نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: بهترین روش دسترسی به داده ها در پروژه های بزرگ

بهترین روش دسترسی به داده ها در پروژه های بزرگ

با سلام

به نظرتون در پروژه های بزرگ بهترین روش برای دسترسی به داده ها چیه ؟ منظورم نحوه پیاده سازی Data Acccess Layer هستش . منظورم هم از بهترین روش هم می تونه از لحاظ سرعت کد نویسی ، حجم کد نویسی ، پیچیدگی کد نویسی و .... می تونه باشه .
    بذارید یک مثال بزنم :

مثلا بعضی ها می یان کد های مربوط به database رو در برنامه در قالب یک رشته می نویسن یا تولید می کنن و به پایگاه داده می فرستن
    یک حالت دیگه استفاده از store procedure هست که تمام کد ها رو در sql و درقالب sp می نویسیم و فقط از برنامه دستور اجرا شدنش رو می دیم ( معمولا آقای کرامتی این روش رو تدریس می کنن )

یک روش دیگه می تونه استفاده از Entity Framework باشه که یک مشگلش اینه که کدهای linq در linq to entity اینه که اگر کدها پیچیده بشه نوشتنش مشگله

خلاصه این که می خوام یه بحثی در این زمینه بگنیم و به یک نتیجه ای برسیم که در پروژه های بزرگ بهترین روش کدومه ( توجه بشه که پروژه بزرگ منظور پروژه های ملی هستش )

نقل قول: بهترین روش دسترسی به داده ها در پروژه های بزرگ

من Ef رو پیشنهاد میکنم

کاربر دائمی آواتار zarifcomputer
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط ali_mnkt مشاهده تاپیک
    با سلام

به نظرتون در پروژه های بزرگ بهترین روش برای دسترسی به داده ها چیه ؟ منظورم نحوه پیاده سازی Data Acccess Layer هستش . منظورم هم از بهترین روش هم می تونه از لحاظ سرعت کد نویسی ، حجم کد نویسی ، پیچیدگی کد نویسی و .... می تونه باشه .
    بذارید یک مثال بزنم :

مثلا بعضی ها می یان کد های مربوط به database رو در برنامه در قالب یک رشته می نویسن یا تولید می کنن و به پایگاه داده می فرستن
    یک حالت دیگه استفاده از store procedure هست که تمام کد ها رو در sql و درقالب sp می نویسیم و فقط از برنامه دستور اجرا شدنش رو می دیم ( معمولا آقای کرامتی این روش رو تدریس می کنن )

یک روش دیگه می تونه استفاده از Entity Framework باشه که یک مشگلش اینه که کدهای linq در linq to entity اینه که اگر کدها پیچیده بشه نوشتنش مشگله

خلاصه این که می خوام یه بحثی در این زمینه بگنیم و به یک نتیجه ای برسیم که در پروژه های بزرگ بهترین روش کدومه ( توجه بشه که پروژه بزرگ منظور پروژه های ملی هستش )
    سلام بحث جالبی را شروع کردید
    به نظر بنده لازمه اجرای پروژه های بزرگ داشتن یک تیم قوی با تخصص های مختلف است . اگر در مورد یک کار بزرگ حرف میزنید حتما منظور شما تولید یک نرم افزار توسط یک نفر نیست که هم کار کد نویسی را انجام دهد و هم کار دیتابیس . بهتر است که در صورت امکان کار کد نویسی نرم افزار حداقل توسط یک برنامه نویس اجرا شود و کار های مربوط به دیتابیس هم صرفا توسط مدیر دیتابیس . این کار محاسن و معایب خاص خودش را دارد که البته من فکر میکنم محاسن آن خیلی بیشتر از اشکالات آن است . اما سعی میکنم هر دو را توضیح دهم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محاسن:
    سرعت تحلیل و اجرا بالاتر میرود.
    تمرکز هر کدام ر روی حیطه کاری خود بیشتر میشود .
    در صورت نیاز به رفع اشکال ، عیب یابی و رفع ایرادات با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .
    مدیریت پروژه دقیق تر انجام میشود
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    معایب:
    ممکن است به دلیل مچ نبودن اعضاء تیم اجرای پروژه با اختلال روبرو شود .
    در صورت عدم وجود روحیه کار تیمی بین اعضاء گروه ، سرعت پیشرفت پروژه کم شود.
    در زمان بروز اشکالات یکی کار را به گردن دیگری بیاندازد و از رفع مشکل طفره برود
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    البته در صورتیکه در ابتدای کار اعضاء تیم با دقت انتخاب شوند معایب هم به حداقل خواهد رسید

من با روش آقای کرامتی موافقم

نقل قول نوشته شده توسط zarifcomputer مشاهده تاپیک
    سلام بحث جالبی را شروع کردید
    به نظر بنده لازمه اجرای پروژه های بزرگ داشتن یک تیم قوی با تخصص های مختلف است . اگر در مورد یک کار بزرگ حرف میزنید حتما منظور شما تولید یک نرم افزار توسط یک نفر نیست که هم کار کد نویسی را انجام دهد و هم کار دیتابیس . بهتر است که در صورت امکان کار کد نویسی نرم افزار حداقل توسط یک برنامه نویس اجرا شود و کار های مربوط به دیتابیس هم صرفا توسط مدیر دیتابیس . این کار محاسن و معایب خاص خودش را دارد که البته من فکر میکنم محاسن آن خیلی بیشتر از اشکالات آن است . اما سعی میکنم هر دو را توضیح دهم
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محاسن:
    سرعت تحلیل و اجرا بالاتر میرود.
    تمرکز هر کدام ر روی حیطه کاری خود بیشتر میشود .
    در صورت نیاز به رفع اشکال ، عیب یابی و رفع ایرادات با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .
    مدیریت پروژه دقیق تر انجام میشود
    معایب:
    ممکن است به دلیل مچ نبودن اعضاء تیم اجرای پروژه با اختلال روبرو شود .
    در صورت عدم وجود روحیه کار تیمی بین اعضاء گروه ، سرعت پیشرفت پروژه کم شود.
    در زمان بروز اشکالات یکی کار را به گردن دیگری بیاندازد و از رفع مشکل طفره برود
    البته در صورتیکه در ابتدای کار اعضاء تیم با دقت انتخاب شوند معایب هم به حداقل خواهد رسید

من با روش آقای کرامتی موافقم
    منظور من کار تیمی نبود منظور نحوه نوشتن کدهای دسترسی به داده هاست

نقل قول نوشته شده توسط crazy_1892 مشاهده تاپیک
    من Ef رو پیشنهاد میکنم
    با تشکر
    مشکلی که داره اینه که در query های سنگین و پیچیده کار سخت می شه چون معمولا از دستورات Linq استفاده می کنن .

بهترین روش استفاده از ef هستش. اونقدرها هم سرعت پایین نیست. استفاده از ef مزایایی داره که حتی sp نداره . مثلا اینکه شما راحت میتونید دیتابیس رو عوض کنید :)

نقل قول نوشته شده توسط na3er-faraji مشاهده تاپیک
    بهترین روش استفاده از ef هستش. اونقدرها هم سرعت پایین نیست. استفاده از ef مزایایی داره که حتی sp نداره . مثلا اینکه شما راحت میتونید دیتابیس رو عوض کنید :)
    فکر کنم عوض کردن database یک در هزار اتفاق بیفته ولی در عوض ما باید با دستورات linq به صورت کامل آشنا بشیم

EF چیه میشه یه خورده راجعه به اون توضیح بدید که چیکار می کنه و چرا بهتر از SP هستش.

ef مخفف entity framework هستش . تو همین سایت و اینترت سرچ بزنید هزاران مطلب راجع بش پیدا می کنید

کاربر دائمی آواتار masoud_z_65
    محل زندگی
    Tehran-SHiraz

نظرتون درمورد NHibernate چیه دوستان؟ میشه ایراد و معایبش رو بگید....

نقل قول نوشته شده توسط masoud_z_65 مشاهده تاپیک
    نظرتون درمورد NHibernate چیه دوستان؟ میشه ایراد و معایبش رو بگید....
    دوست عزیز NHibernate چرا ؟ وقتی EF هست چرا از اون استفاده کنید؟

کاربر دائمی آواتار saeed_sho
    محل زندگی
    تهران

در ادبیات این دو تا جمله تفاوت زیادی با هم دارن:
    1-با این روش نمیشه اینکارو انجام داد.
    2-من نمیتونم با این روش اینکارو انجام بدم.
    با هدو روش میشه خیلی کارا کرد

تاپیک های مشابه

1. سوال: بهترین روش دسترسی به دیتابیس چیست
    نوشته شده توسط oliya24 در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 07 آذر 1390, 10:53 صبح
  2. بهترین روش اهراز هویت از کاربران در سایت های بزرگ
    نوشته شده توسط mmnoody2006 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 33
    آخرین پست: دوشنبه 01 شهریور 1389, 00:00 صبح
  3. سوال: بهترین روش جهت تعریف متغییرهای عمومی در پروژه
    نوشته شده توسط FirstLine در بخش ASP.NET Web Forms