نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: بهترین روش برنامه نویسی معماری لایه ای بهمراه Entity Framework و ling

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

Smile بهترین روش برنامه نویسی معماری لایه ای بهمراه Entity Framework و ling

سلام دوستان اگر مایل باشید نظرات خود را در ارتباط با بهتری روش برنامه نویسی معماری لایه ای به همراه entity Framwork را در این تاپیک درج نمائید تا با راهنمائی اساتید محترم به یک جمع بندی برای استفاده افراد مبتدی چون من برسد
    دوست عزیزمون mohsen_f_b یک تاپیک با عنوان
    آموزش استفاده از Entity Framework در معماری 3 لایه - همراه با مثال عملی

ایجاد کرده و مطالب خوب و مهمی رو بیان نموده اند ولی متاسفانه به دلیل عدم استفاده از ling و استفاده از sp یک ذره نیاز به باز کردن قضیه و همچنین آموزش به دستورات ling دارد

همچنین من در یکی از پستها خودندم که اساتید فرموده اند راه و روش برنامه نویسی معماری لایه ای بهمراه Entity Framework زیاده پس خواهشا کمک کنید به یک جمع بندی اصولی برسیم

کاربر دائمی آواتار Shahram_12
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: بهترین روش برنامه نویسی معماری لایه ای بهمراه Entity Framework و ling

خیلی خوب میشه اگه اصولی معماری سه لایه بحث و مثالی رو از ابتدا برای اون شروع کرد

من که خیلی مشتاقم

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

اقایون اساتید آیا سوال من مهم نیست جواب نمیدین یا همه منتظرند یک تیکه کد خواسته شده باشه و سریع اون کد ارسال کنن لطفا همت به خرج بدین تابرای افراد مبتدی چون من یک نقشه راهنما ایجاد گردد. با تشکر
    زکات علم در یاد دادن آن است

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

ببینید دوست عزیز entity framework یک orm هستش . حتما می دانید که orm ها مدلینگ دیتابیس رو سمت کد انجام میدند.برای این کار احتیاج به سه بخش دارند
    1-سمت دیتابیس
    2- سمت کد
    3- ابزاری جهت مپ کردن این دوتا با هم
    بخش سمت کد می تواند همان لایه دیتااکسس ما باشد
    از معروفترین orm ها در دات نت entity framework و nhibernateهست
    نکته ای که باید توجه داشت این هست که یک orm به تنهایی می تواند لایه دیتا اکسس DAL ما رو تشکیل بده.در تمامی آموزشهای ماکروسافت راجع به Entity framework یا مثلا WPF و ... از entity framework به عنوان DAL استفاده کرده و کلاس جدیدی تو اون لایه ننوشته،اما دیزاین پترن هایی برای کارکرد بهتر entity framework بوجود آمدند که نمیدونم اصلا اینجا باید بحثش بشه یا نه

پس در حالت عادی لایه دیتااکسس می شود همان entity framework و لایه بیزینس BLL هم به فراخور احتیاج،متدهای موجود در DAL را صدا میزند

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hamid.karimy مشاهده تاپیک
    ببینید دوست عزیز entity framework یک orm هستش . حتما می دانید که orm ها مدلینگ دیتابیس رو سمت کد انجام میدند.برای این کار احتیاج به سه بخش دارند
    1-سمت دیتابیس
    2- سمت کد
    3- ابزاری جهت مپ کردن این دوتا با هم
    بخش سمت کد می تواند همان لایه دیتااکسس ما باشد
    از معروفترین orm ها در دات نت entity framework و nhibernateهست
    نکته ای که باید توجه داشت این هست که یک orm به تنهایی می تواند لایه دیتا اکسس DAL ما رو تشکیل بده.در تمامی آموزشهای ماکروسافت راجع به Entity framework یا مثلا WPF و ... از entity framework به عنوان DAL استفاده کرده و کلاس جدیدی تو اون لایه ننوشته،اما دیزاین پترن هایی برای کارکرد بهتر entity framework بوجود آمدند که نمیدونم اصلا اینجا باید بحثش بشه یا نه

پس در حالت عادی لایه دیتااکسس می شود همان entity framework و لایه بیزینس BLL هم به فراخور احتیاج،متدهای موجود در DAL را صدا میزند
    حمید کریمی جان ممنون از توجه شما و پاسختان
    هدف من ا زایجاد این تاپیک دسترسی به مدل جامعی برای کار با دیتابیس هاست بنابراین اگر لطف کنی و موارد قابل ذکر رو بنویسی ممنون میشم
    در ضمن اگر یک نمونه پروژه خلیلی کوچیک اگر بتونی برایمان آپلود کنی ممنون میشم من فردا یک نمونه کد برای بحث و نظر دوستان در همین تاپیک لود میکنم

جدا از مباحث تئوری، به نظر من بهترین روش کار با دیتابیس روش ADO.Net ـه که با شی گرایی و برنامه نویسی 3 یا چند لایه کار بشه.

تاپیک های مشابه

1. تکنیکهای طراحی الگوریتم - روش برنامه نویسی پویا
    نوشته شده توسط Kambiz در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 11
    آخرین پست: یک شنبه 08 دی 1392, 15:07 عصر
  2. سوال: چگونگی یادگیری کامل برنامه نویسی معماری سه لایه
    نوشته شده توسط soroush.r70 در بخش PHP
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 21:11 عصر
  3. سوال: بهترین روش برنامه نویسی تحت ویندوز
    نوشته شده توسط pedram_ns در بخش VB.NET
    پاسخ: 9
    آخرین پست: پنج شنبه 11 آذر 1389, 11:54 صبح
  4. بهترین زبان برنامه نویسی
    نوشته شده توسط programmermp در بخش VB.NET