نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: هلپ کاملی برای rad C++‎ builder وجود ندارد؟

هلپ کاملی برای rad C++‎ builder وجود ندارد؟

از اونجائی که به شدت هلپ و مثال برای rad C++‎‎‎ builder کمه یه راهنمائی از دوستان میخام که هلپ کامل rad C++‎‎‎ builder کجاس؟
    یک سری هلپ از C++‎‎‎ builder دیدم اما برای ورژن 6 هستن و برای rad xe3 فقط هلپ خود سایت embarcadero دیدم هست که هلپ خود embarcadero هم زیاد گویا نیست و برای هرچیزی مثال نداره و دسته بندی مشخصی هم نداره ! مثلا برای کار با فایل ها tfilestream هست که یه جا اومده file و حذف و کپی گفته بعد یه جا دیگه تو قسمت استریم اومده نوشتن و خوندن فایل گفته ! همیناشم زیاد گویا نگفته و فقط اسم تابع نوشته و اصلا مشخص نکرده چجوری میشه از این متد استفاده کرد یا مثلا بعضی چیزا که چندتا متد باید به هم ربط پیدا کنن تا یه کار واحد انجام شه و این مجموعه دستورات یه کار خاص انجام بدن (مثل نوشتن تو فایل که لازمه اول یه استریم ایجاد شه بعد نوشته شه و بعد بسته شه و ..) اومده هر دستور تو جائی به صورت تکی معرفی کرده و اونم فقط اسم تابرو , و برای اینکه متوجه شیم این با چه چیزای دیگه ای ارتباط باید داشته باشه تا فلان کارو بکنه تقریبا به یه مثال نیازه که برای هرچیزی نداره

نقل قول: هلپ کاملی برای rad C++‎ builder وجود ندارد؟

از اونجائی که به شدت هلپ و مثال برای rad C++‎‎‎‎‎ builder کمه یه راهنمائی از دوستان میخام که هلپ کامل rad C++‎‎‎‎‎ builder کجاس؟
    اگر منظور شما سینتکس C++‎‎ است میتونید از منابع بی شماری که در رابطه با C++‎‎ وجود دارد استفاده کنید و اگر منظور شما فریم ورک مربوط به C++‎ Builder باشد در ادامه این پست توضیح خواهم داد.
    یک سری هلپ از C++‎‎‎‎‎ builder دیدم اما برای ورژن 6 هستن و برای rad xe3 فقط هلپ خود سایت embarcadero دیدم هست که هلپ خود embarcadero هم زیاد گویا نیست و برای هرچیزی مثال نداره و دسته بندی مشخصی هم نداره !
    قبول دارم که help مربوط به RAD Studio هنوز مثل MSDN کامل نیست ولی اگر انصاف داشته باشیم کاملاً واضح است که نسبت به قبل خیلی کاملتر شده است. در جایی خونده بودم که حدود 14000 صفحه مطلب به اون اضافه شده!
    مثلا برای کار با فایل ها tfilestream هست که یه جا اومده file و حذف و کپی گفته بعد یه جا دیگه تو قسمت استریم اومده نوشتن و خوندن فایل گفته ! همیناشم زیاد گویا نگفته و فقط اسم تابع نوشته و اصلا مشخص نکرده چجوری میشه از این متد استفاده کرد یا مثلا بعضی چیزا که چندتا متد باید به هم ربط پیدا کنن تا یه کار واحد انجام شه و این مجموعه دستورات یه کار خاص انجام بدن (مثل نوشتن تو فایل که لازمه اول یه استریم ایجاد شه بعد نوشته شه و بعد بسته شه و ..) اومده هر دستور تو جائی به صورت تکی معرفی کرده و اونم فقط اسم تابرو , و برای اینکه متوجه شیم این با چه چیزای دیگه ای ارتباط باید داشته باشه تا فلان کارو بکنه تقریبا به یه مثال نیازه که برای هرچیزی نداره
    فریم ورکی که وجود دارد بین دلفی و C++‎‎ Builder مشترک است. از آنجایی که کاربران دلفی نسبت به C++‎‎ Builder خیلی بیشتر هستند کاملاً طبیعی است که اکثر مثالها و مقالاتی که در اینترنت منتشر می شود به زبان دلفی است. برای این که شما از این مثالها در C++‎‎ Builder استفاده کنید می توانید کدهای دلفی را به C++‎‎ Builder تبدیل کنید. خوشبختانه این کار خیلی راحت است. مثلاً برای این کار می توانید از ابزار Delphi2CPP استفاده کنید. به عبارتی دیگر تمامی مثالهای مربوط به دلفی در C++‎‎ Builder هم قابل استفاده است.

از لحاظ فریم ورک منظورم هست و فریم ورک تو هر ورژن کلاس ها و توابع بیشتری بهش اضافه میشه و یا تغییراتی میکنه که لازمه با هلپ آخرین ورژن کار کرد که هلپ تو نت بیشتر C++‎ builder 6 هست و در نهایت برای xe3 به سایت خودش میرسیم , مگر اینکه به قول شما برم مثالای دلفی بخونم و به C++‎ برگردونم , حالا مثال به کنار خود هلپ C++‎ xe3 سایت خودش چرا اینجوریه مثلا موردی که در مورد کار با فایل گفتمو تو embarcadero ببینین چجوریه

کل فریم ورک rad xe3 برای C++‎ builder از کامپوننت های داخل IDE خودش گرفته تا کلاسا و متدهائی که میشه تو کد ازشون استفاده کرد همیناس دیگه؟
    http://docwiki.embarcadero.com/RADSt..._RTL_Reference

کاربر دائمی آواتار Ananas
    محل زندگی
    طول 50 و عرض 34 درجه

هلپ برنامه یک جور مرجع هست نه آموزش. انتظار نداشته باشید تو همه ی موارد راهنمایی کامل همراه با آموزش و مثال داشته باشه.

سلام بر دوستان عزیز
    من دارم با C++‎ builder 6 کار می کنم و خیلی جاها مشکل دارم
    مثلا توی نصب کامپوننت
    استفاده از string grid و اتصال آن به دیتا بیس
    اگه کسی بلده لطفا یه سورس بذاره تا مشکل من هم کمی حل بشه واقعا ممنونم

سلام
    مثلا توی نصب کامپوننت
    در تاپیک زیر به این پرسش پاسخ خواهم داد:
    https://barnamenevis.org/showthread.php?386876
    استفاده از string grid و اتصال آن به دیتا بیس
    در C++‎ Builder 6 این امکان وجود ندارد. در این نسخه شما باید از TDBGrid استفاده کنید. اگر به امکانات بیشتری نیاز دارید می توانید از کامپوننت های شخص ثالثی مثل EhLib DBGrid و ... استفاده کنید. البته اگر از C++‎ Builder XE3 استفاده کنید می توانید با استفاده از قابلیت Visual Live Binding برای اینکار از String Grid هم استفاده کنید.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 05 مهر 1391, 11:33 صبح
  2. case study برای RAD
    نوشته شده توسط coral در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 01 آبان 1384, 08:43 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید