نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: نظرتون درباره طراحی این بانک چیه ؟

نظرتون درباره طراحی این بانک چیه ؟

با سلام خدمت دوستان

لطفاً به دیاگرام دیتابیسم یه نگاه بندازین و ایرادهاشو بگین

نمایش دیاگرام

راهنمایی نام جداول

checks یا چک ها

sizes یا اندازه ها

models یا مدل ها

colors یا رنگ ها

products یا محصولات

customers یا مشتریان

accounts یا کاربران

votes یا نظرات

sell-main یا فروش کالا

sell-main-detail یا جزئیات فروش کالا

block-main یا برگشت کالا

block-main-detail جزئیات برگشت کالا

peyment یا اقساط

product group یا گروه محصولات

نقل قول: نظرتون درباره طراحی این بانک چیه ؟

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    به نظرم در جدول چک نیازی به فیلد Check_date_remain نیست چون سررسید چک رو از کرییتش کم می کنید و حاصل همین میشه. مشتق شده ست
    جدول پرداخت باید با فروش اصلی ارتباط داشته باشه و قیمت رو هم نمی خواد چون از جزئیات فروش در میاد و تاریخ رو هم نمی خواد چون تاریخ در فروش اصلی هست
    پرداخت با چک ارتباط یک با چند داره
    cus_sell_count اگه تعداد خریدهای مشتری ست نمی خواد باز هم فیلد مشتق شده ست و نباید دربانک ظاهر شود
    اگر peresent بازاریاب است جدول جداگانه ای براش در نظر بگیرید
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    رامسر

سلام

کاش کمی بیشتر توضیح می دادید، سیستم برای وب هستش؟ یا ویندوز؟

اگر برای وب هستش، چرا customer ها اطلاعات login ندارن، اگر برای ویندوز هستش، جدول vote کارش چیه؟

سطح دسترسی برای جدول Account نمی خواید؟ (فرض کردم این جدول برای مدیران هستش)

چند سوال!
    فرض کنید شما کالای a رو به تعداد x و به قیمت 100 وارد فروشگاه می کنید، مدتی بعد، همین کالا رو (a) دوباره وارد فروشگاه می کنید (از دفعه قبل تعدادی باقی مونده)، ولی ایندفعه به قیمت 120.
    باید بپذیرید که این دو، دو رکورد جدا در دیتابیس هستند. (به علت تفاوت قیمت)
    مشتری میاد و تقاضای 3 تا از کالای a می کنه.
    از کجا می فهمید باید از کدوم کم کنید؟ مگر اینکه در برنامه این مشکل رو برطرف کنید.

در جدول چک، فیلد remain، تعداد روز های باقی مونده رو نشون میده؟ اینطوری که باید هر روز update بشه این جدول. بهتر نیست یک تاریخ سررسید برای هر چک در نظر بگیرید؟ و بعد در برنامه یا در یک view این روز های باقی مونده رو به دست بیارید؟

نمی دونم محصولات فروشگاه مورد نظر چیه، ولی فرض کنید لوازم خونگی هستش. در این حالت، جدول گروه ها، شامل تلوزیون و ... میشه، جدول مدل شامل برند های موجود. ولی هر برندی یک سری مدل داره، مثلا aaa، این ها رو کجا می ذارید؟ البته این سوال با فرض هستش، بسته به کارتون باید ببینید به همچین چیزی نیاز دارید یا نه.

اینها چیزهایی بود که به نظر من رسید. موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط مهدی هادیان2 مشاهده تاپیک
    بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    به نظرم در جدول چک نیازی به فیلد Check_date_remain نیست چون سررسید چک رو از کرییتش کم می کنید و حاصل همین میشه. مشتق شده ست
    جدول پرداخت باید با فروش اصلی ارتباط داشته باشه و قیمت رو هم نمی خواد چون از جزئیات فروش در میاد و تاریخ رو هم نمی خواد چون تاریخ در فروش اصلی هست
    پرداخت با چک ارتباط یک با چند داره
    cus_sell_count اگه تعداد خریدهای مشتری ست نمی خواد باز هم فیلد مشتق شده ست و نباید دربانک ظاهر شود
    اگر peresent بازاریاب است جدول جداگانه ای براش در نظر بگیرید
    موفق باشید
    این یه برنامه ویندوزی برای یک فروشگاه لباس زنانه هستش

1- در مورد فیلد Check_date_remain : فکر کنم لازمه ... شما فرمودین تاریخ سررسید رو از تاریخ صدور کم کنیم ولی تاریخ سررسید رو از کجا بیاریم ؟

2-این قیمت و فروش که فرمودین هم مبلغ قسط و تاریخ پرداخت قسط هستش فکر کنم نمیشه از جای دیگه مشتق کرد

3- در مورد فیلد cus_sell_count درست فرمودین ... بنده اشتباه کرم

4-peresent میشه گفت بازاریابه ... ولی در اصل معرف مشتری هستش .... نکته اینکه تمام اطلاعات یک مشتری و معرف یکیه و فقط فیلد نوع که می تونه مشتری ، معرف یا مشتری معرف باشه ، تفاوت داره
    در پیاده سازیش هم مشکل دارم ...

نقل قول نوشته شده توسط اسماعیل ابراهیمی مشاهده تاپیک
    این یه برنامه ویندوزی برای یک فروشگاه لباس زنانه هستش

1- در مورد فیلد Check_date_remain : فکر کنم لازمه ... شما فرمودین تاریخ سررسید رو از تاریخ صدور کم کنیم ولی تاریخ سررسید رو از کجا بیاریم ؟
    مگه check_date_recieve تاریخ سررسید نیست؟

2-این قیمت و فروش که فرمودین هم مبلغ قسط و تاریخ پرداخت قسط هستش فکر کنم نمیشه از جای دیگه مشتق کرد
    به نظر من جدول نقد و قسط رو به صورت جداگانه در نظر بگیرید و ارتباط یک با n با پرداخت برقرار کنید

موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط mehran_sh_t مشاهده تاپیک
    سلام

چند سوال!
    فرض کنید شما کالای a رو به تعداد x و به قیمت 100 وارد فروشگاه می کنید، مدتی بعد، همین کالا رو (a) دوباره وارد فروشگاه می کنید (از دفعه قبل تعدادی باقی مونده)، ولی ایندفعه به قیمت 120.
    باید بپذیرید که این دو، دو رکورد جدا در دیتابیس هستند. (به علت تفاوت قیمت)
    مشتری میاد و تقاضای 3 تا از کالای a می کنه.
    از کجا می فهمید باید از کدوم کم کنید؟ مگر اینکه در برنامه این مشکل رو برطرف کنید.
    د
    این مشکل را چه چوری حل کنیم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •