممنون
    http://www.kamalan.com/?cat=108

محل زندگی

قبل از هر چیز از همه شما دوستان عزیز که با پیامهای دلگرم کنندتون کلی خوشحالم کردید، تشکر میکنم و امیدوارم بتونم مطالب ارزشمند و مفید در اختیارتان قرار دهم تا بخوبی با این سیستم عامل آشنا شوید و کارها و پروژهاتون رو به بهترین نحو انجام بدید. بازم ازتون تشکر میکنم و خوشحال میشم اگه انتقادی دارید همینجا یا از طریق ایمیل باهام در میان بگذارید تا نقص های موجود در آینده رفع بشه.

خداروشکر مجدداً موقعیتی دست داد تا بتوانم مطلبی دیگر را در قالب فیلمی آموزشی بیان کنم. در قسمت پنجم این اثر میخواهیم چگونگی تغییر حالت پیش فرض Progress bar را بررسی کنیم. فرض کنید برنامه ای نوشته اید که میخواهید وقتی کاربر وارد اکتیویتی شد، ابتدا به سروری وصل شود و اطلاعات را دریافت کند و سپس شما این اطلاعات جدید را به کاربر نشان دهید. معمولاً برای اینکه به کاربر بگوییم که در حال دریافت اطلاعات (یا در کیس های دیگر مشغول پردازش اطلاعات) هستیم، از انیمیشن ساعت شنی یا حلقه گردان یا سایر انیمیشن های مشابه استفاده میکنیم. در اندروید بصورت پیش فرض میشود از Progress bar برای نشان دادن پردازش اطلاعات یا دریافت اطلاعات از سرور استفاده کرد. با اینکه استفاده از آن بسیار ساده است و تنها به یکی دو خط کد احتیاج دارد، گرافیک آن مقداری سرد و نچسب است. در این سری از آموزش تصمیم دارم تا نحوه سفارشی سازی آنرا (طراحی بصورت دلخواه) شرح دهم.

دانلود فیلم و دریافت کد برنامه

محل زندگی

در سری ششم از مجموعه آموزشی برنامه نویسی برای اندروید، علاوه بر مرور قسمتهای قبلی مانند قرار دادن انیمیشن و استفاده از اسپلش اسکرین، میخواهیم با طریقه اتصال به سرور، دریافت اطلاعات و پردازش اطلاعات آشنا شویم. این برنامه پروژه ای است که در حال حاضر مشغول کار بر روی آن هستم و از آنجا که مباحث خیلی مهمی را در برگرفته بود تصمیم گرفتم یک قسمت از آنرا در قالب فیلم آموزشی تشریح کنم. بنابراین با توجه به اینکه این پروژه یک پروژه تجاری است، کل پروژه را برای دانلود قرار نداده ام و تنها قسمت هایی که مورد آموزش قرار میگیرند در پایین این مطلب برای دانلود قرار خواهند گرفت.

هدف از تهیه این آموزش آشنایی با چگونگی طراحی GridView و استفاده از Grid Adapter برای قرار دادن اطلاعات در Gridview در مرحله اول می باشد. در مرحله دوم به سروری متصل خواهیم شد و از آدرس مربوطه کل اطلاعات که در قالب XML است را دریافت میکنیم. در مرحله سوم تصاویری که میخواهیم بر روی اسکرین نشان دهیم را ریسایز میکنیم. در مرحله چهارم اطلاعات XML را تجزیه خواهیم کرد و در مرحله آخر با استفاده از Grid Adapter اطلاعات را بر روی اسکرین نشان خواهیم داد.

به نظر من این پروژه بسیار مهم و آموزنده است که توصیه میکنم حتماً آنرا ببینید. منتظر دریافت نظراتتان در قسمت کامنت ها هستم.

آقا دستتون درد نکنه بخدا اینترنتو زیرو رو کردم هیچی یافت نکردم تا با این سایت و با شما آشنا شدم از همینجا دستتو میبوسم که اینقدر لی که وقتت رو برای آموزش ما خرج میکنی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tehran

برادران جدیدا برنامه ای جهت ایجاد برنامه های اندروید اومده با نام basic4andoird که زبان آن بر پایه vb هست.
    اگه کسی کار کرده بگه اینجا
    ممنون

سلام
    من هنوز هیچ کدوم از فیلم هارو ندیدم، در حال دانلود هستم.

بدون دیدن، به خاطر وقتی که گذاشتین ممنونم. حتما مفید هستند.

محل زندگی

در این مطلب آموزشی به بررسی مدیا APIهای اندروید برای استریمیگ موسیقی و ضبط تصویر با استفاده از دوربین موبایل یا تبلت خواهیم پرداخت. اگر با Karaoke آشنا نیستید، این توضیح را بدهم که یک نوع سرگرمی تصویری است. به اینصورت که آهنگی پخش میشود، بر روی صفحه مانیتور بصورت زیرنویس متن آهنگی که خواننده قرار است آنرا بخواند، نوشته میشود و خواننده از روی نوشته تقلید صدای خواننده اصلی را میکند.

در این برنامه تصمیم داریم تا حدودی Karaoke را اجرا کنیم. روال به این صورت است که ابتدا آهنگ را استریم میکنیم. بعد از اینکه استریم به پایان رسید آنرا پخش میکنیم و دوربین موبایل یا تبلت را نیز فعال میکنیم. بدین ترتیب همزمان با تصویر برداری، موسیقی نیز بصورت زنده پخش و بر روی فیلم ضبط میشود. البته ما در اینجا زیر نویس آهنگ نخواهیم داشت و موسیقی هم که من انتخاب کرده ام، خواننده آنرا اجرا میکند. بنابراین ما تصمیم نداریم ۱۰۰ درصد، Karaoke را بسازیم. فقط مفهومی از آنرا ارائه خواهیم داد.

در فصل هفتم از سری آموزشهای برنامه نویسی اندروید به مباحث استریمینگ موسیقی و فیلم برداری توسط دیوایس های اندروید خواهیم پرداخت. مطالبی که بررسی خواهیم کرد شامل:
    - چگونگی تنظیمات مدیاپلیر برای استریمیگ
    - چگونگی تنظیمات ضبط فیلم با استفاده از Media Recorder
    - طراحی رابط کاربری برای قرار دادن تصاویری که دوربین ضبط میکند بر روی صفحه نمایشگر و اضافه کردن چند کنترل ساده برای شروع و پایان فیلم برداری
    - آشنایی با دیاگرام وضعیت Media Player و Media Recorder
    - افزودن انیمیشن (خاموش روشن شدن یک View) وقتی در حالت ضبط فیلم هستیم
    - چگونگی تنظیمات و ذخیره سازی فایل بر روی حافظه SD

آقا دمت گرم خیلی حال دادی که این تاپیک و باز کردی، منم برنامه نویسی تحت سی شارپ می کنم، برنامه نویسی برای سیستم های صنعتی، مدیر عاملمون گفته بود که باید از پلت فرم ویندوز و کلاً کامپیوتر جدا بشیم و به برنامه نویسی آندروید بپردازیم تا پایداری برنامه بیشتر بشه دمتون گرم که این شرایط واسه برنامه نویس ها فراهم کردین، انشا الله که خدا خیرش و بهتون می ده
    مرسی از زحماتتون
    با تشکر

آقا دمت گرم.
    کارت حرف نداره.
    خدا خیرت بده

ادامه بده

سلام به همه
    بچه های ایران , من بسیار زحمت کشیدم تا به جایی رسیدم که این دوستمون زحمت کشیدن و بصورت یک فیلم آموزشی یا شاید بهتره بگم راهنمایی ابتدای راه برنامه نویسی بسوی راه بی انتهای آندروید درون سایت بصورت رایگان قرار دادند . من از ایشان بسیار سپاسگزارم و امیدوارم که سایرین قدر این زحمت مهم را بدانند .
    از تهیه کننده تقاضا می کنم بدون در نظر گرفتن بارهای احساساسی و روانی بازدید کنندگان به تداوم این امر مهم بپردازید . ( لطفا )
    در ضمن پیشاپیش از زحمتی که خواهید کشید سپاسگزاری می کنم . باشد تا افرادی در این اوضاع بد اقتصادی خرج خود یا خانواده هایشان را بدهند و دعا گویتان باشند .
    با سپاس فراوان آرش احمدپناهی

سلام
    مشکل من اینه که می توانم فارسی سازی تو اندروید انجام بدم اما همون کار وقتی از یک فایل متنی یا xml فارسی بخونم و بخوام نشون بدم کار نمی کنه. میشه راهنمایی کنید. ممنونم.

محل زندگی

در قسمت هشتم از سری برنامه های آموزش برنامه نویسی اندروید به مبحث طراحی کامپوننت (View) خواهیم پرداخت. اگرچه اندروید Viewهای بسیاری را بصورت پیش فرض در خود دارد ولی گاهی برای غلبه بر پیچیدگی های برنامه نویسی نیاز میشود تا خودمان کامپوننتی با مشخصاتی که نیاز داریم تعریف کنیم که این کامپوننت بصورت پیش فرض در اندروید نیست. یا ممکن است زمانی بخواهیم چند View پیش فرض اندروید را با هم ترکیب کنیم تا کامپوننت جدیدی بسازیم و بجای اینکه با تک تک Viewها بخواهیم کار کنیم با یک کامپوننت که دربرگیرنده همه Viewهاست کار کنیم. این کار زمانیکه طراحی برنامه پیچیده میشود تاحدود بسیار زیادی پیچیدگی برنامه را پایین می آورد.

در این برنامه برای نمونه یک Actionbar خواهیم ساخت (که البته با اکشن باری که برای اولین بار در هانی کامب معرفی شد تفاوت میکند). این اکشن بار چهار قسمت دارد. در سمت راست منوی برنامه قرار خواهد گرفت. در وسط عنوان هر اسکیرینی که در آن هستیم نمایش داده خواهد شد. در قسمت چپ دو آیتم قرار داده شده. یک ImageView که وقتی بر روی آن کلیک شود event مربوطه در Log نمایش داده خواهد شد و یک ProgressView که زمانیکه به اینترنت کانکت میشویم (برای ارسال/دریافت دیتا) نمایش داده میشود. این کامپوننت بدین منظور ایجاد میشود که ما آنرا به تمام اکتیویتی هایی که خواهیم داشت اضافه کنیم بدون اینکه نیاز باشد هربار کد آنرا برای هر اکتیوی Copy/paste نماییم. به عبارتی یک بار کدنویسی میکنیم و در سایر جاهایی که به آن نیاز داریم فقط به آن ارجاع میدهیم.

در این برنامه موارد زیر را خواهیم آموخت:
    ۱) چگونه UI کامپوننت را طراحی کنیم
    ۲) چگونه آنرا Implement کنیم
    ۳) چگونه آنرا به UI برنامه اضافه کنیم
    ۴) چگونه به Event ها (در این برنامه کلیک شدن آیتم ها) پاسخ دهیم.

دیدن فیلم و دریافت کد برنامه

با سلام و عرض خسته نباشید من در هنگام ورود برای اولین بار به نرم افزار SDK Manager میخواستم پکیج هاش رو دانلود کنم ولی ارور های زیر رو میده

Fetching http://dl-ssl.google.com/android/rep...ons_list-1.xml
    Failed to fetch URL http://dl-ssl.google.com/android/rep...ons_list-1.xml, reason: Connection to http://dl-ssl.google.com refused
    Fetched Add-ons List successfully
    Fetching URL: http://dl-ssl.google.com/android/rep...pository-6.xml
    حالا باید چکار کنم و میشه این پکیج ها رو از جایی دیگه دانلود کرد و به برنامه افزود چون که ما یک تیم نرم افزاری هستیم و سخته برای هر کامپیوتر نصب کردن با این سرعت محدودیت ترافیکی

کاربر دائمی آواتار srfarzad
    محل زندگی
    تهران

این لینک ها برای ماتحریم هستن.... برای اینکار میتونید به آدرس های زیر برید و اون ها رو دانلود کنید

دانلود جاوا JDK 1.8

دانلود اندروید استودیو

در این دو سایت میتونید اس دی کا و بقیه ملزومات رو بگیرید
    آموزش اندروید آموزش برنامه نویسی اندروید برنامه نویسی اندروید اندروید استودیو آموزش اندروید استودیو

آخرین ویرایش به وسیله srfarzad : چهارشنبه 12 مهر 1396 در 14:51 عصر

سلام
    پس چرا ادامه ندادین
    خواهشا ادامه بدین

محل زندگی

فیلم آموزشی – فصل نهم دیتابیس. در مطلب “دیتابیس و ارایه دهنده محتوا” بصورت تئوری با مفاهیم دیتابیس و ارایه دهنده محتوا آشنا شدیم. تنها موردی که باقی مانده است بررسی مطالب در قالب یک نمونه کد کامل می باشد تا با جزیات کار با دیتابیس بصورت عمیقتری آشنا شویم. البته در این فیلم آموزشی فقط به مبحث دیتابسی پرداخته شده و انشالله در فرصتی دیگر به مبحث چگونگی استفاده از ارایه دهنده محتوا (Content Provider) خواهیم پرداخت.

علاوه بر موضوع دیتابیس در این برنامه به موضوع طراحی بک گراند با XML بجای استفاده از تصویر نیز پرداخته شده است. خواهیم دید چگونه میتوان بگ کراند بصورت گرادینت ساخت و انواع آن چیست، چگونه با XML برای دکمه (Button) بک گراند بسازیم که رنگ آن در حالت معمولی با حالت تحت فوکس یا حالت کلیک شدن فرق داشته باشد. همچنین خواهیم دید چگونه به EditText بک گراند بدهیم تا از حالت سنتی مستطیل خارج شود. البته رنگ بندی ها یکم جیغ انتخاب شده تا هرکدام به تنهایی خودشان را نشان دهند.

در قسمت دوم به سراغ دیتابی خواهیم رفت. خواهیم دید چگئنه یک دیتابیس بسازیم. چگونه برای آن یک Table بسازیم. چگونه به آن رکورد وارد کنیم. چگونه یک رکورد را آپدیت کنیم. چگونه یک رکورد را پاک کنیم و نهایتاً چگونه کل جدول را پاک کنیم.

در کد نمونه دو EditText خواهیم داشت که یکی نام و دیگری شماره تلفن میگیرد. با زدن دکمه اضافه به دیتابیس، رکورد جدیدی بر مبنای دیتای وارد ساخته میشود و به دیتابیس اضافه میشود. سپس توسط ListView تمامی رکوردها از دیتابیس دریافت و با کمک آداپتر در لیست نمایش داده میشوند. حال با کلیک بر روی هر رکورد میتوان آنرا پاک و یا آپدیت کرد.

فکر میکنم مطلب خوبی باشه که روند استفاده از دیتابیس را آموزش میدهد. انشالله مورد توجهتان قرار بگیرد.

دانلود فیلم آموزشی و کد برنامه

عالیه.واقعا ممنون از زحماتتون.

واقعا ازتون ممنونم دوست عزیز
    امیدوارم این کار فوق العادتون ادامه پیدا کنه

سلام آامید وارم حالتون خوب باشه
    این کلیپ آموزشی رو دیدن کردم خوب بود قابل تقدیره ولی
    https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/
    این آدرس واسه کشور ما بستس
    چجوری بسته های آندرویدو به اکلیپسم اضافه کنم؟

ممنون واقعا
    به نطرتون چه مدتی نیازه که من توی این زمینه حرفه ای بشم؟

من واقعا میخواستم از اقای کمالان خیلی خیلی تشکر کنم و خدمتشون عرض کنم اگه تو هر زمینه ایش کمکی از دست ماهم بر میاد در خدمتیم . ضمن اینکه در جهت خدمت به افرادی مثل اقای کمالان داره محیطی انشالله فراهم میشه که عزیزان بیشتر زحماتشون مورد استفاده و تقدیر و تشکر قرار بگیره .
    با احترام

کاربر جدید
    محل زندگی
    شیراز

واقعا آموزش ها عالی بوده، آقای کمالان به خاطر وقتی که گذاشتید سپاسگذارم
    آیا این مباحث ادامه پیدا می کند؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید