نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: معماری 3 لایه با Entity Framewrork

معماری 3 لایه با Entity Framewrork

با سلام خدمت دوستان.
    عزیزان تا قبل از اومدن EF طراحی 3 لایه به همون صورتی بود که می دونید، اما بعد از اومدن EF خوب لایه DAL رو کلا خود EF داره انجام میده یعنی همه کارها رو تو یک مدل می تونیم داشته باشیم، حالا سوال اینجاست آیا بازم به این لایه نیاز هست ؟ یعنی خوب بنده توی همون BLL مدلم رو میگذارم و ازش استفاده می کنم دیگه پروژه DAL نمیذارم. به همین صورته یا طور دیگه ای باید بشه ؟

کاربر دائمی آواتار p.yazdkhasti
    محل زندگی
    http://devnet.ir

نقل قول: معماری 3 لایه با Entity Framewrork

سلام
    خیر لایه DAL حذف نمی شود بلکه روش کد نویسی آن تغییر می کند. لطفا Repository Pattern با استفاده از EF را مطالعه نمایید.

ممنون دوست عزیز میشه یه مرجع بدید ؟ آخه من هیچی در موردش نمیدونم و بخوام سرچ کنم نمی دونم کدوم مقاله مال شروع کاره و کدوم سطح پیشرفته.
    یه سوال دیگه می تونم یک شبه یاد بگیرمش ؟
    آقا شرمنده من WEbForms کار می کنم MVC نیستم.

کاربر دائمی آواتار mahmood_4246
    محل زندگی
    تهران - mahmoodnajafi.ir

من یه چیز هایی قبلا پیدا کردم .. ولی خودم هنوز روش کار نکردم .. میزارم شما ببینید به دردتون میخوره
    CSharp.zip
    اینو هم ببینید
    http://www.oroumand.com/2010/09/enti...mework_22.html

مهندس اینجا هم همون کار بنده رو انجام داده فقط POCO کار کرده حالا با POCO کار نداریم من می خوام DataBase First کار کنم اما می گم خوب من توی DAL فقط یک Model دارم پس دیگه نیازی نیس بهش تو همون BLL میذارم، دوستمون گفتن Repository Pattern که خوب یه مثال مانندی دیدم ازش اما یک کار بیهوده ای کرده بود احتمالا بنده مثال رو درست نفهمیدم چون مقاله نخوندم فقط مثال رو توی StackOverFllow دیدم.
    حالا اگه از Repository Pattern مقاله ای برای مبتدی ها هست (همون توضیح که چی هست ) دارید بدید بخونیم. ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •