نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: مشکل در انتخاب چاپگر توسط نرم افزار

مشکل در انتخاب چاپگر توسط نرم افزار

سلام بر همه دوستان

من یک نرم افزار نوشته شسده با فاکس دارم که هنگام پرینت فقط lpt را میشناسه و دوم اینکه فقط با چاپگرهای lq کار می کنه . ایا این امکان وجود داره که من از این ÷س برنامه را به نحوی تغییر بدم که با پرینتر لیزری کار کنه ؟ و دیگه اینکه آیا امکانی وجود داره که بجای lpt چاپگر default سیستم را که ممکن است به usb متصل شده باشه ویا در شبکه باشه شناسایی کنه ؟

با تشکر فراوان از اساتید .

سلام

با پرینتر لیزری مشکلی نیست. اما باید فارسی ساز داشته باشد. (فکر کنم برنامه شما تحت داس باشه)

برای استفاده از پورت usb توی داس فکر نکنم چون داس راه انداز این پورت را نداره.

با سلام
    من با فاکس زیاد کار نکردم
    من یه برنامه فاکس تحت داس دارم
    برای این برنامه 2 نوع پرینتر تعریف شده
    می خواستم بدونم اصلا امکان داره که برای این برنامه یه پرینتر لیزری تعریف بشه
    چه نوع پرینتر هایی می شه براش تعریف کرد
    اصلا می شه کاری کرد که با هر پرینتری کار کنه

با تشکر

اگر usb نباشه قابل حله

برای شناسائی پرینتر usb در داس مراحل زیر را انجام دهید و هر نوع پرینتر که حتی فقط پورت usb داشته باشد در داس فعال میشود
    1- گزینه printers و properties printer سپس tab advance و سپس print processor و انتخاب گزینه winprint از raw‌به text و حالا ok
    2- در گزینه ports اگر چاپگر شما دارای پورت lptو usb است ابتدا گزینه printer pooling تیک بخورد و سپس اگر فقط کابل usb متصل است port lpt1 را هم تیک بزنید نیازی به اتصال کابل lpt نیست همان کابل usb کافی است یعنی شما بصورت مجازی پورت lpt1 را هم تعریف میکنید اگر تنها چاپگر شما فقط دارای پورت usb است باز هم مورد بالا را انجام دهید یعنی پورت lpt1 را تیک بزنید البته enable printer pooling فراموش نشود حالا می توانید در داس دستور زیر را وارد و امتحان کنید ببینید چاپگر شما در داس فعال است یا خیر c:\dir >prn
    اگر لیست دایرکتوری شما چاپ شد چاپگر usb شما در داس فعال است اگر نشد تنظیمات شما غلط است هیچ محمدودیتی در چاپ چاپگرهای دارای پورت usb در داس نیست
    موفق باشید

با تشکر از پاسخ شما
    این راه حلی که گفتید تو ویندوز انجام می شه
    من فاکسپروم تحت داسه
    با این کار بقیه پورت هام دچار اشکال نمی شه
    ممنون

تنظیمات شما در ویندوز انجام میشود ولی چاپ در داس فعال می شود هیچ ارتباطی به پورتها ندارد
    این عمل باعث میشود شما از طریق داس بتوانید از چاپگرهای دارای پورت usb در داس استفاده کنید فقط همین
    البته برای چاپگرهای لیزری ابتدا برنامه فارسی ساز چاپگرهای لیزری را در بچ فایل نرم افزار قرار دهید مانند laserf.com , setlaser.com , lmenu.com, ...

مثال
    یک بچ فایل
    :d
    cd account
    vegaf
    setlaser.com <<<<------------- این خط را به بچ فایل نرم افزار اضافه کنید
    foxprox -t account.exe

البته به شرطی که setlaser یا دیگر فارسی سازهای لیزری را دارید

در نرم افزارتان دیگر فارسی ساز چاپگر را اجرا نکنید مثل lqdr,lqr,lqdset,lqset و...
    یا هر در نرم افزار سوال شد که فارسی ساز اجرا شود یا خیر ، خیر انتخاب شود

نقل قول: مشکل در انتخاب چاپگر توسط نرم افزار

نقل قول نوشته شده توسط rezakhj مشاهده تاپیک
    برای شناسائی پرینتر usb در داس مراحل زیر را انجام دهید و هر نوع پرینتر که حتی فقط پورت usb داشته باشد در داس فعال میشود
    1- گزینه printers و properties printer سپس tab advance و سپس print processor و انتخاب گزینه winprint از raw‌به text و حالا ok
    2- در گزینه ports اگر چاپگر شما دارای پورت lptو usb است ابتدا گزینه printer pooling تیک بخورد و سپس اگر فقط کابل usb متصل است port lpt1 را هم تیک بزنید نیازی به اتصال کابل lpt نیست همان کابل usb کافی است یعنی شما بصورت مجازی پورت lpt1 را هم تعریف میکنید اگر تنها چاپگر شما فقط دارای پورت usb است باز هم مورد بالا را انجام دهید یعنی پورت lpt1 را تیک بزنید البته enable printer pooling فراموش نشود حالا می توانید در داس دستور زیر را وارد و امتحان کنید ببینید چاپگر شما در داس فعال است یا خیر c:\dir >prn
    اگر لیست دایرکتوری شما چاپ شد چاپگر usb شما در داس فعال است اگر نشد تنظیمات شما غلط است هیچ محمدودیتی در چاپ چاپگرهای دارای پورت usb در داس نیست
    موفق باشید
    =
    استاد عزیز چاپگر ما hp 1005 ست که فقط usb داره و مال مدرسه است و در داس نمیتونیم چاپ بگیریم اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون ممنون میشیم

سلام دوستان من امروز عضو این سایت شدم لطفا کمک کنید
    پرینتر شارپar1118با پورت پارالل تو مدرسه داریم که تحت داس پرینت نمیگیره از اداره اومدن یک سری کارها روش انجام دادن ولی نشد نرم افزار داس پرینت رو نصب کردم فقط کاغذ سفید بیرون می اومد با دو خط سیاه دربالای صفحه مجبور شدیم پرینتر نو بخریم یک hp2035خریدیم که اون هم پرینت نمیگرفت البته تحت داس (تو ویندوز جواب میداد) به اداره بردیم چک کردن سالم بود یعنی با همون برنامه ای که تو سیستم مدرسه نصبه در اداره هم با همون برنامه جواب میده ولی نمی دونم چرا با سیستم مدرسه جواب نمیده البته قبل از پرینت یک صفحه در داس پیام میده که تاریخ برنامه از تاریخ ماشین بزرگتر است تاریخ سیستم روچک کردم درست بود یعنی27دسامبر2010 برابر با6دی حال نمی دونیم چکار باید کرد؟در ضمن ویندوز xp سرویس پک 2 نصبه که یه روز آقایی از اداره اومد گفت باید سرویس پک3 باشه وفایلی رو ریخت وگفت بااین فایل سرویس پک3 میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

شما از چه فارسي سازي استفاده ميكنيد ؟
    برنامه شما چيست ؟

نقل قول نوشته شده توسط amir_1351 مشاهده تاپیک
    شما از چه فارسي سازي استفاده ميكنيد ؟
    برنامه شما چيست ؟
    والا من زیاد وارد نیستم منطور از فارسی ساز چیست فقط اینکه این برنامه تحت داس درهمه مدارس ایران هست من مطالب پست قبلی رو روی پرینتر انجام دادم تونست پرینت بگیره ولی باز تحت ویندوز نمیگیره وصفحه سفید با چند خط نامفهوم پرینت میشه

نقل قول نوشته شده توسط rezakhj مشاهده تاپیک
    موفق باشید
    من این مراحل رو ذرsharp1118که هم پارالل وهم usbداره انجام دادم گزینه enable printer poolingراتیک زدم قبول نمیکرد ونهایتا اینکه تحت داس پرینت نمیگیره در پرینتر hp2035این کاررو کردم تحت داس پرینت گرفت ولی تحت ویندوز نه کاغذ رو سفید بیرون میده با چند خط نامفهوم.

تو برنامه اداره در قسمت پشتيباني نوع چاپگرت ببين چيه؟ اگه چاپگرت ليزريه laser printer تعيين كن و در مورد تاريخ هم در قسمت پشتيباني بازسازي همه فايلها رو انجام بده و هر جا نام فايل خواست 8901 تا 8903 بده. در قسمت طراحي گزارشات f9 رو بزن گزارشاتت بازسازي بشه.

نوع چاپگرlaser printer است اما از( قسمت پشتيباني بازسازي همه فايلها رو انجام بده و هر جا نام فايل خواست 8901 تا 8903 بده.)چیزی متوجه نشدم .درمورد
    طراحي گزارشات هم اگه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون.

نوع چاپگرlaser printer است اما از( قسمت پشتيباني بازسازي همه فايلها رو انجام بده و هر جا نام فايل خواست 8901 تا 8903 بده.)چیزی متوجه نشدم .درمورد
    طراحي گزارشات هم اگه میشه بیشتر توضیح بدین ممنون.

با سلام! آقا رضا من فراموش كردم بپرسم كدوم مقطع كار مي‌كني؟ ابتدايي يا راهنمايي يا دبيرستان.

نقل قول نوشته شده توسط بني حسيني مشاهده تاپیک
    با سلام! آقا رضا من فراموش كردم بپرسم كدوم مقطع كار مي‌كني؟ ابتدايي يا راهنمايي يا دبيرستان.
    دوست عزیز درمقطع راهنمایی.

آقا رضا سلام با عرض معذرت از اینکه مدتی نتونستم جواب بدم. تو بازسازی بعضی از قسمتها کد فایل میپرسه 8901 یا 8902 یا 8903 که 89 ساله و 01 و 02 و 03 پایه است.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •