نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: سوال در مورد شروع یادگیری برنامه نویسی با Vb.net

سوال در مورد شروع یادگیری برنامه نویسی با Vb.net

با سلام به مدیران محترم برنامه نویس
    دوستان شاید این سوألی که من می‌کنم چندین بر تکرار شده باشه اما هر کدوم از پست هارو دیدم به جواب‌ام نرسیدم
    من مدت زیادی هست کامپیوتر و اینترنت دارم و مدتی‌ هست به این انجمن میام می‌خوام برنامه نویسی یاد بگیرم
    اما نمیدونم از کجا چند نفر از دوستان رو عدد کردم سوال کردم هر کدوم جوابی‌ دادن
    من نه کد نویسی بلد‌ام من رو یه آدم صفر در نظر بگرید باید از کجا شروع کنم ؟ چه چیز‌های بخونم؟
    کتاب خیلی دارم و خریدم اما اصلا مشکلمو حل نکرده کتاب سی‌دی آموزشی‌ خیلی چیزا خریدم اما جواب نمیده
    چطوری کد بنویسم قواعد کد نویسی چیه و و هزار تا سوال دیگه دمتون گرم اگه جوبمو بدین خیلی ممنون میشم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    root

نقل قول: سوال در مورد برنامه نویسی

سلام .

1- بهتر بود موضوع بهتری برای تاپیک ایجاد می کردی.

2- من کتاب Wrox.Beginning.Microsoft.Visual.Basic.2010 رو بهتون پیشنهاد میکنم کتابی بسیار خوبیه و که 100 درصدارزش خوندن رو داره اگه این کتاب رو کامل بخونید بهتون قول میدم توی این زمینه حرفه ای و موفق میشید.
    این کتاب رو میتونی از تاپیک کتاب شروع برنامه نویسی با ویژوال بیسیک ۲۰۱۲ – Wrox.Beginning Visual Basic 2012 دانلود کنی

3- از همین الان شروع کن به خوندن منابع خارجی ( اولاش سخته ولی بعدا میبینی که چقدر این حرف درسته)

4- میتونی از MSDN خود مایکروسافت استفاده کنی که خالی از لطف نیست و راهنمای خوبی میتونه باشه برای شروع و بسیاری از سوالات

5- تاپیک دانلود فایل های آموزشی به صورت PDF هم منبع فارسی و خوبی هستش که میتونید اون رو دنبال کنید، این تاپیک پر از آموزش های مفید هستش

6- میتونی از کتاب کتاب مشهور Deitel استفاده کنی. این کتاب رو حتما بعد از اینکه کمی در برنامه نویسی پیشرفت کردین بخونین ، ترجمش هم در بازار موجود هست و میتونین بگیرین (البته زبان اصلیش توصیه میشه!)

7- این سایت هم کتابهای خوبی در زمینه برنامه نویسی داره.

8- این نوشته هم توسط یکی از دوستان توی یکی از تاپیک ها منتشر شده بود که اینجا گذاشتم، جالب بود:
    نقل قول نوشته شده توسط Hybrid مشاهده تاپیک
    1 ) از همین الان شروع کن به خوندن منابع خارجی ( اولاش سخته ولی بعدا میبینی که چقدر این حرف درسته)

2 ) شب و روز تمرین کن

3 ) از همین ویژوال بیسیک(منظورم وی بی دات نت هست نه وی بی 6) شروع به یادگیری کن و توش پیشرفت کن ( بعد از اینکه حرفه ای شدی به یک زبان اکتفا نکن)

4 ) در برنامه نویسی هیچ راه حل جادویی و میانبری وجود نداره و باید شب و روز تمرین کرد.

5 ) وقتی یک مطلب رو یاد گرفتی واسه خودت 5 6 تا مثال بزن تا کامل واست جا بیوفته

6 ) برنامه نویسی رو به این خاطر یاد بگیر تا بعدا بتونی به دیگران کمک کنی و مشکلاتشون رو بر طرف کنی و کمی هر چند کوچیک به هموطناتت کنی.

7 ) یادت باشه هر برنامه نویس حرفه ای که الان میبینی یک روزی مثل خود تو بودن و با سعی و تلاش به اینجاها رسیدن(پس قبطه نخور و شروع کن از همین الان شروع کن)

8 ) هر چیزی که دمه دستت افتاد و هر چند یک مطلب کوچیک تونست یادت بده رو بخون .

10) الان مطمئنا یه فکرایی داری داخل ذهنت مثلا اینقدر کار کنم تا مثلا شبیه ... بشم به همشون میتونی برسی اما با سعی و تلاش ( فقط غیر ممکن غیر ممکن است)

11 ) فهمیدی شماره 9 نداره؟!!

اگه مطالب بالا رو عملی کنی خیلی زود میتونی یک برنامه نویس خبره بشی.
    9- مهم تر از همه چیز هم به نظر من تلاش و تلاش و پشتکاره. بدون این ها هیچ چیز رو نمیشه یاد گرفت، مخصوصا در سطح حرفه ای

10- با تشکر Hybrid که بعضی از گزینه های بالا به نقل از ایشون بود، ولی چون خواستم پست جامعی باشه اینجا ذکر کردم

\\** یاعلی ** **موفق باشید** **التماس دعا**//

نقل قول: سوال در مورد برنامه نویسی

اگر لطف کنید به زبان فارسی یک کتاب معرفی کنید ممنون میشم

تاپیک های مشابه

1. سوال: راهنمایی برای شروع یادگیری برنامه نویسی تحت وب
    نوشته شده توسط tribute در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 14
    آخرین پست: جمعه 03 مرداد 1393, 12:02 عصر
  2. مبتدی: شروع یادگیری برنامه نویسی با Asp.net
    نوشته شده توسط abbas_habibi در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 01 دی 1391, 18:12 عصر
  3. سوال در مورد شروع کردن برنامه نویسی
    نوشته شده توسط chista0 در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 07 آذر 1391, 18:13 عصر
  4. سوال در مورد درج کد برنامه نویسی
    نوشته شده توسط Salar Ashgi در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 10 مرداد 1387, 19:21 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •