نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: مشکل در آی پی خارجی!

مشکل در آی پی خارجی!

با سلام خدمت تمام دوستان.
    من توی دلفی به یک مشکل بسیار عجیب برخوردم که اصلا فکرشو نمی کردم، از شما دوستان تقاضای راهنمایی و کمک دارم.

من یک برنامه ی بسیار ساده چت با دلفی و با استفاده از کامپوننت های IdUDPClient1 و IdUDPServer1 نوشتم که به درستی هم کار می کنند بدون هیچ مشکلی.
    مشکل من در متصل شدن به آی پی می باشد که الان عرض می کنم.
    من وقتی با آی پی 127.0.0.1 امتحان می کنم کاملا درست کار می کند.
    وقتی با آی پی شبکه داخلی که برای مثال 10 تا سیستم با هم شبکه کردن امتحان می کنم بازم بدون هیچ مشکلی کار می کنه برای مثال 192.168.1.50

حالا مشکل من از جایی شروع می شود که من در مشهد هستم و دوستم در تهران بعد که بخواهیم با هم با این برنامه چت کنیم برنامه اصلا کار نمی کند.
    یعنی من وقتی آی پی دوم کامپیوتر ها که همان آی پی خارجی می باشه که توی سایت ها وقتی میرین نشان میده را به درستی وارد می کند برنامه اصلا وصل نمیشه.
    راستی اصلا از فیلتر شکن هم استفاده نمی شه.
    یعنی منظورم این هست که وقتی آی پی اصلی یک کامپیوتر دیگه که در شهر دیگه هست را میزنم اصلا برنامه وصل نمیشه که بتونیم با هم چت کنیم.

لطفا راهنمایی کنید با تشکر فراوان.

نقل قول: مشکل در آی پی خارجی!

سلام
    این کار به این شکلی که گفتید قابل حل نیست مگر این که هر دو کامپیوتر آی پی استاتیک داشته باشند. در چنین حالتی برای ل این مشکل از یک سرور واسط که Static IP داشته باشد استفاده می شود. حال با فرض اینکه این امکانات را تهیه کرده باشید می توانید برای ساخت یک برنامه چت از DataSnap و... استفاده کنید. در این صورت با فرض اینکه از DataSnap استفاده می کنید می توانید از CallBack ها کمک بگیرید و این برنامه را پیاده سازی کنید.
    موفق باشید...

نقل قول: مشکل در آی پی خارجی!

هر دو کامپیوتر آی پی استاتیک
    فکر میکنم منظورتون آی پی ولید بود دیگه(اشتباه تایپی طلقی شد)
    چون هر آی پی ولیدی مجبور نیست استاتیک باشه. یا همچنین هر آی پی استاتیکی مجبور نیست ولید باشه.
    برای یه چت ساده چه نیازی به datasnap هست.(البته به نظر من)
    مکمل صحبتهای برادر عزیزمون:
    این مشکل اینه که آی پی های شما ولید نیستند. در صورتی که آی پی 127.0.0.1 یا آی پی های پرویت شبکه محلیتون ولید و معتبر هستند.
    برای رفع این مشکل 5 راه رو پیشنهاد میکنم :
    1- طبق صحبتهای Object Pascal عزیز. میتونید از یک سرور واسط استفاده کنید . برنامه ای سمت سرور بنویسید که کلاینتها رو به هم اتصال بدهد.
    2- از پشت Nat در بیایید هر دو کلاینت ، و مودمتون رو به جای اتصال به صورت PPOE به صورت bridge تنظیم کنید.
    3- یک وب سرویس بنویسید و هر دو کلاینت به وب سرویس وصل و ارتباط رو برقرار کنید.
    4- کافیه یکی از کلاینتها از پشت NAT در اومده و یا به هر طریق دیگه ای، یکی از کلاینتها با آی پی ولید وصل بشه. شما میتونید با اتصال هر دو کلاینت به هم و حفظ کانکشن مربوطه ، ارتباط رو ادامه بدید.
    5- استفاده از پورت فورواردینگ و پروتکل Upnp به صورت دستی مودم رو در حالت اتصال بریج قرار بدید.
    و ...

تاپیک های مشابه

1. سوال: مشکل با فایل SQL خارجی
    نوشته شده توسط LORD AELX در بخش PHP
    پاسخ: 22
    آخرین پست: پنج شنبه 14 مرداد 1389, 11:50 صبح
  2. مشکل عجیب با کلید خارجی در mysql
    نوشته شده توسط mostafa8266 در بخش PHP
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:07 صبح
  3. سوال: مشکل در ایجاد کلید خارجی
    نوشته شده توسط little.boy در بخش MySQL
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 14 تیر 1388, 16:31 عصر
  4. گفتگو: مشکل در فراخوانی سرویس خارجی در صفحات Asp.net
    نوشته شده توسط xamfia در بخش ASP.NET Web Forms
    آخرین پست: سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 01:18 صبح
  5. مشکل درج دو فیلد خارجی در یک جدول ...
    نوشته شده توسط احد در بخش SQL Server
    آخرین پست: یک شنبه 13 اردیبهشت 1383, 10:05 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •