نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: آموزش ارتباط با ديتابيس SQL لينک شده به اکسس از طريق اينترنت

کاربر دائمی آواتار ARData
    محل زندگی
    Karaj

آموزش ارتباط با ديتابيس SQL لينک شده به اکسس از طريق اينترنت

سلام
    بعد از مدتي و با توجه به تلاش هاي صورت گرفته در اين سايت و عدم حصول امکان اين ارتباط بالاخره تونستيم به موفقيت برسيم . براي اينکار نيازي به سيستم سرور يا برنامه ISA نيست و با هر کامپيوتري مي توان اينکارو انجام داد براي سيستم هاي به اصلاح سرور (نه سرورهاي حقيقي) نصب برنامه SQL و داشتن آي پي استاتيک و تعريف پورت 1433 براي UPD , TCP در قسمت تنظيم مودم الزامي مي باشد و براي سيستم هاي کلاينت هيچ نيازي نيست و ارتباط از طريق ODBC ميسر مي باشد . فايل زير نمونه اي از اين ارتباط مي باشد و هرگونه سوالي در اين مورد در همين تايپيک قابل پيگري مي باشد
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان

نقل قول: آموزش ارتباط با ديتابيس SQL لينک شده به اکسس از طريق اينترنت

به نام خدا
    با سلام. من تعجب مي كنم كه چرا كسي سوالي مطرح نمي كند. اين تاپيك واقعا موضوع مهمي است. لذا ضمن تشكر از دكتر، آيا اين نمونه براي فرمت 2003 هم عملي است و يا اينكه چي؟ در ضمن اين UPD و TCP كارشان چيست در اصل و درحالت معمول چه چيزي برايشان تعريف شده است(ديفالتش چيست)
    تشكر

کاربر تازه وارد آواتار foo0z0ool
    محل زندگی
    اصفهان - قم

من با این نمونه تونستم به بانک اطلاعاتیش وصل بشم و اسمم رو هم واسه تایید گذاشتم

نمیدونم چی باید بگم

بحث رو باید حرفه ای ها شروع کنن نه کسی مثل من که متسط رو به ضعیف هستم

مدیر بخش آواتار Abbas Amiri
    محل زندگی
    اصفهان

سلام ARData عزیز
    آی پی استاتیک رو که باید از ISP مان بخواهیم و پورت 1433 با نصب SQL بطور اتوماتیک تعریف میشود و احتمالا باید آنرا فعال کرد . در مورد UPDمقداری توضیح دهید و مسئله را بازترکنید
    باتشکر

محل زندگی
    Karaj

با تشکر از توجه دوستان و اساتيد محترم

در مورد آي پي ثابت يا همان استاتيک ، شما مي توانيد جهت جهاني کردن آي پي سيستم خود و شناساندن آي پي کامپيوتر شخصي به کل سيستم هاي جهاني نياز به تامين يا خريد آي پي استاتيک از مراکز ساپورت کننده اينترنت خود مي باشيد . به طور ساده اگر آي پي سيستم شما 192.168.10.55 باشه کارايي و قابل اتصال شدن اين آي پي فقط در شبکه هاي محلي امکان پذير است و براي اينکه بتوانيد جهانيش کنيد نياز هست تا آي پي استاتيک را براي اين آي پي ديناميک (محلي) تعريف نماييد . در قسمت تنظيمات مودم اينترنت که براي ورود به آن کافيست در قسمت وارد کردن آدرس در اکسپلورر يا فايرفاکس آي پي Default Gateway سيستم خود را وارد نماييد که نياز به يوزر و پسورد خواهد بود و از طريق تماس با مرکز ارائه دهنده اينترنت مي توانيد تهيه نماييد .
    در تمامي تنظيمات روترها يا مدم هاي ADSL يا راديوئي (وايرلس) در قسمت ٌWLan Network Setting فيلدي به نام DMZ IP وجود دارد که جهت وارد کردن IP 192.168.10.55 مي باشد و همچنين در قسمت Lan Network Setting و بخش Port Forwarding نيز جهت تخصيص پورت هاي مختلف براي آي پي سيستم شما که 192.168.10.55 هست براي آي پي جهاني (آي پي خريداري شده) مي باشد ....
    مانند شکل زير :

Wlan.png

lan.png
    در قسمت Congigure همين بخش شروع به تعريف پورت ها مي نماييم (Port Forwarding)

IP.png
    با توجه به دريچه هاي UPD و TCP که براي SQL تعريف شده است در کل انتقال اطلاعات براي اين پورت (1433) SQL در سطح جهاني براي اين کامپيوتر تعريف شده است و همچنين پورت 21 براي جهاني کردن سايت FTP شما که بدون استفاده از هيچ داميني مي توانيد از طريق ويندوز شخصي ايجاد نموده و فايل هاي خودرا به اشتراک جهاني دربياوريد ولي چون اين مقوله ربطي به موضوع ما ندارد فعلا ميگذريم ...
    البته خدمت دوستان عزيز مي رسانم که روترها يا مودم هاي اينترنتي هر کدام تنظيمات مخصوص خودشو دارند با منوي متفاوت ولي به طور استاندارد با همين روشي که ذکر شد انطباق دارد . يا مي توانيد از طريق تماس بامراکز پشتيباني ارائه دهنده سرويس اينترنت و راهنمايي گرفتن سريع تر و مطوئن تر پورت ها رو تعريف نماييد ...
    در زمان نصب SQL که بهترين ورژن هاي آن 2005 و بالاتر مي باشد (شما از 2008 استفاده نماييد) يوزر sa را که به عنوان Administrator در SQL مي باشد تيک زده و پسورد گذاري نماييد و تمامي Application هاي مربوط به نصب را فعال کنيد سپس نصب را تا آخر ادامه دهيد ... جهت تعريف کاربران در SQL نيز مي توانيد يا از sa استفاده نماييد يا اينکه کابري با مشخصات انطباقي sa تعريف نماييد ...

براي اينکه بتوانيد از ساخت جداول در SQL خلاص شويد (مبتدي ها) مي توانيد جداول موجود در فايل اکسس مورد نظرتونو يک بار خروجي بدهيد به SQL مانند شکل زير :

access sql.png

در تب Database Tools از گزينه SQL Server استفاده نماييد تا با ارسال جداول شما به SQL امکان لينک جداول شما را فراهم نمايد ...
    در اينجا کار با سيستم شخصي تمام شد .

...
    آخرین ویرایش به وسیله ARData : یک شنبه 28 آبان 1391 در 14:34 عصر

محل زندگی
    Karaj

در مرحله بعدي با استفاده از يک سيستمي که داراي اينترنت بوده و خارج ار محدوده شبکه محلي باشد با استفاده از کاتاليزگر يا ديتاکانکتر ODBC Data Source ارتباط را تست مي نماييد :
    تب File DSN را انتخاب نماييد و ADD را بزنيد .

file dsn.png
    brwse2.png
    براي ايجاد فايل DSN کامند Browse را زده و فايل مورد نظر را تعريف نماييد ..

IPSTATIC.png

Login.png
    انتخاب ديتابيس هاي تعريف شده در SQL

تست و تمام

کاربر دائمی آواتار aromega65
    محل زندگی
    تهران

من از این روش برای برنامه هایی که تو سیستم های ادارات با اینترانت(شبکه داخلی)بودند استفاده کردم و بعد از چندین سال اکسس با Sqlبسیار موفق عمل کرده
    دوستان از این بحث استقبال کنید و اونو یاد بگیرید،کار با اکسس رو واقعا شیرین و جذاب میکنه

محل زندگی
    Karaj

FireWall هاي مربوط به خود ويندوز و همچنين آنتي ويروس ها رو غير فعال کنيد تا در هنگام ارتباط به مانع ديوار امنيتي برخورد نکنيد ... افزايش سرعت اينترنت با افزايش سرعت تبادل داده ها رابطه مستقيم دارد و براي برنامه هاي سنگين لازم است از سرعت هاي بالاي 2m استفاده شود سيستم اينترانت هم گزينه خوبيه همانطوري که دوست عزيزمون آقاي aromega65 بهش اشاره کردن ...
    آخرین ویرایش به وسیله ARData : دوشنبه 29 آبان 1391 در 08:58 صبح

محل زندگی
    اصفهان - قم

نقل قول نوشته شده توسط ARData مشاهده تاپیک
    FireWall هاي مربوط به خود ويندوز و همچنين آنتي ويروس ها رو غير فعال کنيد تا در هنگام ارتباط به مانع ديوار امنيتي برخورد نکنيد ... افزايش سرعت اينترنت با افزايش سرعت تبادل داده ها رابطه مستقيم دارد و براي برنامه هاي سنگين لازم است از سرعت هاي بالاي 2m استفاده شود سيستم اينترانت هم گزينه خوبيه همانطوري که دوست عزيزمون آقاي aromega65 بهش اشاره کردن ...

دوست عزیز شما بسیار مطالب آموزنده ای به دوستان و خود بنده آموزش دادید اما وارد مبحث امنیت که میشویم فکر کنم من یه ذره بیشتر از شما میدونم

غیر فعال کردن فایروال سیستم و آنتی ویروس = خود را عملا در معرض حملات ویروسی و هکری قرار دادن : آنتی ویروسها برای جلوگیری از ورود ویروسهای مختلف به درون سیستم مخصوصا هنگام اتصال به اینترنت میباشند و فایر والها برای جلوگیری از ورود افراد بدون اجازه به سیستم شما.

برای اینکه بتونید از این روش برای اتصال در اینترنت یا شبکه محلی استفاده کنید نیازی به غیر فعال کردن آنتی ویروس و فایروال نیست

کافیست برنامه مورد نظر را به فایروال معرفی کنید و اجازه دسترسی آن برنامه را به استفاده از سرور یا کلاینت مورد نظر بدهیم

کاربر دائمی آواتار aromega65
    محل زندگی
    تهران

کافیست برنامه مورد نظر را به فایروال معرفی کنید و اجازه دسترسی آن برنامه را به استفاده از سرور یا کلاینت مورد نظر بدهیم
    دوست عزیز
    من این کار رو روی سرور خودم انجام دادم
    آنتی ویروس مشکلی ایجاد نمیکنه
    ولی فایروال بعد از یکبار ریسیت کردن دوباره جلوی ارتباط رو میگیره
    من خیلی در این مورد سرچ کردم و وقت صرف کردم ولی هنوز مشکل وجود داره

مدیر بخش آواتار amirzazadeh
    محل زندگی
    تبريز

ضمن تشكر از دوستان مشاركت كننده در اين تاپيك سه تا مطلب رو ياداوري ميكنم:
    1-مورد اول براي دوستاني هست كه ازsql2000 استفاده ميكنند.براي باز كردن پورت 1433 در اين نسخه يا بايد از سرويس پك 4 استفاده كنيد و يا اينكه با استفاده از پچ SQLCritUpdPkg_ENU.exe اقدام به اينكار بكنيد.(چون حجم فايل حدود 22 مگابايت هست امكان اپلود در اين قسمت وجود نداره )

2-مطلب دوم اينكه احساس ميكنم دوستان از اكسس پروجكت غافل موندند .همونطور كه ميدونيد در اين حالت به دليل استفاده از تكنولوژي ado امكان تعريف كانكشن استرينگ به صورت مستقيم و بدون استفاده از odbc وجود داره .

3-غيرفعال كردن ديواره آتش به هيچوجه توصيه نميشه .كافيه در تنظيمات فايروال پورت 1433 از تب add exception به فايروال معرفي كنيد
    ........................
    موفق باشيد

DON'T START;OTHERWISE DON'T STOP
    .................................................
    قوانين سايت

محل زندگی
    اصفهان - قم

نقل قول نوشته شده توسط aromega65 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز
    من این کار رو روی سرور خودم انجام دادم
    آنتی ویروس مشکلی ایجاد نمیکنه
    ولی فایروال بعد از یکبار ریسیت کردن دوباره جلوی ارتباط رو میگیره
    من خیلی در این مورد سرچ کردم و وقت صرف کردم ولی هنوز مشکل وجود داره
    دوست عزیز برای معرفی یک برنامه به فایر وال من این احتمال رو میدم که شما اومدید وقتی که برنامه میخواسته اجرا بشه پیغام داده که میخوام به شبکه وصل بشم فایروال گیر داده و شما اجازه اتصال رو با زدن دکمه Access یا Allow بهش دادید.
    خوب این روش به طور موقتی اجازه اتصال میده و با هر بار ریست شدن سیستم دوباره مانع اتصال میشه
    زمانی که شما میخوایید یک برنامه رو به فایروال معرفی کنید کافیست که برنامه فایر والتون رو باز کنید تویه قسمت اجازه دسترسی اون برنامه رو اضافه کنید که همیشه تنظیماتش بمونه.

البته معمولا وقتی فایروال مانع اتصال میشه و پیغام اجازه دسترسی میده پایین اون پیغام یه گزینه میاد که میگه آیا اجازه همیشگی میدهید شما گه اون تیک را بزنید فایروال به طور اتوماتیک اون برنامه رو اضافه میکنه

محل زندگی
    اصفهان - قم

نقل قول نوشته شده توسط amirzazadeh مشاهده تاپیک
    3-غيرفعال كردن ديواره آتش به هيچوجه توصيه نميشه .كافيه در تنظيمات فايروال پورت 1433 از تب add exception به فايروال معرفي كنيد
    ........................
    موفق باشيد
    امیر جان عقل سلیم حکم میکنه که یک پورت رو کامل باز نذاری.

من چون رشته تحصیلیم امنیت شبکه بوده و بیرون از ایران تحصیل کردم یک توضیح کچیک در مورد نوع هک شدن یک سرور اینجا بدم که دوستان بدونن

زمانی که یک هکر اقدام به هک کردن یک سرور میکنه اولین کاری که انجام میده این هستش که IP سرور رو پیدا کنه

دوم میاد از طریق برنامه یا به طور دستی شروع به اسنیف و اسکن پورتهای باز سرور میکنه اگر فایروال کلا قطع باشد که همه پورتها بازه می میتونه حالش و ببره

اگر فایر وال روشن باشد تا هکر مورد نظر بیاد و و پورتهای مورد نظر رو پیدا کنه 100 بار بلوک میشه و 1000 بار به مشکل بر میخوره

اما وقتی یک پورت باز پیدا میکنه مثلا همون پورت 1433 خوب با یه کم تحقیق میتونه بفهمه روی این پورت چه پکتهایی رو میتونه سند کنه و جواب بگیره

اما وقتی شما فقط به برنامه خودتون اجازه ورود و خروج دیتا رو میدید تنها اون برنامه اجازه داره از پورت 1433 استفاده کنه پس احتمال خطر هکری به تناسب خیلی کمتر میشه

مدیر بخش آواتار amirzazadeh
    محل زندگی
    تبريز

نقل قول نوشته شده توسط foo0z0ool مشاهده تاپیک

اما وقتی شما فقط به برنامه خودتون اجازه ورود و خروج دیتا رو میدید تنها اون برنامه اجازه داره از پورت 1433 استفاده کنه پس احتمال خطر هکری به تناسب خیلی کمتر میشه
    سلام دوست من
    ممكنه يه كم بيشتر توضيح بديد كه چه طوري ميتونم فقط به برنامه خودم اجازه بدم كه از پورتي مثل 1433 استفاده كنه؟اگر نمونه عملي دراين زمينه داريد كمك بيشتري ميكنه.

DON'T START;OTHERWISE DON'T STOP
    .................................................
    قوانين سايت

محل زندگی
    اصفهان - قم

نقل قول نوشته شده توسط amirzazadeh مشاهده تاپیک
    سلام دوست من
    ممكنه يه كم بيشتر توضيح بديد كه چه طوري ميتونم فقط به برنامه خودم اجازه بدم كه از پورتي مثل 1433 استفاده كنه؟اگر نمونه عملي دراين زمينه داريد كمك بيشتري ميكنه.
    امیر جای همه فایروالها یه گزینه هست به اسم : Setup Rules & Zone یا Configure Rules & Zone یا چیزی مشابه همین تویه اون قسمت Zone = IP شما در این قسمت میتونه به انواع IP اجازه دسترسی بدی اجازه از نوع ورودی یا خروجی در قسمت Rule = Softwares اینجا جایی هستش که شما میتونید برنامه رو معرفی کنید.

طرز کارش شبیه همون اضافه کردن پورت هستش.
    اینم بگم تویه فایروالهای مختلف این اسمها میتونه فرق داشته باشه.
    تازه اونم بستگی به فایروال شما داره که سخت افزاری باشه یا نرم افزاری.
    فایروالهای سخت افزاری تنظیمات خاص خودشون رو دارن خلاصه بگم هر فایروالی که داشتی از حالت اتوماتیک در بیار تا بتونی قسمتهای بالا رو ببینی
    جالبه بدونی اکثر ISP های ایران تنظیمات فایروال رو بلد نیستند و اون رو روی اتوماتیک میذارن فقط Security Level اون رو بالا میبرن. خودم یه بار با یه ISP به مشکل خوردم میگفتم فایروال شما داره به همه چی گیر میده میگفتن ما نمیتونیم Level اون را پایین بیاریم گذاشتیم بالاترینش.

سلام
    دوستان پست خیلی قدیمی ه اما مجبور شدم بالا بیارم
    از روی اینترنت و از طریق ODBC قصد دارم به SQL Server وصل بشم که آی پی استاتیک هم داره و روی میکروتیک هم پورت 1433 رو روی TCP و UDP نت کردم اما متاسفانه ارتباط برقرار نمیشه و ارور زیر رو میده.
    ممنون میشم در این زمینه راهنمائی بکنید

کاربر دائمی آواتار mazoolagh

نقل قول نوشته شده توسط MehrdadRezaee مشاهده تاپیک
    سلام
    دوستان پست خیلی قدیمی ه اما مجبور شدم بالا بیارم
    از روی اینترنت و از طریق ODBC قصد دارم به SQL Server وصل بشم که آی پی استاتیک هم داره و روی میکروتیک هم پورت 1433 رو روی TCP و UDP نت کردم اما متاسفانه ارتباط برقرار نمیشه و ارور زیر رو میده.
    سلام و روز خوش
    بخش مناسبی رو برای پرسش انتخاب نکردین - بخش sql یا شبکه مطرح کنین زودتر پاسخ میگیرین (و احتمالا پاسخ بهتر)
    ولی قبل از هر چیز از فایروال خود ویندوز هم مطمئن بشین که دسترسیش بسته نباشه.
    و دیگه این که میتونین بطور موقت کلا همه ترافیک رو باز بگذارین تا مطمئن بشین ایراد فقط بخاطر تنظیمات فایروال هاست (واضحه که فقط برای تست)

نقل قول نوشته شده توسط mazoolagh مشاهده تاپیک
    سلام و روز خوش
    بخش مناسبی رو برای پرسش انتخاب نکردین - بخش sql یا شبکه مطرح کنین زودتر پاسخ میگیرین (و احتمالا پاسخ بهتر)
    ولی قبل از هر چیز از فایروال خود ویندوز هم مطمئن بشین که دسترسیش بسته نباشه.
    و دیگه این که میتونین بطور موقت کلا همه ترافیک رو باز بگذارین تا مطمئن بشین ایراد فقط بخاطر تنظیمات فایروال هاست (واضحه که فقط برای تست)
    فایروال هر دو سیستم کامل خاموش کردم و حتی ترافیک رو هم باز گزاشتم اما همچنان مشکل پابرجاست

برای پست هم از قبل ایجاد شده بود دیگه پست جدید ایجاد نکردم. اگه نیازه پست جدید ایجاد کنم

نقل قول نوشته شده توسط MehrdadRezaee مشاهده تاپیک
    فایروال هر دو سیستم کامل خاموش کردم و حتی ترافیک رو هم باز گزاشتم اما همچنان مشکل پابرجاست

برای پست هم از قبل ایجاد شده بود دیگه پست جدید ایجاد نکردم. اگه نیازه پست جدید ایجاد کنم
    1- مطمئن هستین که همین پورت 1433 هست و تغییر داده نشده؟
    2- با sql server management studio میتونین وصل بشین؟
    3- اگر سرور مال خودتون هست مطمئن هستین که اصلا اجازه دسترسی ریموت فعال هست؟
    4- اگر در تاپیک زیر مطرح کنین قطعا زودتر پاسخ میگیرین چون اونهایی که تخصص این کار رو دارن اینجا رو نمیبینن (باحتمال زیاد):
    https://barnamenevis.org/showthread....server-2008-R2

محل زندگی
    Karaj

سلام دوستان
    در تنظیمات فایروال سیستم به نظرم باید یک رول برای TCP و یک رول برای UDP تعریف بشه مثل شکل های زیر :

محل زندگی
    Karaj

و در نهایت
    6.JPG

البته گویا ایشون حتی با خاموش کردن فایروال ویندوز روی هر دو سیستم هم هنوز مشکل داشتن (پست 18)
    بنابراین به نظر نمیرسه که مشکل در تعریف RULEها باشه، هر چند که بعد از پیدا کردن مشکل این آموزش قطعا مفید هست.

محل زندگی
    Karaj

به نظرم مشکل اصلی در اینترنت موبایل ها هست در ارتباط های مبتنی بر اینترنت گوشی های همراه احتمال قطع این پورت وجود دارد .

تاپیک های مشابه

1. آموزش: درخواست آموزش ارتباط vb.net 2010 با دیتابیس access و sql server
    نوشته شده توسط parsaid در بخش VB.NET
    پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 23 دی 1391, 13:05 عصر
  2. پاسخ: 4
    آخرین پست: جمعه 23 اردیبهشت 1390, 02:35 صبح
  3. سوال: آموزش ارتباط SQL و C#‎
    نوشته شده توسط MehdiLiver در بخش SQL Server
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 06 فروردین 1389, 15:14 عصر
  4. پاسخ: 1