نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: کمک در طراحی بانک اطلاعاتی برای فروشگاه آنلاین

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

کمک در طراحی بانک اطلاعاتی برای فروشگاه آنلاین

دارم برای یک وب سایت فروشگاه آنلاین، بانک اطلاعاتی طراحی می کنم با این شرایط که

می خام پرداخت فعلا به صورت درج فیش بانکی باشد
    یک سفارش ممکن است شامل چندین نوع کالا باشد که در این صورت به ازای هر کالا یک رکورد به جدول سفارش اضافه می شود
    بعضی از جدول ها به صورت زیر در نظر گرفته ام
    محصولات( *کد محصول ، نام، قیمت ، ...)
    کاربران ( *کد مشتری؛ نام ، فامیل، ایمیل، آدرس، نام کاربری، پسورد و ....)
    سفارش( *کد سفارش یا شماره فاکتور، *کد مشتری، *کد محصول، مقدار، قیمت کل ، تاریخ، وضعیت)
    فیلدهایی که با ستاره مشخص شده اند کلید هستند
    سوال من اینه که
    آیا جدول سفارش درست طراحی کردم یا نه؟
    آیا در جدول سفارش فیلدی برای شماره فیش بانکی باید در نظر بگیرم یا اینکه باید یک جدول دیگر با فیلدهای (کد سفارش ، شماره فیش بانکی) برای این کار در نظر بگیرم؟
    حال من از کجا بدانم کاربری که یک شماره فیش بانکی را وارد میکند اون شماره درست است یا نه یعنی الکی وارد نکرده باشه
    مدیر سایت چگونه باید به سفارش ها رسیدگی کند آیا باید ابتدا به بانک مراجعه کرده و شماره فیش را پیگیری کند یا اینکه خود بانک در مورد صحت فیش بانکی به مدیر سایت اطلاع میدهد با توجه به اینکه پرداخت به صورت درج فیش بانکی است.
    عملیات پرداخت الکترونیکی به چه صورت است؟
    ببخشید که سوالم طولانی شد آخه من هیچ مطلبی در این مورد پیدا نکردم

نقل قول: کمک در طراحی بانک اطلاعاتی برای فروشگاه آنلاین

سلام.
    در خصوص سفارشات باید عرض کنم که باید تبدیل به دو جدول بشه. یکی تیتر سفارش یا همون هدر که می گه چه کسی در چه تاریخی داره سفارش ثبت می کنه، یکی هم جدولی که برای هر سفارش میگه از کدام کالا چند تا به چه قیمتی...
    در خصوص فیش بانکی، ممکنه یک سفارش با چند چک پاس شه، یا برعکس. بنابراین برای پرداخت ها هم یک جدول مجزا بگیرید که کد سفارش در اون باشه.
    اعتبار سنجی چک ها رو باید از طرق دیگه انجام بدید مثلا تلفن به بانک یا اینترنت یا... (در این خصوص اطلاعاتم کافی نیست)
    پرداخت الکترونیکی هم دارای شماره رهگیری هست و شما می تونید از طریق اون اقدام به اعتبار سنجی کنید.
    موفق باشید.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •