نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: دسترسی به parent node یک node

کاربر دائمی آواتار shahrzad87
    محل زندگی
    شیراز

Question دسترسی به parent node یک node

untitled.JPGسلام من توی این treeview فایل های صوتی و نامش رو ذخیره می کنم. توی نود های سطح دوم که همه یک پدر دارند مشکلی ندارم، اسم فایل رو توی text نود نگه می دارم و آدرسش رو توی یک آرایه رشته ای که شماره اش هم شماره ایندکس node است و برای play کردنش از درخت با path[tview.selectednode.index] به آدرس فایلش دسترسی دارم اما نمی دونم آدرس فایلهای سطح های بعدی رو چطور و کجا ذخیره کنم که وقتی از درخت انتخابش کردم بتونم آدرس فایلش رو به کلید play بدم ؟؟؟

ضمیمه 76418

کاربر دائمی آواتار shahrzad87
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول: دسترسی به parent node یک node

یک مشکل دیگه هم دارم !!!
    من این درخت رو با همین ترتیب توی دیتابیس می خوام ذخیره کنم. node اولی رو به عنوان نام گروه تو جدول گروهها ذخیره می کنم و node های سطح دوم رو با تو جدول فایل صوتی با آی دی گروهش ذخیره می کنم و ایندکسشون رو به عنوان اولویت پخشش ذخیره می کنم، حالا نمی دونم کلیدهاش رو چجوری تو جدول کلیدها ذخیره کنم ؟؟ جدول کلید شامل کلید و فایل اون کلید و عملکرد کلید و اگر عملکردش پخش صوت باشه آی دی فایل صوتی که باید پخش کنه هست، حالا چجوری کلید ها و زیر گروه هاشون رو ذخیره کنم که بتونم دوباره برنامه رو که اجرا کردم بازیابیشون کنم و با همین ترتیب تو درخت نون بدم ؟؟؟؟

نقل قول: دسترسی به parent node یک node

من اگه جای شما بودم موقع ذخیره نودها یه فیلد id میذاشتم که autonumber باشه،یه فیلد desc که توضیح اون نود باشه و یه key. علاوه بر این یه فیلد parent هم نگه داری میکردم که میشه id ای که برای اون نود parent میشه.این جوری هم پدر و هم فرزند قابل بروزرسانی و دسترسی هستند.
    id=10 ---- > parent = 8
    id = 8 ----> parent = ...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •