نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: تایپ فارسی اعداد در QLineEdit

تایپ فارسی اعداد در QLineEdit

سلام دوستان

2تا QLineEdit رو یک دیالوگ دارم که کاربر باید اعدادی وارد کنه. برنامه از روی این اعداد محاسباتی انجام میده. وقتی اعداد بصورت لاتین (1 2 3 4 ...) وارد میشن کارا خوب پیش میره ولی وقتی بصورت فارسی وارد میشن (١ ٢ ٣ ٤ ...)، نتایج درست نیستند.

حالا سوال اینجاست که چطور میشه کاری کرد که داخل لاین ادیتها فقط و فقط اعداد لاتین وارد بشن؟!
    ممنون میشم راهنمائی کنید.
    مرسی

نقل قول: تایپ فارسی اعداد در QLineEdit

دوست عزیز میشه یکم توضیح بدین؟!
    من از این کلاس برای ایجاد محدودیت ورودی استفاده کردم ولی ارتباطی بین دستوراتی که نوشتین با موضوع سوال نمی بینم!

اگه یه توضیح کلی بدین ممنون میشم.

نقل قول: تایپ فارسی اعداد در QLineEdit

کاراکتر‌های 0123456789 در رایانه به عنوان رقم قابل پذیرش هستند. اگر قرار باشد رایانه در جایی از یک مقدار رشته‌ای مقداری عددی کسب کند تنها به بررسی این کاراکتر‌ها می‌پردازد. اما کاراکتر‌های ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹ تنها برای ما پارسی زبانان به عنوان رقم قابل پذیرش است. رایانه این کاراکترها را به منزله رقم نمی‌شناسد. این کاراکتر‌ها تنها در کیبوردهای استاندارد (مانند سیستم‌عامل لینوکس یا آرایش استاندارد صفحه کلید در ویندوز) وجود دارند. QIntValidator تنها کاراکتر های دسته اول را مجاز می‌شمارد و به سایر کاراکتر‌ها (از جمله دسته دوم) اجازه درج نمی‌دهد.

حالا سوال اینجاست که چطور میشه کاری کرد که داخل لاین ادیتها فقط و فقط اعداد لاتین وارد بشن؟!
    پاسخ بنده دقیقاً همین کار را برای شما انجام می‌دهد.

تاپیک های مشابه

1. مشکل تایپ فارسی در ListBox
    نوشته شده توسط vbp در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 27 مهر 1383, 11:34 صبح
  2. آماده کردن تایپ فارسی
    نوشته شده توسط یعقوب در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: جمعه 30 مرداد 1383, 14:24 عصر
  3. چاپ فارسی اعداد
    نوشته شده توسط javidtaheri در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 17