نمایش نتایج 1 تا 38 از 38

نام تاپیک: نیاز به راهنمایی در مورد راه اندازی شبکه

نیاز به راهنمایی در مورد راه اندازی شبکه

با سلام
    قصد دارم شبکه ای مبتنی بر Domain راه بیاندازم. تجربه زیادی هم ندارم. قبلا با شبکه های WorkGroup کار کرده ام. یکسری مقاله و آموزش و راهنمایی ها رو هم گرفته ام. ویندوز 2003 رو هم نصب کرده ام. با ISA Server هم تا حد راه اندازی نیازها کار کرده ام.
    1 - ویندوز 2003 را نصب کرده ام.
    2 - Active Directory را هم راه اندازی کردم.
    این شبکه را برای مقاصد زیر نیاز دارم:
    الف - ایجاد یک یا چند فولدر قابل اشتراک گذاری که نرم افزارهای قابل اجرا از روی شبکه را در آنها قرار دهم و در اختیار کاربران باشد.
    ب - یک اینترنت ADSL داریم که میخواهم بین کاربران شیر کنم ولی به این شکل که بتوانم محدوده زمانی استفاده هر کاربر را کنترل کنم. ( مثلا فلان کاربر از ساعت 8 صبح تا 10 شب فقط به اینترنت دسترسی داشته باشد )
    حال برای شروع یادگیری شبکه جدید چند سئوال دارم که خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایید.
    اولا : درصورت امکان نرم افزارهای مورد نیاز و ترتیب نصب آنها را برایم عنوان کنید. ( مثلا بفرمایید اول ویندوز 2003 را نصب کنم , بعد اکتیو دایرکتوری را راه اندازی کنم , بعد یوزرها را معرفی کنم و بعد . . . )
    دومآ : برای هر مورد الف و ب هم این روند را برایم مشخص بفرمایید
    سوما : آیا باید ISA Server را هم نصب کنم یا از برنامه های دیگری استفاده کنم. چون چند جا دیدم که گفته بودند ISA را با Domain بر روی سرور نصب نباید کرد و یا اینکه بهتر است نصب نکرد ؟

امیدوارم با همکاری و راهنمایی دوستان مطلع و با اتمام و جمع بندی این تاپیک در نهایت بتوانیم یک روند کاری برای این موضوع ایجاد کنیم تا دیگر دوستان هم از آن استفاده کنند.
    با تشکر فراوان

نقل قول: نیاز به راهنمایی در مورد راه اندازی شبکه

سلام
    دوست من جواب سئوال شما اگه با جزئیات باشه خیلی طولانی خواهد شد
    ولی خیلی دوست دارم کار شما را تا حدودی راه اندازی کنم
    پس اگه مایل باشی به من اجازه بده تا مرحله به مرحله با هم پیش بریم

1)سخت افزار مورد نیاز : شمار به 2 تا کامپیوتر احتیاج دارید
    کامپیوتر اول: برای نصب ویندوز سرور (سعی کن مشخصات سخت افزاری خوبی داشته باشه)
    کامپیوتر دوم: برای نصب ISA سرور (حتما 2 تا کارت شبکه داشته باشه)
    2)نصب ویندوز Server2003
    3) نصب اکتیو دایرکتوری ( که اگه اشتباه نکنم خودتون نصبش کردید فقط چک کنید که سرویس DNS هم راه اندازی شده باشد)
    4) ساخت یک OU در اکتیو دایرکتوری (جهت قراردادن و دسته بندی یوزر ها)
    1.png
    5) ساخت یوزرهای شبکه دامین در همان ou ساخته شده
    2.png

3.png
    6)حالا کلاینت ها (کامپیوتر های توی شبکه) رو باید یک به یک جوین شبکه دامین کنی
    - اول در تنظیمات IP کارت شبکه کلاینت ها قسمت مربوط به DNS رو آدرس IP همون سرور دامین تنظیم کن
    - روی My Computer راست کلیک کن و گزینه Peroperties رو بزن
    - در قسمت مربوط به نام کامپیوتر گزینه Change... را بزنید و به این روش اسم دامین را وارد کنید و ok کنید تا به مرحله پرسش یوزر و پسوورد ادمین دامین برسد
    4.png
    بعد از اینکه یوزر و پسوورد دامین رو زدید چند ثانیه بعد یک پیغام موفقیت عملیات رو به شما میده که بعد از اون کامپیوتر باید ری استارت بشه
    در بالا آمدن دوباره کامپیوتر به پنجره لاگین یوزر می رسید که در اینجا باید همون یوزر و پسوورد هایی که در اکتیودایرکتوری تعریف کردید رو باید وارد کنید و قبل از اینکه ok را بزنید گزینه سوم (پنجره سوم پائین) را به نام دامین خودتان تغییر بدید

ادامه در پست بعدی ....

تا اینجای کار برای سئوال اول شما (اشتراک گذاری) همه چیز حاضره
    البته توجه داشته باش که یوزرهایی که در دامین تعریف کردی برای هر دو سئوال شما استفاده می شوند و احتیاجی به دوباره کاری در این مرحله رو نداری
    طریقه به اشتراک گذاری هم که ساده هستش ، کافیه:
    7) یک فولدر بسازید و رو ی اون راست کلیک کنید و گزینه Sharing and security رو بزنید و بعدش طبق مراحل زیر یوزرهای مجاز و سطح دسترسی هر کدام از اونها رو مشخص کنید:
    5.png
    فقط یادتون باشه که گزینه Evry One رو حذف کنید تا فقط همون یوزرهایی که می خواهید دسترسی داشته باشند
    تذکر: در هر کدام از مراحلی که به اختصار توضیح میدم احتاج به توضیح بیشتری داشتید به من بگید

ادامه داستان اجازه بدید فردا توضیح بدم.....

دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما. لطفا این کار رو رها نکنید تا به سرانجام برسه. منتظر ادامه راهنمایی هستم تا با بررسی کل اونها ، سئوالات بعدی را با اجازه شما مطرح کنم.
    فقط لطفا در مورد اشتراک چاپگر ها هم توضیح بفرمایید. آیا نحوه اشتراک گذاری مثل share کردن در همون workgroup هست؟
    و ضمناً آیا وجود کامپیوتر دوم برای نصب ISA اجباری هست ؟
    آخرین ویرایش به وسیله rezamim : دوشنبه 25 مهر 1390 در 11:45 صبح

سلام مجدد
    اول از همه چشم من تا آخر با شما مرحله به مرحله جلو میام فقط چون توی شرکتم کاری برام پیش بیاد ممکنه دیر یا زود بشه (در روز)
    در مورد پرینتر تقریباً مثل حالت ورک گروپ هستش اگه خواستی پرینتر رو برای کاربرها محدود کنی به تب Security برو و اول Everyone رو حذف کن و بعد کاربرات رو معرفی و سطح دسترسی بده

p2.png

p1.png

در مورد ISA هم حتما باید یک کامپیوتر مجزا داشته باشی (حداقل تجربه من اینو میگه) و روی این کامپیوتر نمیتونی هیچ برنامه اضافی توی شبکه به اشتراک بگذاری ، ساده بگم دربست در اختیار ISA باشه

8) نصب ISA Server :
    اول شما باید از بین ISA Server 2004 (2006) یا TMG ForeFront یکی رو انتخاب کنید
    اولی رو که میشناسی و برای نصبش احتیاج به ویندوز server 2003 داری
    دومی نسل جدید ISA در سال 2010 هستش و برای نصب احتیاج به ویندوز 2008 R2 64Bitداری و البته CPU کامپیوتر شما باید 64 بیتی باشه

پیشنهاد من: اگه از نظر سخت افزار مشکلی نداری TMG رو نصب کن چون سرعت اون چندین برابر نسخه های قبلی هستش و امکانات بیشتر هم داره از جمله یک ویروس یاب جدید هم به اون اضافه شده
    آیا کار با TMG مشکل است؟ جواب: نه!! در حد کار شما تفاوت زیاد با نسخه های قبلی نداره

در کل به من بگید کدام یکی رو انتخاب می کنید تا با اون جلو بریم

دوست عزيز ، با توجه به اينكه امكان دراختيار داشتن كامپيوتر دوم براي ISA وجود ندارد ، آيا ميتوان از نرم افزار ديگري براي كنترل اينترنت كاربران ( در حالت Domain ) استفاده كرد ؟
    نرم افزاري براي دادن يا ندادن اينتر نت به كاربران و همچنين دادن اينترنت به كاربران در ساعتهاي معين

نقل قول نوشته شده توسط rezamim مشاهده تاپیک
    دوست عزيز ، با توجه به اينكه امكان دراختيار داشتن كامپيوتر دوم براي ISA وجود ندارد ، آيا ميتوان از نرم افزار ديگري براي كنترل اينترنت كاربران ( در حالت Domain ) استفاده كرد ؟
    نرم افزاري براي دادن يا ندادن اينتر نت به كاربران و همچنين دادن اينترنت به كاربران در ساعتهاي معين
    بیشتر نرم افزار هایی که در بازار هستش حالت کافی نتی دارند و دسک تاپ کاربر رو در اختیار خودشون قرار میدند که فکر نکنم بدرد شما بخوره و البته نرم افزار یا سخت افزار های دیگه ای هم وجود دارند ولی اوریجینال و پر هزینه هستند

من یک فکر دیگه ای برای شما دارم:
    شما اگه بتونید اون کامپیوتر سرور رو با سخت افزار خوبی تهیه کنید (مخصوصاً RAM بالای 8g و حداقل 2 یا 3 کارت شبکه) میتونید با استفاده از VMware یک سرور مجازی توی خود اون سرور بسازید و عملاً 2تا سرور خواهید داشت
    البته من این راهکار رو تا العان برای ISA امتحان نکردم ولی برای سرورهای دامین کنترل بکار بردم و فکر می کنم برای ISA هم جوا خواهد داد
    اگه خواستی به من خبر بده

راستش من اينقدرها در بحث شبكه وارد نيستم و چون كارم زياده ميترسم اينهم برام مشكلي بشه و بعد گير بيافتم. اگه نشه مجبورم با همون حالت WorkGroup كنار بيام. درسته ؟
    در مورد CCProxy هم آشنايي داريد ؟ و يا برنامه هاي مشابه اون ؟ اونها كارم رو راه نمي اندازند؟
    با جستجوهايي كه در اينترنت كردم بنظر ميرسه كه همه عقيده دارن نبايد ISA رو روي همون كامپيوتر DC نصب كرد. و باز هم ديدم كه همون پيشنهاد شما يعني كار با سرور مجازي كم وبيش براي اين حالت پيشنهاد شده. ولي نميدونم آيا براي شما امكان داره كه در ادامه راه منو راهنمايي كنيد و آيا فكر ميكنيد من ميتونم اينكارو انجام بدم. و ضمنا پايداري چنين سيستمي كه اينطوري راه اندازي بشه در چه حدي هست؟
    كامپيوتري كه دارم CPU CI5 داره با 8 گيگ RAM و دو تا هارد 500
    ببخشيد ولي گير آدم سمجي افتاديد !
    آخرین ویرایش به وسیله rezamim : سه شنبه 26 مهر 1390 در 22:22 عصر

سلام
    متاسفانه با این نرم افزار آشنایی ندارم ولی اگه با سیستم ورک گروپ کارت رو راه بندازه که خیلی خوبه و دیگه دردسرهای اکتیو و آیزا رو نداری

ولی در کل اگه خواستی از سرور های مجازی استفاده کنی هم مشکلی ایجاد نمیکنه و فرقی با سرور عادی نداره فقط اینکه چندین کار رو باید با هم انجام بدیم
    اون مشخصاتی هم که گفتی بد نیست میشه دوتا سرور رو داشت

با توجه به اينكه نياز به كنترل بيشتر در مورد دسترسي هاي كاربران مخصوصا به اينترنت و محدود سازي ساعت كاري اونها و همينطور فايلهاي به اشتراك گذاشته دارم ، اجبارا بايد برم سراغ Domain
    بنابراين لطفا بفرماييد كه از بين نسخه هاي VmWare كدوم رو نصب كنم ؟ تا شروع به كار كنم. ( بنظر نسخه هاي متفاوتي داره مثل workstation ، server ، esx ، esxi )

بسم الله ... بریم سراغ VmWare
    مناسبترین ورژن این برنامه برای کارهای سرور ویندوز بیس نسخه VmWare Server هستش بدلیل سبک بودنش و همچنین Free هستش و از لینک دانلودش کن:
    http://downloads.vmware.com/d/info/d...duct_downloads

سایر ورژن ها پولی هستند که البته نسخه WorkStation اون رو میتونی از سری سی دی های کینگ بصورت کرک شده را نصب کنی ولی این ورژن بیشتر مناسب یک کامپیوتر شخصی هستش
    ورژن های esx خیلی پیشرفته تر هستند ولی تنظیمات ز یادی دارند در اصل این نسخه ها بصورت Linux Core هستند بهتر بگم اونها یک سیستم عامل هستند و بصورت مستقل روی سرور نصب میشن و بعد توی خودشون سرورهای مجازی طراحی می شود که در نتیجه شما دیگه احتیاج به ویندوز ندارید و کلی پرفورمنس سرور بالاتر می رود ولی این نمونه رو به سختی بتونی کرک شده خوبی از اون گیر بیاری و در ضمن یک کم هم باید سر رشته در Linux برای بعضی از خطایابی ها را داشته باشی

بسيار خوب
    پس من اين كارها رو بايد انجام بدم :
    1 - نصب ويندوز سرور 2003
    2 - راه اندازي Active Directory و Dns
    3 - نصب VmWare Server بر روي Windows 2003 ( اگر مراحل خاصي رو بايد دنبال كنم لطف كنيد بفرماييد تا انجام بدم )
    درسته ؟
    آخرین ویرایش به وسیله rezamim : جمعه 29 مهر 1390 در 15:38 عصر

نقل قول نوشته شده توسط rezamim مشاهده تاپیک
    بسيار خوب
    پس من اين كارها رو بايد انجام بدم :
    1 - نصب ويندوز سرور 2003
    2 - راه اندازي Active Directory و Dns
    3 - نصب VmWare Server بر روي Windows 2003 ( اگر مراحل خاصي رو بايد دنبال كنم لطف كنيد بفرماييد تا انجام بدم )
    درسته ؟
    بله درسته
    فقط در نصب VmWare یادت باشه که ریجیسترش کنی ( رایگان هستش)

سلام دوست عزيز
    من ويندوز سرور نصب كردم و AD و DNS رو هم نصب كردم. VmWare Server رو از اينترنت گرفتم و نصب كردم. ولي به چند مورد برخورد كردم :
    1 – اول اينكه در سايت VmWare ديدم كه پشتيباني از محصول سرورش تمام شده و توصيه به استفاده از ساير نرم افزارهاش كرده. اين مشكلي نيست ؟
    2 – در ابتداي نصب همونطور كه در زير تصويرشو گذاشتم پيشنهاد داده كه روي ويندوز DC نصب نشه. البته من نصبو ادامه دادم. اين مورد چطور ؟
    0001.jpg
    3 – در يكي از قسمتهاي نصب در مورد پورتها سئوال كرده كه من همون پيش فرضها را ادامه دادم. درسته ؟
    0002.jpg
    4 – براي مسير نصب هم من ويندوز سرور رو روي C: نصب كردم ، D: رو براي برنامه هام و فولدرهايي كه قراره شير بشه كنار گذاشتم و Virtual Machines رو روي E: گذاشتم. آيا اين طرز كار درست و مناسبه يا بهتره به شكل ديگري پارتيشنهام رو قرار بدم ؟

5 – تصوير زير هم چيزي هست كه اتفاق افتاده !
    0003.jpg
    حالا لطف كنيد بفرماييد كه تا اينجا چي شد؟ ( من كه هنوز خيلي نفهميدم ) و بعد از اين ديگه چه كار كنم.
    با تشكر

تا اینجای کار خوب جلو رفتید
    در مورد نکاتی که پرسیده بودید:
    1- این نسخه از قبل Free بوده و همین که شما توانستید اون رو دانلود و ریجیستر کنید کافیه چون احتیاجی به UpDate و پشتیبانی اضافی نداریم
    2- در مورد این اخطار یک بررسی سریع کردم ولی جواب واضحی پیدا نکردم فقط فکر می کنم کار ما موقعی مشکل ساز میشه که بخواهیم از یک کارت شبکه استفاده کنیم و در غیر اینصورت فکر نمیکنم مشکلی برای ما پیش بیاد (در ضمن لطفاً از وضعیت کارت شبکه های سرورتان به من اطلاعات بدید)
    3-این پورت های پیش فرض برنامه هستش و برنامه همانطور که می بینید حالت Web Base داره و شما از پشت هر کلاینتی می تونید اون رو مدیریت کنید کافیه شما یکی از این دو آدرس رو در اینترنت اکسپلورر تایپ کنید:
    https://server:8333 یا http://server:8222
    4-مسیر نصب مشکلی نداشت فقط ظرفیت درایو E چقدره؟
    5-نتیجه کارت هم درسته و اگه امروز سرم شلوغ نباشه با هم شروع به ادامه کار خواهیم کرد (انشااله)

با تشکر
    ظرفیت E فکر کنم 200 گیگ هست. کارت شبکه هم یکی هست چون مودم اینترنت ADSL از طریق USB به کامپیوتر وصل هست.
    من اصلا راضی نیستم که شما از کارتون بزنید. هر موقع که وقت کنید و جواب بدید بزرگواری کرده اید.
    ضمنا اگر شد یه توضیحی بفرمایید که تا اینجا چی شد؟ منظورم اینه که الان مثلا من یه سرور دارم و باید از طریق این برنامه یه سرور مجازی راه بندازم و یا دوتا سرور مجازی راه بندازم. یا توی همین مایه ها؟!!!
    ممنون

خواهش میکنم دوست من
    من خیلی خوشحال میشم که بتونم یک کار مفید انجام بدم

در مورد مرحله کاری شما باید خدمتتان عرض کنم شما العان یک سرور حقیقی دارید + برنامه VmWare جهت نصب یک سرور مجازی که هنوز ما این مرحله نصب را انجام ندادیم
    و یک موردی که باز لازم داریم یک کارت شبکه دیگه هستش که فکر می کنم حتما تهیه کنید

کارت شبکه دارم. نصبش میکنم

کارت شبکه دارم. نصبش میکنم.

خوب بریم سراغ ادامه کار:
    اول از همه برای برنامه یک محل فیزیکی (در هارد دیسک سرور یا یک هارد دیسک اکسترنال یا تحت شبکه) جهت نصب سرور مجازی مشخص میکنیم
    به صورت زیر:
    1.png2.png

ببخشید عکس ها بزرگ شده هر کاری کردم درست نشد فکر کنم سرور مشکل داره

بریم سراغ نصب یک سرور مجازی:
    این عکس ها رو دنبال کن (فقط بعضی از مراحل که بصورت پیش فرض تنظیم شده و نباید تغییر کنه رو نگذاشتم)

http://up5.iranblog.com/images/zrhh1z6g8zdy8nvtomtl.png
    http://up5.iranblog.com/images/yc4oqj4wh98nisjqlew2.png
    http://up5.iranblog.com/images/ua1u9q5phi2r77j9gcht.png
    http://up5.iranblog.com/images/6y6v10osdxg3cd3qhhb.png
    http://up5.iranblog.com/images/7h9e09fo1kjqzweu0c00.png
    http://up5.iranblog.com/images/l0njm3aooi44x2ib24ci.png
    http://up5.iranblog.com/images/orjyojn13g0dyou6vrn.png
    http://up5.iranblog.com/images/zqlemhnibtoct8qmv83l.png
    http://up5.iranblog.com/images/zzxdtisqizzar1ylb0q.png
    http://up5.iranblog.com/images/651t6l0bq4t971s9hwvb.png
    http://up5.iranblog.com/images/w6swnd4lcpdlvhdvu7e.png
    http://up5.iranblog.com/images/t97ika57ygrpuagaaz45.png

ترافیک سایت خیلی بالا بود و من مجبور شدم لینک بگذارم
    در مرحله آخر شما باید سی دی ویندوز سرور بگذارید توی CD Rom و بقیه مراحل مثل یک کامپیوتر واقعی شروع به نصب ویندوز کنید

دوست عزيز
    1 - من DataStore رو در درايو E قرار دادم. مشكلي نيست ؟
    In01.jpg
    2 – ظرفيت اونرو هم سي درصد حجم درايو ، يعني 50 گيگ قرار دادم. كافي هست ؟
    In02.jpg
    3 – اينهم تصوير نهايي اين مرحله
    In03.jpg
    In04.jpg
    4 – فقط وقتي روي تب Console كليك ميكنم، خطاي زير رو ميداد.
    In05.jpg
    توي سايتها جستجو كردم گفته بودن بايد DNS رو هم تنظيم كنيد. من هم DNS كارت شبكه اول رو همون 192.168.0.1 قرار دادم و مشكل حل شد. آيا درسته؟
    5 - وقتي شروع به نصب ويندوز 2003 سرور ميكنه خيلي زياد طول ميكشه. مثلا تا تمام شدن مرحله فرمت و كپي فايلها حدود يكساعت و نيم طول كشيد. براي بقيه اش هم كه هنوز گيره ! بنظر شما مشكلي نيست؟

سلام دوباره
    مدت زمان نصب ویندوز 5 ساعت ! بنظر من که مشکلی هست. اگه میشه راهنمایی بفرمایید

سلام
    اول از همه ممنون که تمام مراحل رو با حوصله جلو اومدید
    در مورد اون Error درست عمل کردید و مشکل name resolution بوده و شما از 2 راه میتونستید اون رو حل کنید DNS یا تنظیم فایل Host در system32 که شما راه اول رو انتخاب کردید فقط در مورد اون IP که دادید برای من مشخص نیست که IP کجاست ، اگه IP خود همون سروری هست که ما روی اون اکتیو و DNS رو راه انداختیم به این طریق هم میتونستید عمل کنید و این IP رو ست کنید 127.0.0.1 این IP یعنی خود اون کامپیوتر (سرور) DNS سرور خودشه

در مورد اون 5 ساعت تقریباً غیر عادی هستش و نباید این قدر طول بکشه ، یک چیز رو چک کن در هنگام کار با VmWare از پنجره Task Manager میزان استفاده از RAM و CPU رو ببین و چک کن که مورد غیر عادی از رم و سی پی یو کار نکشه

چشم. مجددا اینکارو میکنم. اول IP رو همون 127.0.0.1 قرار میدم بعد مجددا مراحلو انجام میدم.
    اتفاقا میزان استفاده از Ram و CPU رو هم نگاه کردم. کاملا عادی بود و حتی استفاده از cpu خیلی کم بود. توی آدرس زیر یه موردی رو دیدم که اونو هم چک میکنم و اطلاع میدم.
    http://pieter.wigleven.com/it/archives/11
    اگه اشتباه نکنم گفته که در هنگام نصب بهتره توی همون پنجره VmWare باقی بمونیم و نیایم روی پنجره ویندوز اصلی. درسته ؟

متاسفانه با اينكه همه كاري كردم ولي باز هم سرعت نصب خيلي پايينه. مرحله نصب تا قسمت فرمت كردن پارتيشن تعيين شده به خوبي جلو ميره ولي اگر Quick Format رو انتخاب كنم ، روي بيست درصد گير ميكنه و اگر فرمت كامل رو انتخاب كنم تا 100 درصد ميره و اونجا گير ميافته. بعد از كلي وقت كه به مرحله كپي فايلها ميرسه هم باز اونجا خيلي كنده و بعد از اتمام كپي فايلها كه مرحله عوض ميشه ديگه يه گير اساسي ميكنه. هر جا رو هم ميتونستم چك كردم ولي متوجه چيز غير عادي نشدم. ضمنا در اين حالت چراغ هارد همينطور ثابت روشن ميمونه.

دوست من برای شما امکان داره که از طریق یک هارد اکسترنال یا یک هارد داخلی دومی امتحان کنید ؟ یعنی بتونید data store و بگذار روی یک هارد دیگه

بله حتما. یه هارد 500 گیگ دیگه دارم. وصل میکنم، تست میکنم و خبر میدم.
    با تشکر

با سلام
    وقتی هارد دوم رو نصب کردم و روی اون DataStore رو قرار دادم سرعت نصب ویندوز عادی شدو انجام شد. ولی آیا این طبیعی هست ؟ قبلا جایی من اشتباه نکرده بودم ؟
    حالا میخوام از اول دوباره همه کارهایی رو که تا اینجا آموزش دادید انجام بدم . فقط چند روز گرفتار کاری شدم ، فرصت نداشتم. امروز و فردا انجام میدم و اطلاع میدم. ضمنا آیا فقط DNS کارت شبکه اول رو 127.0.0.1 قرار بدم؟ برای کارت شبکه دوم تنظیمی لازم نیست انجام بدم ؟
    با تشکر

مشکل اصلی شما همون هارد اولی بوده و 2 حالت ممکنه وجود داشته 1-سرعت هارد اول پائین بوده 2-یک ناهماهنگی سخت افزاری بین هارد شما و نوع عملکرد برنامه VmWare وجود داشته که من بیشتر مورد اول رو دخیل می دونم
    در مورد کارت شبکه دوم : لطفاً یک IP استاتیک در رنج شبکه داخلی خودتان بدهید با SubNet مربوطه فقط gateway تعریف نکنید و dns هم بگذارید روی IP خود سرور DNS (همون سرور اصلی 192.168.0.....)

هارد دومی هم دقیقا مثل همون هارد اول هست. سیستم رو جدید خریدم و از همون اول دو تا هارد خریداری کرده بودم.
    پس برای کارت شبکه اول : IP Address : 192.168.0.1
    SubNet Mask : 255.255.255.0
    Preferred DNS Server : 127.0.0.1
    و بقیه تنظیمات خالی باقی بمونند.

درسته ؟

برای کارت شبکه دوم:
    IP Address : 192.168.0.2
    SubNet Mask : 255.255.255.0
    Preferred DNS Server : 192.168.0.1
    و بقیه تنظیمات خالی باقی بمونند.

کاربر جدید
    محل زندگی
    خراسان

نقل قول نوشته شده توسط khalil-s مشاهده تاپیک
    بسم الله ... بریم سراغ VmWare
    مناسبترین ورژن این برنامه برای کارهای سرور ویندوز بیس نسخه VmWare Server هستش بدلیل سبک بودنش و همچنین Free هستش و از لینک دانلودش کن:
    http://downloads.vmware.com/d/info/d...duct_downloads

سایر ورژن ها پولی هستند که البته نسخه WorkStation اون رو میتونی از سری سی دی های کینگ بصورت کرک شده را نصب کنی ولی این ورژن بیشتر مناسب یک کامپیوتر شخصی هستش
    ورژن های esx خیلی پیشرفته تر هستند ولی تنظیمات ز یادی دارند در اصل این نسخه ها بصورت Linux Core هستند بهتر بگم اونها یک سیستم عامل هستند و بصورت مستقل روی سرور نصب میشن و بعد توی خودشون سرورهای مجازی طراحی می شود که در نتیجه شما دیگه احتیاج به ویندوز ندارید و کلی پرفورمنس سرور بالاتر می رود ولی این نمونه رو به سختی بتونی کرک شده خوبی از اون گیر بیاری و در ضمن یک کم هم باید سر رشته در Linux برای بعضی از خطایابی ها را داشته باشی

با درود و احترام

اگه ممکنه یه لینک دیگه از این نرم افزار بذارید از لطفتون بینهاین سپاسگذارم.

سلام دوست گرامی
    چند روزی بخاطر مشکلی که برام پیش اومده بود نتونستم کارو ادامه بدم. خب تا اینجا من ویندوز سرور و ماشین مجازی رو راه اندازی کردم. منتظر راهنمایی شما برای ادامه کار هستم.
    با تشکر

کاربر جدید
    محل زندگی
    خراسان

با درود و تشکر
    بعد از اینکه vmw رو نصب کردید ایزا رو نصب شده و بعد دوباره باید ویندوز نصب بشه؟؟؟

سلام به دوستان
    منو ببخشید که دیر جواب میدم راستش این روزها خیلی درگیر کارهای شرکت و دانشگاه هستم

نقل قول نوشته شده توسط Zeroone مشاهده تاپیک
    با درود و تشکر
    بعد از اینکه vmw رو نصب کردید ایزا رو نصب شده و بعد دوباره باید ویندوز نصب بشه؟؟؟
    دوست عزیز بعد از نصب VmWare شما باید یک کامپیوتر مجازی بسازی سپس در آن کامپیوتر مجازی ویندوز نصب کن و بعد از نصب ویندوز روی اون آیزا سرور راه اندازی کنی

دوست من Rezamim در اولین فرصت ادامه کار رو که نصب و تنظیم ISA هستش رو با هم جلو میریم

با سلام به دوستان عزیز شرمنده وسط بحثتون مزاحم میشم استادمون بهمون یه پروژه گفته واون پیاده سازی active directory در شبکه های دامین هست و من هم اصلا از شبکه چیزی نمیدونم و نمیدونم چیکار باید بکنم وحتی چی باید نصب کنم لطفا منو راهنمایی کنید البته ابن تاپیک رو که خوندم یه چیزهایی فهمیدم فقط در مورد ورژن ها هم کمکم کنید ممنون میشم با تشکر.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •