نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: چگونه می توانم یک مقدار فارسی را در "پی اچ پی" قراردهم و در جاوااسکریپت نشان دهم ؟

کاربر دائمی آواتار masoud_tamizy
    محل زندگی
    روبروی مانیتور

چگونه می توانم یک مقدار فارسی را در "پی اچ پی" قراردهم و در جاوااسکریپت نشان دهم ؟

هنگامیکه در "پی اچ پی" مثلا "مذکّر" را می نویسم ، هنگام پاس دادن مقادیر در سمت کلاینت "�И��" را نشان می دهد . چگونه می توانم این مساله را حل کنم ؟

نقل قول: چگونه می توانم یک مقدار فارسی را در "پی اچ پی" قراردهم و در جاوااسکریپت نشان دهم ؟

صفحه رو با کدگذاری یونیکد ذخیره کردین یا اسکی؟

محل زندگی
    روبروی مانیتور

نقل قول: چگونه می توانم یک مقدار فارسی را در "پی اچ پی" قراردهم و در جاوااسکریپت نشان دهم ؟

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    صفحه رو با کدگذاری یونیکد ذخیره کردین یا اسکی؟
    چگونه می تونم کدینگ یک فایل "پی اچ پی" رو مشخص کنم ؟

توی یک ادیتور خوب مثل Rapid PHP یا ++Notepad فایل رو باز کنید و موقع ...Save as کردن، فرمت UTF-8 without BOM رو انتخاب کنید. البته خود Notepad ویندوز هم کدگذاری UTF-8 رو داره ولی وجود BOM باعث میشه نتونید به درستی از توابع Header و امکانات Session و Cookie و... استفاده کنید.
    موفق باشید.

محل زندگی
    روبروی مانیتور

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    توی یک ادیتور خوب مثل Rapid PHP یا ++Notepad فایل رو باز کنید و موقع ...Save as کردن، فرمت UTF-8 without BOM رو انتخاب کنید. البته خود Notepad ویندوز هم کدگذاری UTF-8 رو داره ولی وجود BOM باعث میشه نتونید به درستی از توابع Header و امکانات Session و Cookie و... استفاده کنید.
    موفق باشید.
    با ZEND ذخیرش کردم ولی درست نشد البته BOM ی هم وجود نداشت و اما با ++Notepad هم خواستم ذخیرش کنم ولی حتی 8-UTF هم نداشت .! و البته الان هم هنوز درست نشده!!!
    نکته دیگه ای هم که وجود داره سمت کلاینت دارم از کتابخونه جواوااسکریپت EXT JS استفاده می کنم و باز اون کتابخونه با UTF سازگار نیست و صفحاتم رو با کدینگ 1256-Windows دارم نشون می دم .
    و درضمن صفحه "پی اچ پی" رو هم با کدینگ عربی یا همون 1256-windows هم ذخیره ککردم ولی حداکثر کاری که کرد این بود که همون متن بالا رو "؟؟؟؟" نشان داد !!!
    لطفا راهنمایی کنید ...

محل زندگی
    روبروی مانیتور

متشکرم این راه حل به دردم خورد .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •