نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: تغییر نام یک DLL

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

تغییر نام یک DLL

سلام. من از کامپوننت mcorelib توی یه پروژه استفاده کردم. حالا میخوام نام این DLL رو به یه چیز دیگه تغییر بدم. وقتی اینکارو میکنم این پیغام رو میده:

Could not load file or assembly 'mCoreLib, Version=1.2.20.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

کسی میدونه چه طور میشه اینکارو کرد؟

نقل قول: تغییر نام یک DLL

چرا میخوای تغییرش بدی

کاربر دائمی آواتار behzadkhatari
    محل زندگی
    ایران

خوب هر جا که ازش استفاده کردی رو باید به نام جدید تغییر بدی

بذارین بهتر توضیح بدم. ببینین این کامپوننت رو add میکنم توی پروژه و ازش استفاده میکنم. حالا از پروژه پاکش میکنم. تغییر نام میدم. دوباره add میکنم! موقع اضافه شدن بظاهر مشکلی نداره اما وقتی Run میشه توی initialize کردن error میده. البته به نظر خودم طبیعیه. این کامپوننت 270 قیمتشه و نباید به راحتی تغییر نام بشه. شما مثلا اگه از کامپوننت های devexpress استفاهد کنی و نخوای توی فولدر پروژت کسی بفهمه ازین کامپوننت ها استفاده کردی چی کار میکنی؟

محل زندگی
    ایران

دوست عزیز rename کردن فایل dll فقط اسم فایل رو عوض میکنه در صورتی که اسم کلاس و اسم کامپوننت در داخل فایل هیچ تغییری نمیکنه. ولی اگه شما میخواید کسی نفهمه شما از چه کامپوننتی استفاده کردید باید اون رو با فایل exe برنامتون merge کنید. این ابزار رو خود مایکروسافت ارائه کرده از لینک زیر طرز استفاده و دانلودش رو ببینید
    http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=17630

سلام . ممنون از پاسختون. من نمیدونستم همچین کاری میشه کرد. امروز راجع بهش خوندم. خیلی استفاده کردم جناب behzadkhateri.
    اما من هنوز نتونستم تغییر نام بدم. اگر بهتره یه پروژه با این dll آپلود کنم. کسی هست بخوای یه تاشی بکنه واسه این اینکار؟

مدیر بخش آواتار مهرداد صفا
    محل زندگی
    select Country,City From World where Country.Name=IRAN and City.Contains(حضرت معصومه(ع))

سلام
    قبل از تغییر نام DLL را موقتا از پروژه حذف کنید و بعد از تغییر نام مجددا به reference اضافه کنید.
    چشم ظاهر گر نبیند عیب نیست چشم دل گر ننگرد باید گریست
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ

نقل قول نوشته شده توسط M.safa مشاهده تاپیک
    سلام
    قبل از تغییر نام DLL را موقتا از پروژه حذف کنید و بعد از تغییر نام مجددا به reference اضافه کنید.

عرض کردم! همین کار رو میکنم. اما با اسم جدید موقع initialize کردن ارور میده.

محل زندگی
    ایران

یعنی شما میخواید فقط نام dll تغییر کنه؟ شما اون رو تغییر نام بدید تو detail مربوط به dll مشخصات و اسم dll وجود داره

نقل قول نوشته شده توسط behzadkhatari مشاهده تاپیک
    یعنی شما میخواید فقط نام dll تغییر کنه؟ شما اون رو تغییر نام بدید تو detail مربوط به dll مشخصات و اسم dll وجود داره
    بله فرض کنین فقط میخوام تغییر نام بدم. راه حلی وجود داره؟ البته من با اون روشی که گفتین مشکلم حل شد. الان روی کنجکاوی دارم سوالم رو ادامه میدم!
    من راه های زیادی رو تست کردم که نشد. یکیش که فکر کنم راه خوبی هم بود اما من نتونستم ازش جواب بگیرم این بود که من dll رو در توی یک فایل دیگه مخفی کنم. در زمان اجرا dll استخراج بشه و ساخته بشه و به پروژه اضافه بشه. به عبارت ساده تر اضافه کردن و حذف یک reference در زمان اجرا
    یه سوال دیگه وسط این کار پیش اومد که اونم حل نشد و اون این بود که مسیر ریفرنس ها رو چطوری میشه تغییر داد؟ یعنی لازم نباشه که حتما dll و فایل اجرایی توی یک روت باشن. مثلا یه فولدر درست کنی که همه dll هاتو توش بریزی.
    این چند تا سواله که فعلا جوابی واسشون ندارم!

مدیر بخش آواتار مهرداد صفا
    محل زندگی
    select Country,City From World where Country.Name=IRAN and City.Contains(حضرت معصومه(ع))

سلام
    کمپوننتهای برنامه را در هر پوشه ای میتوان قرار داد ولی باید آدرس آن را به CurrentDirectory در Envirement اضافه کرد.
    چشم ظاهر گر نبیند عیب نیست چشم دل گر ننگرد باید گریست
    اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دیار کریمان

سلام
    من در کنار برنامم تعدادی dll دارم که نمیخوام به فایل exe بچسبونمشون ، اما میخوام تغییر نامشون بدم
    که نمیشه !!
    دوستان میتونن راهنمایی کنن
    محل زندگی
    ایران

نقل قول نوشته شده توسط Sal_64 مشاهده تاپیک
    سلام
    من در کنار برنامم تعدادی dll دارم که نمیخوام به فایل exe بچسبونمشون ، اما میخوام تغییر نامشون بدم
    که نمیشه !!
    دوستان میتونن راهنمایی کنن
    اونها رو rename کنید و به پروژه تون اضافه کنید. هرچند detail و مشخصات dllها تغییر نمیکنه

تاپیک های مشابه

1. آموزش: تغییر نام dll های کنار برنامه
    نوشته شده توسط negar.rafie در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 04 تیر 1391, 16:28 عصر
  2. تغییر نام dll های ایجاد شده در موقع کامپایل
    نوشته شده توسط tc1000 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 8
    آخرین پست: پنج شنبه 02 آبان 1387, 00:02 صبح
  3. تغییر نام DLL
    نوشته شده توسط dr_csharp در بخش C#‎‎
    پاسخ: 2