نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: مشکل عجیب در maskedTextBox

مشکل عجیب در maskedTextBox

سلام
    من یک maskedTextBox بر روی فرم گذاشتم و از properties بر روی خاصیت mask آن کلیک کردم و در آن 0000/00/00 را برای وارد کردن تاریخ وارد کردم که درستم کار میکنه
    حالا میخوام ، برای راحتی کاربر ، کاربر دیکه 139 را وارد نکنه به همین دلیل خاصیت mask را بصورت 1390/00/00 تغییر دادم ولی در خروجی فقط 13 نشان میدهد و 9 را نشان نمیدهد حالا که اگر در mask اگر 1380/00/00 را وارد کنم خروجی 138 نشان داده میشود در هر دو صورت کارکتری که وارد کردم قابل تغییر نیست مثلا 13 را نمیشود تغییر داد
    لطفا بگویید چطور میتوانم برای کاربر 139 را نشان دهم و این مقدار را اگر کاربر خواست بتواند تغییر دهد ؟

کاربر دائمی آواتار h-rafiee
    محل زندگی
    گیلان-صومعه سرا

نقل قول: مشکل عجیب در maskedTextBox

من دگ چک نکردم اما یه سر به این لینک بزنی بد نیست

لینک

کاربر دائمی آواتار nilmil_nil
    محل زندگی
    بندر گناوه

سلام
    من چک کردم بله مثل اینکه با 9 مشکل داره
    دوست عزیز شما باید این کد رو توی فرم لود یا هر جایی که نیاز هست بذار
    maskedTextBox1.Text = "139";

نقل قول نوشته شده توسط csharpprogramer88 مشاهده تاپیک
    سلام

من یک maskedTextBox بر روی فرم گذاشتم و از properties بر روی خاصیت mask آن کلیک کردم و در آن 0000/00/00 را برای وارد کردن تاریخ وارد کردم که درستم کار میکنه

حالا میخوام ، برای راحتی کاربر ، کاربر دیکه 139 را وارد نکنه به همین دلیل خاصیت mask را بصورت 1390/00/00 تغییر دادم ولی در خروجی فقط 13 نشان میدهد و 9 را نشان نمیدهد حالا که اگر در mask اگر 1380/00/00 را وارد کنم خروجی 138 نشان داده میشود در هر دو صورت کارکتری که وارد کردم قابل تغییر نیست مثلا 13 را نمیشود تغییر داد

لطفا بگویید چطور میتوانم برای کاربر 139 را نشان دهم و این مقدار را اگر کاربر خواست بتواند تغییر دهد ؟

strMask.Replace("9","\\9").Replace("0","\\0");

اینطوری که فهمدیم با تغییر تنظیمات ویندوز تنظیمات تاریخ بهم میخوره دسته ؟

اگر اینطور باشه که خیلی بده راه حلش چیه ؟ که با تغییر تنظیمات برنامه ما کار خودش را انجام بده ؟

کاربر دائمی آواتار nilmil_nil
    محل زندگی
    بندر گناوه

به نظر من خودت یک mask TextBox طراحی کن
    امکاناتش رو هم بیشتر کن
    کار ساده ایه

کاربر دائمی آواتار haniyehghassami
    محل زندگی
    شیراز

منم با nilmil_nil موافقم دوست عزیز

نقل قول نوشته شده توسط nilmil_nil مشاهده تاپیک
    به نظر من خودت یک mask TextBox طراحی کن
    امکاناتش رو هم بیشتر کن
    کار ساده ایه
    یعنی چطوری؟ یک دی ال ال بسازم؟

کاربر تازه وارد آواتار ploto_m
    محل زندگی
    جایی که دوست ندارم باشم!

نقل قول نوشته شده توسط csharpprogramer88 مشاهده تاپیک
    سلام

اگه دقت کرده باشید برای mask چندتا علامت قرار دارن که هر کدوم در یه جایی استفاده میشه مثلا موقعی که شما 0 میزارید به این معنیه که کاربر حتما باید به جای اون صفر عدد وارد کنه یعنی به صورت اجباری یه عدد وارد بشه اما عدد 9 به معنای یه عدد اختیاریه یعنی هم می تونه وارد بشه هم نه
    و چون 9 یکی از علامت های خود mask هست پس موقعی که استفاده کنید چیزی به جاش نشون نمیده .
    شما می تونی تو text عدد 139 رو بنویسی.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •