صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 68 از 68

نام تاپیک: یک پیشنهاد برای مدیران بخش و برنامه نویسان حرفه ای

کاربر دائمی آواتار MNosouhi
    محل زندگی
    اصفهان
    من هومن روز اول گفتم نوشتن برنامه حسابداری کار بیخودی هست.

البته به نظر من وقتی که نرم افزار حسابداری حرفه ایی مثل حسابداری دوبل و دولتی شرکت

همکاران سیستم نوشته چرا خودتونو اذیت می کنید.

از ما گفتن بود.
    دوست عزیزم ، منظور ما خود برنامه حسابداری نیست ، منظور داشتن یه سورس کد کامل هستش تا دوستان تاره کار علاوه بر آشنایی با روش های برنامه نویسی ، سوالاتشون رو ، خودشون از داخل سورس پیدا کنن ، حالا اینکه چرا برای اینکار برنامه حسابداری انتخاب شد رو من نمی دونم ، می شد یه سیستم سبک تر رو انتخاب کرد.
    یکی از دوستان چند تا عکس از برنامه حسابداری خواسته بود.اینها سه چهارتا عکس از یکصدو خورده ای فرم برنامه (غیر از فرمهای داینامیک) هست
    از تصاویر ممنون. آیا حاضر به فروش سورس کد برنامه هستید؟ در ضمن از چه دیتابیسی استفاده می کنید؟

با سلام و احترام
    من نظرم اینه که همه برنامه هایی که ما می خواهیم بنویسیم توی بازار هست اون هم با قیمت ارزان . پس بهتره تکلیف خودمون رو روشن کنیم و دیگه دست به برنامه نویسی نزنیم و خیال خودمون رو راحت کنیم .
    امثال من که حرفه ای نیستند شاید بخواهند برنامه ای درست کنند و به همین دلیل به این تاپیکها سر می زنند تا از اطلاعات ارزشمند دوستان استفاده کنند .
    پس اگر واقعا بعد از 41 مورد گفتگو در این بحث خسته شده اید و یا برنامه ای کامل دارید و قصد راهنمایی ندارید حرفی نیست . ما هم تاپیک رو ترک می کنیم تا حرفه ای ها کار بکنند و برنامه ها را ( بدون سورس و راهنمایی)‌ به یکدیگر بفروشند .
    اگر کسی واقعا مایل هست بسم الله . از همین جوابی که می خواهید بنویسید شروع کنید . من هم در اندازه وسعم می نویسم .

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین
    حالا چی می خواهید بنویسید.

از ساده به سخت بروید نه از پله اول بپرید پله آخر.

از یک چیز ساده شروع کرده و به سخت برید ما هم تنهاتون نمی ذاریم.

من هم موافقم . پله به پله شروع می کنیم .
    اولین چیزی که لازمه یک کم آشنایی با اصول حسابداریه . البته حسابداری دوبل و صنعتی نه بلکه یک حسابداری معمولی .
    مثلا ایجاد دفاتر معین ، روزنامه ، کل
    اگه کسی مایله ادامه بده .

مطمئنا سورس یه برنامه که الان توسط یه شرکت داره به فروش میرسه رو نمی شه فروخت.
    ولی هر کمکی بتونم می کنم.
    You never know what you can do until you try

---------------------------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله mzjahromi : شنبه 21 آبان 1384 در 08:30 صبح دلیل: کسی ارزشی برای اینجور کارا قائل نیست

دوستان بببخشیدا
    به جای این همه بحث یک کلاس دلفی برای دوستانی که تمایل دارند بگذارید که اینهمه نه وقت شما گرفته بشه نه فضای سایت با این مباحث الکی اشغال بشه.

کاربر دائمی آواتار ماریا وکیلی
    محل زندگی
    ایران

Cool

نقل قول نوشته شده توسط حمیدرضاصادقیان
    دوستان بببخشیدا
    به جای این همه بحث یک کلاس دلفی برای دوستانی که تمایل دارند بگذارید که اینهمه نه وقت شما گرفته بشه نه فضای سایت با این مباحث الکی اشغال بشه.
    من هم موافقم

خب
    قابل توجه مسئول محترم سایت و مدیر بخش

پس از چند روز دوستان بالاخره به نتیجه رسیدند که

برنامه نویسی بدون پول یعنی کشک
    توان برنامه نویسی رو نداریم !
    زورمون میاد وقت بذاریم و اطلاعات رو به دیگران بدهیم . (منطقیه)
    کلا حسابداری بلد نیستیم
    یا اینکه فقط کل کل کردن و . . . بلدیم . ( خودتون سانسور کنید )

چند تا از دوستان هم که اومدند تجربیاتشون رو در اختیار قرار بدند هزار جور بیراه بهشون گفتیم .

بنده هم که توان کمی در برنامه نویسی داشتم میخواستم کمک ( اول به خودم ) کنم که نشد و البته هنوز هم مایل به ادامه بحث و گفتگو و ایجاد تاپیک در مورد برنامه حسابداری هستم .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    همدان
    سلام دوستان
    حتما شنیدید که میگن: سنگ بزرگ نشانه نزدن است.
    به نظر من این بحث برنامه حسابداری هم قضیه همون سنگ بزرگه که توی این تاپیک زده نمی شه یا اگر هم شروع بشه ناقص می مونه ( البته چند تا از دوستان به سختیهای اون اشاره کردند و به نظر من هم درست می گفتند).
    نمونه اون هم توی تاپیکی که برای آموزش برنامه کلاینت/سرور بود (همون برنامه کلوپ) دیدیم خیلی براش زحمت کشیدند ولی آخرش ....

حالا من یه پیشنهاد دیگه دارم. اگه هدف ما یاد گیری نکات حرفه ای برنامه نویسی با یه برنامه ساده و کامل هم می تونیم شروع کنیم. مثلا فکر کنید که یه برنامه برای 118 کشور می خواهیم بنویسیم. حالا می تونیم یه سری چیزهای دیگه هم بهش اضافه کنیم. مثلا یه برنامه 118 که شامل اطلاعاتی چون:
    نام
    نام خانوادگی
    آدرس
    تلفن
    استان (برای استفاده از کامبوها و ارتباط detail/master)
    شهر
    تاریخ اشتراک
    مبلغ واریزی برای اشتراک
    عکس مشترک و ....
    با بانک sql server
    همچنین برنامه شامل یه سری امکانات مثل : تعیین سطح دسترسی . امکان پشتیبان گیری . امکان فرستادن پیغام توسط کاربرها و .... باشد.

وقتی نکات اینجا گفته بشه برای برنامه های دیگه ( مثل حسابداری و ...) بیشتر بحث تجزیه وتحلیلش می مونه.

فکر می کنم اینطوری بهتر جواب بده .
    موفق باشید.
    منتظریم.

من از مدیران خواهش میکنم تمام بحثهای بی ربط به مباحث برنامه نویسی رو کامل حذف کنند فقط دوستان شروع کنند همین آخرین پروژه رو ادامه بدن به نظر منم خیلی عالیه بهتر از نوشتن حسابداریه!!!!!!!

Cool

نقل قول نوشته شده توسط حمیدرضاصادقیان
    فقط دوستان شروع کنند همین آخرین پروژه رو ادامه بدن به نظر منم خیلی عالیه بهتر از نوشتن حسابداریه!!!!!!!
    من با هر دو موافقم . هم حسابداری و هم 118 . فقط زودتر شروع کنید .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    همدان
    آقای ذوالقدر عزیز.
    اگه براتون زحمتی نیست منتظر آموزش گام به گامتون هستیم.

از الطافی که دوستان داشتند و دارند آدم از وقت گذاشتن روی اینجور کارها منصرف میشه
    زورمون میاد وقت بذاریم و اطلاعات رو به دیگران بدهیم . (منطقیه)
    هر کی دوست نداره شروع کنیم این تایپیک را نظر نده بهتره
    من هومن روز اول گفتم نوشتن برنامه حسابداری کار بیخودی هست.

البته به نظر من وقتی که نرم افزار حسابداری حرفه ایی مثل حسابداری دوبل و دولتی شرکت

همکاران سیستم نوشته چرا خودتونو اذیت می کنید.

از ما گفتن بود.
    تو اگه بیل زنی زمین خودتو بیل بزدن برنامه نویسی پیشکشت ...

بچه ها این همه برنامه های توپ حسابداری نوشتن کجا رو گرفتن تو تازه به دوران رسیده برای ما برنامه نویس شدی
    اگه یه نگاه به این 50 60 تاپیک بندازید خوودتون بیشتر دستتون میاد.
    با این حال هر کس سوال داره من هستم.
    ولی آموزش گام به گام ...
    آخه خیلی وقت می بره اونوقت دوستان عزیز هم فکر می کنند آدم وظیفه اش هست

چه کسی می خواهد منو تو ما نشویم.....خانه اش ویران باد
    من اگر ما نشوم تنهایم.....تو اگر ما نشوی خویشتنی
    من اگر برخیزم تو اگر برخیزی همه بر می خیزند
    من اگر بنشینم تو اگر بنشینی چه کسی بر خیزد
    برخیز! برخیز که غیر از تو، تو را دادرسی نیست
    گویی همه خوابند کسی را به کسی نیست
    این قافله از قافله سالار خراب است
    اینجا خبر از پیشرو و بازپسی نیست

من هنوز هم معتقدم یک تاپیک اموزشی بازکنید و فقط در آن درباره تحلیل سیستم حسابداری صحبت کنید
    لینک آنرا هم در این تاپیک بگذارید

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran
    سلام
    بابا مگه کمه برنامه حسابداری

دنبال چیزای تازه و ایده های نو باشید
    دست وردارید از موازی کار کردن
    بجای اینکه کار تکراری انجام بدید که صدها شرکت انجام دادن دنبال کارهای جدید باشید .
    .................................................

من محترمانه نسبت به پاک شدن پست هام در جریان تغییر فروم اعتراض دارم . با تشکر اگه مدیران مشکلم را حل کنند .

Thumbs up

با سلام

نقل قول نوشته شده توسط dadvand
    سلام
    بابا مگه کمه برنامه حسابداری

دنبال چیزای تازه و ایده های نو باشید
    دست وردارید از موازی کار کردن
    بجای اینکه کار تکراری انجام بدید که صدها شرکت انجام دادن دنبال کارهای جدید باشید .

دوست عزیز
    من هم زمانی همفکر شما بودم و فکر می کردم برنامه ها را همه درست کرده اند . ولی پس از اینکه چند پروژه نون و آب دار رو فقط بخاطر بلد نبودن حسابداری و انبارداری از دست دادم تازه متوجه شدم چقدر اشتباه می کردم .
    برنامه هایی که نوشته بودم تقریبا کامل بود ولی بخاطر 10 درصد کار ، که به حسابداری مربوط می شد کل پروژه رو از دست دادم .

محل زندگی
    ایران

آفرین

نقل قول نوشته شده توسط eniak.master
    با سلام

دوست عزیز
    من هم زمانی همفکر شما بودم و فکر می کردم برنامه ها را همه درست کرده اند . ولی پس از اینکه چند پروژه نون و آب دار رو فقط بخاطر بلد نبودن حسابداری و انبارداری از دست دادم تازه متوجه شدم چقدر اشتباه می کردم .
    برنامه هایی که نوشته بودم تقریبا کامل بود ولی بخاطر 10 درصد کار ، که به حسابداری مربوط می شد کل پروژه رو از دست دادم .
    جواب بسیار عالی بود

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    تنها راه خلاصی از این سردرگمی و تاپیکهای بی نتیجه باز کردن یک تاپیک جدید و انتخاب یک تیم مناسب و تقسیم وظایف افراد تیم است.

محروم شده آواتار محسن شمس
    محل زندگی
    ُShams1366@yahoo.com
    این تایپیک را من مطرح کردم ولی هنوز کسی نتونسته یه جواب دندون شکن برای همه بگه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    همدان
    ْآخه خیلی وقت می بره اونوقت دوستان عزیز هم فکر می کنند آدم وظیفه اش هست
    آقای ذوالقدرعزیز . سلام
    خدای ناکرده جسارتی به حضور شما و دیگر اساتیدمحترم که وقت می گذارند نیست که این کارها رو وظیفه شما بدونیم
    ولی چون شما اعلام آمادگی کرده بودید مزاحمتون شدیم.
    حالا گام به گامم نشد
    دو سه گام دوسه گام. :لبخندساده

Smile

نقل قول نوشته شده توسط JavanSoft
    من هنوز هم معتقدم یک تاپیک اموزشی بازکنید و فقط در آن درباره تحلیل سیستم حسابداری صحبت کنید
    لینک آنرا هم در این تاپیک بگذارید
    در مورد روشهای برنامه نویسی مباحث زیادی مطرح شده
    بهتر است تجزیه و تحلیل سیستم در یک تاپیک جداگانه مطرح شود .

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    دوستانی که مایلند در قسمت دیتابیس فعالیت کنند اسم خودشون رو در این تاپیک بزارت و اعلام آمادگی کنند برای قسمت Visual یا طراحی فرم هم همینطور یه عده هم برای نظارت روی پروژه و چک کردن قسمتهای برنامه.
    هر کی حاضره یا علی بگه.

محل زندگی
    ایران
    یا علی یاعلی یاعلی

داستان جالب و آموزنده ای بود. !!!

من حداقل 50 تا شرکت سراغ دارم که نتونستن کنار هم یک برنامه رو حتی شروع کنند که بخواهند تموم کنند . اینجا هر کس تو یک شهر امکان نداره . اونم حسابداری - من یه برنامه دیدم که هنوز هم دارن روش کار میکنن اینترفیس نداره ولی فوق العاده عالیه . اتفاقا با دلفی هم بود . از وقتی دیدمش از نوشتن حسابداری کلا منصرف شدم قیمت با شبکش هم مفت بود . برای 8 تا سیستم 1000000 تومان . دیگه مگه آدم بیکاره بشینه برنامه حسابداری بنویسه و در ضمن برای تست از راه دور با هم یک دفتر تلفن بنویسید بعد اگر تمام شد برید سراغ بعدی

کاربر جدید آواتار adelmobasheri
    محل زندگی
    اصفهان
    دوستان من فکر می کنم اگر هدف اصلی را انتقال تجربیات بگذاریم همه این مسائل حل میشود و مخالفان این مبحث کنار می روند .
    گاهی پیش می آد که یه برنامه نویس مبتدی مشکلی رو از راهی حل می کنه که برنامه نویس های حرفه ای و با تجربه تا حالا به فکرشون نرسیده باشه.

قابل ذکر است که برای شروع دو مبحث پیش می آید
    1- تجزیه و تحلیل
    که برای برنامه حسابداری 90 درصد کار تجزه و تحلیل است و کار سختی است
    2- پیاده سازی
    برنامه 118 خوب است به این دلیل که تجزیه و تحلیل زیادی نسبت به حسابداری احتیاج نداره و می تونه در همه برنامه های دیگه به صورت یک کارایی اضافه بشه.

من برنامه های دیگه زیادی مد نظر دارم که می تونم ارائه بدم مثل:

1- برنامه نویسی برای یک دستگاه سخت افزاری خاص که در صورت علاقه دوستان سیستم کار آن دستگاه را بگذارم
    این برنامه بانک اطلاعاتی نیست ولی می تونه باشه و برنامه اون یک بار نوشته شده ولی جای کار زیاد داره و می تونه به صورت های دیگه هم نوشته بشه.
    2-برنامه مدیریت دفاتر زیارتی و سیاحتی که این هم بانک اطلاعاتی است و ...

اول پیشنهاد می کنم که تحلیل های خودتون رو از یک برنامه راهنمای تلفن بگذارید.

پیاده سازی:
    دوم سوالی که برای نوشتن یک برنامه دیتا بیس پیش میاد اینه که از چه بانک اطلاعاتی استفاده کنیم؟
    نظر دوستان چیه؟ البته با ذکر دلیل منطقی!

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •