نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: اتصال به یک پایگاه داده در دلفی

کاربر تازه وارد آواتار iman_Delphi
    محل زندگی
    زیر پوست شهر

اتصال به یک پایگاه داده در دلفی

با سلام خدمت دوستان

می خواستم ببینم آیا این امکان در دلفی وجود داره که من یک فایل پایگاه داده رو در حافظه رم لود کنم و ازش استفاده کنم؟

برام قطع شدن برق و از بین رفتن فایل و غیره مهم نیست.
    احتمالا" SQL ساپورت نمیکنه این موضوع رو - به نظرتون چطور می تونم یک پایگاه داده در رم بسازم (XmlوText,.....) آیا در هنگام خواندن و نوشتن در فایل سرعت بالاتر میره ؟ چه مقدار؟

من می خوام یک مقدار در خصوص بارگزاری اطلاعات در رم و.... اطلاع کسب کنم و متائسفانه پروژه ای هم ندیدم که همچین کار هایی رو توش انجام داده باشن اما برای یک کار علمی نیاز دارم.....

ممنون می شم راهنمایی بفرمائین

کاربر دائمی آواتار DlphIran
    محل زندگی
    استان گرم یزد

نقل قول: اتصال به یک پایگاه داده در دلفی

من اطلاعات چندانی ندارم، اما فکر می کنم شما پایگاه داده رو فقط می تونی روی هارد ایجاد کنی اما جهت کار با اون می تونی با ایجاد view تصویر کاملی از پایگاه داده رو ایجاد کنی که روی رم قرار می گیره و در هنگام کار با view ها خیلی خیلی کم از هارد استفاده می شه. زمان قطع برق هم اطلاعات مشکلی پیدا نمی کنند.

می خواستم ببینم آیا این امکان در دلفی وجود داره که من یک فایل پایگاه داده رو در حافظه رم لود کنم و ازش استفاده کنم؟
    TClientDataset

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    با اجازه از استاد عزیز:
    البته این مورد هم مد نظر داشته باشید که اگه قراره برنامتون رو یه سیستمی که دلفی روش نصب نیست اجرا بشه باید یه dll هست که در کنار برنامه همیشه باشه.
    البته من از این روش استفاده کردم.زیاد مطمئن نیست و گاهی ارور های عجیب قریب اعلام میکنه.

البته این مورد هم مد نظر داشته باشید که اگه قراره برنامتون رو یه سیستمی که دلفی روش نصب نیست اجرا بشه باید یه dll هست که در کنار برنامه همیشه باشه.
    یونیت MidasLib رو use کنید، نیازی به DLL نیست. هر چند شرکت های مختلفی هستند که کامپوننت های مشابهی با قابلیت های بیشتر از TClientDataset ارائه می کنند، و میشه از اونها هم استفاده کرد.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •