نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: عدم حضور اعضای حرفه ای سایت برنامه نویس

Question عدم حضور اعضای حرفه ای سایت برنامه نویس

سلام
    به نظر شما چرا اساتیدی همچون استاد نصیری و.... در سایت برنامه نویس فعالیت نمی کنن یا اگر فعالیت داشتن مربوط به چند سال پیشه؟
    آیا به خاطر پائین بودن سطح انجمنه؟
    و ....؟

نقل قول: عدم حضور اعضای حرفه ای سایت برنامه نویس

یک واقعیت تلخ وجود دارد که متاسفانه بزرگان این صنعت باور به متعهد بودنشان برای زمان گذاشتن برای اشتراک دانشان را ندارند.
    در جامعه ما انحصار دانش عامل قدرت است نه انتشار ان. شاید تغییر این پارادایم نیاز به برنامه ریزی جدی داشته باشد که با کمال تاسف نه شرکت های بزرگ ما و نه موسساتی مانند انجمن انقورماتیک به این مهم وقعی نمی هند.

البته ناگفته نماند که اساتیدی همچون استاد موسوی و ..... فعالیت بسیار زیادی دارند و میشه گفت بیشتر وقتشون رو روی پاسخ دادن به سوالات افرادی مبتدی مثل بنده صرف می کنند ، ولی در کل حضور چنین اساتیدی نباید کم رنگ بشه.

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

چرا همش به نیمه خالی لیوان نگاه می کنید؟؟

یکی از دلایلشون پر مشغله بودن این افراد هستش.. و مسئله بعد، تکرار بیش از حد یک مبحث آموزش، خسته کننده می شه و طرف انگیزه ای نداره واسه انجام فعالیت ...
    اما با بیشتر افرادی که صحبت کردم و ازشون کمک گرفتم با جونو دل بهم جواب دادند و خیلی نسبت به قبل کمتر شده از اینکه کمک نکنند و
    جدا میگم که فرهنگ کمک کردن افراد نسبت به گذشته که دانش رو منتقل کنند خیلی زیاد شده ...

در کمال احترام
    ۱. اگر سری به سایت های معروف مانند stackoverflow و یا androidforum بزنید به وضوح تکراری بودن و ساده بودن سوالات را مشاهده می نمایید.
    ۲. در ارتباط با مشغله، قطعا کمک کردن در سایتهایی مشابه این سایت نه درامد مالی دارد و نه باعث شناخته شدن در بازار می شود. ولی فکر می کنید چند درصد از برنامه نویسان حرفه ای در اطرافتان از وجود چنین سایتی اطلاع دارند و چند درصد صرفا به برطرف کردن نیاز های خود از forumهای خارجی بسنده می کنند.

این موضوع یکی از دغدغه های امروز من است که چرا اساتید این صنعت انتشار دانش نمی کنند. من نیز به عنوان یکی از اعضای این جامعه امیدوارم درصد دوستانی که برای این امر زمان می گذارند روز به روز افزایش باشد

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hooman.ahmadi مشاهده تاپیک
    در کمال احترام
    ۱. اگر سری به سایت های معروف مانند stackoverflow و یا androidforum بزنید به وضوح تکراری بودن و ساده بودن سوالات را مشاهده می نمایید.
    ۲. در ارتباط با مشغله، قطعا کمک کردن در سایتهایی مشابه این سایت نه درامد مالی دارد و نه باعث شناخته شدن در بازار می شود. ولی فکر می کنید چند درصد از برنامه نویسان حرفه ای در اطرافتان از وجود چنین سایتی اطلاع دارند و چند درصد صرفا به برطرف کردن نیاز های خود از forumهای خارجی بسنده می کنند.

این موضوع یکی از دغدغه های امروز من است که چرا اساتید این صنعت انتشار دانش نمی کنند. من نیز به عنوان یکی از اعضای این جامعه امیدوارم درصد دوستانی که برای این امر زمان می گذارند روز به روز افزایش باشد
    درسته...
    اما 1- چندبار توسط فردی که حرفه ای هست، اون سوالات جواب داده شده؟؟
    2- بیشتر کسایی که حرفه ای کار می کنند با این سایت آشنا هستند و حداقل تو سرچ هاشون به این سایت می رسند... و با حرفت موافقم بابت حل مسئله به forum های خارجی بیشتر سر می زنند...
    من خودم هم این کار رو انجام میدم...

کاربر دائمی آواتار Galawij
    محل زندگی
    شاره که م سنه

سلام،
    با حرف دوستان کاملاً موافقم، علاوه بر اینکه اگر دقت بیشتری روی اکثر سوالات داشته باشید، متوجه می شید که بیشتر این سوالات جنبه تجاری و علمی نداشته و فقط حل مسئله دانشجویی است.
    کاش حداقل در قالب سوال مطرح می شد، این طوری آدم رغبت بیشتری به جواب دادن داشت تا اینکه مثل یک پروژه دانشجویی! این سوالات به پیام های خصوصی هم کشیده می شه که دیگه بدتر.
    و در ضمن من احساس می کنم در بعضی از تالارها آموزش های ابتدایی کمی وجود دارد و اگر هست، کاربران دقت کمی روی این تاپیک ها دارند به طوری که یک سوال ساده، بارها و بارها مطرح می شود.

محل زندگی
    شاره که م سنه

در ضمن یک پیشنهاد هم داشتم و اینکه:
    بخشی برای پیشکسوتان تالارهای مختلف در نظر گرفته شود به صورتی که مقالات برجسته و تاپیک های مهم و کاربردی آنها معرفی شود تا علاوه بر اینکه برای همه اعضاء شناخته شوند، خود این عزیزان نیز رغبتی برای ادامه فعالیت داشته باشند، نه فقط به صرف اینکه زمانی برای فعالیت در سایت نداشته باشند، به فراموشی سپرده شده و تبدیل به VIP شوند.
    از توجه مدیران محترم سپاسگزارم.

اگر اخیرا به سایت استاد نصیری سر زده باشد حتما متوجه شدید که مدتیه که خلاصه اشتراک های روزانه رو متوقف کرده البته ایشون حق دارن و به قول خودشون این تبادل اطلاعات باید در فضایی متقابل صورت بگیره که متاسفانه اینجوری نیست...!

من میخوام یک انتقادی بکنم
    این بخش ابزار های گزارش سازی از مباحث دات نت خیلی ضعیف کار میکنه و من تا حالا ندیدم که یکی از استادان سطح بالا به سوالات بچه ها در اون قسمت جواب بده

کاربر دائمی آواتار hjran abdpor
    محل زندگی
    برنامه نويس + شبگرد + سیسکو به پارسی

با سلام.
    من اکثرا مدیران را دیدم که فعالیت زیادی دارند ، البته باید حق به مدیران بدیم که قرار نیست 24 ساعته حضور داشته باشن ، مشاغل زندگی ، زن و بچه و .... هست !!!!!!

با درود
    ببینید مهمترین نکته در استفاده از هر گروه اجتماعی این هست که وقتی شما وارد میشی باید حدس بزنی که قبل از شما هم کسانی اسن مشکل رو داشتند و جستجوی همه جانبه بکنی نه این که سوال اون طوری که در ذهن ما هست بیان شده باشه. خیلی از سوالات به شکل های مختلف بارها جواب داده شده اما...
    خیلی از کاربران فعال در جواب دادن به سوالات از لینک جوابهای قبلی استفاده میکنند اما باز هم تو برخی موارد اون شخص دوباره سوال خودش رو میپرسه این باعث میشه که شما فکر کنی اون به وقتی که شما گذاشتی اهمیتی نمیده
    اما سطح جواب های اینجا خیلی خوبه شما کمتر مشکلی رو میبینی که به سر انجام نرسیده باشه و یا حداقل راهنمایی که مشکل رو واضح تر و راه حل رو نزدیک تر بکنه نباشه. اما همه ما باید کمک بکنیم نه این که صرفا از دوستانی که محبت میکنند و وقتشون رو برای جواب به سوال های ما دارند گله مند باشیم
    توی بعضی از جواب ها چون شخص به جواب دلخواه خودش نرسیده مطالبی رو عنوان میکنه که نباید گفته بشه و به موضوع علمی هم ربطی نداره
    من باز هم از همه کسانی که توی این سایت فعالیت میکنند سپاس گذارم
    بهتره حود ما هم در سوالات گاهی بگردیم و بخونیم شاید یه راه حلی به ذهنمون برسه که مشکل کسی رو برطرف کنه اونطوری رونق بهتری و بیشتری به سایت داده میشه

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

درباره اون مورد که گفتید اعضای حرفه ای سوالاتشون رو در سایت های خارجی میپرسن باید بگم که نمونه بارزش منم و دلیلم هم خوبه.

من تا امروز ۴ یا ۵ سوال پرسیدم.که ۲ تاش به علت تکراری بودن حذف شده(شما باور میکنید؟) یکی پر از پست های نا مربوط شده.بقیه هم خاک خورده.
    به نظرتون من میتونم سوالاتم رو در این تالار بپرسم و منتظر جواب بشینم؟(هر ۲ دقیقه refresh بزنم یک پست جدید بیاد)

محل زندگی
    شاره که م سنه

استفاده از فروم خارجی که بد نیست،اتفاقاً خیلی هم عالیست.
    برای نمونه مثال هایی که تو فرم های مایکروسافت و ... هست، سرشار از نکات آموزنده و حرفه ای است.
    بحث سر انتشار و انتقال علم و دانش هست... و ایجاد انگیزه برای فعالیت ...
    متأسفانه بعضی از تالارها از لحاظ علمی پائین هستند و مسلماً اگر سوالی مطرح شود، به آن جواب داده نمی شود.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •