نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: public کردن بخشی از کدها

public کردن بخشی از کدها

سلام دوستان
    من یه برنامه اموزشگاه دارم که یه بخشی برای تعریف طرح های مختلف برای تخفیف داره من این برنامه رو برای یه اموزشگاه خاص نوشتم که مثلا اگر طرح طلایی باشه دروس رایگان حالا می خوام این برنامه رو به چند تا اموزشگاه ارائه بدم که اونا شرایطشون واسه تخفیف دادن فرق داره می خواستم راهنماییم کنید که چطور این طرح و تعریف کنم که تو هر اموزشگاه طبق خواست خودشون استفاده کنند ممنون

نقل قول: public کردن بخشی از کدها

سلام دوست عزیز
    پروژه ها رو طوری بنویس که برا جاهای مختلف بتونی ازش استفاده کنی
    چرا قسمتی برا برنامه نمیذاری که خودشون طرح اضافه کنن و هنگام ثبت نام دانش اموزان توی دوره ها تایین بشه که ایا این دانش اموز از طرح خاصی استفاده میکنه یا نه
    و یا میشه برا بعضی دوره های خاص طرحی رو انتخاب کنن که نخواد یکی یکی برا دانش اموزان انتخاب کنن
    (موقع ثبت نام دانش اموزی توی یک دوره یک combobox قرار میدی که نام طرح های تعریف شده رو برمیگردونه و کاربر بتونه انتخاب کنه از بینشون ) این ااختیارو به کاربرات بده که بتونن طرح اضافه کنن حذف و ...
    موفق باشی

ممنون دوست عزیز من به همین شکل که شما فرمودین تعریف کردم ظاهرا سوالم نامفهوم بوده ببینید من تو کدهام از کد طرح طلایی که مثلا 1 هست استفاده کردم و گفتم اگر کد =1 بود رایگان ولی ممکن تو یه اموزشگاه دیگه این طور نباشه می خوام این تخفیفات یه جوری تعریف بشن که همه بتونن استفاده کنن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    به جبر روزگار تهران هستم.

سلام. ببینید مشکل اینجاست که شما با if چک میکنید. فرض کنید 20 تا طرح متفاوت داشته باشید باید 20 تا if داشته باشید و هر کدوم رو چک کنید؟. قطعا نه.
    شما یه جدول باید داشته باشید شامل : id ( از نوع int و برای راحتی identity بگیرید) ، نام طرح(از نوع nvarchar) و درصد تخفیف (از نوع int).
    از اینجا به بعد کاربر هر طرحی رو که انتخاب کنه شما براحتی درصد تخفیف رو از جدول بیرون میکشید و در فرمول محاسبه میکنید بدون اینکه از if استفاده کنید.

نقل قول نوشته شده توسط mohammaddou مشاهده تاپیک
    سلام. ببینید مشکل اینجاست که شما با if چک میکنید. فرض کنید 20 تا طرح متفاوت داشته باشید باید 20 تا if داشته باشید و هر کدوم رو چک کنید؟. قطعا نه.
    شما یه جدول باید داشته باشید شامل : id ( از نوع int و برای راحتی identity بگیرید) ، نام طرح(از نوع nvarchar) و درصد تخفیف (از نوع int).
    از اینجا به بعد کاربر هر طرحی رو که انتخاب کنه شما براحتی درصد تخفیف رو از جدول بیرون میکشید و در فرمول محاسبه میکنید بدون اینکه از if استفاده کنید.
    دوستمون (mohammaddou) گفتن که درصد تخفیف را از نوع int بذار اما احتمالا یه لحظه اشتباه کردن
    شما باید درصد را از نوع double تعریف کنی چون مثلا 15.2(اعشاری) درصد را نمی توان در int دخیره کرد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    به جبر روزگار تهران هستم.

نقل قول نوشته شده توسط sgh_programer مشاهده تاپیک
    دوستمون (mohammaddou) گفتن که درصد تخفیف را از نوع int بذار اما احتمالا یه لحظه اشتباه کردن
    شما باید درصد را از نوع double تعریف کنی چون مثلا 15.2(اعشاری) درصد را نمی توان در int دخیره کرد
    بله من درصد رو از نوع int فرض کردم اگر قراره اعشار باشه میتونید همونطور که دوستمون گفتن double بگیرید.

کاربر تازه وارد آواتار mansourm
    محل زندگی
    Registry

دوست عزیز اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم شمامیتونید پارامتر ها و درصد تخفیف رو از کاربر درقالب یک فرم بگیرید و زمان استفاده از فرمول شما ابتدا اطلاعات مورد که قبلا توسط مدیر سیستم وارد شده رو از دیتابیس بخونید و فرمولم که دیگه خودتون استادین بر اساس پارامترها محاسبه کنید.
    یعنی یک فرم تحت عنوان تعیین پارامترها به نرم افزار تون اضافه کنید که قابلیت در یافت اطلاعات مورد نظرتون باشه و داخل دیتا بیس ذخیره کنه وبه این صورت هر کد و درصدی که توسط مدیر نرم افزار در برنامه قابل استفاده است

در این حالت شما نیاز ندارید طرح هاتون از پیش تعیین شده باشد

تاپیک های مشابه

1. مخفی کردن بخشی از سایت بنابر نوع کاربر
    نوشته شده توسط anahita_s در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 31 شهریور 1386, 13:20 عصر
  2. رنگی کردن بخشی از متن در نتایج جستجو
    نوشته شده توسط amindiary در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 24 مرداد 1386, 16:56 عصر
  3. اضافه کردن بخشی به عنوان Matlab
    نوشته شده توسط hasan-d در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد