صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 43

نام تاپیک: نصب لایفری

Question نصب لایفری

با عرض سلام و احترام به همه ی مهندسین عزیز
    دوستان من میخام که لایفری رو نصب کنم توی محیط اکلیپس در واقع راه اندازی کنم خیلی وقته که دنبالشم بیشتر از دو سه ماه ولی هیچ جایی به صورت کامل و جامع نگفته موقعه نصب هیچ واکنشی از خودش نشون نمیده ممنون میشم یکی که قبلا این نصب رو انجام داده کمکم کنه استارت آموزشش رو خودم میزنم با این همه سرچ کردن بهترین آموزشی که پیدا کردم به نظرم این pdf ی که تو این سایته، برای شروع
    http://www.mandsconsulting.com/lifer...n-windows-post
    در ضمن میخام که توی ویندوز سرور 2008 نصب بشه.
    ممنون میشم اگه همراهیم کنید.
    با تشکر.

نقل قول: نصب لایفری

سلام
    وقت بخیر
    دوست عزیز ، این جا تاپیک پی اچ پی ، لایفری سیستم کد باز جاوا هست نکته اول !
    بعد وارد سایت لایفری شوید و فایل کاملش رو با یکی از وب سرویس هایی که دوست دارید دانلود کنید ، البته احتمالا نسخه رایگان رو ، بعد رویه کامپیوتر startup فایل رو اجرا کنید
    بعد که اجرا کردید ، خود نرم افزار به صورت اتوماتیک وار رویه یکی از browser های شما باز می شود .

دیگه از این جا به بعدش کار اپراتوریه موفق باشی

سلام اول از همه مرسی از جوابتون؛ میدونم که لایفری کد بازه جاواست، چون من تازه ثبت نام کردم نمیدونستم که این تایبیک رو باید کجا قرار بدم.... :(
    بسته ی تامکت رو من دانلود کردم و در مسیر program file قرار دادم؛ jdk و sdk هم روی سیستم نصب هستش؛ و من نرم افزار eclipse هم نصب کردم و همچنین wamp server را.
    وقتی که startup.exe رو اجرا میکنم بعدش توی مرورگر http://localhost:8080 را نیز تایب میکنم اما هیچ صفحه ای به من نمایش داده نمیشه :(
    نمیفهمم اشکال کارم کجاست.
    اگه یکی کمک کنه که من این رو نصب کنم خیلی ممنون میشم.

دوست عزیز ، مشکل از پورت درگیر شماست برو تو server.xml و پورت رو تبدیل به یه پورت باز کنید ، و با پورت باز بررسی کنید حتما درست می شه . روش کارتون درسته

اول از همه مرسی از همراهیتون.
    من توی قسمت فایروال بورت 8080 رو باز کردم (یه rules ایجاد کردم) توی بوشه ی conf ؛فایل server.xml رو دیدم ولی متاسفانه نفهمیدم که چطوری باید بورت 8080 رو باز کنم ینی بنظرم منظورتون این بود که به صورت کامنت باید باشه این بورت که باید باز بشه ولی من همچین چیزی ندیدم امکانش هست که بیشتر توضیح بدین؟؟؟؟
    با تشکر.

این خط کد رو دیدم ولی به نظرم مشکلی نداره؛ ببینید:

کد HTML:
     <Connector port="8080" protocol="HTTP/1.1"
                   connectionTimeout="20000"
                   redirectPort="8443" URIEncoding="UTF-8" />

یه سوال دیگه هم دارم بسته ی تامکت رو خوده wamp به صورت اتوماتیک میشناسه؟؟؟؟ نکته ی خاصی نداره؟؟؟

بازم سلام ، خواهش می کنم امیدوارم این تاپیک کمک کنه خیلی زود لایفری شما بدون مشکل بالا بیاد
    ببینید وقتی خود تامکت لایفری رو کامل دانلود می کنید دیگه نیازی نیست هیچ گونه سرور ساز مجازی مثل xamppp رویه کامپیوتر داشته باشید ، خود xampp به صورت پیش فرض داره پورت 8080 رو استفاده می کنه و تامکت درون فایل شما هم می خواد از این پورت استفاده کنه خوب مشخصا دچار مشکل می شه ، یا پورت xampp رو عوض کنید که پیشنهاد نمی کنم ، یا اینکه پورت تامکت یا همون فایل server.xml رو عوض کنید . در نهایت قبل از تمام این موارد پیشنهاد می دم ، اول xampp رو کلا از سیستم stop کنید و مطمیئن بشید که دیگه بالا نیست و پورت 8080 شما آزاد است بعد لایفری رو بالا بیارید اگه اینطوری مشکل برطرف شد ، ان موقع همین چند خط کدی رو که گذاشتی به جایه 8080 بزن 8010 و لایفری رو دوباره بالا بیارید و ان موقع تو کامپیوتر خود بزنید :
    http://localhost:8010/

موفق باشید
    http://seo-tools.blogfa.com
    http://landmarksem.com

وقتی استارتاپ رو میزنید رو کدوم خط ادامه نمی ده ؟ ان خط رو برای من هم بفرستید

wap رو آنینستال کردم و شماره port هم تغییر دادم ولی همچنان ....
    استارتاب چند ثانیه میاد و میره نمیتونم بخونمش:(

خوب کامندی بزن یعنی برو تو داس و از انجا استارتاپ رو اجرا کن ، که خط کدی که می مونه رو بتونی ببینی

بسته آباچی تامکت رو اجرا کردم که لایفری با موفقیت نصب شده چون این خط کد رو نشون داد:
    info: server startup in....
    ولی بازم همون مشکل قبلی؛ هیچ error ی هم نشون داده نمیشه؛ فقط connot display میگه

گریه نداره ، همیشه باگ باعث قوی تر شدن می شه :
    از اول همه موارد رو باهم چک می کنیم :

اول از همه
    http://localhost:8080 اگه جواب نمی ده
    تو cmd
    telnet localhost 8080
    جوابش رو بررسی کن باید اکی باشه

بستن تمام فایروال ها و انتی ویروس هات
    چک کردن لاگ تامکت :
    tomcat\logs\catalina<date>.log

بررسی نام دامنه localhost یا 127.0.0.1 یا اسم سرور

اگه باز مشکل بود
    از ec2 که استفاده نمی کنی ؟

تنظیمات نام دامنه تامکت سرور رو چی انجام دادی ؟؟
    همه این موارد رو دونه بدونه بررسی کنید . در آخر حتما مرحله به مرحله وقتی استارتاپ رو می زنی چک کنید ببینید جایی ارور نده مهم نیست اخرش چی می نویسه
    تنظیمات دیتابیس رو هم عوض نکن برای شروع لازم نیست
    نتیجه رو هر چی بود بهم بگو

با تشکر

مرسی از همراهیتون.
    وقتی تایب کردم telnet localhost 8080 خروجی:

telnet is not recognized as an internal or external comman, operable program or batch file بود.

فکر میکنم port باز نیست درست میگم؟؟؟ ولی تو قسمت فایروال port 8080 از نوع tcp ایجاد کردم.

آنتی ویروس uninstall و فایروال هم آفه.

داخل فایل لاگ چهارتا فایل هستش که cataline , localhost تو این فایل هستش من localhost رو در قسمت find تایب کردم اما کلمه ای با این نام بیدا نشد نمیدونم منظورتون از چک کردنه لاگ تامکت چیه؛ اگه امکانش هست توضیح بیشتر بدین :(
    تنظیمات خاصی برای نام دامنه انجام ندادم همون localhost یا 127.0.0.1 بهم جواب میده (توی cmd تایب کردم ping 127.0.0.1 و به من reply داد)

telnet localhost 8080 این خروجی به خاطر اینه که سرویس telnet رو سیستم باز نیست احتمالا داری از ویندوز 7 یا سرور استفاده می کنی . البته احتمالا ! ولی اول سرویس رو باز کن که دیگه مطمین بشیم رو پورت گیری نداریم . ولی در مورد لاگ تامکت :

سرچ کن تو مسیری که فایل ها هستند : *.log
    انهایی که اسمشون catalina شروع می شد رو آخرین نسخه ای که بود ، بر اساس تاریخ اینجا اضافه کن ببینمش
    شاید این طوری خیلی سریع تر به نتیجه برسیم ، بعد یه سوال دیگه لایفری رو از خود سایتش دانلود کردی ؟؟؟؟

http://www.youtube.com/watch?v=43RqsxwBVBk
    این لینک رو اگه سرعت اینترنت خوب بود حتما نگاه کن مال نسخه 6.1 از اولش تا آخرش .

آره دوست عزیز از ویندوز سرور استفاده میکنم؛ این لینکی هم که گذاشتی فیلتره:(
    بله از سایت liferay.com دانلود کردم همه ی بسته هاش هم دانلود کردم بسته sql و آباچی هم نسخه ی 6 و هم نسخه 7
    امکانش هست که در مورد فایل های لاگ بیشتر توضیح بدین آخه نفهمیدم چه کار باید بکنم:(

نتیجه ی telnet localhost 8080:
    connecting to localhost ... could not open connection to the host, on port 8080: connect failed
    مشکل همین جاست درست؟؟؟

خدا خیرت بده جوون ، پورت 8080 پاسخ نداره دیگه ، خوب داریم به جاهای خوبی می رسیم . فقط یه سوال اول باید استارتاپ رو بزنید بعد چک کنید این پورت باز هست یا نه در صورتی که لایفری بالا نباشه این مشکل وجود داره .
    حتما سعی کن پورت رو بعدش که چک کردی عوض کنی ، هنوز پورت 8080 رو سیستم درگیر است پس سراغ یه پورت دیگه برو تا جواب بگیریم و لایفری درست بشه
    البته لایفریه دیگه مشکلاتش زیاده . پس تلاشت رو کم نکن حتما درستش می کنیم

سلام دوست عزیز. خیلی ممنون از همراهیت.
    مشکل حل شد خوشبختانه؛ شماره port رو تغییر دادم صفحه بالا اومد :)
    فقط یه سوالی چون من قبلا اصلن با لایفری کار نکردم برای شروع بروژه نمیدونم قدم بعدی که باید بردارم چی هستش :(
    توی محیط eclipse خاستم که لایفری رو add کنم ینی اینستال کنم طبق:
    eclipse\help\install new saftware\add
    وقتی آدرس سایت رو میدم نمیتونه بشناسه مسیر سایتی که بهش میدم رو همون مسیر:
    http://releases.liferay.com/tools/ide/helios/stable/
    سوالم اینه اول اینکه قدمی بعدی که برداشتم آیا درسته تا برسه به حل مشکل؟؟؟؟

این تاپیک از تالار PHP به تالار Java منتقل شد.

خیر اولین قدم اشتباه دوست من ، اول به هیچ عنوان شما تو هیچ IDE نمی تونی از پروژه BUILD بسازی ، قبل از هر چیزی سعی کنید با بخش اپراتوری سایت کار کنی تا تمام موارد رو بشناسی . بعدا وارد بخش کد نویسی و درست کردن پورتلت شوید .
    موفق باشید

ینی من دنبال چه بحثی باشم؟؟؟ بخش ابراتوری سایت سرچ کردم ولی جوابی بهم نداد:(
    میشه بیشتر راهنمایی کنید آخه من هیچی از لایفری نمیدونم :(

اول برو سراغ کار کردن و طراحی سایت با لایفری ، یعنی با نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض سیستم لایفری لاگین کن ، با پورتلت ها بازی کن ، یه سایت خوشکل واسه خودت طراحی کن ، تمام این ها که رفتی جلو تازه برو سراغ کار با کد هاش ، کلا برای شروع بهتره بخش مدیریت لایفری رو بالا و پایین کنی تا همه چیز دستت بیاد

سلام دوست عزیز. ببخشید من این همه سوال میبرسم :(
    با این user &pass که گفتین مواجه شدم من الان apache tamcat 6.0.32 رو دارم و این سه یوز رو امتحان کردم و هر چی میزنم وارد نمیشه:(
    test@liferay.com & admin & brundo@7cogs.com
    user pass دیگه ای هم هست که من اطلاع ندارم ؟؟؟؟
    بعد یه سوال دیگه هم دارم؛ ینی من اگه الان یوزر بس رو وارد کنم انشالله و وارد یه محیطی مثل دریم وویور میشم و میتونم یه سایت طراحی کنم؟؟؟ آیا من درست متوجه شده ام؟؟؟؟

نه این جا یه سیستم مدیریت محتوا مانند است البته واقعیت پورتال است ، نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض می شه :

user: bruno@7cogs.com
    password: bruno

بله درسته، مثال زدم نه اینکه مثل دریم؛ درسته یه portal :)
    ببخشید غلط املایی بوده اینم زدم ولی جواب نداد :(

بچه ها کسی به جز اینا user & pass دیگه ای نمیشناسه؟؟؟ :(

سلام
    دیفالت خود لایفری اینه:
    test@liferay.com
    test
    بدون کتاب خوندن فکر لایفری رو هم نکن.
    کتاب یوزر گاید و ادمین گایدش رو بخون. یدونه هم هست لایفری این اکشن. واسه توسعه دهندگان مناسبه. کلا تا بخوای متوجه ساختار سلسله مراتبی لایفری بشی خودش کلی زمان می بره.
    داکیومنتای خود سایتش رو زیرو رو کن.
    یخورده با مجوزهاش سروکله بزن. انجمن و صفحه و سازمان بساز چنتا کاربر بساز. بهشون نقش بده. پرتلت هایی که هست رو کاراشون رو سر در بیار. حالا کدم می نویسی.
    لایفری طبق ادعای خودش برنده برترین پرتال سازمانیه. تا اونجا که می دونم پرتال برگزیده وزارت فناوری ایران هم هست که یه سی دی ازون رو واسه همه سازمان ها ارسال کرده.
    یعنی کلا چیزیه که می ارزه اینهمه بالاش زحمت بکشی.
    تعجب کردم کسی توی این سایت از لایفری سر در میاره. اغلب cms نویس و کامپوننت کار هستن. برنامه نویس حرفه ای ندیده بودم. لایفری بیش از اونچه که بنظر میاد حرفه ایه.
    جدا گفتم.

سلام. متاسفانه من هنوز موفق به نصب لایفری نشدم. و خیلی هم سرچ کردم :( و خیلی وقت که دنبالشم ولی بینتیجه بوده تا به حالا:(
    گاهی فکر میگنم نکنه که نزم افزار ر ناقص download کردم ؛ ده بار download کردم با نسخه های متفات، شهر ما حتی نرم افزارشم بازار نمیشناسه تا برسه به کتابش :( خیلی دلم میخاد ببینم این لایفری چی هست :) باید ببینمش ....
    نمیدنم چه باید بکنم هر سایتی هم تایپیک میزارم انگار نه انگار .... :(

in user pass ham emtehan kardam ghablan vali javab nadade.

اینم تست کردید؟:
    bruno@liferay.com
    bruno

اگه جواب نده احتمالا یه جای کار ایراد داره.

سلام. بله اینم استفاده کردم ولی جواب نداده :(
    اون از نصب... اینم از این... :(

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    esf

سلام
    من هم دقیقا همین مشکل را دارم .
    لاگین نمی کنه
    یوزر جدید هم با اسم تست نمیسازه
    با eclips اجرا کردم
    یکی جدید هم ساختم که خودش یک پسورد تصادفی بهم داد ولی اون هم لاگین نمیشه .
    بفرض هم که بشه نمیدونم ادمین هست یا نه .

کمک
    کمک

سلام. دوست عزیز مشکل من توی نصب بود ینی درست مراحل رو جلو نرفته بودم، نصبت رو دوباره چک بکن، من که به نقطه ی صفر برگشتم و دوباره مراحل رو طی کردم. خیلی اذیت میکنه خیلییییییییی زیاد ولی ناامید نشید. . .
    بعدم با یوزر تست بالا اومدم.

سلام

من کل تاپیک رو خوندم ..

من اخرین نسخه رو از سایت لایفری دانلود کردم ولی روی startup که کلیک میکنم پنجرش باز و بلافاصله بسته می شه هیچ اتفاقی نمی افته

جاوا روی سیستم نصبه و ویندوزم هم 7 هست

من روی کامم eclipse دارم و پلت فرم های جاوا نصبه و فکر نمیکمنم مشکل از جاوا باشه

کسی می تونه کمک کنه ؟؟
    ممنون

کاربر دائمی آواتار Ehsan rashydy
    محل زندگی
    Teh-Hes

تامکت به طور پیش فرض از پرت 8080 استفاده میکنه، احتمالا رو ی سیستمت یه برنامه ای داری که پرت 8080 رو اشغال کرده، اگه اینطوری باشه باید پرت http تامکت رو عوض کنی، مثلا کنی 8081.

اما برای اینکه مطمئن شی مشکل چیه، از توی cmd،
    cd کن برو تو فولدر bin تامکت، بعد startup رو اجرا کن(از توی cmd)، ببین چه خطایی میده.

نقل قول نوشته شده توسط Ehsan rashydy مشاهده تاپیک
    تامکت به طور پیش فرض از پرت 8080 استفاده میکنه، احتمالا رو ی سیستمت یه برنامه ای داری که پرت 8080 رو اشغال کرده، اگه اینطوری باشه باید پرت http تامکت رو عوض کنی، مثلا کنی 8081.

اما برای اینکه مطمئن شی مشکل چیه، از توی cmd،
    cd کن برو تو فولدر bin تامکت، بعد startup رو اجرا کن(از توی cmd)، ببین چه خطایی میده.

سلام من چک کردم ولی به نظرم با اینکه اخرین ورژن جاوا رو سیستم نصبه بازم به جاوا داره خطا میده

ضمن اینکه درسته من xampe رو هم نصب کرده دارم.

کاربر دائمی آواتار Ehsan rashydy
    محل زندگی
    Teh-Hes

نقل قول نوشته شده توسط absa2004 مشاهده تاپیک
    سلام من چک کردم ولی به نظرم با اینکه اخرین ورژن جاوا رو سیستم نصبه بازم به جاوا داره خطا میده

ضمن اینکه درسته من xampe رو هم نصب کرده دارم.
    اگه چک کردید چه خطایی میداد؟
    بعد از نصب جاوا، JAVA_HOME رو هم ست کردید؟

نقل قول نوشته شده توسط Ehsan rashydy مشاهده تاپیک
    اگه چک کردید چه خطایی میداد؟
    بعد از نصب جاوا، JAVA_HOME رو هم ست کردید؟
    نه چه طور باید این کار رو انجام بدم ؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. دريافت خطا در هنگام نصب کامپوننت
    نوشته شده توسط شیما.م در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 09 خرداد 1384, 18:43 عصر
  2. باز کردن crystal report از vb بدون نصب آن
    نوشته شده توسط farshad20 در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 24 خرداد 1382, 11:32 صبح
  3. نصب کامپوننت و Error نامفهوم