نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: ذخیره اطلاعات نمایش داده شده در دیتابیس

کاربر دائمی آواتار mahmood1000
    محل زندگی
    فردیس

ذخیره اطلاعات نمایش داده شده در دیتابیس

سلام دوستان
    نمیدونم سوالم رو دارم جای درستی مطرح میکنم یا نه اما واقعا نمیدونم کجا باید این سوال رو بپرسم. من ASP کار هستم. تازه اومدم سمت php
    من یه فرم طراحی کردم که اطلاعات رو دریافت میکنه و بعد از زدن دکمه ارسال اطلاعات در صفحه دوم نمایش داده میشود. حالا میخوام در صفحه دوم یک دکمه قرار بدم که کاربر اگر اطلاعاتی رو که مشاهده میکنه در صورتی که مورد تایید قرار گرفته در دیتابیس ذخیره کنم و به صفحه سوم رفته و به کاربر پیغامی مبنی بر اینکه اطلاعات ذخیره شده است را نمایش بده.

ممنون میشم اگر رهنمایی کنید

کاربر تازه وارد آواتار Yuness Mehdian
    محل زندگی
    Global Village

نقل قول: ذخیره اطلاعات نمایش داده شده در دیتابیس

سلام . دوست عزیز چند تا کار میتونی انجام بدی

1 - ارسال اطلاعات فرم به صفحه دوم با یکی از متد های post یا get و دریافت اون اطلاعات در صفحه دوم و قرار دادن مجدد اون اطلاعات در فرم نهایی که تو این روش در اصل داریم اطلاعات رو پاس میدیم به یک صفحه ی دیگه که اصلا روش خوبی نیست و اگه تو فرمتون عکس از کاربر بگیرید دردسر میشه و کلا استفاده از این روش توصیه نمیشه .

2 - استفاده از دو صفحه به جای سه صفحه . تو این روش شما با استفاده از javascript بعد از ورود اطلاعات توسط کاربر و کلیک روی دکمه ثبت فرم رو به حالت مخفی درمیارید و اطلاعات رو مجددا به یه شکل دیگه به کاربر نشون میدید (اطلاعاتی که کاربر تو input ها وارد کرده رو در قالب متن نشون بدید یا هر طور دیگه) . و دکمه ی ثبت نهایی رو اینجا باید از حالت مخفی در بیارید . و کاربر با انتخاب دکمه ی ثبت اون فرم رو submit کنید . و کاربر به صفحه ی دوم هدایت بشه

3 - استفاده از session ها . مال وقتیه که میخواید اطلاعات وارد شده کاربر از بین نرن و ثبت نهایی رو کاربر هر وقت دلش خواست انجام بده . از این مورد تو سبد خرید هم استفاده میشه . کاربر تو صفحه های مخلف می چرخه و سبدش رو پر میکنه و صفحه خرید نهایی میاد از متغیر های session میفهمه که سبد خرید مشتری چی توشه.

البته این نکته یادت نره که هر مساله ای رو شاید به چندین روش بشه حل کرد ولی برو سمت اونی که ساده تر، سریع تر، به صرفه تر و منطقی تره . موفق باشی

تاپیک های مشابه

1. چاپ اطلاعات نمایش داده شده درفرم با fast report
    نوشته شده توسط iscon.ir در بخش ابزارهای گزارش سازی در دلفی
    پاسخ: 9
    آخرین پست: یک شنبه 26 اردیبهشت 1400, 10:44 صبح
  2. مبتدی: پاک کردن اطلاعات نمایش داده شده بر روی فرم
    نوشته شده توسط محمد مهدي در بخش Access
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 25 اردیبهشت 1390, 09:48 صبح
  3. استفاده از اطلاعات نمایش داده شده در HyperTerminal در vb
    نوشته شده توسط poorhasan در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 11