سلام ،
سیستم عامل مورد استفاده : ویندوز 8 ورژن 64 بیتی

وقتی که Sql server managment 2012 رو اجرا می کنم این خطا صادره میشه و هیچ اطلاعات اضافه دیگری هم نمی ده.

Cannot find one or more component. please reinstall the application.

برنامه تا قبل از اینکه Visual studio 2012 رو نصب کنم اجرا میشد و هیچ خطایی نمی داد. ولی بعد از نصب ویژوال استودیو 2012 این خطا داده شد.

Repair و Unistall هم کردم و از دوباره نصب کردم ولی باز هم نشد.
کارهایی که در فروم های مختلف و همچنین خود مایکروسافت برای این خطا انجام دادم جواب نداد.
هر چی باشه این مشکل مرتبط با ویژوال استودیو هست ولی نمی دونم با نصب ویژوال استودیو روی چه کامپوننت هایی از Sql تاثیر میزاره که این خطا صادر میشه!.
ضمنا نرم افزارهای نامبرده شده نسخه 64 بیتی هستند.
چند بار هم ترتیب نصب VS و SQL Server رو عوض کردم یعنی یه بار اول VS و بعد SQL و دفعه دیگه اول SQL و بعد VS رو نصب کردم ولی هیچ تاثیری نداشت. واقعا گیج شدم ، اصلا بعضی وقت ها تمام اعتبار مایکروسافت برای آدم می آد زیر سوال با این خطاهای بی معنیش ، چه معنی داره نصب دو تا از آخرین برنامه هایی که ارتباط تنگاتنگی هم با هم برای برنامه نویسان دارند روی یک بستر که اون هم آخرین تکنولوژی سازگار با این نرم افزار هاست (یعنی ویندوز 8) و همش هم مرتبط با یک شرکت هستند این نوع ناسازگاری های رو ایجاد کنند و باعث بشن در نهایت چنین خطای بی مفهوم و بسیار گمراه کننده صادره بشه؟!
27 ساعته دارم راه های مختلف رو تست میکنم اونم رو این برنامه هایی که هم نصبش و هم حذفش مکافاتی دارند. (از کارم بدجوری افتادم).

واقعا حرفه سختی داریم!

دوستان راه حل شما چیه؟

با سپاس/.