نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: راحتترین روش شناسایی سرور توسط کلاینت

Arrow راحتترین روش شناسایی سرور توسط کلاینت

با سلام.
    میخاستم بدونم:
    در یه شبکه که حدود 50 تا سیستم فعالیت میکنند.
    یه سرور و 49 تا کلاینت.
    سریعترین روش که کلاینت سرورش رو شناسایی کنه چیه.؟
    اگه بخام از هر کلاینت به تک تک سیستمها یه پیغام بفرستم و وقتی به سرور رسید ،اونوقت سرور یه پیغام بفرسته که من سرورم ، زیاد جالب نیست و ترافیک شبکه رو بالا میبره.
    به نظرتون بهترین و سریعترین روش چیه؟
    ممنون.

نقل قول: راحتترین روش شناسایی سرور توسط کلاینت

ببخشید جهت اطلاع خودم میپرسم . توی یک شبکه معمولا آدرس آیپی سرور که مشخصه و کلاینتها از طریق همین آدرس به سرور وصل میشند . دیگه گشتن به دنبال سرور چه مفهومی داره ؟

نقل قول: راحتترین روش شناسایی سرور توسط کلاینت

دلیلتون رو برای این کار نمیدونم ولی شاید راه بهتری باشه ، بهتره دلیلتون رو برای این کار بگید ؛ در هر صورت من تو شرکت برای یکی از برنامه ها که حدود 100 تا کلاینت داره بنا به دلایلی سناریو زیر رو پیاده کردم :

- سرور به تمام سیستم های موجود در شبکه یک پیغام میفرسته که حاوی IP سرور هست ، به صورت زیر :

I,m Server:192.168.0.10

حالا بقیه کلاینت ها میدونن باید به کدوم IP وصل بشن ، اگر کلاینتی خاموش بود یا بنا به هر دلیل این پیغام رو دریافت نکرد بعد از روشن شدن و تلاش برای اتصال به سرور وقتی دید IP سرور رو نداره شروع میکنه پیغامی با عنوان NeedServerAddress رو یکی یکی به سیستم های موجود تو شبکه میفرسته و اولین سیستمی که این پیغام رو دریافت کرد و IP سرور رو قبلا دریافت کرده بود به این کلاینت IP سرور رو اطلاع میده تا این کلاینت بتونه وارد شبکه بشه ، تا حالا هم مشکلی نداشته و خوب از پس این تعداد کلاینت بر اومده ، البته اگر درست پیاده سازیش کنید .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •