نمایش نتایج 1 تا 17 از 17

نام تاپیک: مشکل در شناسایی دیتابیس در ویژوال استودیو 2010

مشکل در شناسایی دیتابیس در ویژوال استودیو 2010

سلام بر همه اساتید و عزیزان
    من در حال گذروندن دوره سی شارپ هستم و تنها 1 جلسه از دوره باقی مونده که مربوط به دیتابیس هست.
    زمانی که میخام دیتابیس رو به برنامه متصل کنم دیتابیس ها رو شناسایی نمیکنه؟
    من DB رو با SQL (استاندارد)ساختم .
    استاد گفتن ممکنه به خاطر این باشه که اول SQL رو نصب کردی بعد ویژوال پاک کن هر دو رو ابتدا ویژوال رو نصب کن بعد SQL نسخه اینترپرایس؟
    اما در کلاس های دانشگاه بهمون میگفتم حتما" ابتدا باید SQL نصب بشه؟
    الآن ویندوز جدید نصب کردم و آماده نصب برنامه هام میخام راهنمایی کنید کدوم رو اول نصب کنم اصلا" این مشکلی که برای من پیش اومده ربطی به اولی و دومی نصب شدن یا ورژن اینها داره یا خیر؟
    یه سوال دیگه هم داشتم آیا در سرفصل های آموزشی دوره های #C مبحثی برای ساخت Setup از برنامه ها وجود نداره؟استاد به ما میگه نیازی نیست Setup درست کنید فقط فایل EXE رو جا به جا کنید روی هر سیستمی اجرا میشه؟!
    کاربر دائمی
    محل زندگی
    به جبر روزگار تهران هستم.

نقل قول: مشکل در شناسایی دیتابیس در ویژوال استودیو 2010

سلام،در مورد نشناختن دیتابیس توسط برنامه سوالتون خیلی کلی و گنگ هست، باید بیشتر توضیح بدید یا اگه خطایی در برنامه رخ داده متن خطا یا یه عکس از خطا بگیرید و اینجا بزارید تا دوستان بتونن راهنمایی کنن.اما در مورد sql و ویژوال : قبلا دیدم بعضی از دوستان به این مشکل برخوردن ولی واسه خود من پیش نیومده،ولی اینگونه دوستان توصیه میکنند اول sql نصب بشه و بعد از اون ویزوال استودیو رو نصب کنید.تا جایی که بنده اطلاع دارم شما برای sql باید نسخه استاندارد یا developer رو نصب کنید نه نسخه enterprise (نسخه اینترپرایز برای ویندوز سرور هست). در مورد ساخت setup هم اگه برنامه شما دیتابیس داشته باشه(که قطعا خواهد داشت)شما فقط با یه فایل exe راه به جایی نمی برید. یا باید setup بسازید و sql رو بهش اضافه کنید یا اگر فایل setup نمیسازید باید خودتون روی سیستم مقصد sqlexpress رو نصب کنید و بانک برنامه تون رو بهش attach کنید.
    موفق باشید.

برای اتصال از منوی Tools ، Connect To DB رو که انخاب میکنیم در پنجره جدید استاد گفتن باید Object رو انتخاب کنیم و بعد در مرحله بعدی انتخاب دیتابیس هست زمانی که Browse میکنیم برای انتخاب فایل دیتابیس ذخیره شده اون رو نمیشناسه انگار صفحه سفید هست در صورتی که دیتابیس وجود داره .
    مثل اینکه با یه برنامه ایی بخاین فایلی رو باز کنید که اون برنامه فایلی با اون پسوند رو نشون نمیده.

کاربر دائمی
    محل زندگی

اولین توصیه ای که بهتون میکنم تا حد امکان دور ویزارد رو خط بکشید و طرفش نرید (نه اینکه مشکلی داشته باشه فقط اجازه فکر کردن رو به شما نمیده، در واقع اون به جای شما میاد کد مینویسه و شما فقط چندتا next میزنید و این براتون مشکل زا میشه). اما در مورد نشناختن دیتابیس به احتمال زیاد شما نام سرور ( server Name ) رو درست وارد نکردید. برای نام سرور میتونید از (local) یا میتونید نام کامپیوتر خودتون رو وارد کنید. من یه شکل ضمیمه میکنم تا بهتر متوجه منظورم بشید.
    connect to db.JPG

اگر کاری که mohammaddou گفتن جواب نداد میتونید data source رو change کنید(در تصویر بالا دکمه چنج). بعد گزینه sql server database file رو انتخاب کنید و در پنجره بعدی فایل دیتابیس رو انتخاب کنید.

مشکل با راهکار آقا محمد حل شد.
    ای کاش قبل از به کاربردن راه کار استاد مبنی بر عوض کردن ویندوز و نصب کردن برنامه ها به انجمن رجوع کرده بودم این بار ویژوال 2008 نصب کردم اما حتم دارم این راهکار آقا محمد در 2010 هم جواب خواهد داد.

db.png

روش mafaman2003 تست کردم اما با خطای تصویر روبرو شدم.

2.jpg

برای اتصال به DB مابقی مراحل رو استاد یه فایل PDF چند صفحه ای بهمون داد که من با خواندنش متوجه نشدم باید چطور مابقی کارها رو انجام بدم.
    این فایل PDF
    طبق گفته های استاد من باید الآن به پروژه یه آیتم به نام LINQ to SQL Classes اضافه کنم و بعد؟!
    6.png

اون روشی که من گفتم بایستی قبلش دیتابیس رو دیتچ detatch کنید.

برای اضافه کردن آیتم باید از Project>>add new item عمل کنید.

کاربر دائمی
    محل زندگی

همونطوری که دوستمون در بالا گفتن،شما از منوی project گزینه add new Item رو بزن و بعدش یک شی LINQ To SQL Classes رو انتخاب کن. بعد از اضافه کردن به همون جایی میرسی که خودت عکسشو گذاشتی. حالا روی گزینه server Explorer کلیک کن تا پنجره server explorer فعال بشه. اگه دیتابیست توی این پنجره هست که هیچی ولی اگه نیست روی Data Connection کلیک راست کن و Add Connection رو بزن(عکس 1). حالا دقیقا مثل همون پست قبلی که واستون گذاشته بودم پنجره کانکشن باز میشه و نام سرور رو وارد و دیتابیس خودتون رو انتخاب کنید تا به پنجره server explorer اضافه بشه.
    راه دوم: برای باز کردن پنجره sever explorer حتی میتونید خیلی راحت از منوی view ، گزینه server explorer رو باز کنید و دیتابیس رو همونطوری که توضیح دادم اضافه کنید(عکس 2).
    عکس 1:
    server explorer 0.JPG
    عکس 2:
    server explorer 2.JPG

مراحل رو انجام دادم:
    Untitled.png
    حالا چطور میتونم دیتابیس رو روی فرم قرار بدم؟
    گفته بودن باید از DataGriedView استفاده کنم من این کارو انجام دادم در مرحله انتخاب object یا DB:
    re.png
    من طبق گفته استاد Object رو انتخاب کردم اما در مرحله بعدی دیتابیس و جداول برای تیک دار کردن و اضافه کردن به برنامه طبق PDF راهنما وجود نداره:
    grid.jpg
    اما اگر به جای Object آیتم DB رو انتخاب کنم و مراحل رو ادامه بدم در نهایت جدول دیتابیسم اضافه میشه به فرم:
    dbgrid.png
    آیا الآن دیتابیس اضافه شده به صورت کامل؟نیاز به انجام کار دیگری نیست؟
    تفاوت انتخاب Object و DB برای اضافه کردن دیتابیس به فرم چی هست؟
    آخرین ویرایش به وسیله پیام حیاتی : دوشنبه 26 تیر 1391 در 18:27 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی

دوست عزیز متاسفانه یا شما به حرف های استادتون خوب دقت نکردید یا استادتون ... ، شما با انتخاب object نمیتونید به دیتابیس و جداولتون دسترسی پیدا کنید.
    اینطوری خودتون رو سردرگم میکنید. بیاید قدم قدم جلو بریم تا راحت مطالب رو یاد بگیرید. شما میخواید محتویات یک جدول رو درون گرید با استفاده از ویزارد نمایش بدید، درسته؟

اگر میخواهید طبق pdf باشه که داره linq کار میکنه اون سه تا شئ studentDataset و... که پایین فرم میبینی رو پاک کن.
    شما طبق پست8 عمل کن. یعنی اول از طریق پنجره server explorer جداول دیتابیس رو بگیر و بکش روی مدل linq to sql بعد طبق pdf عمل کن

فکر کنم بالاخره موفق شدم:
    Thanks.png
    آقا محمد استاد چيزي به ما نگفت فقط يه فايل PDF داد جلسه آخر که خودمون بريم از روش انجام بديم من نتونستم با مطالب PDF کار به جايي ببرم (گیج شدم)در انجمن مطرح کردم .
    اگر بتونید مراحل رو شماره گذاری کنید و به صورت متن و تصویر یه فایل آموزش تهیه کنید بسیار عالی خواهد شد حالا یا در انجمن قرار بگیره یا در قالب یک فایل PDF آموزشی جهت دانلود.
    اگر هم هزینه ایی در برداره بفرمایید من تقدیم میکنم.

کاربر دائمی آواتار sara_aryanfar
    محل زندگی
    جایی در ایران

یه توصیه دارم براتون برنامه نویسی رو نباید از یک استاد آموخت برنامه نویسی رو باید از هزاران استاد آموخت و بهترین جا اینترنت هست چون هم بحث ها به روز هستن و هم شما نا خودآگاه وقتی داری روی یه موضوع کار می کنی بحث های دیگه رو هم می بینی و معلوماتتکلا میره بالا من تودانشگاه فقط کمی سی و سی پلاس یاد گرفتم اما سی شارپ و asp.net رو تا حد کمی که بلدم از بچه های همین انجمن یادگرفتم انجمن های خارجی هم که خیلی مطالبب بیشتری دارن چون بلاخره اونا رو کل برنامه نویس های دنیا داره به روز می کنه

کاربر دائمی
    محل زندگی

ببین دوست من،چندتا مطلب هست که راحت بهت میگم:
    من بابت آموزش و راهنمایی دوستانم در این سایت پولی دریافت نمیکنم.
    اینو قبلا هم گفتم، تا جایی که میتونی دور ویزارد رو خط بکش، با ویزارد به جایی نمیرسی.
    هرکی یه سبک کار میکنه. من بیشتر با ADO.Net کار میکنم(بعضی از دوستان هم LINQ کار میکنن)،مثلا همین گرید رو که محتوای یه جدول رو داخلش میریزی با 4 خط کد تو پروژه هام انجامش میدم.
    اوایل یه خورده کار کند پیش میره که کاملا طبیعیه ولی اگه وقت بذاری و اصولی یاد بگیری خیلی زود در مسیر درست قرار میگیری.
    اگه به اینترنت پر سرعت دسترسی داری تا چندتا آموزش خیلی خوب سی شارپ و ADO.NET بهت معرفی کنم چون به خودم خیلی کمک کردن.
    یکی دو روز پیش یه فایل pdf از دستورات sqlروی سایت گذاشتم. هم ساده توضیح داده هم کامل هست. حتما دانلود کن چون خیلی به دردت تو آینده میخوره.

ممنون از همه عزیزان بابت راهنمایی
    بله حتما"،مشکلی از نظر اینترنت ندارم لطفا" لینک ها رو قرار بدید.

کاربر دائمی
    محل زندگی

اول فیلم های آموزشی رو میگم: به سایت www.ehsanavr.com برو و آموزش ویدئویی فارسی ADO.NET رو دانلود کن. خیلی قشنگ توضیح میده.همچنین میتونی آموزش فارسی #C رو هم از همون سایت دانلود کنی(آموزش سی شارپ بیشتر حول معرفی کنترل های درون محیط ویژوال استودیو هست و کدنویسی پیچیده ای نداره ولی کار با کنترل های پرکاربرد رو بهت نشون میده). همچنین اگه بتونی ویدئوهای مهندس حمیدرضا ببریان رو هم گیر بیاری اونم خیلی قشنگ و کاربردی درس میده(سایت ایشون مدتیه که در دسترس نیست وگرنه براتون لینکش رو میذاشتم،بگردید احتمالا سایت های دیگه داشته باشن.).
    همچنین کتاب اموزش ADO.Net در #C و VB.NET نوشته حمیدرضا ببریان(انتشارات پندار پارس)کتاب بسیار خوبیه و مطالب رو از پایه و خیلی قشنگ توضیح داده.
    در آخر تنها نکته ای که میتونم بهتون بگم اینه که بعد از یه مدتی که پیشرفت میکیند و جلو میرید احساس میکنید که دیگه منابع فارسی خوبی در دسترس ندارید. خوشبختانه شرکت های معتبر برنامه نویسی دنیا(مثل لیندا، AppDev و ...) مجموعه های بسیار کاملی رو تولید کردن که در سایت های فارسی زبان میتونی بصورت رایگان دانلود کنی.
    موفق باشی دوست من.

کاربر تازه وارد آواتار messi13

سلام منم همین مشکل رو دارم
    دیتابیس رو ریختم دسکتاپ واسه اتصال چیکار کنم چی کلمه ای وارد کنم؟

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل در نصب ویژوال استودیو 2010
    نوشته شده توسط amironline در بخش C#‎‎
    پاسخ: 14
    آخرین پست: دوشنبه 28 اسفند 1391, 12:49 عصر
  2. سوال: مشکل نصب ویژوال استودیو 2010
    نوشته شده توسط drstrike در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 29 بهمن 1390, 21:44 عصر
  3. سوال: مشکل کانکشن اکسس در ویژوال استودیو 2010
    نوشته شده توسط amir-aa در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 23 مرداد 1390, 13:44 عصر
  4. مشکل در کریستال ریپورت با ویژوال استودیو 2010
    نوشته شده توسط javad_r_85 در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 13 دی 1389, 11:45 صبح
  5. مشکل با نمایش صفحات در ویژوال استودیو
    نوشته شده توسط iekrang در بخش ASP.NET Web Forms