نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: تفاوت ADO و DBExpress

کاربر تازه وارد آواتار majid_ramak
    محل زندگی
    تهران

تفاوت ADO و DBExpress

با سلام
    من در حال شروع يك پروژم اما قبل از اون مي خواستم بدونم در ارتباط با DataBase استفاده از كدوم Connection بهتره ADO يا DBExpress؟
    از نظر سرعت بازخواني اطلاعات و ... .
    البته من از دلفي 2010 دارم استفاده مي كنم و شنيدم كه در دلفي 2010 براي استفاده از DBExpress بايد بر روي كلاينت و ديتابيس SQL Server حتما بايد Native Client نصب بشه حالا با در نظر گرفتن اين موضوع استفاده از كدوم روش بهتره؟

مهمترين فاكتور يراي من سرعت اتصال و بازخواني اطلاعات.
    با تشكر.

نقل قول: تفاوت ADO و DBExpress

DBX انعطاف پذیری بالاتری داره. Native Client برای اتصال به SQL Server 2005 یا نسخه های جدیدتر استفاده میشه. Native Client کارایی بالاتری نسبت به درایور ADO داره، و همچنین قابلیت های جدید نسخه های 2005 به بعد از طریق Native Client در دسترس هستند، اما از طریق درایور OLE DB مربوط به SQL Server در دسترس نیستند.

سرعت بستگی به نوع کار شما داره، اگر نوع کار بیشتر گزارش گیری باشه، در اکثر مواقع میشه با DBExpress سرعت بالاتری رو تجربه کرد، چون به صورت Unidirectional عمل میکنه. البته پیچیدگی کار با DBExpress بیشتر از ADO هست، و منابع و مستندات برای اون کمتر.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول: تفاوت ADO و DBExpress

فکر کنم با توجه به فاکتورهای شما SDAC شرکت DEVART بهترین گزینه باشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •