نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: شاخه های پردازش تصویر

کاربر جدید آواتار farf122012
    محل زندگی
    ساکن : تبریز - ایران

Question شاخه های پردازش تصویر

عرض سلام دارم و گشایش تالار پردازش تصویر رو تبریک می گم
    کسی در مورد شاخه های اصلی پردازش تصویر می دونه و می تونه در مورد بینایی ماشین برام توضیح بده منابع هم بگه ؟
    این رو می دونم که شاخه های اصلی اش بینایی ماشین و فکر کنم تصحیح تصویر هست .
    اگه می شه برام ریزش کنید. من می خوام یک تحقیق گسترده در این مورد انجام بدم و استارت کارم از 29 اسفنده
    کمکم کنید تا کار تمیزتری انجام بدم
    ممنونم

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

نقل قول: شاخه های پردازش تصویر

پردارش تصویر در واقع انشعابی از پرذازش سیگنال هستش که در اینجا سیگنال ها به صورت 2 بعدی می باشند.
    ورودی پروسه به صورت تصویر و خروجی به صورت تصویر یا مجموعه ای از اطلاعات استخراج شده از تصویر می باشد.

2 فیلد Image processing و machine vision با هم فصل مشترک دارند ولی کاملاً یکی نیستند در machine vision به پروسه دریافت و آنالیز و استنتاج گفته می شود به طور مثال موتورهای جستجو نمونه بارز آنها هستند موتورها ابتدا از پایگاه داده موجود ویژگی (feature) استخراج می کنند و سپس در هنگام جستجو از محتوای خام تصویر استفاده نمی کنند.
    بلکه از نتایج استنتاج بهره می برند این فیلد علاوه بر آن پردازش فضای 3 بعدی و n بعدی را نیز پوشش می دهد.
    یعنی زمانیکه اطلاعات از تک فریم استخراج نمی شود بلکه n فریم اطلاعات مربوط به یک شی را می رسانند که کار با دوربین ، تخمین عمق تصویر ، vision geometric و غیره هم شامل این فیلد می باشد.

فیلد بعدی که Image بسیار به آن وابسته می باشد machine learning یا pattern recognition می باشد این فیلد بر پایه آمار و احتمالات توام با هوش مصنوعی می باشد. از جمله آنها Neural network ,Support vector machine ,principal component analysis,hidden markov model,decision tree ,boosting methood,linear discriminant analysis و دهها مبحث دیگر می باشد .

فیلد بینایی ماشین با گرافیک کامپیوتری در جهت خلاف یکدیگر می باشند در کرافیگ کامپیوتری ما اشیاء 3 بعدی را رندر می کنیم و یک projection دو بعدی از آن بدست می آوریم ولی در بینایی ماشین ما از روی تصویر 2 بعدی اطلاعاتی را استخراج می نماییم که آن را به صورت 3 بعدی projection نماییم.

از جمله کارهایی که حداقل تو ایران قابل تعریف و اجرا بوده و کاربردی شده و من تو تونا تجربه داشتم
    فیلد biometrics که شامل,fingerprint ,Iris, Face, Palm posture و چند موضوع دیگه مثل ear , Gait می باشد.
    فیلد تشخیص که شامل LPR , ICR,OCR,OMR,Barcode recogniton و غیره می باشد.
    فیلد نظارت که اغلب در کارخانه ها و کارگاههای صنتعتی کاربرد دارد هر گونه نظارت بر روی نوار تولید و نقاله و روبات ها می باشد.
    آخرین ویرایش به وسیله مصطفی ساتکی : سه شنبه 25 بهمن 1390 در 18:38 عصر

کاربر جدید آواتار farf122012
    محل زندگی
    ساکن : تبریز - ایران

نقل قول: شاخه های پردازش تصویر

مطالبتون عالی بود ولی کاش منبع هم می نوشتید تا خودم هم بتونم برم دنبالش منابع کاربردی . . .

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •