نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: اموزش الگوریتم

اموزش الگوریتم

سلام
    میگن لازمه اینکه بتونیم یه برنامه نویس حرفه ی بشیم اینکه الگوریتم خوب بلد باشیم
    کسی اموزش الگوریتم به صورت کامل داره؟
    خیلی سرچ کردم چیز خوبی که بصورت شقاف توضیح داده باشن نبو د

نقل قول: اموزش الگوریتم

الگوریتم یعنی مجموعه دستورات و در واقع تکنیکی که یه مساله حل می شه. الگوریتم رو نمی شه یاد داد. مثل این می مونه که هر مساله ریاضی رو یکی یکی یاد بدی. روشهای کلاسیک حل مسائل و همینطور اصول و مفاهیم رو یاد می دن کتابها. وقتی می گیم یکی الگوریتمش قویه لزوما بحث کتابی نیست. منظور اینکه خوب راه حل پیدا می کنه برای طراحی برنامه. این راه حل هیچ کتابی نیست. مثل حل مسائل ریاضی. در کل الگوریتم با منطق و ریاضیات ارتباط نزدیکی داره.

برنامه نویسی خودش درجات داره. صرف نوشتن کد یا برنامه نویسی چیزی که تحلیلگر تحلیلش کرده معمولا خیلی کار خفنی نیست. فوقش یه بار انجام می دید و بعدش تکرار و تکرار و تکرار. الگوریتم جایی معنی پیدا می کنه که حرف جدیدی هست. باید روی حلش فکر کرد.

خب حالا ما چیکار کنیم تو الگوریتم قوی شیم

کاربر تازه وارد آواتار i-nostalgic
    محل زندگی
    تهران

کتاب clrs رو بگیر بخون که کامل ترین کتابه در مورد الگوریتم

نقل قول نوشته شده توسط i-nostalgic مشاهده تاپیک
    من ترجمه فارسی کتاب رو نخوندم. ولی به نظرتون یه همچین کتاب مرجع دو هزار صفحه ای برای یه تازه کار خسته کننده و البته گیچ کننده نیست؟

نقل قول نوشته شده توسط i-nostalgic مشاهده تاپیک
    CLRS رمان نیست !

قبل از فهم و ارائه الگوریتم باید ریاضیات گسسته رو در حد قابل قبول درک کرده باشید بعد کم کم کتابهای کامپیوتری رو بخونید ، باید بگید ترم چندید - اما در کل گسسته رو خوب بخونید .

نقل قول نوشته شده توسط soroushp مشاهده تاپیک
    CLRS رمان نیست !

قبل از فهم و ارائه الگوریتم باید ریاضیات گسسته رو در حد قابل قبول درک کرده باشید بعد کم کم کتابهای کامپیوتری رو بخونید ، باید بگید ترم چندید - اما در کل گسسته رو خوب بخونید .
    اومده بودم همین رو اضافه کنم! قبل از الگوریتم باید ریاضیات خوبی داشته باشید. مخصوصا گسسته. وگرنه همون اول می‌مونید.

ار من ریاضیات گسسته رو پاس کردم
    ریاضیاتم بد نی
    ترم6کارشناسی

نقل قول نوشته شده توسط k1.technology مشاهده تاپیک
    سلام
    میگن لازمه اینکه بتونیم یه برنامه نویس حرفه ی بشیم اینکه الگوریتم خوب بلد باشیم
    کسی اموزش الگوریتم به صورت کامل داره؟
    خیلی سرچ کردم چیز خوبی که بصورت شقاف توضیح داده باشن نبو د
    سلام، ببینید در کل اینکه شما مهارت الگوریتم نویسی رو داشته باشید بهتون کمک میکنه خیلی راحت هر برنامه‌ای که مد نظرتون هست رو (در زبان‌های برنامه‌نویسی محتلف) بنویسید و دیگه مشکلی در این زمینه نداشته باشید، کلا یه جمله مهم هست توی این زمینه که میگه یه برنامه بزرگ که که میکنه، یک برنامه کوچیک بوده که کار میکرده و شما برای اینکه بتونید اون برنامه‌های کوچیک رو بنویسید باید بتونید به بخش‌های کوچیک خوردشون کنید و این دقیقا میشه هخون الگوریتم نویسی، این لینک رو ببینید مثال‌های جالبی از کاربرد الگوریتم توی برنامه نویسی هست: https://www.hamyarit.com/5482/algorithm/
    این رو هم بدونید که معمولا الگوریتم‌ها ۳ تا نوع اصلی دارند، یکی الگوریتم‌های محاسباتی، یکی الگوریتم‌های شرطی (if-else) و یکی هم الگوریتم‌های حلقه (Loop) که باید با مفهومشون کاملا آشنا بشید.

تاپیک های مشابه

1. تکنیکهای طراحی الگوریتم - مقدمه
    نوشته شده توسط Kambiz در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 12
    آخرین پست: سه شنبه 13 تیر 1391, 09:45 صبح
  2. نوشتن الگوریتم تر کیب اعداد
    نوشته شده توسط maryam206 در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 6
    آخرین پست: یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 10:05 صبح
  3. گفتگو: اموزش الگوریتم و حل مسله
    نوشته شده توسط M0TR!X در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 16
    آخرین پست: دوشنبه 13 اردیبهشت 1389, 08:53 صبح
  4. گفتگو: اموزش الگوریتم و حل مسله
    نوشته شده توسط M0TR!X در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 10:19 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •