نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: شبکه کردن برنامه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایلام

شبکه کردن برنامه

سلام دوستان . من یه برنامه نوشتم واسه مدیریت isp که دارای قسمت های مختلفی از جمله حسابداری ، امور قراردادها ، امور مخابرات و ... هست . حالا من می خوام این برنامه تحت شبکه کار کنه بصورتی که هر کسی کار خودشو انجام بده به این صورت که مثلا مسئول امور قرارداد ها قرارداد ها رو ثبت کنه ، حسابداری امور حسابداری که هر کدوم پشت سیستم خودشون هستن تو یه شبکه . حالا باید چیکار کنم ؟ می خوام data base یکی باشه . از .net2008 استفاده می کنم .
    مرسی دوستان

نقل قول: شبکه کردن برنامه

دیتابیس که یکی میمونه ولی باید کاربر تعریف کنید و به هر کاربر دسترسی های خاصی بدید که وارد قسمت مربوط به خودش بشه.
    لزوما تغییر خاصی لازم نیست. آدرس سرور باید قابل تنظیم باشه و یک نسخه از نرم افزار رو به هر کاربر میدید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایلام

ممنونم از راهنماییت دوست من . ولی راستشو بخوای نفهمیدم باید چیکار کنم . میشه واضح تر بگی ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان

يكي از سيستم ها سرور ميشه و ديتابيس فقط توي همون سيستم قرار ميگيره. بقيه كاربرها(نسخه هاي نرم افزار) بايد براي وصل شدن به ديتابيس به آي پي كامپيوتر سرور وصل بشن.تا اينجا همه كاربرا با هم همزمان ميتونن -روي ديتابيس سرور- كار بكنن. براي محدود كردن اونها بايد يه جوري براي نرم افزار محدوديت بگذاري كه مثلا براي حسابدار فقط بخش حسابداري كار كنه، براي بازاياب فقط بخش بازاريابي و... . و به حسابدار نسخه حسابداري رو بدي، به بازارياب نسخه بازاريابي و ... . اين كارو با روش هاي مختلف ميشه انجام داد. يعني به يه روشي نرم افزار كه مياد بالا و يا وقتي كاربر لاگين ميكنه بايد مشخص باشه نوعش چيه.مثلا يه راهش اينه كه كاربر كه تعريف ميشه توي ديتابيس نوعش دخيره بشه.

با سلام
    شما باید یه جدول برای نگهداری مشخصات کاربران سیستم تعریف کنید (مثلا با فیلدهای نام کاربری ، رمز عبور ، نام و نام خانوادگی و ...) و یه فیلدی به نام Role هم براش تعریف میکنید که سمت کاربر رو نشون میده(مثلا مسئول امور قراردادها، حسابدار و ..)
    حالا تو یه جدول دیگه میاید میزان دسترسی رو برای هر سمت (و یا هر کاربر) تعریف میکنید(که این موضوع راه حل های مختلفی داره)
    آخرین ویرایش به وسیله Nima_kyan : سه شنبه 16 آبان 1391 در 01:37 صبح

کاربر دائمی آواتار حسین شهریاری
    محل زندگی
    ایران

سلام
    کافی بود کلمه شبکه را جستجو میکردید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایلام

خوب حالا من نسخه ها رو آماده کردم . مشکلم اینجاست که چطوری تو نسخه ها IPسرور رو بگنجونم که بره و دیتا بیس رو برام پیدا کنه که روش عملیات انجام بده . اگه میشه راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته شده توسط plus مشاهده تاپیک
    يكي از سيستم ها سرور ميشه و ديتابيس فقط توي همون سيستم قرار ميگيره. بقيه كاربرها(نسخه هاي نرم افزار) بايد براي وصل شدن به ديتابيس به آي پي كامپيوتر سرور وصل بشن.تا اينجا همه كاربرا با هم همزمان ميتونن -روي ديتابيس سرور- كار بكنن. براي محدود كردن اونها بايد يه جوري براي نرم افزار محدوديت بگذاري كه مثلا براي حسابدار فقط بخش حسابداري كار كنه، براي بازاياب فقط بخش بازاريابي و... . و به حسابدار نسخه حسابداري رو بدي، به بازارياب نسخه بازاريابي و ... . اين كارو با روش هاي مختلف ميشه انجام داد. يعني به يه روشي نرم افزار كه مياد بالا و يا وقتي كاربر لاگين ميكنه بايد مشخص باشه نوعش چيه.مثلا يه راهش اينه كه كاربر كه تعريف ميشه توي ديتابيس نوعش دخيره بشه.

نقل قول نوشته شده توسط masoodz مشاهده تاپیک
    خوب حالا من نسخه ها رو آماده کردم . مشکلم اینجاست که چطوری تو نسخه ها IPسرور رو بگنجونم که بره و دیتا بیس رو برام پیدا کنه که روش عملیات انجام بده . اگه میشه راهنمایی کنید
    کانکشن استرینگت رو به این شکل استفاده کن
    SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=192.168.0.1,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=DataBaseName;User ID=ADMIN;Password=12345;");

البته تنظیمات دیگه هم باید رو سرور و کلاینت ها انجام بدی که اگه تو همین سایت جستجو کنی، کل تنظیمات رو دوستان زحمت کشیدن به صورت PDF گذاشتن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایلام

ممنونم نیما جام . من سرچ زدم نتونستم پی دی اف رو پیدا کنم . می تونی زحمت بکشی آدرسشو بهم بدی ؟

نقل قول نوشته شده توسط masoodz مشاهده تاپیک
    ممنونم نیما جام . من سرچ زدم نتونستم پی دی اف رو پیدا کنم . می تونی زحمت بکشی آدرسشو بهم بدی ؟
    حق با شما بود پیدا کردنش یه خورده مشکل بود. من باوجود دونستن اطلاعاتی از این تایپیک بازم به سختی پیداش کردم.
    https://barnamenevis.org/showthread.p...=1#post1306211

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایلام

دست گلت درد نکنه داداش

تاپیک های مشابه

1. تحت شبکه کردن برنامه VB 6
    نوشته شده توسط mahak_f در بخش برنامه نویسی مرتبط با شبکه و وب در VB6
    پاسخ: 10
    آخرین پست: شنبه 23 مرداد 1389, 00:59 صبح
  2. قدمهای شبکه کردن برنامه با دیتابیس DBISAM
    نوشته شده توسط ALIreza_nil در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 31 تیر 1384, 06:54 صبح
  3. شبکه کردن برنامه وتست آن
    نوشته شده توسط javidtaheri در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 9
    آخرین پست: چهارشنبه 04 خرداد 1384, 16:19 عصر
  4. شبکه کردن برنامه
    نوشته شده توسط hadi azad در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 9
    آخرین پست: شنبه 09 آبان 1383, 05:41 صبح
  5. شبکه کردن برنامه ای که جداول اون پارادوکس می باشد!!!
    نوشته شده توسط nasr در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 31 تیر 1383, 22:07 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •