مشاهده دست آورد نظرسنجی: به نظر شما این موضوع ادامه پیدا کنه؟

رای دهنده
83. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

66 79.52%
  • خیر

17 20.48%
صفحه 1 از 11 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 403

نام تاپیک: خواهشمندم حداقل یه نگاه بکنید

خواهشمندم حداقل یه نگاه بکنید

سلام به همه ی دوستان....
    شاید این مطلب مناسب بخش #C نباشه....
    اما خواستم یه گفتگو راه بندازم تا نظر همه ی دوستان رو در این موضوع بدونم،ازهمه مدیران،حرفه ای ها،مبتدی ها و همه و همه خواهش میکنم که حداقل یه نگاهی بندازن ونظر خودشون رو بگن...
    ما تو کشورمون برنامه نویسان حرفه ای زیادی داریم،خیلی زیاد،همه ی ما که اینجا عضو هستیم به نوعی هم داریم آموزش میبینیم هم داریم به تمام دوستان دیگه مون در سراسر ایران کمک میکنیم،خب این خیلی عالیه...
    ولی چرا با این حال ما(کشور ما)نمیتونه تو عرصه ساخت نرم افزارها،سیستم عامل و مواردی از این جمله پیشرفت کنه....؟
    نظر من بر اینه که ما با هم همکاری نداریم،به طور مثال کشورهای اروپایی رو نگاه کنیم یه کمپانی همه برنامه نویسان رو دور هم جمع میکنه و بهترین نرم افزارها رو به دنیا میده ولی ما چی....؟
    چهار نفر تو این استان،چهار نفر تو اون استان یه نرم افزار تجاری مینویسن میدن به یه شرکت یا یه کارخونه ای.ولی اگه بیام همه برنامه نویسان رو یه جا جمع کنیم و ازهمه اونا استفاده کنیم چی میشه....؟
    به نظر شما چرا ما نمیتونیم یه سیستم عامل ایرانی بدیم به دنیا....؟
    البته یه بار خواستیم از طرف وزارت دفاع ایران ولی حالا به هر دلیلی نشد...
    درسته تو شرایط بد اقتصادی گیر کردیم،ولی این دلیل نمیشه که دست رو دست بذاریم نگاه کنیم.
    من دو سال پیش که میخواستم برنامه نویسی حرفه ای رو یاد بگیرم رفتم تو یه شرکتی که به عنوان یه کار آموز اونجا بمونم،ولی در جواب به من گفتن ما جا برای کارآموز نداریم باید تو نگهبانی بشینی کار کنی،فقط همین یه شرکت نبود،کلی از شرکت ها رو رفتم هرکی یه جواب سر بالا داد،این نشون میده کسی نمیخواد رقیب داشته باشه...
    حرف آخر من اینه که اگه تمام دوستان انجمن برنامه نویس باهم جمع بشن میتونند بهترین پروژه ها رو بدن،چه مبتدی،چه حرفه ای...
    درسته فکرم یه خورده تخیلی میزنه ولی به دور از واقعیت نیست،خیلی جاها هستن که حمایت میکنند مثل پارک های علم و فناوری...
    دوستان اگه هر کس هر انتقادی،پیشنهادی داره بذاره،خیلی خوشحال میشم بدونم...
    موفق باشید....

نقل قول: خواهشمندم حداقل یه نگاه بکنید

اینکه شما میگین چرا ما نمیتونیم مثلاً یک سییتم عامل یا نرم افزار خوب به دنیا عرضه کنیم جوابش روشنه : بر طبق پژوهشهایی که دانشمندان بر مردمان سراسر دنیا انجام دادند به این نتیجه رسیدند که ایرانیان برخلاف سایر کشورهای دیگه در کار انفرادی بی نظیرن اما تو کار تیمی افتضاحن نمونش همین فوتبالمون. چرا که ما ایرانی ها متأسفانه هم حس حسادت داریم یه جورایی نمیتونیم ببینیم که هم گروهیمون تو کار تیمی از ما پیشرفت بیشتری داشته و متأسفانه یه درد بزرگتر دیگه ایم داریم و آن هم غروره همیشه ما خودمونو از دیگران بالاتر میبینیم میخواین نظرات خودمونو به دیگران تحمیل کنیم . من فوتبالی نیستم چرا که جزء حرص بیخودی چیزی نداره ولی به نظر شما چرا پس از 20 , 30 سال فوتبالمون اینقد عقب موندس چونکه مغروریم, حسادت داریم هیچ وقت حاضر نیستم که دیگری رو که از ما بهتره بازی میکنه را ببینیم و اونو تو یک تیم در کنارمون تحمل کنیم.

من خودم یک دوست دارم که تو یه دفتر کار میکنه که پروژه های برنامه نویسی رو انجام میدن . یک تیم 5,6 نفره هستن به جرأت میتونم بگم که این فرد واقعاً تو برامه نویسی بی نظیره برنامه هایی مثل دانلود منیجر و حتی خفنتر رو شبیه سازی کرده . فردی است بسیار فروتن . مغز این تیم این دوست من هست . و اعضای دیگه در مقابل او صفر کیلومترن . ایشون با این حال تمامی دانسته های خودش رو با اعضای تیم مبادله کرد. ولی چند روز پس از این موضوع همین افراد برای دوست بنده شاخ شدن طوری که حتی پروژه هاشو بی اجازه دستکاری میکردن . جالب اینجا بود که حتی زمانیکه دوستم این موضوع را با مدیر پروژه در میان میذاشت مدیر پروژه به او میگفت که تو داری نسبت به آنها حسادت میکنی .

حالا خودتان قضاوت کنید واقعاً چنین چیزایی که شما خواستید با این دید امکان پذیره !!؟؟

دوست عزیز ممنون از نظرت....
    به خدا من هم منظورم همینه چرا یکی نیاد این کار انفرادی رو برداره....؟
    دوستان خواهشا نظرات خودتونو بگید،به خدا اگه 1/5 اعضا انجمن جور بشن یه تیم فوق العاده میشه جور کرد....
    به خورده فکر کنید،همه با هم دیگه کار کنند بهتره یا انفرادی....؟
    خواهشا نظر بدید،یک دست صدا نداره...
    ما داریم از دنیا عقب می افتیم،شرکت های بزرگ رو ببیندید چند تا پرسنل دارن...؟
    مثلا HP فکر کنم یه ماه پیش 1000 تا از پرسنل شرکت خودش رو اخراج کرد،ببینید چند تا پرسنا داره که 1000 تا رو اخراج کرده....؟
    منتظر نظراتتون هستم...

از نظر من این تاپیک مبحث زیادی پیدا می کنه ولی به جواب نمی رسه
    اما من نظرم رو می دم
    در مورد شرکت HP باید بگم که خوب در توانش هست و ما نمی توانیم چنین شرکتهایی رو داشته باشیم
    چون هم به لحاظ سرمایه گذاری توانش رو نداریم هم از نظر تجارت محدودیت داریم هم فضای مدیریتی و کار کردن رو نداریم و ...
    ببینید در بیشتر جاهای دنیا رفع نیازهای کوچیک رو خودشون انجام می دهند
    یعنی مثلا برای وب سایت کسی به برنامه نویس نیاز نداره خودش حالا با هر زبان برنامه نویسی یک سایت درست می کنه
    یا برای پروژه های حسابداری کوچک یا اداری و یا خیلی چیزهای دیگه خودشون هم علم این کار رو دارند هم همت این کار رو پس انجامش می دهند
    ولی بیشتر درآمد برنامه نویس در ایران به خاطر نبود علم و دانش کاربران هستش
    و حتی اونهایی هم که دانشجو هستند نمی توانند یک سایت طراحی کنند
    به عنوان مثال من تا به حال چند تا پروژه یا سایت برای دانشجو های رشته نرم افزار اون هم در سطح کارشناسی یا ارشد انجام دادم
    پس ببینید اگر فرض کنیم همین یک مشکل وجود داشته باشه اصلا نمی شه تصور کنیم یک شرکت بزرگ رو داشته باشیم
    چون با صرف زمان کمتری به پول می رسید و متاسفانه بزرگترین مشکل ایرانی ها هم همینه که می خواهند همه چیز زود سریع و پول ساز باشه
    و غیر از اون مشکلات شخصیتی و اخلاقی هم وجود داره و خیلی از برنامه نویس ها حتی 2 نفره هم نمی توانند کنار هم کار کنند چه برسه به مثلا یک تیم 100 نفره

به نظر من هیچ راهی وجود نداره برای داشتن تفکری و یا شرکتی به مانند شرکت HP مگر اینکه به شرکتهای خارجی ملحق شد و طبق قوانین و خصوصیات شخصیتی و اخلاقی اونها کار کرد
    البته من نمی خواهم وارد جزئیات مشکلات و اشکلات شوم چون خیلی زیاده
    اما موضوع یک سری واقعیتهاست و جدا از اینکه باید آنها را باور کنیم و بپذیریم
    نمی توانیم سعی کنیم باهاش کنار بیاییم چون خودمون لطمه می خوریم
    موفق باشید

ممنون از نظرتون دوست عزیز....
    ولی به نظر من آدم باید مثبت گرا باشه،خدای ناکرده قصد جسارت ندارم....
    اگه به تاریخچه شرکت HP نگاه کنیم از یه گاراژ شروع کردن ولی ما چی....؟ما که این همه امکانات داریم چی....؟یعنی ما باید همیشه منتظر وایستیم تا مایکروسافت یه ویندوز جدید بده ما از اون استفاده کنیم....؟
    یعنی خودمون توان این رو نداریم که یه سیستم عامل بدیم...؟البته کار راحتی نیست این رو میدونم،ولی کار نشد نداره،من همیشه میگم انسان با هیچی همه چی میسازه،اگه همه دور هم جمع بشن و از فکر هم دیگه استفاده کنند،به خدا بهترین ایده ها،بهترین پروژه ها رو میشه رونمایی کرد...
    هیچ کاری نشد نداره،پارک های علم وفناوری،شرکت های خصوصی و دولتی حمایت میکنند،فقط مشکل اینه که ما اتحاد و اعتماد نداریم،
    این حقیقتیه که همه ما ایرانی ها باید باور کنیم...
    یه سوال:امکانات مورد نیاز یه تیم برنامه نویس چیه....؟
    1.مکان مناسب
    2.کامپیوتر،لب تاپ یا هر چیز دیگه....
    ما نیاز به تکنلوژی های بالا نداریم،خرج زیادی نمیخواد،در بعضی مواقع چرا،نیاز به یه سرور قدرتمند ولی اگه کار ما رو ببینند حمایت میکنند،سرمایه گذاری میکنند...
    تا کی میخوای دست شرکت های بزرگ مثل APPLE,Microsofو... رو نگاه کنیم....؟
    به خدا دیگه بسته،یه خورده به خودمون امیدوارم باشیم...
    هیچ کاری نشد نداره....
    باز هم منتظر نظرات همه دوستان هستم...
    هم انتقاد،هم پیشنهاد...
    موفق باشید....
    بیشتر اوقات ما ایرانی ها نا امید هستیم...
    یه

سلام دوست عزيز

به نظر من شما درست مي گيد ما چرا نمي تونيم يه سيستم عامل درست كنيد مگه ما چي كم داريم دليل اصليش اينه كه شركت هاي آشغالي مثل MRT به جاي اينكه اين همه وقت و انگيزه ي ايراني و بودجه رو صرف دستكاري كردن و به جون اين نرم افزار و اون نرم افزار افتادن بكنن مي تونن از شماها و برنامه نويسان و انگيزه ي ايراني استفاده كنن . نمي دونم مسابقات برنامه نويسي بزارن نخبه يابي بكنن خيلي كارها مي تونن بكن ولي صد حيف كه انگار خبري از اين كارها نيست و تمام انرژي ايراني داره صرف دستكاري كردن حدر ميره

به گفته رهبر عزيزمان امسال سال توليد و نوآوري هستش نه دزدي و دستكاري

از نظر شما هم ممنون دوست عزیز...
    دوستان،اگه حداقل 50 نفر موافق داشتن یه تیم برنامه نویسی باشن،میتونیم این کار رو انجام بدیم،همونطور که گفتم با حمایت پارک های علم و فناوری یا یکی از شرکت های خصوصی یا دولتی...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

آخه دوست عزیز ببین
    من خودم یک بار یک همچین پستی زدمو چند نفر هم موافق اومدنو تیم شدیم
    حتی یک مقدار هم جلو رفتیم
    اما ماشاالله هر کدوم از یک جای ایران ببودیم
    که من فکر می کنم این پراکندگی و عدم وجود یکسری ابزارها چون محیط کار و ابزارهای کار موجب دلسردی و از همه مهم تر مشقله ی افراد هستش که نمیشه آدمارو دور هم جمع کرد ولی به هر حال اگه از دست ما کاری بر اومد در خدمتیم

کاربر دائمی آواتار AmirGhasemi
    محل زندگی
    تهران

سلام بر همه دوستان عزيز
    با اون حال كه من با همه شما دوستان در پست هاي گذشته موافقم ولي به عنوان كسي كه 5 سالي است در كار توليد پروژه هاي نرم افزاري و سخت افزاري مشغولم ند نكته را خدمتتون عارضم و آن اينكه:
    1) آقا يك كلام لپ كلام........... پول مي خواد!! پول پول پول پول!! همين!!! شما كدام برنامه نويس را مي شناسي كه بياد سه سال مجاني توي يك شركت كنه بدون گرفتن حقوق و پاداش و مزايا و اضافي كاري تا مثلا يه سيستم توليد شه!! حالا اگه فروختيش بيايي حقوق سه سال گذتشه طرف را بدهي!!! هيچ كس!!!!
    2) بنا بر فرض سيستمي هم توليد كردي!! آقا توي اين مملكت بايد خرج تبلغيات كني!! وگرنه دوتا بچه سوسول مي رن از خارج يه نرم افزار ميارن مكي دن دست مدير دولتي!! مديران ما هم كه كلا فريبه پرست!! آقا مثلا ما اومديم يه نرم افزار اتوماسيون اداري نوشتيم!! دو تا بچه سوسول sharepoint را مي دن به مدير دولتي مي گن مجانيه!! حالا چهاربرابر هم كي كنن توي پاچه طرف ها!!! اما مدير دولتي حاضر نميشه اتوماسيون ساخت داخل را بخره!!! بايد كلي خرج تبليغات كني! كلي زيرميزي و روميزي و درصد از قرارداد را بدهي به طرف تا حاضر شه ازت خريد كنه!!
    3) من خودم دو سال وقت گذاشتم روي مباحث IVR اونوقت چهار تا بچه سوسول رفتن نرم افزارهاي درب و داغون اوپن سورسIVRرا به قيمت مفت مي فروشن به مديران دولتي ما!!! از مديرعامل شركت فروشنده مي پرسم توابع API شما روي اسلات .... يارو براق منو نگاه ميك نه معلومه اصلا تابحال اسم توابع API را نشنيده!!!!!!
    4) اقايان!خانمها!! بابا خيلي از اين برنامه نويسان ما پول اجاره يك اتاق را ندارن كه حداقل دور هم جمع بشن!!! خيلي از بچه هاي ما از اينترنت دانشگاه استفاده مي كنن واسه وصل شدن به اينترنت! خيلي از بچه هاي ما براي دانلود با مشكا حجم موجه هستن!! بابا بخدا يه نفر بياد 10 ميليارد توكمان به من پول بده بخداوندي خدا قسم مي خورم ظرف 5 سال بازار كشورهاي خاورميانه را حداقل مي گيرم دست!!!!ن نخند آقا نخند!! جدي گفتم! من با شب بيداري هاي خودم برنامه هامو مي فروشم چندرغاز!! هر سازمان دولتي بري نرم افزارهاي منو مي بيني اونوقت ما را بلانسبت شما (...) هم فرض نمي كنن!
    آقا واسه اين جور كار ها كه شما مي گيد پول مي خواد!! آقا پول مي خواد خفن!
    5) هر شركت درست و حسابي نرم افزاري كه شما توي ايران سراغ داريد مثل دوران، همكاران سيستم، طرفه، برسا و غيره را من از نزديك مي شناسم!! بابا مديران شركتش هيچي بلد نيستن! اندازه ملانصرالدين هم از برنامه نويسي حاليشون نيمشه!! فقط بيزينس من هاي خوبي هستن! پولداربودن! پول بابا جون را آوردن ساختمان 10 طبقه خريدن با آخرين سخت افزارها و نرم افزارها!! رفتن حقوق هاي ميليوني دادن برنامه نويس هاي گردن كلفت را آوردن! خيلي هاشون رفتن سورس كدهاي خارجي را از برنامه نويسشان امريكايي و اروپايي خريدن آوردن اينجا copy paste كردن توي نرم افزار خودشون حالا دارن ميليون ميليون تومان نرم افزارشون را مي فروشن!!‌ ماها ول معطليم! دلمون خوشه 4 تا كلاس نوشتيم به رفقا حال داديم كه چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار sadaf_
    محل زندگی
    اصفهان

منم با جناب Arash_janusV3 موافقم

کاربر دائمی آواتار abdullah20
    محل زندگی
    اصفهان

دلیل اصلی این چراها به نظر من سیستم اموزشی ایران است
    سیستم اموزش ایران قدیمیه و هر کس میره دانشگاه که درس بخونه باید خودشون اونم بیرون از دانشگاه به سختی (تازه اونم چیزایی را که کشورهای دیگه تو دبیرستان یاد می گیرند) را یاد بگیره

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط nima.sh مشاهده تاپیک
    از نظر شما هم ممنون دوست عزیز...
    دوستان،اگه حداقل 50 نفر موافق داشتن یه تیم برنامه نویسی باشن،میتونیم این کار رو انجام بدیم،همونطور که گفتم با حمایت پارک های علم و فناوری یا یکی از شرکت های خصوصی یا دولتی...
    بيا از من بپرس كه تا 30 درصد مبلغ هر قراردادمو مديرتداركات و مديرعامل و معاون فني و مدير IT فلان سازمان و شركت دولتي مي زنن به جيب!! حمايت كدوم شركت دولتي؟!؟!

از شما AmirGhasemi و programerinfonet واقعا ممنونم...
    امیر جان دقیقا حرف دل منو زدی،با یکی از دوستام پول نداریم که یه اتاق اجاره کنیم....
    ولی نظر من اینه،باز هم تاکید میکنم با حمایت پارک های علم وفناوری میشه این کار رو کرد....
    من یه نظر دارم دوستانی که موفق هستند به من پیام خصوصی بدن همراه با آدرس ایمیل...
    زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ تقریبا نزدیکه آبان ماه یا آذر ماه البته امیدوارم که برگزار بشه،این زمان بهترین موقعیت که ما حضورا همدیگر رو ببینیم و تصمیم نهایی رو بگیریم،و همونجا با یکی از پارک های علم وفناوری یا شرکت های خصوصی صحبت کنیم،اون دسته از افرادی که حرفه ای هستند یه نمونه پروژه بیارند...
    خواهشا به تمسخر نگیرید،ما میتونیم....
    حرف امیر جان کاملا درسته،همه چی پوله،ولی میشه اسپانسر بگیریم،اگه کسی اسپانسر ما نشد من به شخصه باید برم بمیرم....
    پس من باز هم منتظر با هم منتظر پیام شما هستم....
    هر حرفی دارید بزنید،فقط مسخره نکنید،ایده دادن مسخره نیست ولی اکثر ما ایرانیا به تمسخر میگیریم....

من نمی خواستم این رو بگم چرا که دوستان صحبت های من رو به بدبین بودن یا خوش بین بودن ارتباط می دهند
    در صورتی که پذیرفتن واقعیت بدبین و خوش بین نداره
    صحبت من کلی هستش ولی ما در جایی هستیم که داشتن هدف معنای خودش رو از دست داده
    و هدف به معنی ریسک کردن تبدیل شده
    حالا تاره برنامه نویس ها اگر طرحی یا ایده ای یا پروژه ای مدنظر دارند باید به عنوان ریسک بهش نگاه کنند نه داشتن هدف
    در هر صورت نظر من اینه که با این روش ها نمی شه موفق شد
    اما برای جامعه برنامه نویس آرزوی موفقیت دارم
    بدرود

آرش جان اگه اتحاد داشته باشیم،به خدا میتونیم...
    قطره های آب به تنهایی کوچیکند،اگه زیاد باشن سیل به وجود میاد یا دریا مشین....
    ما آدم ها مثل قطره های آب میمونیم...

کاربر دائمی آواتار abdullah20
    محل زندگی
    اصفهان

حرفی که من زدم در مورد اینکه مشکل سیستم اموزشی ایران است ربطی به کار گروهی و دیگر موارد نداره
    مثلا در مورد تولید سیستم عامل شما سرفصلهای رشته کامپیوتر را ببینید درسهای عمومی بی ارزش بیشتر دروس تخصصی است مثلا سه مدل تاریخ داره و من تازگی ها شنیدم یه در تاریخ دیگه اضافه شده
    حالا با وجود این چه می خواین مثلا سیستم عامل تولید کنیم
    حالا از سیستم اموزشی بیایم بیرون فرض کنید سیستم اموشی خوب
    بعضی افراد میگن که تا کی باید ما تنها کاری که می کنیم این باشه که نرم افزار هایی که ما تولید می کنیم فوقش یه نرم افزار حسابداری بزرگ باشه؟و نتونیم یه برنامه سیستمی یا مولتی مدیا درست کنیم؟
    در جواب باید بگیم که اتفاقا برنامه نویسان ما اکثر اون برنامه ها میتونن بنویسن (حالا از سیستم عامل و نرم افزارهای خیلی بزرگ مثل 3dmax) بیایم بیرون
    و دلیل اینکه این کار را نمیکنن اینه که کپی رایت نداریم و ملت برای نرم افزار ارزش غائل نمیشن وبرای همین برنامه نویسان الکی پول و وقت خودشون را تلف نمیکنن
    مثلا میخوان یه برنامه را کپی کنن :
    بهش میگ یه سی دی بیار تا برات بریزم
    طرف میگه وووووو برم 300 تومن پول سی دی بدم بیار بریز روی فلشم

دمت گرم دوست عزیز،حرف هات رو قبول دارم....
    ولی تا آخر چی،باید بشینینیم نگاه کنیم....؟
    امیر موافقت کرد،تو هم اگه دوست داری بیا،به خدا میتونیم،اگه نشد،یه پروژه خیلی توپ مینویسیم میدیم برای یه کمپانی خارجی...
    نظرت دوستان چیه....؟
    آقا والا،به خدا،به دین میشه....
    انقدر ناامید نباشین،ماباید درست کنیم....
    بدی های رو ما باید از بین ببریم....
    خواهش میکنم....

سلام

اگه شما بخوايد همه كار ميشه كرد فقط مهم اينكه بخواي شما نگاه اين تصاوير پايين كنيد اينا كساني هستند كه با جيب خالي چندين شركت رو پايه گذاري كردند و با تلاش و پشكار به اين موفقيت رسيده اند
    و الان در شركت هاي همچون
    Microsoft
    Sun
    Apple
    Symantec
    فعاليت مي كنند و همچون رئساي اين شركت ها هستند

1.JPG

3.JPG 2.JPG

یه دنیا ممنون دوست عزیز...
    یه دنیا ممنون...
    اگه شما هم موافقی آدرس ایمیلتو برای پیام خصوصی بده....
    دوستان خواهش میکنم،دیگه نمیدونم چطور بگم،خواهش میکنم،تمنا میکنم،حداقل میگیم که سعی کردم،اگه نشد که دیگه...
    حداقل نظر بدبد....

بچه سلام.
    به نظر این بنده حقیر دوتا دلیل اصلی وجود داره:
    1- تو ایران دلالی بیشتر از هر چیزی سود داره. کسی پول تو برنامه نویسی خرج نمی کنه
    2- ما ایرانی ها دست دزدی مون خوبه ماشالا. همه برنامه هارو کرک میکنیم. من خودم این کارو نمیکنم و لی حداقل چندتاشو کرک کردم دارم استفاده می کنم

دوست عزیز من به دوستمون آقا عبداله هم گفتم،اگه نشد،یه پروژه خیلی توپ مینویسیم میدیم یه کمپانی خارجی...
    دوستان من دیگه نمیدونم به چه زبونی بگم،به خدا میتونیم،حداقل سعی خودمون رو بکنیم...
    خواهش میکنم،خواهش میکنم.....

نمیدونم شما چرا اینقدر اسرار دارید . من میگم دوستم تو یک تیم 5,6 نفره برنامه نویسی اصلاً با هم سازش ندارن با اینکه واقعاً من خلقیاتشو میپرستم .اونوقت شما میگین 100 نفر آدم رو دور هم جمع کنیم . همه ی دوستانمون راست میگن مطابق با صحبت های جناب abdullah20 نه آموزش درستی داریم باید فقط یه هزینه ی زیادی صرف بشه تا آموزشا تازه به یک حد ایده آل برسه مطابق با صحبت های جناب Arash_janusV3 هدف ریسکه پس باید افراد زیادی باشن که کاملاً پشتمونو چه از لحاظ پولی چه از لحاظ امنیتی گرم باشه . مطابق با گفته های پر معنیای جناب AmirGhasemi همه چیز پول ساختن چنین هدفی با تورم ماهانه رو به رشد واقعاً کار مشکلی که کمتر کسی سراغ این موضوع میره مگر اینکه تکیه گاهش امن باشه تازه حقوق پرسنلها باید برای این جور کارها ایده آل باشه که فرد انگیزه برای ادامه ی شغلشو داشته بشه که بتونن با تمام تلاشش کارشو انجام بده. هیچوقت خودمونو نمیتونیم در مقابل شرکتهای قدرتمندی مثل مایکروسافت قرار بدیم جرا که به حدی رقابت بین این شرکتها در حد بالا , قوی و زیاد است که اگه ما خودمونو بندازیم وسط زیر دست و پا له میشیم . تا حالا چنتا شرکت خواستن که با ماکروسافت رقابت کنن سریعاً ورشکسته یا عقب کشیدن . مثلاً همین ماکروسافت سه تا چهار ورژن حتی بعد از ویندوز 8 را هم ساخته منتظره که تا یک شرکت در همین حوزه یه استارتی بخواد بزنه قبل از اونا سریع ورژن خود را به بازار میده . شرکت بدبخت دیگه به غلط کردن میوفته .

فکر چنین چیزا رو نکنه واسه این اتفاقا باید خیلی چیزا جور بشه که اونم باید تو سطح کشور انجام بگیره . خیلی جای بحث این موضوتون هر جاشو که درس کنید بازم میشه یه ایرادی ازش گرفت .

با سلام.
    ایده ی جالب و عالی دادی دوست ِ من.
    من تجربه ای ندارم . بهترین راهنمایی هارو همین دوستان با این تجاربشون بهم دادن ، که متاسفانه همه مخالفن (با دلیل)
    در کل من کار گروهی و دوست دارم . اما الان فقط و فقط و فقط دلالی حرف اول و میزنه . . .

نمیدونم دیگه چی باید بگم....!!!
    آقا این مایکروسافت رو که شما میگید از کجا شروع کرد...؟با چقدر سرمایه شروع کرد....؟اگه ما یه خورده از توقع خودمون کم کنیم،به خدا درست میشه...
    شما که از این همه مشکل میگید،کی باید اینا رو حل کنه....؟من،شما....؟
    به خدا کار یه نفر دو نفر نیست....
    کار یه تیم....
    آقا متحد بشیم میتونیم،ژاپن چی کارد....؟
    شما تاریخ نخوندین....؟
    اگه ما به هم اعتماد نداریم که 100% اینطوریه،یه شرکت یا یه بزرگتر بالا سرمون باشه...
    آقا اگه نشد باشه،هرچی شما بگید...
    ولی به پروژه بدیم به یکی از کمپانی های خارجی....
    از دست رو دست گذاشتن و نگاه کردن که بهتره...
    با حلوا حلوا گفتن نه دهان آدم شیرین میشه نه شکم آدم سیر میشه....
    ولی باز هم متشکرم که راهنمایی میکنید....

نقل قول نوشته شده توسط roberto مشاهده تاپیک
    با سلام.
    ایده ی جالب و عالی دادی دوست ِ من.
    من تجربه ای ندارم . بهترین راهنمایی هارو همین دوستان با این تجاربشون بهم دادن ، که متاسفانه همه مخالفن (با دلیل)
    در کل من کار گروهی و دوست دارم . اما الان فقط و فقط و فقط دلالی حرف اول و میزنه . . .
    آخه دوست عزیز من که حرف شما و دوستان رو رد نمیکنم....
    من تو پست قبلی هم توضیح دادم،والا به خدا میشه...

خب اگه شما اینقدر اسرار دارین و جاشو و اسپانسرشو دارین یه آگهی تو روزنامه ها تو سایتا و .. بدید خیلی منتظر این فرصتا هستن . البته تو این سایتا که بیشتر هدف آموزشی داره نباید این چیزا رو مطرح کنید چرا که تا فردا صبح تایپیک بزنید جزء اندکی همش مخالف با دلیلی میشنوید . بهترین راه برای جذب نیرو فقط تبلیغات و آگهی هاست . موفق باشید .

محل زندگی
    تهران

دوست عزيزم نيما!
    شما مي فرمايي كه كاري را انجام بدهيم بدهيم به يك شركت خارجي!!!
    با تمام احترامي كه برات قائلم ولي بايد عرض كنم كه كمي واقع بينانه تر باش!!!‌ تا سه سال پيش خيلي از پروژه هاي نرم افزاري ما را حداقل شركت هاي عربي مثل امارات و قطر وبحرين مي خريدن! من خودم پروژه فوتبال فانتزي و پيش بيني ليگ بحرين را نوشتم واسه يكي از همين شيوخ! سال 87، با پولش خونه خريدم! اما حالا چي؟؟؟! حتي همين شركت هاي زپرتي اماراتي كه تا ديروز دو خط كد هم بلد نبودن بنويسن، حالا ميرن برنامه نويس هاي مفت و مجاني از هند ميارن!!‌ يه برنامه نويس هندي مي شناسم توي دوبي ميگه ماهيانه 3000 دلار پول مي گيره!! مي گم چي كار مي كني؟! داره پروژه اينترفيس پالايشگاه نفتي مي نويسه!! همين پروژه را بخواهي توي ايران تعريف كني ماهيانه بايد به طرف 20 ميليون پول بدي!!
    با ايده شركت هاي خارجي شما موافق نيستم!! فعلا فقط يه نموره بازار عراق برامون مونده!! اونهم فكرك نم تا چند وقت ديگه برنامه نويس هاي تركيه اي غصبش كنن!!

دوست عزیز من هم یکی مثل خیلی از برنامه نویس های دیگه،شاید کمتر از اونا...
    هدف من جمع کردن بچه های برنامه نویس،کسایی که پایه باشن،مثل بچه های انجمن....
    آقا یک دست صدا نداره،شما خودت تنهایی میتونی یه برنامه بزرگ مثل سیستم عامل یا هر چیز دیگه ای بنویسی...؟
    100% نه،اگه بتونی بعد چند سال،ولی گروهی چی به خدا میشه...
    یه خورده امید داشته باش...
    آخرش که چی،نباید درست بشه...؟خب من و تو باید درستش کنیم دیگه....
    تا فردا صبح هم که شده من تاپیک میزنم.....

نقل قول نوشته شده توسط AmirGhasemi مشاهده تاپیک
    دوست عزيزم نيما!
    شما مي فرمايي كه كاري را انجام بدهيم بدهيم به يك شركت خارجي!!!
    با تمام احترامي كه برات قائلم ولي بايد عرض كنم كه كمي واقع بينانه تر باش!!!‌ تا سه سال پيش خيلي از پروژه هاي نرم افزاري ما را حداقل شركت هاي عربي مثل امارات و قطر وبحرين مي خريدن! من خودم پروژه فوتبال فانتزي و پيش بيني ليگ بحرين را نوشتم واسه يكي از همين شيوخ! سال 87، با پولش خونه خريدم! اما حالا چي؟؟؟! حتي همين شركت هاي زپرتي اماراتي كه تا ديروز دو خط كد هم بلد نبودن بنويسن، حالا ميرن برنامه نويس هاي مفت و مجاني از هند ميارن!!‌ يه برنامه نويس هندي مي شناسم توي دوبي ميگه ماهيانه 3000 دلار پول مي گيره!! مي گم چي كار مي كني؟! داره پروژه اينترفيس پالايشگاه نفتي مي نويسه!! همين پروژه را بخواهي توي ايران تعريف كني ماهيانه بايد به طرف 20 ميليون پول بدي!!
    با ايده شركت هاي خارجي شما موافق نيستم!! فعلا فقط يه نموره بازار عراق برامون مونده!! اونهم فكرك نم تا چند وقت ديگه برنامه نويس هاي تركيه اي غصبش كنن!!
    امیر جان،عرب ها رو ول کن،کشورهای اروپایی،اونا مغزها رو میگیرن....
    عرب ها فقط به دنبال پول هستن....
    ما باید خودمون رو به کشورهای اروپایی نشون بدیم....

محل زندگی
    تهران

راستي درمورد صبحت هاي متين دوستانم Arash و Harani هم بايد يك نكته را عارض شم و اونهم فرهنگ ما ايراني هاست
    نمي خواهم اينجا ناله و گلايه ازفرهنگ بد و نداشتن اخلاق كاري خودمون بكنم اما بايد قبول كنيم كه ما ايراني ها هم چندان اخلاق حرفه اي نداريم
    طرف تا ديروز دو خط كد مي خواست بنويسه عالم و آدم را صدا مي كرد كه اهاي همساي هها همگي ياري كنيد تا ما عروس داري كنيم!‌حالا امروز واسه نوشتن دو تا فرم ساده ميليوني حقوق و دستمزد مي خواد!!!
    من حدود شش ماه پيش سرم خيلي شلوغ بود! وقت نداشتم پروژه جديد بگيرم! از شانس ما هم يكي از آشناسان كه خيلي باهاش رودربايستي داشتم از من يك نرم افزار واسه شركتش مي خواست! وقت نوشتنش را نداشتم! زنگ زدم به يكي از دوستان(((......))) كه اگه ميشه اين پروژه را شما واسه ما انجام بده!!! طرف تا همين ديروز زرت و زرت به من زنگ مي زد سوال و جواب مي كرد!! كه فلانجاي كدم را چي كار كنم بسان جاشو چي كار كنم؟؟!
    گفت باشه! RFP پروژه را دادم بخونه قيمت داد 30 ميليون تومان!!!! بخدا اگه خودم مي خواستم بنويسم 5 ميليون هم نمي گيرفتم ها!!! يهو نه گذاشت نه برداشت گفت 30 ميليون كمتر نمي ارزه!!!!!!!
    بهش گفتم فعلا يه جلسه با كارفرما بذار ببين چي مي خواد دقيق!! فرمودند Time is Money
    از پشت تلفن مي خواستم جفت پا برم تو صورتش به همين بركت قسم.... راستي بفرماييد شام.........
    خلاصه ما مشكل فرهنگ و اخلاق حرفه اي هم داريم! اين فراموش نشود!

درسته امیر جان،به خدا من هم کم از این چیزها ندیدم،حرفت رو قبول دارم بیشتر ما ایرانیها فرهنگ درست و حسابی نداریم،داشتیم از بین بردیم....
    نیاز به نوسازی داریم....
    ولی ببین اگه دوستان جمع بشن،بتونیم فقط یه پروژه فقط به پروژه بدیم،چه ایران چه اروپا هر جا گرفت،متونیم به دنیا خودمون رو نشون بدیم...
    ببین امیر اولا که متشکرم که من رو قابل دونستی،درخواست من رو رد نکردی،ولی خودت بگو شما که از من بیشتر میدونی،تا کی باید این وضع ادامه داشته باشه،انقلاب صنعتی اروپا هم کار چند نفر بوده،خب ما هم انقلاب برنامه نویسی ایران رو را راه میندازیم...
    کار نشد نداره،تا به حال شده سر یه پروژه نا امید بشی بعد چند وقت درستش کنی....؟این هم به همین شکله....
    به خدا میشه،فقط باید اعتماد داشته باشیم....
    دوستان به نظر من موقع نمایشگاه الکامپ حضوری صحبت کنیم بهتره ولی باز هم من تبلیغ خودم رو انجام میدم،دست از این کار نمیکشم....

tanavar_ayat عزیز هم قیول کرد....
    منتظر بقیه دوستان هم هستیم....

دوست عزیز خواهشا به دیگران توهین نکنید...
    اگه اشتباه نکنم شما تازه عضو انجمن شدید،لطفا قوانین سایت رو مطالعه کنید....

بچه ها من مبتدی نیستم
    ولی تو این سایت زیاد نمی آم.
    به نظر من یه نفر باید پیش قدم بشه، یه پروژه Open Source تعریف کنه همگی دست به دست هم بدیم کاملش کنیم.
    هر کسی یه استعدادی داره. هر کسی میتونه رو یه قسمتی کار کنه
    خوبه ؟

ممنون دوست عزیز....
    ولی مشکل ما با پروژه open source حل نمیشه،ما نیاز به همکاری و همفکری داریم،منظورم اینه که با هم باشیم و با هم فکر کنیم...
    اگه شما هم موافقید آدرس ایمیلتون رو برام پیام خصوصی بدید....
    باز هم ممنون از نظرتون...

چرا، یه پروژه Open Source می تونه کمک کنه، من حاضرم یه قسمت از این پروژه رو کامل کنم

یه دنیا ممنون از لطفت دوست عزیز...
    نمیدونم تا به حال گروهی کار کردی یا نه...؟ولی اگه بخوای گروهی کار کنی،از فکر دیگران استفاده میکنی،پروژه رو بهتر انجام میدی...
    به خاطر همینه که میگم...

منظورم کار انفرادی نیست. مثلا چند نفر رو یه قسمت کار می کنن، همین قسمت ها بعدا با هم جمع میشن و یه برنامه بزرگتر رو تشکیل میدن.
    در ضمن از کمک های هم استفاده می کنیم. فقط یه نفر باید مدیریت کنه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران

ببین دوست من به نظر من مهمتر از کار مدیریته اونه . چرا که برای پایداری همچین گروهی باید یکسری محدودیت ها و قوانین ایجاد بشه تا کار طبق اون پیش بره
    چه طور :
    مثلأ گروه همون 100 نفره :
    هر 5 نفر 1 سر گروه و هر 5 گروه یک مدیر گروه
    که این طور هر کس فقط آموزش می بینه که بخش خودشو مدیریت کنه
    و ...
    که حالا برای این چیزا تکنیک زیاده که انشاالله قسمت شد با همکاری کنیم بیشتر بحث می کنیم

دوستان دو نفر دیگه هم به جمع ما اضافه شدند...
    دوست عزیزمون علیرضا اصل فلاح و افشین اسماعیل زاده....
    منتظر بقیه دوستان هم هستیم....
    فعلا یه تیم 4 نفره داریم،از همه دوستان متشکرم که اینقدر لطف دارن...

صفحه 1 از 11 123 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 38
    آخرین پست: یک شنبه 06 آبان 1386, 09:31 صبح
  2. یه نگاه به این کد بکنین
    نوشته شده توسط Developer Programmer در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 00:20 صبح
  3. اطلاعات کلی در مورد SQL حجم جداول، حداقل سخت افزار
    نوشته شده توسط rezaTavak در بخش SQL Server
    پاسخ: 9
    آخرین پست: دوشنبه 24 فروردین 1383, 21:35 عصر