نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: چند سوال در مورد cms ها و بازار کار

چند سوال در مورد cms ها و بازار کار

سلام روز به خیر
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

1) کسایی که عموما کار پروژه ای وب سایت در حد کوچیک رو انجام میدهند ، معمولا از cms های آماده استفاده میکنند با خودشون کد داینامیک کردن صفحه رو مینویسند؟ اگه ممکنه مزایا و معایب هر دو روش رو بگید

2) اگه جواب بالا استفاده از cms آماده هست این باعث نمیشه که مشتری یه وقت متوجه شد و اعتبارطرف جلوی مشتری از بین بره؟

3) از نظر در دسترس بودن و توانایی افزودن ماژول امکانات دات نت نیوک ، ورد پرس و جولا در مقایسه با هم چجوری هستند؟

4) برای همه این cms ها میشه یه قالب طراحی کردو ازش استفاده کرد یا توی طراحی هر کدوم باید فرمت خاصی رعایت بشه

ممنون

کاربر دائمی آواتار sanay_esh
    محل زندگی
    برنامه نویس !

نقل قول: چند سوال در مورد cms ها و بازار کار

سلام

1 اینکه بتونی قبلا از پیشنهاد به مشتری خودت تشخیص بدی که برای مشتری مهم هست که با cms اماده نوشته شده باشد یا نه که خیلی خوبه ولی از نظر بنده این مورد که اعلام نکنی کار نادرستی میباشد.
    مزایا و معایب بسیار زیادی وجود دارد که با کمی حوصله و جستجو میتونی در همین سایت پیدا کنی
    2-برای اینکه نیاز مشتری را رفع کنی میتونی دلایل بسیار زیادی رو در نظر داشته باشی مانند هزینه ای که مشتری داره برای سایت خودش میکنه و...
    اما ربطی به اعتبار و ... نداره مهمترین هدف رفع نیاز مشتری است حال با جوملا یا دات نت نیوک یا هر چیز آماده یا برنامه نویسی سفارشی شده خیلی حرفه ای

3- جستجو کنید به جوابهای بسیار جالبی میرسید

4- برای هر کدام میتوانید یک قالب سفارشی طراحی و استفاده نمائید سایتهای بسیار زیادی برای این منظور ارائه خدمات میدهند و طراحان بسیار حرفه ای هم در داخل کشور وجود دارند
    شما میتوانید از یک قالب برای هر 3 یا 4 تا cms آماده استفاده نمائید

مثلا برای جوملا joomla24.com

کاربر دائمی آواتار ravand
    محل زندگی
    راوند کاشان

اين جوملا و وردپرس نسبت به اين سيستم مديريت محتواهاي معمولي كه خودمون ميسازيم احساس ميكنم امنيت بالايي داره . چون افراد زيادي روي امنيتش كار كردن.

نقل قول نوشته شده توسط sanay_esh مشاهده تاپیک
    سلام

1 اینکه بتونی قبلا از پیشنهاد به مشتری خودت تشخیص بدی که برای مشتری مهم هست که با cms اماده نوشته شده باشد یا نه که خیلی خوبه ولی از نظر بنده این مورد که اعلام نکنی کار نادرستی میباشد.
    مزایا و معایب بسیار زیادی وجود دارد که با کمی حوصله و جستجو میتونی در همین سایت پیدا کنی
    2-برای اینکه نیاز مشتری را رفع کنی میتونی دلایل بسیار زیادی رو در نظر داشته باشی مانند هزینه ای که مشتری داره برای سایت خودش میکنه و...
    اما ربطی به اعتبار و ... نداره مهمترین هدف رفع نیاز مشتری است حال با جوملا یا دات نت نیوک یا هر چیز آماده یا برنامه نویسی سفارشی شده خیلی حرفه ای
    بر فرض کار ما پروژه های با مقیاس کوچک هستش برای مشتری هم فرقی نمیکنه اما مثلا ما وقتی به مشتری بگیم ما برای کار شما از سیستم های مدیریت محتوای آماده استفاده میکنیم که رایگان هم هست خوب

طرف میگه خودم دانلودش میکنم باهاش کار میکنم راهش میاندازم دیگه چرا به شمای نوعی بخوام پول بدم؟

این بحث ممکن نیست پیش بیاد؟

اين جوملا و وردپرس نسبت به اين سيستم مديريت محتواهاي معمولي كه خودمون ميسازيم احساس ميكنم امنيت بالايي داره . چون افراد زيادي روي امنيتش كار كردن.
    اینم واقعا حرفیه من احساس میکنم مثل این میمونه بگیم ما با ویندوز کار نمیکنیم میریم برای خودمون یه ویندوز مینویسیم و به جای نصب 10 تومنی برای مشتری با 15 تومن براش ویندوز رو نصب میکنیم

اولا احساس میکنم پدر طرف درباید که خودش بخواد یه سیستم مدیریت محتوای با کمترین باگ رو بنویسه

ثانیا سیستم های موجود کلی تا الان چکش خوردند و عیب هاشون تو کل دنیا برطرف شده چه نیازی هست من بشینم برای خودم یه دونه شو بنویسم؟؟؟ غیر از قضیه کلاس کاری و اینها فکر نمیکنم دلیل دیگه ای داشته باشه

دوستان کسی نبود به ابهامات ما یه جوابکی بده؟

کاربر تازه وارد آواتار fallahpour
    محل زندگی
    تهران

دوست عزیز cms های آماده کلاس کاری سایت را تا حدود به سیار زیادی میارن پایین.. فرض کن بگند سایت فلان وزارت خانه با cms وردپرس نوشته شده...

خوب این اصلان خوب نیست...

ضمنن cms های که طراحی میشن بیشترین قابلیت توسعه را دارند ، شاید شرکتی که سایت بخواد نیاز به آپشنی داره که اصلان همچین پلاگینی توی cms های آماده وجود نداشته باشه...

دوست عزیز cms های آماده کلاس کاری سایت را تا حدود به سیار زیادی میارن پایین.. فرض کن بگند سایت فلان وزارت خانه با cms وردپرس نوشته شده...

خوب این اصلان خوب نیست...
    سلام و ممنون
    من هنوز برام توجیح نیست... آیا واقعا چیزی که در خوش بینانه ترین حالت 10 تا برنامه نویس ایرانی هم میشینن مینویسن به عنوان سیستم مدیریت مختوا ب

ا پکیجی که تو دنیا داره روش کار میشه و باگ هاش برطرف شده واقعا قابل مقایسه است؟

متوجه نمیشم کلاس کاری چیش مشکل داره/
    ؟؟؟

میتونید یه توضیح مختصر لطف کنید بدید

نقل قول نوشته شده توسط shahinfarasystem مشاهده تاپیک
    سلام و ممنون
    من هنوز برام توجیح نیست... آیا واقعا چیزی که در خوش بینانه ترین حالت 10 تا برنامه نویس ایرانی هم میشینن مینویسن به عنوان سیستم مدیریت مختوا ب

ا پکیجی که تو دنیا داره روش کار میشه و باگ هاش برطرف شده واقعا قابل مقایسه است؟

متوجه نمیشم کلاس کاری چیش مشکل داره/
    ؟؟؟

میتونید یه توضیح مختصر لطف کنید بدید
    دوست عزیز

این بحث و خیلی وقت قبل انجام دادم من با همکارام. چکیده اش این می شه: تعداد نفراتی که روی هسته linux کار می کنن خیلی خیلی بیشتر از وردپرس هست. ولی آیا لینوکس بازهم بدون حفره است؟ خیر. می دونی چرا، چون برنامه نویس هرچقدر هم متبحر باشه، باز هم آدمه و ممکنه خطا کنه. نوشتن سیستم برای یه کار اشتباه هست. ولی وقتی بخوای یه شرکت بزنی، سالی 100 تا کار راه بندازی، نوشتنش درسته. یه چیزی که هست، اینه که برعکس وردپرس و دیگر CMS ها که کدش در اختیار همه هست، CMS شما هیچکس کدش رو نمی بینه و این به امینت خیلی خیلی کمک می کنه.

کاربر دائمی آواتار silverfox
    محل زندگی
    تهران

cmsی رو که من نوشتم فقط خودم می تونم باهاش کار کنم ولی اگه یکی یه cms معروف رو براتون نصب کنه هر کسی می تونه مدیریتش رو انجام بده آپدیتش کنه پلاگین و اینجور چیزا براش میاد(بدون هزینه اضافی وقت هم روش صرف نمی کنم) دیگه لازم نیست نگران این باشم که سورسم رو در اختیار کسی قرار ندم...
    بستگی به اندازه و نوع کار داره به نظرم بعضی وقت ها ممکنه ارزش زمان گذاشتن روش رو نداشته باشه.

دوست عزیز سیلور

نگاه کن نوشتن CMS نیازمند تجربه بسیار هستش. تا یه چیزی بنویسی که modular باشه. تا برای هرکاری نخوای به سرسش دست بزنی. بلکه یه ماژول بنویسی نصبش کنی و حالشو ببری.

منتظر تایید آدرس ایمیل

نقل قول نوشته شده توسط cyrusthegreat مشاهده تاپیک
    دوست عزیز
    CMS شما هیچکس کدش رو نمی بینه و این به امینت خیلی خیلی کمک می کنه.
    Eric Raymond: هر طراحی نرم افزار امنیتی که فرض نمیکند دشمن کد منبع را دراختیار دارد غیرقابل اعتماد است؛ بنابراین، هیچوقت به نرم افزار کدبسته اعتماد نکنید.

کاربر دائمی آواتار silverfox
    محل زندگی
    تهران

cyrusthegreat توجیه منم همین بود که از یه cms آماده استفاده بشه...برای یه کار کوچک که طرف می خواد سریع تحویل بگیره شاید بازدید زیادی نداشته باشه سایتش یا حتی داشته باشه اینجا شما cmsی که خودت نوشتی رو نمی تونی با یه cms آماده مقایسه کنی.
    شما که یه با یه تیم یه وقت نسبتا زیادی می ذاری یه همچین سیستمی آماده می کنی مفت که نمی خوای بدی دست مردم که!
    اتفاقا چند وقت پیش در همین مورد بحث می کردم یکی می گفت ما یه سایتی رو قیمت دادیم 2 میلیون تحویل یه ماهه طرف گفت قیمت دارم 300 تحویل 2روزه که کار رو با یه cms آماده و upload و configure کردنش با این قیمت کم انجام می دادن.
    بعد هم وقتی به امکانات یه چیزی مثل جوملا نگاه می کنی واقعا خیلی امکاناتش زیاده حتی برای پرداخت اینترنتی با کارت شتاب هم module داره!

از همه دوستان ممنونم
    نهایتا ممکنه هر کس نظرش رو در مورد اینکه بهتره چه کاری رو با cms اماده بنویسم و چه کاری رو با cms ای که خودمون تهیه کردیم رو بیان کنه

در مورد قیمت
    زمان
    نوع پروژه
    و جایی که براش پروژه رو تعریف کردیم

بالاخره هر کدوم فکر میکنم یه جایی میصرفه

ممنون میشم پاسخ بدید

نقل قول نوشته شده توسط blogeen مشاهده تاپیک
    Eric Raymond: هر طراحی نرم افزار امنیتی که فرض نمیکند دشمن کد منبع را دراختیار دارد غیرقابل اعتماد است؛ بنابراین، هیچوقت به نرم افزار کدبسته اعتماد نکنید.
    دوست عزیز

نظر شما کاملا درست هستش. تکیه بر اینکه هکر کد منبع را ندارد، در نتیجه نیازی نیست نکات امنیتی رو در نظر بگیریم و اعمال کنیم اشتباه بزرگیه. من منظورم این بود که در دسترس نبودن کد، یه پون مثبت نسبت به CMS های اپن سورس داره.

نقل قول نوشته شده توسط silverfox مشاهده تاپیک
    cyrusthegreat توجیه منم همین بود که از یه cms آماده استفاده بشه...برای یه کار کوچک که طرف می خواد سریع تحویل بگیره شاید بازدید زیادی نداشته باشه سایتش یا حتی داشته باشه اینجا شما cmsی که خودت نوشتی رو نمی تونی با یه cms آماده مقایسه کنی.
    شما که یه با یه تیم یه وقت نسبتا زیادی می ذاری یه همچین سیستمی آماده می کنی مفت که نمی خوای بدی دست مردم که!
    اتفاقا چند وقت پیش در همین مورد بحث می کردم یکی می گفت ما یه سایتی رو قیمت دادیم 2 میلیون تحویل یه ماهه طرف گفت قیمت دارم 300 تحویل 2روزه که کار رو با یه cms آماده و upload و configure کردنش با این قیمت کم انجام می دادن.
    بعد هم وقتی به امکانات یه چیزی مثل جوملا نگاه می کنی واقعا خیلی امکاناتش زیاده حتی برای پرداخت اینترنتی با کارت شتاب هم module داره!
    مشکل همینه دوست عزیز

قدیما می گفتن هرکی از مادرش قهر می کنه میره خواننده می شه. الان باید برای طراح و برنامه نویس وب بگن. بازار رو همین دوستان خراب می کنن که یه کار 2 3 میلیونی رو با حداکثر 500 تومن انجام می دن. دوستان هم که فقط به پول فکر می کنند. ما برای همچین گروهی، یه سیستم داریم که برپایه یکی از CMSهاست که بهتره اسمش رو نبرم :دی. آخه دست زیاد می شه. اینو ما به مشتری هایی که نمی خوان زیاد هزینه کنن معرفی می کنیم. مشتری که یکم هزینه زیادتر بخواد بکنه، ولی نه در حد اون میلیونی، ما به شرطی که روی هاست های خودمون باشه، براش کارش رو انجام می دیم. اینجوری قیمت سرشکن می شه و البته کد منبعمون دست هرکسی نمی افته.

یکسال وقت گذاشتیم یه سیستم نوشتیم که ندیم دست هرکسی. برای کسایی هم که می خوان حتما روی هاست خودشون باشه و البته هزینه هم می کنن، کد هارو به صورت یه سری اکتنشن PHP روی هاستش نصب می کنیم و تمام. برای اون بخشی کمی که کد باید حتما توی فایل PHP باشه هم از رمزنگاری فایل ها استفاده می کنیم. اینجوری از دزدیده شدن کد جلوگیری می شه :دی.

از جوملا گفتی و داغ دلمو تازه کردی. بهت توصیه می کنم هیچوقت سراعش نرو. یه کاری برای یه ارگان دولتی گرفتم 5 ماه پیش، هنوز گیر درست کردن این هستم. هر روز یه جاش قاط می زنه.

سلام ... هر پروژه ایی رو نمیشه با CMS راه اندازی کرد . بلکه ماهیت بعضی پروژه ها طوری هست که باید تحلیل و طراحی و پیاده سازی بشند . مثل پروژه انتخاب واحد دانشگاه . و به احتمال قوی همین پروژه پونیشا . این باید تحلیل بشه که طرف می خواد چه کاری انجام بده و مناسب اون براش بانک طراحی بشه و ...

یه نگاه هم به دی جی کالا بنداز . ( من طراحی این پروژه رو خیلی می پسندم ) . این نیاز به تحلیل داره .و قالب کلی از قبل براش وجود نداره که یه گروه CMS اون و بیرون داده باشند . مگر اونها می دونن که این چی می خواد ؟ مثلا این کنار محصولاتش یه لینک هست که می تونی یه فیلم درباره اون محصول ببینی .

من نمی دونم با CMS های فروشگاه ساز تا این حد میشه پروژه ایی رو customize کرد یا نه . اگه خدا بخواد تابستان می خوام در این زمینه کمی تحقیق کنم .

یه آشنایی اجمالی که از سیستم های مدیریت محتوی دارم : اینها یک قالب کلی دارند که در واقع شما تم اون رو تغییر میدین . بعضی ها رو چپ چین یا راست چین می کنید و ...

یه مثال می زنم :

فرضا تحلیل کردن که هر فروشگاهی محصولاتی داره که باید دسته بندی بشه . پس قابلیت دسته بندی رو ایجاد کردن . بعد گفتن طرف باید بتونه محصول اضافه کنه که شامل عکس محصول و توضیحات هست . این عکس کوچیک میشه و در بخش محصولات نمایش داده میشه . وقتی طرف رو محصول کلیک کرد میره توضیحات محصول و عکس بزرگتر نمایش داده میشه .

اگر فروشگاه ما در همین حد هست . میشه با این سیستم اون و راه اندازی کرد . اما همین دی جی کالا در صفحه محصول اینها رو داره :
    مشخصات کلی مشخصات فنی نقد و بررسی نقدهای کاربران نظرات کاربران نمودار تغییرات قیمت

نمودار قیمت داره . عکس محصول رو در حالت های مختلف نشون میده . لوازم جانبی رو بهت پیشنهاد می کنه . در پایین صفحه محصولاتی رو با عناوین پیشنهاد ویژه و ... بهت معرفی می کنه .

بخش tv داره . لینک که در اونجا نقد و بررسی دارن بصورت ویدیو ...

اینها دیگه در قالب مدیریت محتوی نمی گنجه . چون این سیستم ها از قبل باید طراحی بشن تا شما بیای محصول و یا مطلب خودت و وارد کنی ولی بتونی تم و عوض کنی و شخصی سازی هایی هم البته انجام بدی .

همین انجمن خودمون بر اساس این تحلیل ها راه اندازی شده . گفته دسته بندی موضوعی داریم . مدیر داریم . مدیران بخش داریم و ... که برای موضوعات مختلف از نقاشی تا معماری و کامپیوتر و ... کاربرد داره چون بالاخره همشون دسته بندی موضوعی و ... رو دارند . کار رو هم راه میندازه .

اما اگر بخوایم کلوب دات کام راه اندازی کنیم این و باید طراحی کرد ( فرآیندش طی بشه ) ...

مختصر تحقیقاتی که انجام دادم . ما تقریبا هفت سیستم پیشنهاد دهنده داریم . بر اساس خرید و وفاداری مشتری . بر اساس دانش . یعنی تو رصد می کنن و اینکه هر بار آنلاین میشی کدام قسمت فروشگاه رو میری ؟ فرضا همیشه بخش تبلت رو نگاه می کنی . با ایمیل بهت تبلت پیشنهاد میده !!! . قبلا چه خرید هایی رو انجام دادی و کاربران در اون زمینه چه خردید هایی رو داشتند بر اساس اون دوباره بهت محصول پیشنهاد می کنه و خلاصه بحث مفصلی داره .

همین که ما چه کاری انجام بدیم تا کاربر عضو بشه یا ایمیل ازش بگیریم خودش بحث داره که باید در طراحی وب سایت گنجانده بشه . ( صفحات فرود . Landing page ... )

اینها جز پروژه هایی هستند که باید طراحی بشن و تحلیل گر اونها جدای از مسائل فنی ، باید به خیلی چیزهای دیگه هم آشنا باشه یا در تیمش باشند . بازار و فروش در اینترنت ، شناسایی بازار هدف ، شناسایی رقبا ، جذب و حفظ مخاطب ، برند سازی و ................

تا اون فروشگاه موفق باشه . وقتی ما این مسائل و سراغش نریم ، خیال می کنیم با مدیریت محتوی میشه سرمایه گذار رو در اینترنت موفق کرد ؟

من ترجیح میدم وقتی وارد بازار کار شدم ، سالی یه دونه اینجوری پروژه داشته باشم . تا اینکه روی سر در وب سایتم بزنم تجارت الکترونیک ولی یه فروشگاه موفق نداشته باشم ...

دوست عزیز

همچین CMSای وجود داره. ولی خب اسرار کاریه :دی.

ولی یه پروژه 70 درصدش، تحلیلش هست. که از همون روز اول بدونی چکار می خوای بکنی. برای همین، همیشه باید کسی که تحلیل نرم افزار خونده باشه، کنارت داشته باشه. اگرم خودت بلد باشی که عالیه.

magento یه نمونه اش هست .

سلام روز به خیر
    دوستان این تاپیک برای خیلی وقت قبله میدونم
    راستش یه مقدار به خاطر شرایط خاصم دوباره سراغ مطالعه این تاپیک اومدم
    و چند تا سوال دیگه .....

خواهشا تا جایی که میتونید و تجربه دارید برام بنویسید ...
    براساس پاسخ های شما و تحقیقی که کردم میخوام برای زمینه شغلی تصمیم نهایی ام رو بگیرم
    الانشم دیر شده

برای کار روی پروژه های کوچک وب اصطلاحا (Small scale) مثل شرکت های کوچک و وب سایت های شخصی چه راه حلی رو کلا پیشنهاد میکنید؟
    دات نت نیوک، جوملا، ورد پرس یا مدیریت محتوایی که خودمون بنویسیم؟

نکته خیلی مهم : تو اکثر این موارد راه اندازی مد نظر مشتری حدود 1 ماه و با صرف هزینه حداکثر 500 تومن هستش...
    اگر پاسختون روی سیستم های مدیریت محتوای آماده است لطفا دلیل اینکه چرا این سیستم رو معرفی میکنید رو حتما بیان بفرمایید

2) چه سیستم مدیریت محتوای رایج دیگه ای تحت دات نت دیگه ای غیر از دات نت نیوک وجود داره که ماژول های آماده داشته باشه و رند بازار باشه؟؟/

سلام
    دوستان ممکنه یه کمکی به ما بدهند به جوابمون برسیم...

کاربر دائمی آواتار mrgraphy
    محل زندگی
    تهران

خیلی جالبه و قتی یک سوال تخصصی میشه کسی نیست که جواب بده اما وقتی سوال های این چنینی مطرح میشه دوستان هم صاحب سبک هستند.

خیلی جالبه و قتی یک سوال تخصصی میشه کسی نیست که جواب بده اما وقتی سوال های این چنینی مطرح میشه دوستان هم صاحب سبک هستند.
    فعلا همونشم که کسی نیست

1- معمولا هر مشتری دوست داره که بعد هم بتونه به سایتش موارد دیگه ای هم اضافه کنه، پس من همیشه از سیستم مدیریت محتوای دروپال استفاده می کنم.
    2- خوب استفاده از CMS خودش یه نوع اطمینان حاصل میکنه
    3- از هر نظر میتونی روی دروپال اطمینان کنی.
    4- برای همه ی این CMS ها میشه قالب تعریف کرد ولی هر کدوم از این سیستم مدیریت محتوا ها برای خودش توابع مخصوص به خودش رو داره.

تاپیک های مشابه

1. آموزش: چند سوال در مورد طراحی cms
    نوشته شده توسط persiansoft_amin در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 03 آبان 1388, 19:23 عصر
  2. چند سوال در مورد Pack
    نوشته شده توسط رضا عربلو در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 28 اسفند 1382, 16:43 عصر
  3. چند سوال در مورد index
    نوشته شده توسط bebakhshid در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 01 بهمن 1382, 00:04 صبح
  4. چند سوال در مورد unix
    نوشته شده توسط khafanovich در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 23 آبان 1382, 19:38 عصر
  5. User Sa چیست و Mixed Mode چه حالتی میباشد؟
    نوشته شده توسط مهدی فهمیده غلامی در بخش امنیت در SQL Server
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 22 شهریور 1382, 14:54 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •