نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: هزینه طراحی سایت +با سورس یا بی سورس ؟ هزینه تمدید؟پشتیبانی

هزینه طراحی سایت +با سورس یا بی سورس ؟ هزینه تمدید؟پشتیبانی

سلام به همه دوستان
    من تاحالا سایت ظراحی میکردم به زبان php و دوتا شرایط بود :
    طرف هاست و دامنه داشت یا نداشت
    که یا هزینش رو هزینه سایت می آمد یا نمی آمد

قیمت هام خیلی کم میگم به این نتیجه رسیدم اون زحمتی که می کشم و در نهایت سورس و در اختیار می زارم واقعا ضرر می کنم

http://babaei-babol.ir
    این سایت و من زدم الان آخرین کارمه
    از بهترین روش ها و تکنیک ها استفاده شده
    طراحی قالب پویا که همهجاش تغیرر می کنه با تنظیمات
    گالری
    ارسال خبر و خطبه با attach کردن انواع فایل و نمایش فیلم و عکس و صدا
    آرشیو و گالری تصویر و ... با کنترل پنل کامل

بابت این سایت 500 گرفتم که خیلی کم گفتم و 2 ماه طول کشید کار این سایت

از اول به ظرف گفتم سورس نمیدم و خودم هاست و تامین می کنم
    الان که کار و تحویل دادم گفتم هر سال باید نصف هزینه اول 250 تومان و باید هر سال بم بده
    بابت پشتیبانی + هزینه هاست سالانه 2 گیگ + هزینه تمدید هاست و زحمات انجام این کار
    و در کل با این دید گفتم که این سورس مال منه و اونا سورس نخریدن و من براشون سورس اختصاصی طراحی کردم و اونا باید هر سال به من اجاره استفاده اونو بدن با نصف مبلغ اول
    اما براشون توجیح نیست و میگن که ما یک بار پول دادیم و اگه پشتیبانی نخوایم چی ؟ که اون وقت من باید مادام همش براشون هاست تمدید کنم و همین
    می خوام بگم این شرکت ها که یک سی ام اس میدن به بقیه و کنترل پنل هاست نمین و پشتیبانی می کننن چه شرایطی دارن ؟
    من مشکلم و چطوری رفع کنم ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    WLAN

نقل قول: هزینه طراحی سایت +با سورس یا بی سورس ؟ هزینه تمدید؟پشتیبانی

سلام
    سایت شیکی طراحی کردی ، با PHP نوشتی CMS رو ؟ قیمت رو هم کم گفتی

شما نباید کد های CMS رو در اختیار مشتری بزاری...

باید Encrypt کنی و مشکلی پیش نمیاد ( البته باید نرم افزار رو لایسنس شده بگیری چون شما کارت اینه )

موفق باشی

ممنون از جوابت الان شرایطی کع گفتم اینه
    باید توجیشون کنم با این قیمت سالانه ؟ یا اینکه دوستان راهنمایی کنند پیشنهاد بهتری بدم ؟

اگه کد کنم کد هارو فرقی نداره
    دیتابیس همراه سایت هست همین و میتونن تو سایت دیگه استفاده کنند از مسیر عکس ارو تغییر بدن و بشه یک سابت دیگه ! ما open source کار مینیم ! راه حل بهتر لطفا

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

اول اینکه دوست عزیز شما هزینه ای که گرفتی نسبت به زمان و کاری که کردی واقعا کمه ! و متاسفم حاضری اینجوری کار کنی چون یکجوری بازار هم خراب میشه !
    در مورد هاست شما طرز فکرتون اشتباهه ! هاست یک سرویس اشتراکی مدت دار هست و صاحب سایت باید سالانه هزینش را بده ! یعنی در هیچ جای دنیا نمیتونن کسی را پیدا کنند که مفتی هر سال براشون هاست را تامین کنه ! در ضمن پشتیبانی یک سرویس اختیاری هست و شما نمیتونی کسی را مجبور کنی و این قسمت را داری اشتباه میکنی !

اما راه حل شما اینه : اولا حرف پشتیبانی را پس بگیر و بی خیال شو ، موضوع هاست را براشون شرح بده و حالیشون کن همه جای دنیا شما باید هاست را سالانه یا توی یک دوره مشخص شارژ کنید و در انتهای دوره باید تمدید کنید ! تشویق هم کن که از هر جا دوست دارند بپرسن. ولی سعی کن باهاشون همکاری کنی حتی اگه کمی ضرر میدی تا در زمان مناسب حقتو ازشون بگیری ! من این را تجربه کردم و واقعا پولم را از اونها گرفتم بدون اینکه متوجه بشن.

اگه دنبال گرفتن هزینه های دیگه از این سایت و سایت های آینده هستی بهتره یک سرویس Reseller Hosting بگیری که میتونی از هاست های معتبر توی همین ایران بگیری و یا از سرویس های خارجی ! الان خیلی ها دارند با Reseller Club کار میکنند و نسبتا راضی هستند (البته شما با هر جایی میتونی سرویس بگیری اگه بتونی بحث ارز و paypal را هندل کنی) اما باز هم برای شروع بهتره از سرویس های داخلی استفاده کنی ! خوبی reseller ها اینه که فضا و امکانات زیاد بهتون میدند و میتونین برای 20 یا 30 سایت سالی 600 یا 700 هزینه کنی ! اینطوری حتی از هاستینگ درآمد زایی هم میکنی چون اگه به این 30 تا سایت حتی 100 تومن سالی بدی بازم نزدیک 2 میلیون سود کردی ! از شروع کار هم که ممکنه دو یا سه تا سایت داشته باشی نترس چون تا توی دردسر نیفتی پیشرفت نمیکنی ! تا قرار نباشه سر ماه پول هاستت را بدی دنبال طراحی های بیشتر هم نمیری.

هر سوالی داری بپرس تا من تجربیاتی که دارم را در اختیارت بگذارم ! گرچه تجربه ای هم نیستا اما خوب کاچی بهتر از هیچیه !

ممنون از جووابت دوست عزیز
    بابت هزیینش بگم که من قرار بود یک سایت و براشون ادیت کنم که دیر شد و اون سایت امکان ادیت نداشت و اونا بودجه و تصویب کرده بودن و نمیشد قیمت واقعی کار و گفت
    راه حل بدی هم ندادن بیچاره ها گفتن همین سایت و بیا یکجا دیگه فقط قالبش و عوض کن 250 هم اونجا بگیر
    همراه این سیستم سیستم آزمون آنلاین تستا و هم ادیت کردم و پشتیبانی مسابقات اونو قبول کردم ( چون یک مسابقه دارن باهاش تو شهر برگزار میکنند که 3000 تا شرکت کننده داره ) و ایشالا باب پشتیبانی مسابقات هم یک ماه 250 میگیرم
    درمورد هاست توجیح هستن که باید پول بدن اما پول هاست بخواد تهش بشه 50
    من سرور لینوکس داشتم به هرکسی بخوام هاست میدم اما خوب مشتری ها ما اونقدی نیستن که ماهانه بخوام نزدیک 100 چول سرور و بدم چون شاد در ماه اصلا فروش نداشته باشم
    صحبت من اینه که باید ای کاری که کردم و تا سالیانه سال فقط با هزینه هاست ادامه بدم ؟
    یعنی ازین ور پول هاست و بگیرم ازون ور بدم تو جیب هاستینگ ؟ خوب من چی؟
    اینا توجیح هستند و قیمت هاست هارو ه میدونند
    و اینم صحبت شده که اگه چشتیبانی بخوان باید پول بدن + اگه سایت خراب شد باید چول بدن درست کنم بعد از یک سال اول + که اگه امکانات جدید می خوان باید پول بدن

با این اوصاف الان من باید بگم 50 در سال پول هاست + 20 مثلا هزینه حق و زحمت انجام تمدیدات
    ؟
    من هزینه اولیم و در آوردم فک کنم می دونم کمه اما خوب این سی ام اس و جاها دیگه ه میتونم بفروشم از طریقشون
    اما خوب میخوام یجور بشه که من بعد اینکه 10 تا مشتری آنلاین دارم در سال ازین سی ام اس بتون بگم در سال بایلد فلانقدر هزینه بدن +بابات فلان خدمات اصافی باید هزینه بدن

دوستان عزيز
    پيشنهاد ميدم هميجا بياييم يه سيستم قيمت گذاري استاندارد يا شبه اون درست کنيم تا بچه هاي برنامه نويس عزيز زحماتشون بي ارزش و کم ارزش نشه و بدونيم براي هر کاري چه قيمتي بديم بياييم يه تاپيک مخصوص اينکار ايجاد کنيم بعد در پايان به يه جمع بندي و استاندارد برسيم .؟

پیشنهاد خوبیه اما خوب بحث قیمت گذاری ثباتی نداره
    خوب به حداقلاتی میشه رسید مثل تعداد جداول تعداد فرم ها قالب اختصاصی یا خیر و پکیج ها مختلف اما بازم کامل نیست دوستان نطر بدن لطفا
    از همین سایت من شروع کنیم اگه میشه :دی پارتی بازیه دیگه

محل زندگی
    ایران - اصفهان

یکبار دیگه هم بحث شده بود !
    من با خط کشی کردن مخالفم ! باید با توجه به مشتری و جیبش پول گرفت ! کار بی ارزش هم نکرد همین.

ببينيد به نظر من حداقل و حداکثر نبايد جيب مشتري مشخص کنه . يعني نبايد کار با ارزش بخاطر مشتري ارزون داد بايد کار بي ارزش ارزون و کار با ارزش به قيمتش داد پس قيمت هميشه بايد ثابت باشه من خودم به شخص کار ارزون انجام نميدم چون هيچ سودي نداره .
    در کل قيمت ما بايد تعيين کنيم نه بازارو جيب مشتري

من با نظر بالا موافقم
    چون ما به پول طرف نگاه میکنیم و قیمت میدیم ! اما موقع کار بهترین کار و میکنیم و کلی صرر وقت و هزینه میدیم ! آخرش واسه کاری که تو خودت خودسر و بدون پول براش انجام دادی میاد میگه اینجاش چرا اینجوری؟؟؟؟عوضش کن
    باید قیمت کار و داد
    بزاریم طرف خودش با پولی که داره بگه چیکار میتونیم براش بکنیم؟ نه ما شل بدیم همون اول

محل زندگی
    ایران - اصفهان

اتفاقا بحث خوبیه.
    ببینید ایده آل یک چیزه و واقعیت چیز دیگست ، مثلا شما توی هر کشوری مالیات بدین میدونین که در پیشرفت و بالاتر بردن سطح رفاه اجتماعی خودتون تاثبر داره ! ولی توی ایران این صدق نمیکنه ...
    در مورد کار ما هم همینطوره !مثلا فکر میکنیم یک نفر اومده پیش شما و یک کار فروشگاهی میخواد ! خوب اگه این آقا یک جستجو توی اینترنت بکنه (اکثرا نمیکنن) متوجه میشه از 40 یا 50 تومن تا 2 میلیون تومن فروشگاه هست ! کمی بیشتر جستجو کنه میفهمه اتفاقا فرقی هم بین نرم افزارهاشون نیست ! حالا مشکل اینه که ما ایرانی ها اکثرا دنبال ارزونی هستیم و اینو در نظر نمیگیریم که اون بابایی که میگه 2 میلیون در پشتیبانی و بهینه سازی نرم افزاری که همون 50 تومنی میفروشه خیلی بهتر عمل میکنه تازه قضیه فقط این نیست ! یکسری هم که زیادی پول دارند فکر میکنن اون نرم افزار 50 تومنی در پیت هستش و گرونه را انتخاب میکنند ! اما حلقه گمشده این وسط اینه که در این میون قیمت های مناسبتری در حدود 700 هزار و یک میلیون هست اما شاید اصلا کسی اینها را نبینه !

ببینید من میخوام بگم رقابت توی این کار واقعا زیاده و نمیشه شما با یه قیمت همه را راضی کنی ! در ضمن فروش یک نرم افزار همیشه آخرین درآمد از اون نرم افزار نیست ! به مرور زمان میشه خدمات دیگری هم به خریدار داد ! کلا وقتی میبینید یک نفر روی قیمت شما داره صداش میلرزه باید بتونید با انتعطاف و هنری که دارین ببینین چقدر میتونه پول بده (اکثرا در وهله اول اینو نمیگن یا خیلی کمتر از واقعیت میگن) و در ادامه از چه خدمات دیگه ای میتونین ازشون سود به دست بیارین.

من خودم میدونم قیمت باید ثابت و متانسب با نرم افزار باشه ! اما وقتی میبینم با انعطاف میتونم سود بیشتری بدست بیارم چه دلیلی داره بر موضع بر حق پافشاری کنم ؟

صحبت شما رو قبول داريم من خودم ميخام مشتري راضي باشه و در کل نره جاي ديگه ولي نميشه يه کار 1 ميليوني رو بخاطر اينکه طرف نپره صد تومن بديم ميشه براي کار آپشن گذاشت مثلا بگيم با 10 تا امکان و ابزار 1 ميليون با 5 تا از اين امکانات صد تومن که هم قيمت نشکسته باشه هم کيفيت کار پايين نباشه هم حق ما ضايع نشده باشه
    شرکت هاي بزرگ هم هميکار ميکنن مثلا تعداد کاربر کم ميکنن تا امکاناتي رو از برنام حذف ميکنن تا قيمتش بياد پايين
    من خودم يه سي ام اس به 5 بخش اصلي تقسيم کردم براي هر بخش قيمت گذاشتم تا مشتري ازاد باشه ولي مثلا 2تا بخش هم رايگان براش گذاشتم

چیزی که فرمودید همون پکیج ها نرم افزاری مختلف یک سی ام اس هست

ولی به نظر من پشتیبانی باید باشه (البته با هزینه حتی اگه هزینه نا چیزی باشه) چون باعث میشه که ارتباط مشتری با شرکت حفظ بشه.
    ما خودمون برای توجیه هزینه پشتیبانی رفع ایرادات کاربر و آپدیت کردن سیستم رو میگیم و معمولا هر چند وقت یکبار یه آپدیت میذاریم که توی اون آپدیت بعضی از تغییرات کدنویسی یا حتی اضافه شدن بعضی از امکانات هست.

نه باید کم بگیرید نه باید کلاه بزارید سر مشتری باید انصاف داشته باشید
    تعیین کردن سطح قیمت اشتباهه
    هر کسی باید بر اساس سطح تونائی های خودش هزینه دریافت کنه . شما نیابد بابت کاری که نمی توانید انجام بدید هزینه کار حرفه ای دریافت کنید.
    همینطور هم نباید برای یک کار حرفه ای هزینه کم دریافت کرد صرف اینکه کار انجام بشه و نمونه کار داشته باشین.
    شما باید اول کار مطرح میکردید و توی قرارداد ذکر میکردید
    مثلا بابت طراحی سایت با این مبلغ من یکسال هاست رایگان به شما میدهم و دامین رایگان برای شما ثبت میکنم منتها باید توی قرار داد حتما ذکر میکردید که هزینه تمدید سالیانه جداگانه محاسبه خواهد شد.
    هم چینین برای پشتیبانی یک بند جدا در نظر بگیرید که شامل هزینه های جانبی میشه
    میتونید تا یک سال پشتیبانی رایگان بدید ولی حتما باید مدتش مشخص باشه

کاربر دائمی آواتار tehro0n
    محل زندگی
    متغیر!

افرادی مثل شما نه ارزشی برای خودشون و کارشون و نه ارزشی برای سایر همکاران قائل هستند!
    به جای اینکه مخ طرف رو بزنی که کارو بزور قالب کنی ( با هر قیمتی )، کارهای زیبایی مثل این کارتو به عنوان رزومه نشون بده و سعی کن مخ طرف رو بزنی که بالاتر از آن چیزی که تو بازاره بدی، تبلیغ کن که کار من فرق داره از لحاظ کیفیت و سرعت و م یا مقدار رم و پردازشی که مصرف می کنه و از این جور اصطلاحات..
    برای مثال سرویس دهنده ابزار آمارگیری مانند وبگذر تهیه کردم که با قیمتی که گذاشتم هنوز کسی نخریده، ولی وقتی فروش بره دلم هم نمی سوزه
    و در همین راستا خیلی ماژول ها و ابزارها و سایت هایی بوده که اشک طرف موقع پرداخت اولیه درومده ولی وقتی کارو گرفته اونقدر راضی بوده که بعدا دوباره سفارش داده، گرچه با کارهایی مثل شما دیگه احتمالا شخص دیگه ای پیدا کرده که ..

در کل بگم این قیمت برای صفحات استاتیک هست که گرفتی، خودت سرور مجازی بزن و هاست و دومین رو رو اون سوار کن، با این وضع دلار ماهی 50 تومان هم می تونی خوب گیر بیاری که سایت های خودت و مشتریات رو اونجا بگذاری
    اینجوری کد رو تحویل نمی دی، ( اگه بخوای انکد کنی دیکد کردنش کاری نداره، شاخترینش zend هست که خودم دیکدش رو دارم! ) پشتیبانی هم لازم نیست قبل از یکسال نیاز به یک تغییر پیدا میکنه ناراحت نباش
    تو این حالت می تونی بگی پشتیبانی 6 ماهه داریم مثلا 50 هزار تومان اگه بخوایید این کار روهم براتون انجام بدم مثلا 100 تومان
    البته با توجه به این که سفارش اولیه رو 1 میلیون گرفتی

من میزبان این تایپیک ها و پست هستم دوست عزیز tehroon درست نیست مثل خیلی از دوستان منم بهتون جسارت کنم
    ما اومدیم از نظرا هم استفاده کنیم نه که بزنیم تو سر هم!و تیکه بندازیم لطفا مراعات کنید! من چندین سال کارم وب و برنامه نویسی !
    من به زور مخ نزدم دوست عزیز ! شرایط کاری این و ایجاب کرد

اما در کل ممنون از نظرتون. من از تک تک نظرا دوستان یک چیزی یاد میگیرم که فک کنم مختص تنها من نباشه و همه دوستان هم همین صدق می کنه

محل زندگی
    ایران - اصفهان

جالبه ! نظرات جالبی مطرح میشه اما خیلی هاش بر اساس واقعیت نیست ! طراحی وب در همه جای دنیا یک بازار رقابتی هستش ! یعنی مثلا گوشت و ماست و مرغ نیست که با یک بازه 1000 تومانی توی کل کشور فروخته بشه. خیلی عوامل وجود داره که میتونه کسی که هزینه بشتری میگیره را برنده مناقصات کنه در مقابل شرایط اقتصادی کارفرماها حتی اونهایی که یک کار را انجام میدهند یا هم یکی نیست. بهتره کنار بیایم تا روی قیمت خودمون پافشاری کنیم ! البته نه اینکه اول کار بزنیم توی سر مال خودمون ! یادمون باشه که کد نویسی یک هنره و فروش یک هنره دیگست. من کسانی را دیدم که بدون حتی دونستن php دارند مثل نقل و نبات سیستم های فروشگاهی و مدیریت محتوا میفروشن ! البته یکجور کلاهبرداری هست چون اون طرف اصلا نمیتونه پشتیبانی کنه یا ارتقا بده اما بلده چطور به مشتری بفروشه !

بازار بسیار بدی هست اما داره غربال میشه و مشتری ها یاد گرفتند چطور مجریان خوب را انتخاب کنند. من دید خوبی نسبت به آینده دارم.

سلام
    خسته نباشید به همگی
    چیزی که من متوجه نشدم اینه که کلا هزینه رو بر چه اساس بزنیم؟
    فرض کنید مشتری پولشو داره و 100% می خواد فقط شما این کارو براش انجام بدید نه کس دیگه
    حالا یه قیمت منصفانه رو چطور باید تعیین کرد؟

کاربر دائمی آواتار tehro0n
    محل زندگی
    متغیر!

درسته بازار کار همیشه هست، درسته رقابت همیشه زیاده و مثل مرغ و گوشت نیست چون دفتر اصنافی نداره php! اما بحث من اینجاس که وقتی این قیمت ها داده میشه طرف مقابل هیچ وقت بالاتر از این نمیده، کاربر میاد میگه پروژه ای که 5سال روش کار کردم رو 100 هزار بده، و بعدش که نمیدم میره از کپی کسی دیگه که خریده و می خواد پولی که داده رو در بیاره میگیره، اینجور افراد زیاد شدن و بازار رو بهم ریختن، در واقع خیلی بیشتر از کسانی هستند که پروژه رو خودشون انجام میدن!
    حالا شخص دیگه ای هم که بلده و چشم و کمر و زندگی شو میذاره رو این کار در آخر باید همین قیمت بده تا پیشرفت کنه، پس بهتره خودتون اگه واقعا نویسنده برنامه هستید برای خودتون ارزش قائل بشید بگذارید طرفتون بره همون پکیج های آماده رو بگیره تا 4 روز دیگه برگرده و به تبلیغاتی که قبلا کرده بودید گوش بده، بارها برای من تکرار شده، سال پیش یه ماژول رو 150 میدادم طرف رفت و دید نمیشه مثل این پیدا کرد یا خریدو پشیمون شد باز برگشت حالا یا قیمت 200 250 امسال رو خرید یا دوباره رفت!
    کلا بحث زیاده تو این مورد، یکی برای رزومه حتما می خواد پایین قیمت بده، یا نیاز داره به پولش، یا روزهای اوله و نمی خواد مشتری از دست بده و .. ( من کلی گفتم که برای خودتون و کارتون ارزش قائل شید، پس فردا همین مقدارو باید خرج دوا درمون خودتون کنید )

تاپیک های مشابه

1. محاسبه هزینه طراحی سایت
    نوشته شده توسط razeghaik1 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 25 شهریور 1391, 10:31 صبح
  2. آموزش: طراحی سیستم سخنگو توسط VB.NET +سورس برنامه
    نوشته شده توسط sbarzegar در بخش VB.NET
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 06 آبان 1390, 10:32 صبح
  3. سورس کد برای طراحی سایت با ASP.NET
    نوشته شده توسط mohi_ka2 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 12 شهریور 1386, 12:17 عصر
  4. هزینه طراحی سایت با php
    نوشته شده توسط Šepehr در بخش PHP
    پاسخ: 23
    آخرین پست: یک شنبه 12 فروردین 1386, 17:12 عصر
  5. نیاز به راهنمایی: طراحی سایت با سی پلاس پلاس امکان پذیره ؟
    نوشته شده توسط borzoo در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 22
    آخرین پست: شنبه 01 آذر 1382, 17:19 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •