نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: یاد گیری css,jquery و استفاده از کارگاه آموزشی

یاد گیری css,jquery و استفاده از کارگاه آموزشی

سلام

من با asp آشنا هستم برای طرح بندی صفحه ام از جدول استفاده میکنم حالا میخواهم css و jquery را یاد بگیرم و تصمیم دارم در کارگاه آموزشی آموزشگاه برنامه نویس هم شزکت کنم سوال زیر رادارم :
    1- فرق cSS با jquery چیه ؟
    2- آیا این دو تا دو چیز جدای از هم هستن یا مکمل هم
    3- یادگیری هر دو ضروریست ؟
    4- برای یادگیری هر دو ،کدام را اول شروع کنم ؟
    5- آیا هر دو هم در asp هم در php کاربرد دارن؟
    6-در اعلان https://barnamenevis.org/showthread.php?259893 که صفحه مربوط به jquery میباشد یک قسمت متدهای CSS این قسمت چه فرقی با اون کارگاه آموزشی css داره
    7- به نظر میرسه کارگاه آموزشی jquery کاملتر باشه آیا اینطوره؟
    8- آیا واقعا با شرکت در کارگاه آموزشی 5 ساعته میشه یاد گرفت دوستانی که شرکت کردن نظر بدن

نقل قول: یاد گیری css,jquery و استفاده از کارگاه آموزشی

سلام
    1:css برای طراحی سایت، قالب سایت، منو ها و ....کلا واسه طراحی اما jquery (کتابخانه javascript است) کدهاش برای ایجاد تغیرات در قالب سایت به صورت پویا مثلا هنگام مشاهده توسط کاربر البته این 1 کار کوچیکه خیلی کارهای دیگه هم میشه باهاش انجام داد اگه سرچ کنید اسکریپت های آماده هست که بهتر متوجه میشین.
    2:این 2 با هم فرق میکنن اما مکمل همم هستن.مثلا با اسکریپت های jquery میتوانید کد های css یک متد را عوض کنید(همان سوال شماره 6).
    3:یادگیری css ضروریست اگه هم میخوای طراح وب حرفه ای باشی باید jquery یاد بگیری
    4:اول Css
    5:در هر دو کار میکنه
    6:که ج دادم
    7:اکه توضیحاتم کامل باشه مطمئنا فهمیدین
    8:شرکت نکردم اما خوب هر 2شون چیزی ندارن.باید کدهارو یاد بگیری بعد خلاقیت خودت صفحات وب طراحی کنی

VIP آواتار Saber Mogaddas
    محل زندگی
    ارومـــــیه

اول css بعد jQuery ..
    css یه چیز کلی و لازم هست برای طراحی قالب سایت ..و زیبا سازی سایت
    اگه با فلش آشنایی دارید ..jQuery هم مثل اون و بهترتر از اون هست و تصمیم داره جای فلش هایی که سایت رو سنگین میکنن رو برداره ..و با eventa سر و کار داره..
    css یادگیریش ضروریه و پایه اساس کار طراحی وب هست..

نقل قول نوشته شده توسط Saber Mogaddas مشاهده تاپیک
    اول css بعد jQuery ..
    css یه چیز کلی و لازم هست برای طراحی قالب سایت ..و زیبا سازی سایت
    اگه با فلش آشنایی دارید ..jQuery هم مثل اون و بهترتر از اون هست و تصمیم داره جای فلش هایی که سایت رو سنگین میکنن رو برداره ..و با eventa سر و کار داره..
    css یادگیریش ضروریه و پایه اساس کار طراحی وب هست..
    پس سی اس اس را کسی که میخواهد طراح سایت بشه حتما باید بدونه چون قالب سایت را بیاد با اون طراحی کنه

اینطور که از جی کوئری فهمیدم کار اون متحرک سازیه؟ مثل سایت های فلش؟ درباره جی کوئری توضیح بدید اگر میشه چند تا نمونه کار از وب سایت ها بدید

محل زندگی
    ارومـــــیه

نقل قول نوشته شده توسط csharpprogramer88 مشاهده تاپیک

اینطور که از جی کوئری فهمیدم کار اون متحرک سازیه؟ مثل سایت های فلش؟ درباره جی کوئری توضیح بدید اگر میشه چند تا نمونه کار از وب سایت ها بدید
    من تو این دو تا سایت استفاده کردم ..البته تو سایت شرکتمون چند تا jquery دیگه کار کاردم فردا پس فردا upload می کنم ..
    http://www.pars-click.com

http://www.nikbarco.com

نقل قول نوشته شده توسط Saber Mogaddas مشاهده تاپیک
    من تو این دو تا سایت استفاده کردم ..البته تو سایت شرکتمون چند تا jquery دیگه کار کاردم فردا پس فردا upload می کنم ..
    http://www.pars-click.com

http://www.nikbarco.com
    من نفهمیدم تو این سایت نیک بر چه فرقی با سایت های دیگر داره یعنی د کجا jquery استفاده شده فقط اونجایی که عکس داره زیر عکس یه حالت آینه داره و اینکه به حرکت ماوس حساسه آیا کاربرد jquery اینهاست ؟ تو است سایت چه استفاده ای از سی اس اس کردید؟

محل زندگی
    ارومـــــیه

نقل قول نوشته شده توسط csharpprogramer88 مشاهده تاپیک
    من نفهمیدم تو این سایت نیک بر چه فرقی با سایت های دیگر داره یعنی د کجا jquery استفاده شده فقط اونجایی که عکس داره زیر عکس یه حالت آینه داره و اینکه به حرکت ماوس حساسه آیا کاربرد jquery اینهاست ؟ تو است سایت چه استفاده ای از سی اس اس کردید؟
    کاربرد زیادی داره من فقط بعضیاشو نشون دادم..
    همه اون رنگها تنظیمات box ها همشون از css استفاده کردم..
    اینجوری هیچ وقت سر در نمیارین..باید عملی کار کنید دوست عزیز..

برای کار با جی کوری باید یه جاوا اسکریپت کار هم باشی، به نظر من باید این مراحل رو یاد بگیری به ترتیب : Xhtml - Css - JavaScript -Xml - Jquery - other javaScript Framework

نقل قول نوشته شده توسط hpsarvari مشاهده تاپیک
    برای کار با جی کوری باید یه جاوا اسکریپت کار هم باشی، به نظر من باید این مراحل رو یاد بگیری به ترتیب : Xhtml - Css - JavaScript -Xml - Jquery - other javaScript Framework
    other javaScript منظورت چیه؟

یعنی من قبل یادگیری css و جی کوئری باید جاوا اسکریپت را یاد بگیرم؟ xml در سی اس اس یا جی کوئری چه کاربردی داره؟

دوست خوبم اگر بخواهم واضح تر بگم باید بگم که سی اس اس عمل چیدمان و تزئینات یک سایت رو انجام میده شما فرض کنید که اچ تی ام ال ستون ساختمان هست و سی اس اس گچ بری و قسمتهای تزئیناتی ساختمان ...
    منظورم از برنامه های دیگر جاوا اسکریپ فریم ورکهای دیگه ای هست مثل Yui یا Mootools که اینا هم مثل جی کوئری یه سری کلاسهای آماده برای کار با سایت هستند .
    خود جی کوئری با جاوا اسکریپت نوشته شده و عملا اومده فرامین جاوا اسکریپت رو برای ما راحت تر کرده و برای کار حرفه ای باهاش شما باید یه سری توابع از جاواسکریپت رو هم یاد بگیرید .
    ایکس ام ال هم برای ارتباط دو طرفه برای ایجکس و یا یه سری قسمتهای کار با فایلاتون به درد میخوره .. ولی میشه ازش گذشت اگر که عجله به یادگیری دارید ...
    و در ضمن شما برای بهتر یاد گرفتن جاوااسکریپ و بهتر کار کردن باهاش اول سی اس اس رو از بر بشید بعد سراغ جاوااسکریپ برید . این نظر شخصی منه البته ... از سایت www.w3schools.com هم حتما برای یادگیری کمک بگیر که خیلی مرتب و راحت یاد داده

نقل قول نوشته شده توسط hpsarvari مشاهده تاپیک
    دو
    و در ضمن شما برای بهتر یاد گرفتن جاوااسکریپ و بهتر کار کردن باهاش اول سی اس اس رو از بر بشید بعد سراغ جاوااسکریپ برید . این نظر شخصی منه البته ... از سایت www.w3schools.com هم حتما برای یادگیری کمک بگیر که خیلی مرتب و راحت یاد داده
    منظور خود جاوا اسکریپته یا جی کوئری لطفا مراحل بعد از سی اس اس را هم بگید
    با تشکر

محل زندگی
    ارومـــــیه

jquery کتابخانه javaScript هستش..

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید