نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: نمایش درهم فونت فارسی در برنامه ها و مشکل با اجرا نشدن برنامه های سری ویبی 5 در 7

کاربر دائمی آواتار mehran901
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

Exclamation نمایش درهم فونت فارسی در برنامه ها و مشکل با اجرا نشدن برنامه های سری ویبی 5 در 7

سلام بر دوستان
    2 تا مشکل اخیرا پیش اومده هرکی درموردش اطلاعاتی داره خوشحال میشم بگین
    مشکل 1 برمیگرده به یک برنامه API Guide بسیار عالی که با سری ویبی 5 نوشته شده و داخل سون بنده مشکل اساسی که وجود داره در اجرا نشدن اون هست...!! میگه موتور ویبی 5 موجود نیست... جداگانه دانلود و رجیستر کردم باز هم ارور زیر رو میبینم

مشکل 2 : عدم پشتیبانی از زبان فارسی در برنامه ها هستش ... البته برنامه های فارسی که توسط بنده قبل نوشته میشد موارد مربوط به نوع فونت و اینا رعایت میشد و در سیستم های مختلف متون فارسی قابل رویت بود ولی الان تو سون تنظیماتی که قبلا برا ایکس پی انجام میدادم رو نتونستم انجام بدم و کلا هیچ برنامه فارسی ساپورت نمیشه .... به نظرتون من الان چکارش کنم آیا ؟
    تشکر ویژه میشه

نقل قول: نمایش درهم فونت فارسی در برنامه ها و مشکل با اجرا نشدن برنامه های سری ویبی 5 در 7

در مورد سوال اول

شما بهتره بسته های نصب اتوماتیک موتور ویبی 5 رو نصب کنی توی مجموعه تولز های قدیمی هست.

اگه ویندوز 7 شما 64 بیتی است بهتره که فایل رو در هر دو پوشه ی system32 و sysWOW64 کپی کنید و فقط از این دستور برای رجیستر کردن استفاده کنی

regsvr32 msvbmv50.dll

در ضمن اگه UAC ویندوز 7 هم فعال باشه بهتر که CMD رو با مجوز ادمین اجرا کنی

سوال دوم هم باید بگم که زبان پارسی رو بصورت کامل داخل ویندوز 7 نصب و تنظیم نکردین

برای این کار هم به Control Panel و بعد روی Region and language کلیک کنید

و تب Formats قسمت Format از لیست کشویی Persian رو انتخاب کنید و بعد ب تب Location برید
    و توی قسمت Current location کشور Iran رو انتخاب کنید و بعد ب تب keyboards and languages برید و بروی دکمه ی Change Keyboards کلیک کنید از کارد ظاهر شده
    روی دکمه Add کلیک کنید و از لیست ظاهر شده persian رو پیدا کنید ودر زیر مجموعه اش فقط تیک persian رو بزنید و بعد ok کنید همه و بعد از این ک زبان پارسی رو اضافه کردید
    ب تب Administrative برید و روی دکمه change system locale... کلیک کنید و از لیست persian رو انتخاب کنید بعد از اوکی پیغام ریستارت میده ک روی yes کلیک کنید و حتما باید ریست بشه تا این تغییرات ثبت بشه
    بعد از بالا امدن برنامه رو چک کنید و مطمئن باشید ک فونت پارسی ویندوز7 شما درست شده

موفق باشی

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

نقل قول: نمایش درهم فونت فارسی در برنامه ها و مشکل با اجرا نشدن برنامه های سری ویبی 5 در 7

خیلی ممنون :) .... راستی این بسته ها تحت چه اسمی منتشر شدند ؟ اگه راهنمایی کنین فکر کنم بتونم از نت پیداشون کنم ...

خواهش
    http://www.google.com/search?q=Vb+ru...a&channel=fflb

این لینک جستجو گوگل
    من سه تا لینک اولی رو پیشنهاد میکنم

این لینک مال سایت ماکروسافت هست
    http://support.microsoft.com/kb/180071

ک گذاشته برای دانلود

موفق باشی

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

ممنون مشکل ارور اولی با پکیج ران تایم ویبی 5 مایکروسافت حل شد و مشکل جدید رو تصویر زیر نشون میده!! اکتیوایکس رو از نت دانلود کردم با اینکه داشتم...! دوباره نصب و رجیستر کردم و همچنان این ارور مانع باز شدن برنامه میشه ...:| ممنون از همکاری شما دوست عزیز

دوست عزیز ویندوز شما 32 بیتی یا 64 بیتی؟
    با دسترسی ادمین برنامه رو باز میکنی؟
    از کجا فایل رو دانلود کردی؟
    فایل نصب این برنامه رو داری؟
    یا بصورت پورتال اجراش میکنی؟
    موفق باشی

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

ویندوز بنده 32 بیتی هست ، با دسترسی ادمین بازش کردم ، ا.، برنامه روی سیستم نصب شده و این ارور را نشون میده ...
    ممنون از توجه شما دوست عزیز Hashemvp ، اگه نیازی به فایل نصب هست بگین میذارم مشکلی نیست...

اگه بذارین ک خیلی بهتره

تاپیک های مشابه

1. نمایش ندادن فونت فارسی در تگ div
    نوشته شده توسط sg.programmer در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 تیر 1391, 22:32 عصر
  2. سوال: نمایش خراب فونت فارسی در صفحات
    نوشته شده توسط fakhravari در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 7
    آخرین پست: یک شنبه 07 خرداد 1391, 00:06 صبح
  3. مشکل در اجرا نشدن برنامه !
    نوشته شده توسط Samsam2010 در بخش VB.NET
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 30 آبان 1390, 12:02 عصر
  4. عدم نمایش صحیح فونت فارسی در mdb
    نوشته شده توسط mf_417 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi