نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: برای ستون مربوط به مبلغ کل در دیتاگرید " در دیتابیس sql باید از چه نوع باشه ؟

Question برای ستون مربوط به مبلغ کل در دیتاگرید " در دیتابیس sql باید از چه نوع باشه ؟

سلام
    تو فرمم یه دیتاگرید دارم که یه ستونش مربوط به جمع فاکتور هستش " تو دیتابیسم باید از چه type استفاده کنم ؟ از money ؟ از nvarchar استفاده کردم برای دستور sum گیر داد .
    از money استفاده کردم جواب داد اما نمیدونم چرا تو دیتاگرید عدد مربوط به مبلغ رو با 4 رقم اعشار نشون میده ؟
    اتفاقا دنبال اعشار هم بودم ام نه تا 4 رقم ! مثلا سی هزار رو به این صورت نشون میده 30.0000 ! راهی هست تو دیتاگرید به صورت 30.000 بشه نشون داد؟
    دوتا سوال شد :
    1- ستون مربوط به مبلغ از چه نوع ؟ 2- اگه mony باشه " با ممیزش چکار کنم که به صورت 3 رقم بشه ؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: برای ستون مربوط به مبلغ کل در دیتاگرید " در دیتابیس sql باید از چه نوع باشه ؟

سلام

اولا ذخيره جمع فاكتور تو ديتابيس به نظر من اشتباهه چو هميشه راحت ميشه حسابش كرد.

دوما هچوقت واسه ذخيره مبلغ از اعشار استفاده نكن چون ما نيم ريال نداريم.

بهتره از نوع
    numeric(18, 0)
    استفاده كني

کاربر دائمی آواتار ROSTAM2
    محل زندگی
    فارس

نقل قول: برای ستون مربوط به مبلغ کل در دیتاگرید " در دیتابیس sql باید از چه نوع باشه ؟

یه سری به object Browser بزن ببین توابع FormatCurrency یا FormatNumber به کارت می یاد!؟

سلام

بهتره از نوع 1
    numeric(18, 0)

استفاده كني
    18,0 یعنی چی ؟ از int میشه استفاده کرد ؟ از numeric(18, 0) استفاده کردم اما تو vb موقع نوشتن پارامتر پروسیجر numeric(18, 0) رو نداره !

کاربر دائمی آواتار mgh64120
    محل زندگی
    جلوي كامپيوتر

سلام دوست عزيز
    براي بدست آوردن تا سه رقم اعشار در محيط SQL از كد زير استفاده كنيد :
    CAST(dbo.<TableName>.<FieldName> AS Decimal(38, 3))

موفق باشيد...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •