نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: بستن یک فرم و رفتن به فرم بعدی

Question بستن یک فرم و رفتن به فرم بعدی

با سلام
    این سوال جاهای دیگه هم بوده اما جوابش به درد من نخورده اگه دوستان کمک کنن واقعا لطف کردن
    یه فرم login دارم می خوام وقتی user pass درست شد وارد فرم menu بشه و اون فرم login کلا بسته بشه
    یعنی hide نشه فرم login بشاه بشه و فرم menu فرم فعال باشه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: بستن یک فرم و رفتن به فرم بعدی

سلام
    من تا حدی که میدونم این هست که فرم login که فرم اولتون هست و فرم اول هیچ وقت بسته نمی شود
    در نتیجه شما فکرمیکنم راهی به جز این ندارید که وقتی چک کرد یوزر درست بود و وارد شد فرم login ، Hide بشه و وارد فرم اصلی بشه ، خب فرم اصلی فرم فعال میشه

private void Showform1()
    {
    form1 f1 = new form1();
    f1.ShowDialog();
    }

private void btn_Click(object sender, EventArgs e)
    {
    Thread thrd = new Thread(new ThreadStart(Showform1));
    thrd.Start();
    this.Close();
    }

کاربر دائمی آواتار uniqueboy_ara
    محل زندگی
    تهران

من خودم همیشه از این روش استفاده می کنم
    اول برنامم رو به طور کامل می نویسم ( بدون فرم login ) و به صورتی که فرو اصلی برنامم همون Form1 هستش
    در آخر، یه فرم با نام Login درست می کنم و تو رویداد Load شدن Form1 این کد رو می نویسم :
    using (var Log = new frmLogin())
    {
    Log.ShowDialog();
    }

با این کار، قبل از نشون داده شدن Form1 ، فرم Login نشون داده میشه و تا وقتی که این فرم بسته نشه، Form1 نشون داده نمیشه
    .
    .
    و تو فرم Login بعد از چک کردن username و Password در صورت درست بودنشون، فقط دستور
    this.Close();
    رو می نویسی!

نقل قول نوشته شده توسط uniqueboy_ara مشاهده تاپیک
    من خودم همیشه از این روش استفاده می کنم
    اول برنامم رو به طور کامل می نویسم ( بدون فرم login ) و به صورتی که فرو اصلی برنامم همون Form1 هستش
    در آخر، یه فرم با نام Login درست می کنم و تو رویداد Load شدن Form1 این کد رو می نویسم :
    using (var Log = new frmLogin())
    {
    Log.ShowDialog();
    }

با این کار، قبل از نشون داده شدن Form1 ، فرم Login نشون داده میشه و تا وقتی که این فرم بسته نشه، Form1 نشون داده نمیشه
    .
    .
    و تو فرم Login بعد از چک کردن username و Password در صورت درست بودنشون، فقط دستور
    this.Close();
    رو می نویسی!
    اشکال این روش اینه که فقط کافیه کاربر صفحه لاگین رو ببنده تا وارد صفحه اصلی بشه، در این حالت باید رویدادهای close مربوط به فرم لاگین رو کنترل کنید یا کلا دکمه کلوز رو هاید یا غیرفعال کنید.

کاربر دائمی آواتار ya30ien2
    محل زندگی
    بوشهر-برازجان

نقل قول نوشته شده توسط mafaman2003 مشاهده تاپیک
    اشکال این روش اینه که فقط کافیه کاربر صفحه لاگین رو ببنده تا وارد صفحه اصلی بشه، در این حالت باید رویدادهای close مربوط به فرم لاگین رو کنترل کنید یا کلا دکمه کلوز رو هاید یا غیرفعال کنید.
    من با این روش موافقم و در رویداد closing فرم لاگین بگید در صورتی که یوزر و پس صحیح که در بانک وجود داره وارد شد صفحه لاگین بسته بشه

کاربر دائمی آواتار uniqueboy_ara
    محل زندگی
    تهران

خوب منم فرض رو بر این گرفتم که خاصیت FormBorderStyle فرم لاگین برابر None باشه و یا اینکه رویداد Closing مدیریت بشه ( همونطور که دوستمون فرمودن )

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •