نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: مقایسه سکه در پردازش تصویر

کاربر دائمی آواتار JalaliMehr
    محل زندگی
    صندلی جلوی کلاس

مقایسه سکه در پردازش تصویر

سلام.
    یه پروژه دانشجویی به من پیشنهاد شده تو این پروژه گفته شده20 مدل سکه به عنوان مبنا وجود داره
    حالا تصویر یکی از سکه ها رو با چرخش به سیستم میدم حالا بایستی بتونه ای سکه رو از بین سکه های موجود در dataset پیدا کنه شما چه راه حلی پینهاد میدید

ممنون

کاربر دائمی آواتار aram_2
    محل زندگی
    زمین

نقل قول: مقایسه سکه در پردازش تصویر

با شبکه های مصنوعی بنویس.از هر مدل عکس با هر ویژگی(چرخش و....)چندین بار به یادگیر بده.با 96درصد بهت جواب درست میده.

کاربر دائمی آواتار aminghaderi
    محل زندگی
    مشهد

از الگریتم های پردازش نقطه ای تصیر هم می تونی استفاده کنی ، من حقیقا با تصاویر رنگی کار نکردم ولی برای تصاویر خاکستری (دو بعدی) پیدا کردن تصویر بین چندین تصویر ورودی کار زیاد سختی نیست .
    برای اطلاعات بیشتر در اینترنت جزوه آموزشی پردازش تصویر دکتر پوررضا رو بگیرید و مطالعه کنید البته نیازمندی اون ، این هست که شما اطلاعاتی در باره پردازش تصویر داشته باشید والا اسلاید شو ایشون به نظر من سنگین هست .
    منبع دیگری هم به ذهنم نمی رسد.
    پردازش تصویر در متلب رو هم در اینترنت جستجو کنید فکر کنم دید شما رو باز کند.

موفق باشی.

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

برای همچین مقایسه ای که همه object های شما به صورت دایره هستند در polar space به راحتی قابل حل می باشد.
    در ابتدا در فضای کارتزین از تصویر لبه (canny)بگیرید سپس با توجه به لبه مختصات سکه ها را بدست آورده و با توجه به مختصات مرکز geometric مربوط به آن را بدست آورید سپس با توجه به مرکز تصویر را از کارتزین به polar انتقال دهید و با توجه به شعاع سکه بدست آمده اندازه باند مورد نظر در فضای polar را مشخص نماید
    حالا شما در حالت enrollement برای هر سکه همین پروسه را طی کنید و باند بدست آمده برای هر سکه را ذخیره نماید.
    در حالت تست برای سکه ورودی مراحل بالا را بدست آورده و مابین همه باند های همه سکه های ذخیره شده در dataset همبستگی یا correlation را محاسبه نماید
    اگر سایز سکه مختلف باشد بایستی این باندها را به اندازه مشخص resize کنید

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •