نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: قرار دادن radiobutton در header datagirdview با استفاده از کد نویسی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    نا کجا باد

قرار دادن radiobutton در header datagirdview با استفاده از کد نویسی

سلام چگونه با استفاده از کد نویسی می تونم در کنار header ستون های datagridview ، radiobutton or checkbox اضافه کنم

سوال دیگری هم داشتم می خواستم ستون ردیف به datagridview اضافه کنم با استفاده از کد زیر جواب هم گرفتم ولی مشکلی که داشت این بود که این ستون ردیف را به انتهای datagridview اضافه می کنه چه کار کنم که به عنوان اولین ستون قرار بگیره

private DataTable AutoNumberedTable(DataTable SourceTable)
    {
    DataTable ResultTable = new DataTable();
    DataColumn AutoNumberColumn = new DataColumn();
    AutoNumberColumn.ColumnName = "ردیف";
    AutoNumberColumn.DataType = typeof(int);
    AutoNumberColumn.AutoIncrement = true;
    AutoNumberColumn.AutoIncrementSeed = 1;
    AutoNumberColumn.AutoIncrementStep = 1;
    ResultTable.Columns.Add(AutoNumberColumn);
    ResultTable.Merge(SourceTable);
    return ResultTable;
    }

با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    نا کجا باد

نقل قول: قرار دادن radiobutton در header datagirdview با استفاده از کد نویسی

سلام به دوستان برنامه نویس کسی نیست که بگه چگونه می تونم به سطر datafridview،headertext
    radiobutton یا checkbox اضافه کنم
    که کاربر با انتخاب radiobutton یا checkbox فیلدی را که انتخاب کرده بر اساس آن جستجو کنه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    نا کجا باد

با سلام به دوستان آیا راهی هست که بشه به سطر headertext مربوط به checkbox ،datagridview اضافه کرد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اراک

نیازی به اضافه کردن radiobutton وغیره نیست شما برای اینکه بدونید کاربر جستجو رو بر اساس چه فیلدی می خواهد فقط کافی که ببینید جه ستونی رو عمل sort انجام داده و این یک روش عمومی برای اینکار می باشد یعنی باید در رویداد ColumnHeaderClick گرید خودت بفهمی که کاربر روی چه ستونی اینکار رو می خواهد انجام بدهد
    در مورد اضافه کردن ستون ردیف فقط کافیه مقدار dataGridView1.Columns[n].DisplayIndex اون ستون رو مقدار صفر یا هر شماره ای که می خواهی در گرید نمایش داده بشه قرار بدهی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    نا کجا باد

سلام دوست عزیز با تشکر از راهنمایی شما در مورد جواب اول شما کاربر وقتی بر روی ColumnHeaderClick کلیک می کنه رنگ اون و بزرگنمایی اون تغییر پیدا می کنه و من با توجه به شماره ستون عملیات search را انجام میدهم
    حالا می خواستم ببینم آیا امکان داره
    radiobutton or checkbox (البته نظرم بیشتر checkbox)قرار دهم که کاربر با انتخاب یک یا دو یا چند ستون عمل جستجو ر انجام دهد
    و سوال دیگر هم این است زمانی که عمل search انجام می شود و رکورد مورد نظر در datagridview را با رنگی مشخص کردم نمایش داده می شود آیا امکان دارد مثلثی که در ستون اول قرار دارد در همان سطری قرار گیرد که رکورد مورد نظر یافت شده است

در ضمن جواب سوال اول را هم پیدا کردم ولی باز هم تشکر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •