نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ساخت انجین***2D***

ساخت انجین***2D***

سلام دوستان...یه موضوعی که خیلی وقت پیگیرشم اینه که برای ساخت یک انجین از کجا باید شروع کرد؟
    یه مطلب اموزشی کلی اگه در این مورد تو سایت گذاشته بشه فکر میکنم خیلی از مشکلات رو بتونه حل کنه...البته اگه کسی باشه که این مطلب اموزشی رو بذاره!!!

برای مثال ساخت یه انجین که بشه باهاش یه بازی تو مایه های بازی Angry Birds رو بسازی...یه همچین انجینی چطور ساخته میشه؟

اگه یه جواب کامل و در صورت امکان یه مطلب اموزشی در اختیار بذارید خیلی ممنونتون میشم!!!

نقل قول: ساخت انجین***2D***

روی چه پلتفرم هایی می خوای بازی درست کنی ؟

اندروید
    مک
    ویندوز

فرضا که همه پلتفروها رو شامل بشه...چیکار باید کرد؟

موتور دو بعدی برای استارت کار برنامه نویس بسیار خوب هست
    ولی نظر من اینه که اگه تجربه کافی در زمینه برنامه نویسی مالتی پلتفرم نداری فعلا بیخیال این مورد بشی و فقط روی یک پلتفرم (مثلا windows) موتورت رو درست کنی بعدا که درست کار کرد به پلتفرم های دیگه می تونی پورت کنی .

برای شروع اگه با C و C++‎ تجربه کافی نداری می تونی با کتاب های دایتل - و همینطور این کتاب :
    http://www.amazon.com/Programming-La...6604231&sr=8-1
    حتما این زبان رو خوب یاد بگیر، هر برنامه نویس بازی این زبان رو باید یاد بگیره

فقط موردی که هست برای برنامه نویسی در iOS مجبوری از زبان من در آوردی apple که objective C هست استفاده کنی
    برای اندروید هم از java (البته C++‎ هم می شه با استفاده از NDK ولی هنوز update و کامل نیست و کار رو هم پیچیده تر می کنه، خود google هم بیشتر پیشنهاد می کنه از از java استفاده کنید)

در مورد API هم برای شروع OpenGL رو حتما یاد بگیر، و روی برنامه نویسی دو بعدی با opengl تمرکز کن این کتاب هم می تونه کمک کنه (بعدا برای کار بر روی موبایل ها هم باید از OpenGL ES استفاده کنی)
    http://www.amazon.com/Beginning-Open...2503564&sr=1-6

اگر هم حوصله سر و کله زدن با خودت رو نداری می تونی از موتور های آماده دو بعدی استفاده کنی مثل cocos2d و خیلی های دیگه که سورس هاشون هم هست
    اما پیشنهاد من اگه می خوای مهارت بیشتری پیدا کنی اینه که خودت یاد بگیری و موتورت رو بسازی، موتور دو بعدی اونطور هم پیچیده نیست و در چند ماه کار خوب می شه درست کرد.

برای تشخیص برخورد و فیزیک هم معروفترین موتور فیزیک دو بعدی box2d هست (در angry birds هم استفاده شده)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •